Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4294051 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26925 Dátum: 2017.09.08 16:23:15 »
95-100 EFt között,igazán jó bontós címeket nem tudok,amit használt autó alkatrészen találtam az van meg.
toyotaclub.hu fejlécben ott vannak a Toyota specifikus bontók térképen, tel számmal. ;)

zsinnyegtet

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26926 Dátum: 2017.09.08 17:16:11 »
Ma délután az autó átment egy komplett Magyar Autóklubbos ellenörzésen Budaörsön (itt is megköszönöm Gabinak a szerelőmnek aki nem mellesleg főállásban ott melózik!)
Fékerő, lengéscsillapítók, szilentek, kormánymű, rétegvastagság, KEKKH lekérdezés, CO mérés, hibakód olvasás ésatöbbi-ésatöbbi.
Ennek végeztével azt mondja az én kedves szerelő barátom (ő 58 én 37)...én a helyedben megvenném!
Este foglalózás...el sem hiszem... :clap:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26927 Dátum: 2017.09.08 20:43:40 »
Ma délután az autó átment egy komplett Magyar Autóklubbos ellenörzésen Budaörsön (itt is megköszönöm Gabinak a szerelőmnek aki nem mellesleg főállásban ott melózik!)
Fékerő, lengéscsillapítók, szilentek, kormánymű, rétegvastagság, KEKKH lekérdezés, CO mérés, hibakód olvasás ésatöbbi-ésatöbbi.
Ennek végeztével azt mondja az én kedves szerelő barátom (ő 58 én 37)...én a helyedben megvenném!
Este foglalózás...el sem hiszem... :clap:
mit?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26928 Dátum: 2017.09.08 21:20:00 »
mit?
Ő tudja milyen Avensis, az nem elég neked [rohog]

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26929 Dátum: 2017.09.08 22:31:29 »
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26930 Dátum: 2017.09.09 03:17:01 »
A kedves fórumtárs MINDEN hsz-ét végig olvasva megtudhatod:
https://forum.toyotaclub.hu/index.php?action=profile;area=showposts;u=67786
mindössze 4.
nem látom
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

zsinnyegtet

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26931 Dátum: 2017.09.09 06:49:21 »
A kedves fórumtárs MINDEN hsz-ét végig olvasva megtudhatod:
https://forum.toyotaclub.hu/index.php?action=profile;area=showposts;u=67786
mindössze 4.
Elnézést én nem tettem meg, hogy összefoglaltam volna az előzményeket...
Köszi, hogy összefoglaltad.  ::)

Zoli62

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26932 Dátum: 2017.09.09 09:43:30 »
Szeretném leírni a tapasztalatomat az Ave vásárlással kapcsolatban. Tavaly vettem meg a T27-es 1.8 benzinest. Egy gazdás vezetett szervizkönyves,de 205 000 km volt benne. A belső térben nem látszanak sérülések,kopásnyomok. kívül 1-2 karcolás. Most 235 ezer van benne. Bajom nem volt vele,olajat nem eszi,hátsó két féktárcsát cseréltem benne,habár még műszakin átment vele. 6.5 liternél többet nem evett. Néha,ha ráérek leviszem 6 alá a fogyasztást. Nekem ez a negyedik Toyotám, más autót nem tudnék elképzelni. Biztos,hogy nagyon sok kilométert elmennek,ha törődik vele egy kicsit a gazdája.Én nem várom meg a 15000 km-t sem az olajcserével,pedig Sustinát kap. Szerintem ebben a kategóriában a legjobb választás. Engem nem tartott vissza a 200ezres kilométer. Jövőre szeretnék még egy kombit,de nagyon fogom sajnálni,ha megválok tőle. Remélem segítettem a döntésben.

naronhu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26933 Dátum: 2017.09.13 23:18:09 »
No akkor a törött csavarról és a ~200e Ft-os ajánlatról. Csatoltam  a cikkszámokat és az alkatrész-leírásokat, szerintem korrekt, ráguglizva a cikkszámokra az derült ki, hogy az üzemanyagcső az nem filléres tétel sehol sem.

Amúgy az elszámolást tüzetesen átolvasva úgy néz ki, hogy az autót 3 kampánynak vetették alá:
BGG23 - passenger front airbag (légzsák)
2505J - for detachable towing ball w/ housing repl. (vontatás)
1512A - For Avensis - Fuel pipe and fuel pump check valve con (üzemanyagellátás)

S annyi szerepel rajta, hogy "Sérült alkatrész miatt 1512A kampány nem elvégezhető!"

Szóval szerintem nem történt semmi rendkívüli.

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26934 Dátum: 2017.09.14 10:14:10 »
No akkor a törött csavarról és a ~200e Ft-os ajánlatról. Csatoltam  a cikkszámokat és az alkatrész-leírásokat, szerintem korrekt, ráguglizva a cikkszámokra az derült ki, hogy az üzemanyagcső az nem filléres tétel sehol sem.

