Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4294771 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26760 Dátum: 2017.07.15 21:36:38 »
Ez egy érdekes szerzetnek tűnik, mivel van benne fényszóró-mosó, és első szélvédő (szál) fűtés (ott vannak a kapcsolók benne), így nagy valószínűséggel ez is külföldről behozott, ezáltal a Sol-nál picivel jobban felszerelt változat. Elvileg első ülésfűtés is kell legyen benne, de azt nem említi. Az alufelni viszont nem gyári.

A nepper meg szokás szerint természetesen lódít, hiszen mp3-at az a hifi sosem tudott lejátszani, hátsó oldal légzsák pedig még a mostani legújabb Avensishez sem elérhető.  :innocent:
És ebből is elvitte a cica a szőnyeget...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26761 Dátum: 2017.07.16 07:13:56 »
És ebből is elvitte a cica a szőnyeget...
Biztos már kopott volt, 167ekm-után akár már a sarkánál ki is lyukadhatott.(Még ha tényleg csak ennyi van benne akkor is...)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10683
Avensis, mi más?:)
« Válasz #26762 Dátum: 2017.07.16 11:59:53 »
És ebből is elvitte a cica a szőnyeget...

Vagy csak az alapos glancolás után nepperék elfelejtették visszatenni.  :hmmmm: Csak nincs olyan idióta e földön, aki e nélkül használná az autóját, vagyis remélem...  :innocent: :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26763 Dátum: 2017.07.16 13:05:08 »
Vagy csak az alapos glancolás után nepperék elfelejtették visszatenni.  :hmmmm: Csak nincs olyan idióta e földön, aki e nélkül használná az autóját, vagyis remélem...  :innocent: :whistling:
Soha nem rakják vissza. Valószínűbbnek tartom, hogy a kopott szőnyeg rosszul mutatna, újat beszerezni meg sajnálnak, mert az eladási árban nem lenne érvényesíthető.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26764 Dátum: 2017.07.16 14:28:12 »
Vagy csak az alapos glancolás után nepperék elfelejtették visszatenni.  :hmmmm: Csak nincs olyan idióta e földön, aki e nélkül használná az autóját, vagyis remélem...  :innocent: :whistling:
Én sem használtam autót szőnyeg nélkül (sokszor kettő is van benne egyszerre, ha már van :D)
ez olyan mint zokni nélkül cipőt húzni :winkiss:
De végül is miért ne lehetne szönyeg nélkül :wacko:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10683
Avensis, mi más?:)
« Válasz #26766 Dátum: 2017.07.16 21:25:03 »
Ebben hátul kurblis ablakok vannak, nem lehet Sol felszereltség...  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26767 Dátum: 2017.07.16 23:45:15 »
Én sem használtam autót szőnyeg nélkül (sokszor kettő is van benne egyszerre, ha már van :D)
ez olyan mint zokni nélkül cipőt húzni :winkiss:
De végül is miért ne lehetne szönyeg nélkül :wacko:
Hát persze... miértisne? :eek:
Azért lehet szőnyeg nélkül, mert 160ezernél még rohadtul nincs szétkopva a szőnyeg annyira, hogy ne lehetne benne hagyni. :nono:
Az avéban is kb hasonlóan jó minőségű szőnyeg van eredetileg, mint a mostani autómban, amit ha így 140ezernél egy kicsit megsúrolnám, még feltehetnék a jófogásra majdnem új megjelöléssel. :tt2:
De azért imádni való a társaság jóhiszeműsége! :hug:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26768 Dátum: 2017.07.17 07:37:46 »
Hát persze... miértisne? :eek:
Azért lehet szőnyeg nélkül, mert 160ezernél még rohadtul nincs szétkopva a szőnyeg annyira, hogy ne lehetne benne hagyni. :nono:
Az avéban is kb hasonlóan jó minőségű szőnyeg van eredetileg, mint a mostani autómban, amit ha így 140ezernél egy kicsit megsúrolnám, még feltehetnék a jófogásra majdnem új megjelöléssel. :tt2:
De azért imádni való a társaság jóhiszeműsége! :hug:
Ugyan már! Egy férficipő sarka már 100ekm után is meglátszik akár textilszőnyeg akár gumi.
Nekem ez a tapsztalatom, pedig  szinte soha nem használtam az autóimat napi szinten (vagy BKV-tam, vagy otthonról dolgoztam, (most is), vagy mert motorozom is. OK ovis korszakban sűrűbben vittük-mentünk a gyerekért kocsival)

