Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4294019 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26895 Dátum: 2017.09.04 15:51:10 »
Sziasztok,

Túl a 300ezren :), gondoltam írok egy kis helyzetjelentést, véleményt az autóról.

2014 év végén vettük, akkor volt benne 199ezer, 2006-os modell, 5 ajtós. Vásárlás előtt márkakereskedésben átnézetve, így az árat is a hibáival együtt alkudtam.
Benzinest akartam mert évi 15ezer kilométerre nem láttam értelmét a dieselnek.
A 2.0 és az 1.8 között érlelődtem végül 1.8 lett. Erőben nekem elég, főleg vidéki kisebb városban és autópályán van használva. Néha kivánnám a a nagyobb nyomatékot, de többnyire teljesen elég, sebesség pedig abszolút elegendő számomra.

A fogyasztásra nem panaszkodok. Egy ideje, kb másfél éve, naponta kell megtennem a 60km országút + 150km autópálya + 30km Budapesti forgalom utat és így a nagyon nagy átlagom, 2015 március óta vezetve, 6,3 l/100km. Elgondolkodtam, hogy lecserélem egy diesel-re, esetleg akár másik konszern dieselére :), de nem akarom bevállalni a plusz dolgokat -2 liter miatt. Ez ígyjó nekünk teljesen.

Maga az autó a 3 év és ~100ezer kilométer alatt nem sokat öregedett. A vezetőülés használódott leginkább :D,azonkívül nem vettem észre a belsőterén öregedést, ezzel nincs probléma.

És akkor a hibalista amire gondolom legtöbben kíváncsiak vagytok :) (beleveszem a vásárláskor ismert hibákat is).

- 2 rozsdafolt: 150ezer
Ez vásárláskor ismert volt, az egyiket kicsit alábecsültük anyagiakban, de mind2 nagyon szépen javítva lett.

- Kuplungszerkezet csere: 70ezer
Ez vásárláskor ismert hiba volt.

- Egy gyári kulcs: 55ezer
Egy kulcs volt hozzá, márkakereskedésben rendeltünk újat, 55ezer.

- Gyújtótrafó: 29ezer
A 4. henger gyújtótrafója cserére szorult 260ezer környékén.

- Önindító: 10ezer
Az önindító szénkefe és persely csere.

- Ablakemelő szerkezet: 10ezer
A vezetőoldali ablakemelő szerkezet tönkrement 280ezer körül, bontóban sikerült találni.


Hál' égnek ennyi. Ezenkívül persze rendszeres olaj és szűrők csere (eleinte Eneos majd Castrol), rengeteg izzó :) (Osram, GE és Tungsram) és egy akksi csere (Exide).

Első autóm és nem bántam meg. Tágas, mondhatom kényelmes, megbízható és biztonságos. Lehet nem sokára csere lesz mert valami 4 kerékmeghajtású fog kelleni és kombi vagy SUV jellegű, de sajnos Avensisből nincs ilyen :(, de amennyire lehet megpróbálok Toyotanal maradni :).


Köszi,
Üdv
:clap:
Minek a 4kerekes hajtás? Jelentős lesz a többletfogyasztás. :nono:
300e környékétől érdemes egy tartaléktrafót a csomagtartóban tartani. :yes: Várható a többi végelgyengülése is.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26896 Dátum: 2017.09.04 22:02:20 »
Novemberben én is megírhatom a 300e km-es történetét az autónak.
Annyira azért nem örülök neki  :wacko:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #26897 Dátum: 2017.09.04 23:15:13 »
Én meg holnap megfutom vele a 186e-ik km-et.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26898 Dátum: 2017.09.05 08:33:58 »
Én meg holnap megfutom vele a 186e-ik km-et.  ;)
Szétgyilkolod szegény kocsit. :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #26899 Dátum: 2017.09.05 10:12:58 »
Szétgyilkolod szegény kocsit. :D

Azért a futásteljesítményt nézve még kijön a nagy átlagban a 15e km/év, hiszen Októberben lesz 12 éve, hogy kigurultam vele a szalon kapuján.  ;) De az is igaz, hogy már nem megy annyit, mint "fiatal" korában. Az ember elfoglaltabb, kevesebb idő jut mindenre, csak hajt előre, de nem a gázpedált nyomva.  :D

Az biztos, hogy ha egyszer eladósorba kerülne, még egyszer nem herdálnám el, ahogy a másik autómmal tettem.  :cry: :no:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26900 Dátum: 2017.09.05 13:11:19 »
Köszi a beszámolót, jó olvasni az ilyet.  :yes:

Toyota 4x4-es autók pl a RAV4, Land Cruiser (90/100/120), vagy akár még a Hibridek is - Highlander / Lexus RX400h. Esetleg ha bevállalsz egy amerikai modellt, akkor ott a Venza, ez kvázi az Avensis SUV változata, ami sajnos az EU-ba sosem jutott el:

Igen, pont RAV4 és Land Cruiser-eket nézegetek, a High Lander-ből a Hybrid nagyon tetszetős így monitor mögül :D.
Nézegetek OFF topic autókat is de meglátjuk mi lesz, egy Land Cruiser J120/150-et el tudnék viselni :D.
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26901 Dátum: 2017.09.05 13:18:09 »
:clap:
Minek a 4kerekes hajtás? Jelentős lesz a többletfogyasztás. :nono:
300e környékétől érdemes egy tartaléktrafót a csomagtartóban tartani. :yes: Várható a többi végelgyengülése is.

