Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4296328 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26700 Dátum: 2017.06.15 14:41:56 »
A kezdetektől fogva van egy furcsa jelenség az Avensisünkben, nem mondanám hibának, de az okára nem sikerült rájönni, s bosszantó azért. Ráadjuk a gyújtást, s akár beindítjuk a motort, akár nem, 20-30 másodperc múlva hallható egy rövid sípolás az utastérben, kicsit olyan, mintha a duda szólna, de egész rövid, mondjuk 1 másodpercig se tart. Egyik hibajelző lámpa sem ég, a riasztó jól működik, stb. Ez lehet valami hibakód? Angolul rákeresve nem találtam sajnos semmi egyértelműt, hogy mi csinálhatja és miért.
Egy általam ismert nem gyári dolog van az autóban, egy kihangosító, ami ilyen: http://m.cdn.blog.hu/be/belsoseg/image/kihangosito_003.jpg

Bármi tipp, hogy mi adhatja?

Próbáld ki,hogy mikor hallod ezt a "dudálást",akkor a rádiót lekapcsolja e.Ha igen akkor az a Nokia kihangosító,keresi a telefont és jelez hogy nem találta.

Bertipapája

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26701 Dátum: 2017.06.17 16:26:20 »
Sziasztok, tegnap tulajdonosa lettem egy faceliftes 3ZZFE motoros T22-es szedánnak. Teljesen korrekt állapotú, rendesen szervizelt magyarországi gépről van szó, úgyhogy örülök a vételnek. Pár kérdésem azért lenne, hátha tudtok segíteni:

- Közeleg egy olaj és szűrőcsere, milyen olajat érdemes beletenni? 5W40 jó minőségű gyártótól? Egyébként az olajat nem eszi (még az eggyel korábbi tulajjal is tudtam beszélni telefonon, sőt azzal az itteni klubos szerelővel is, aki szervizelte a kocsit).
- Műszakilag pillanatnyilag semmi mást nem kell csinálnom az autón, csak hátsó féktárcsát és fékbetétet cserélni (időnként már felvillan a visszajelzője is). Ki volt a gyári beszállító ezekre? Van valami ajánlás, mit érdemes/nem érdemes beletenni?
- Tempomatot lehet utólag beszerelni? Létezett gyárilag a T22-ben extraként? 3ZZFE-nek ha jól tudom már elektronikus a fojtószelep-vezérlése, nem bovdenes.
- Kicsit halványabbnak érzem a szükségesnél a műszerfal világítását. Van jobbra lent egy DIM feliratú kapcsoló - ezt nyomogatni vagy csavarni kell a szabályozáshoz?
- Pöttyet zavar a vezetőajtó könyöklő kemény műanyag anyaga. Létezett plüss könyöklő mondjuk a Sol verzióhoz, amit érdemes bontottból beszerezni és betenni?

Köszi előre is a segítséget!

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26702 Dátum: 2017.06.19 07:33:17 »
Sziasztok, tegnap tulajdonosa lettem egy faceliftes 3ZZFE motoros T22-es szedánnak. Teljesen korrekt állapotú, rendesen szervizelt magyarországi gépről van szó, úgyhogy örülök a vételnek. Pár kérdésem azért lenne, hátha tudtok segíteni:

- Közeleg egy olaj és szűrőcsere, milyen olajat érdemes beletenni? 5W40 jó minőségű gyártótól? Egyébként az olajat nem eszi (még az eggyel korábbi tulajjal is tudtam beszélni telefonon, sőt azzal az itteni klubos szerelővel is, aki szervizelte a kocsit).
- Műszakilag pillanatnyilag semmi mást nem kell csinálnom az autón, csak hátsó féktárcsát és fékbetétet cserélni (időnként már felvillan a visszajelzője is). Ki volt a gyári beszállító ezekre? Van valami ajánlás, mit érdemes/nem érdemes beletenni?
- Tempomatot lehet utólag beszerelni? Létezett gyárilag a T22-ben extraként? 3ZZFE-nek ha jól tudom már elektronikus a fojtószelep-vezérlése, nem bovdenes.
- Kicsit halványabbnak érzem a szükségesnél a műszerfal világítását. Van jobbra lent egy DIM feliratú kapcsoló - ezt nyomogatni vagy csavarni kell a szabályozáshoz?
- Pöttyet zavar a vezetőajtó könyöklő kemény műanyag anyaga. Létezett plüss könyöklő mondjuk a Sol verzióhoz, amit érdemes bontottból beszerezni és betenni?

Köszi előre is a segítséget!

- olaj 5W-30 inkább, vmi biztos forrásból.
- a fékvisszajelző szvsz csak a fékfolyadék szintjét tudja hibajelként visszaadni, amit nyilván egy tárcsa és betétcsere megold, de azért erre figyelj oda! Motorháztető felnyit, szint ellenőriz!
- tempomat egyik T22-ben sem volt gyárilag, hiába lenne elektromos a folytószelepvezérlés (ami nem az: http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2002_TOYOTA_AVENSIS_ZZT220L-AEMEKW_7801.html), de ezt ismét egy motorháztető felnyitással is lehet ellenőrizni. Lehet akár egy időben a fékfolyadékszint ellenőrzésével is... Utólagos tempomat kiépítése 100e Ft körüli áron elérhető.
- műszerfal háttér világítás erejének beállítása: jobb oldali pöcök folyamatosan nyomva állítható (használd a User Manual!)
- sosem volt szövettel bevont könyöklő, ez ilyen, de semmi nem akadályos meg, hogy egy pár csavar oldásával leszereld a könyöklő fedelét és egy kárpitossal a kívánt puhaságúra párnáztasd.

A kérdéseidre a válaszok már rengeteg alkalommal megválaszolásra kerültek már korábban a fórumon, érdemes a keresőt használni.