Amúgy az elszámolást tüzetesen átolvasva úgy néz ki, hogy az autót 3 kampánynak vetették alá:
BGG23 - passenger front airbag (légzsák)
2505J - for detachable towing ball w/ housing repl. (vontatás)
1512A - For Avensis - Fuel pipe and fuel pump check valve con (üzemanyagellátás)

S annyi szerepel rajta, hogy "Sérült alkatrész miatt 1512A kampány nem elvégezhető!"

Szóval szerintem nem történt semmi rendkívüli.

Lehet nagyon hülye kérdés lesz, de bontott ilyen alkatrészben nem gondolkodtál? Hány éves az autó, hány százaléka ez a 200 e Ft az autó árának?... Szerintem egy üzemanyagcső cserénél épp ez jöhet szóba, mert épp nem egy olyan alkatrész ami nagy igénybevételnek lenne kitéve, és az üzemanyag csöveket sem 10-15 évre tervezik a biztonság miatt. Egy jó állapotú ilyen bontottban biztos nem 200 ezer lett volna.. A cikkszámokra egyébként nem gugliztam rá, de én ilyen gond esetén megnéztem volna zs+u kft, alkatrész.eu, ebay, stb. oldalakat is. Nem egy gyári cuccot találni rajtuk, ami nem kínából, hanem angliából jön és gyári. Az áruk pedig igen kedvező, sőt ott is lehet akár bontottan is venni ezt-azt. Én pl VVTI szerelept vettem Litván forrásból bontottan, gyári kiváló állapotban van, és azóta is üzemel. Nem került több százezerbe, csak 8 ezerbe...

Nem elítélni akarom egy ilyen javításért a 200 ezres árat, de ha már van ez a fórum jó ha egymásnak ötleteket adunk, hogy mivel lehet a fenntartást ésszerűen és anyagilag is gazdaságosan megtenni. Ezentúl persze mindenki annyit fizet bármiért amennyit akar. 
Peace!!
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26935 Dátum: 2017.09.14 11:17:00 »
Én nem várom meg a 15000 km-t sem az olajcserével,pedig Sustinát kap. Szerintem ebben a kategóriában a legjobb választás. Engem nem tartott vissza a 200ezres kilométer. Jövőre szeretnék még egy kombit,de nagyon fogom sajnálni,ha megválok tőle. Remélem segítettem a döntésben.
Jó a Susina, csak nincs belőle 0W20. Márpedig az való ebbe a motorba.
Nekem szintén T27 Wagon, 289e km, de az 1,6-os és hasonló tapasztalatokkal  :yes:

naronhu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26936 Dátum: 2017.09.14 14:50:55 »
mh197: https://hu-hu.facebook.com/ToyoTeamGarage/ - már írtam nekik, hála a fórumos tippnek, szóval remélem, hogy csavar-árhoz közel megoldható a probléma :) Eszemben sincs új alkatrészeket ezért venni ilyen formában, de ezt a márkaszervízben sem javasolták, csak a policy miatt érkezett az árajánlat gondolom.

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26937 Dátum: 2017.09.15 08:08:36 »
mh197: https://hu-hu.facebook.com/ToyoTeamGarage/ - már írtam nekik, hála a fórumos tippnek, szóval remélem, hogy csavar-árhoz közel megoldható a probléma :) Eszemben sincs új alkatrészeket ezért venni ilyen formában, de ezt a márkaszervízben sem javasolták, csak a policy miatt érkezett az árajánlat gondolom.

Remélem sikerrel jársz náluk. Tudom, sokan dícsérik őket, de nekem igencsak drága ajánlatot adtak egy nagyon egyszerű javításra egyszer, mikor gondom adódott P0420 terén (otthon ingyen megcsináltam ugyanazt fél óra alatt, amit kellett volna..). Én inkább a Mayer -nél szereltetek, ha olyan javítás kell, amit magam célszerszámok, vagy épp rutin nélkül nem csinálok meg, vagy épp át akarom nézetni, hogy látnak-e valamit (érdemes időnként, mert ugye ha sokat lát az ember az adott típusból, előbb-utóbb tudja mit kell megnézni, mi kopik el, mivel lehet gond). Korrektek, én meg is szoktam nézni mit hogyan csinálnak/csináltak meg, eddig abszolút nem volt panasz, még a minőséggel, árral sem náluk, és mindig jelezték, hogy mit hogyan érdemes, éri meg megjavíttatni. De ez is ízlések kérdése. :)
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

vm69

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26938 Dátum: 2017.09.18 13:05:39 »
 Sziasztok.
2005 ös évjáratú T25 1.8 1ZZ-FE benzines Avensisembe milyen aksi kell? Jelenleg egy 54 A  es van benne ,de gyengélkedik és szerintem ez nem bele való, ezzel vettem tavaj .

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26939 Dátum: 2017.09.18 13:42:47 »
Sziasztok.
2005 ös évjáratú T25 1.8 1ZZ-FE benzines Avensisembe milyen aksi kell? Jelenleg egy 54 A  es van benne ,de gyengélkedik és szerintem ez nem bele való, ezzel vettem tavaj .
Tavaly. Tálcát nézd meg alatta, annyi a korlátozó tényező. Akksiboltnál próbáltasd bele, hogy mi a legnagyobb ami belefér és azt vedd meg.