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26769 Dátum: 2017.07.17 08:00:53 »
Ugyan már! Egy férficipő sarka már 100ekm után is meglátszik akár textilszőnyeg akár gumi.
Nekem ez a tapsztalatom, pedig  szinte soha nem használtam az autóimat napi szinten (vagy BKV-tam, vagy otthonról dolgoztam, (most is), vagy mert motorozom is. OK ovis korszakban sűrűbben vittük-mentünk a gyerekért kocsival)
Emlékeim szerint az t25 evémnél 250e km környékén tettem félre a gyári szőnyeget, hogy majd eladás előtt újra visszateszem. Az utolsó év márciusában vissza is tettem, és még vagy 30ezer km-t használtam, úgy adtam el. Tény, hogy a saroknál már kikopott, de nem volt átlyukadva, csak a felső réteg. De az majd 300e km-t volt használva. És abban az avéban, nem volt tempomat, állandóan ugyanott kellett tartani a lábat. A mostani járgányomban biztosan azért (is) olyan jó állapotú a szőnyeg, mert autópályázáskor nem koptatom a sarkammal.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26770 Dátum: 2017.07.17 19:29:12 »
Emlékeim szerint az t25 evémnél 250e km környékén tettem félre a gyári szőnyeget, hogy majd eladás előtt újra visszateszem. Az utolsó év márciusában vissza is tettem, és még vagy 30ezer km-t használtam, úgy adtam el. Tény, hogy a saroknál már kikopott, de nem volt átlyukadva, csak a felső réteg. De az majd 300e km-t volt használva. És abban az avéban, nem volt tempomat, állandóan ugyanott kellett tartani a lábat. A mostani járgányomban biztosan azért (is) olyan jó állapotú a szőnyeg, mert autópályázáskor nem koptatom a sarkammal.
Nálam kevesebb, mint a felénél lett cserélve a prémium gyári szőnyeg ( kb 120 e km ).  Pedig a legvastagabb (legdrágább) volt benne. Szerintem nem döntő dolog.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26771 Dátum: 2017.07.18 15:53:33 »
Szerintetek ha a szürke gyári szervízkulcs, amiben nincs távirányító, bejön velem a Balatonba szörfözni, akkor lehet bármi baja a víztől? Nem tudom, hogy a benne lévő immobiliser mennyire érzékeny az ilyesmire, vagy hogy mennyire van beletokozva.

chriska

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
    • honlapom
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26772 Dátum: 2017.07.18 15:58:35 »
Szerintetek ha a szürke gyári szervízkulcs, amiben nincs távirányító, bejön velem a Balatonba szörfözni, akkor lehet bármi baja a víztől? Nem tudom, hogy a benne lévő immobiliser mennyire érzékeny az ilyesmire, vagy hogy mennyire van beletokozva.

Én úgy tudom, a szervízkulcs öntve van, ergo vízhatlan - legalábbis az enyémet nem kapok semmilyen megbontási lehetőséget...

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26773 Dátum: 2017.07.18 22:11:07 »
Szerintetek ha a szürke gyári szervízkulcs, amiben nincs távirányító, bejön velem a Balatonba szörfözni, akkor lehet bármi baja a víztől? Nem tudom, hogy a benne lévő immobiliser mennyire érzékeny az ilyesmire, vagy hogy mennyire van beletokozva.
Minek a szörfhöz szervizkulcs? :eek:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26774 Dátum: 2017.07.18 22:15:32 »
Minek a szörfhöz szervizkulcs? :eek:
Nem a szörf szervízkulcsáról van szó. A kocsimba kell tudnom bejutni, de olyan kulcsot kell(ene) magammal vinnem amiben a víz nem tesz kárt. Merthogy vizes sportoknál óhatatlanul is a vízben kötsz ki.