Mert a párommal a tervünk a "nem betonút mellett" élni és amit kinéztünk ingatlant oda a feljutáshoz is kell a 4kerék. A fogyasztás úgymond másodlagos, tudom, hogy többet kér akkor többet tankolok :).
Igen, a szervizes felhivta a figyelmem, hogy mostmar varhato lesz a masik 3 trafo csere is majd, már minden indításnál fülelek :D.
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26902 Dátum: 2017.09.05 15:55:32 »
Mert a párommal a tervünk a "nem betonút mellett" élni és amit kinéztünk ingatlant oda a feljutáshoz is kell a 4kerék. A fogyasztás úgymond másodlagos, tudom, hogy többet kér akkor többet tankolok :).
Igen, a szervizes felhivta a figyelmem, hogy mostmar varhato lesz a masik 3 trafo csere is majd, már minden indításnál fülelek :D.
A trafó menet közben szokta megadni magát. Első jele a várható cserének, ha gyorsításoknál rángat, vagy dadog egy kissé. Ilyenkor még nem nagyon lehet kiválasztani a bűnöst  4 gyanúsítottból.

zsinnyegtet

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26903 Dátum: 2017.09.07 10:52:44 »
Üdv Mindenkinek!

Hosszas-hosszas keresgélés után végre talán sikerült megtalálni a megfelelő jelöltet.
-T25
-2007/7
-1.8 benzin
-Sedan
-Magyarországi
Na és itt jönne a kérdésem.
Elvileg minden stimmel az autóval (műszakilag,jogilag) de 220.000 km van benne jelen pillanatban.
Mennyire vállalható ez még napjainkban? 15-20 ezret biztos, hogy fog kapni tőlem évente.
Köszönöm szépen.☺️

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26904 Dátum: 2017.09.07 11:29:02 »
....
Elvileg minden stimmel az autóval (műszakilag,jogilag) de 220.000 km van benne jelen pillanatban.
Mennyire vállalható ez még napjainkban? 15-20 ezret biztos, hogy fog kapni tőlem évente.
Köszönöm szépen.☺️

Szinte minden fog is stimmelni vele. Kicsit balra felfelé elnézel, Izso névjegyében láthatod, hogy 600e fölé tekerte egy ilyenbe a km számlálót. Bátran, a 220 (szinte) semmi.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26905 Dátum: 2017.09.07 13:26:26 »
Azt a 625.000km-t futott verdát is visszatekerték 200.000km körülire és valaki csillogó szemekkel megvette. T25 nagyon szépen öregszik, ezért nem látszik rajta. Kormány varrásnál, könyöklőnél lehet esetleg saccolni a kopás alapján. Önindító bronzkefe beszédes még, de az nagyon belül van. Állapotot veszünk nem kilométert. Szerelőt kell vinni és ha rábólint, akkor megvenni. Ha tényleg 220 van benne, leinformálhatóan, akkor még fiatal a járgány.

zsinnyegtet

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26906 Dátum: 2017.09.07 16:16:02 »
Köszönöm szépen a "biztatást".
Annyi de annyi romot láttam az elmúlt 4-5 hétben E12 illetve T25 terén (Pl. 1 gazdás holland T25 vezetett szervízkönyv stb. kicsit utánajártam...az autót 90 ezerig Hollandiában szervizelték bizonyítottan de valami csoda folytán pecsétes német könyv volt hozzá új korától :censored:), hogy már kezdtem feladni a dolgot...erre tessék most itt van ez.
Ma még csak megnézés/vezetés lesz mert a szerelő nem ér ma rá sajnos bár néha már azt érzem a töménytelen magyar/angol fórumok stb. után, hogy képzett szerelő vagyok...fekszem, rozsdát nézek, szilentek, hegesztések, ablakokon gyártási dátumok... :D

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26907 Dátum: 2017.09.07 16:29:12 »
Erre nekem nem volt kedv/idő/energia/türelem, inkább kifizettem a nepper árát, aki nálam párezer kocsival többet szemlézett már életében. Addig ment amíg talált egy jót a listáról amit adtam neki, és azt behozta.
« Utoljára szerkesztve: 2017.09.07 16:35:12 írta Silent »

frici53

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26908 Dátum: 2017.09.07 16:31:29 »
Üdv. Mindenkinek!
 
 Van egy 2012-es T27-es 1.8 benzines Avensisem és egy komoly problémám!  NAPPALI MENETFÉNY!!!
 A fényszóró felső szélén 29db apró pici led és a lámpa belső harmadába egy T20-as foglalatban lévő 21/5W-os izzó van. Az elektromos kézifék kioldásakor
Kapcsolódik a 21W, a ledekkel,parkírnál világít az5W és a led. Ha ez így volna nem lenne problémám,de nem így van!!!
A bal oldali led világít a jobb oldali csak felvillan és elalszik. A 21/5W-os izzóhoz a lámpatestből hátul jön ki 3 szál vezeték,a 21W-nak egy+(pozitív) az 5W-nak egy +(pozitív) és ugye kellene egy -(negatív),na az nem jön ki a lámpából a T 20-as foglalatba, amit bedugva elfordítva kerülne a lápatestbe.
Az autó vill.szerelő ezen hibák feltárása után javasota,hogy forduljak szakszervizbe,mert a lámpán belül lehet a probléma.
A szakszerviz megállapította a fent leírt jelenség valós létét. Lámpacserével tudják orvosolni a problémát,mert a lámpába van egy kis panel amin valami
"ELSZÁLLT" és ehhez nem lehet hozzáférni.
Abba kérném a segítségeteket,hogy tudtok-e olyan szakit aki ezt javítani tudná?
Minden hasznos tanácsot előre is köszönök:Frici.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26909 Dátum: 2017.09.07 16:37:34 »
Mennyi manapság a gyári T27 fényszóró ára? Toyota bontókat próbáltad?