Üdv:
BF

Gyömbér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26703 Dátum: 2017.06.21 12:28:05 »
Sziasztok,

Tudja esetleg valaki a motortartó gumibakok cikkszámát, kerülendő vagy ajánlott márkát és jó beszerzési forrást?
2006-os, 2.0 benzines D4, kombi. Ha minden igaz 4 ilyen van.

Köszi!

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26704 Dátum: 2017.06.21 12:40:22 »
Sziasztok,

Tudja esetleg valaki a motortartó gumibakok cikkszámát, kerülendő vagy ajánlott márkát és jó beszerzési forrást?
2006-os, 2.0 benzines D4, kombi. Ha minden igaz 4 ilyen van.

Köszi!
A toyodiy szerint elvileg 3 db van. A fem tartokereten levo gumibakra gondolsz? Ha igen, akkor a rajz szerint a 12351-0D020-bol 2 db, a 12351-0D030-bol 1db szukseges.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Gyömbér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26705 Dátum: 2017.06.21 14:57:22 »
A toyodiy szerint elvileg 3 db van. A fem tartokereten levo gumibakra gondolsz? Ha igen, akkor a rajz szerint a 12351-0D020-bol 2 db, a 12351-0D030-bol 1db szukseges.

Köszi az infót. A szerviz 4 db-ra adott ajánlatot, ebből az egyiket ők váltótartó baknak nevezik.
De igen, a gumibakokra gondolok. Egyelőre elég borsosnak tünnek a kiajánlott árak. :-( (16,46,39,66 eFt)

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26706 Dátum: 2017.06.21 15:10:39 »
Köszi az infót. A szerviz 4 db-ra adott ajánlatot, ebből az egyiket ők váltótartó baknak nevezik.
De igen, a gumibakokra gondolok. Egyelőre elég borsosnak tünnek a kiajánlott árak. :-( (16,46,39,66 eFt)
Meg kell toluk kerdezni a cikkszamot. Amiket en irtam, azokbol a 3db, postaval egyutt Japanbol ~34ezer Ft.
Egyebkent itt az abra:
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2006_TOYOTA_AVENSIS_AZT250L-AWMEHW_1107.html
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26707 Dátum: 2017.06.21 16:15:03 »
Meg kell toluk kerdezni a cikkszamot. Amiket en irtam, azokbol a 3db, postaval egyutt Japanbol ~34ezer Ft.
Egyebkent itt az abra:
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2006_TOYOTA_AVENSIS_AZT250L-AWMEHW_1107.html
Ha nem az lesz, amire elsore gondoltam, akkor tenyleg 4db van. A cikkszamok a kovetkezok:
12305-28120
12361-0D110
12371-0H030
12372-0H050
Ezek kozul az elso kivetelevel a maradek haromhoz van Febest cikkszam is, es a Bardi is ad talalatot ugyanerre a haromra, a Kovacs Auto mind a negyre. Az eredeti 4-es pakkot itt kint be tudnam szerezni, 85ezer Ft lenne kompletten, plusz az otthoni posta 2-3ezer Ft-os koltsege.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Gyömbér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26708 Dátum: 2017.06.22 10:42:22 »
Ha nem az lesz, amire elsore gondoltam, akkor tenyleg 4db van. A cikkszamok a kovetkezok:
12305-28120
12361-0D110
12371-0H030
12372-0H050
Ezek kozul az elso kivetelevel a maradek haromhoz van Febest cikkszam is, es a Bardi is ad talalatot ugyanerre a haromra, a Kovacs Auto mind a negyre. Az eredeti 4-es pakkot itt kint be tudnam szerezni, 85ezer Ft lenne kompletten, plusz az otthoni posta 2-3ezer Ft-os koltsege.

Köszi a tippet. Felhivtam a szervizt, ők is a toyotától kértek ajánlatot a bakokra és onnan nem kaptak cikkszámot.  :censored: :-(
Legalább tudom miért ennyi...
(Bár nem hiszem, hogy nem kapnak, mert igy hogyan rendelnek meg konkrét alkatrészt...?)

Kovács Autotól is várom még az ajánlatot.
Náluk rákerestem de a 4-ből csak az első elérhető a többire azt irja, hogy "nem elérhető."
Bárdinál az egyikre látok árat a többire nem.
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.22 10:51:07 írta Gyömbér »

Gyömbér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26709 Dátum: 2017.06.22 15:43:36 »
Köszi a tippet. Felhivtam a szervizt, ők is a toyotától kértek ajánlatot a bakokra és onnan nem kaptak cikkszámot.  :censored: :-(
Legalább tudom miért ennyi...
(Bár nem hiszem, hogy nem kapnak, mert igy hogyan rendelnek meg konkrét alkatrészt...?)

Kovács Autotól is várom még az ajánlatot.
Náluk rákerestem de a 4-ből csak az első elérhető a többire azt irja, hogy "nem elérhető."
Bárdinál az egyikre látok árat a többire nem.

Nnna toyota márkaszerviz is válaszolt:

12305 jobb motortartó bak br. 68.120 HUF
12361A első motortartó bak br. 36.383 HUF
12371A hátsó motortartó bak br. 48.120 HUF
12372A bal váltótartó bak br. 40.173 HUF
12351B motortartó szilent br. 10.755 HUF
12351A motortartó szilent br. 10.755 HUF

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26710 Dátum: 2017.06.22 15:48:06 »
Nnna toyota márkaszerviz is válaszolt:

12305 jobb motortartó bak br. 68.120 HUF
12361A első motortartó bak br. 36.383 HUF
12371A hátsó motortartó bak br. 48.120 HUF
12372A bal váltótartó bak br. 40.173 HUF
12351B motortartó szilent br. 10.755 HUF
12351A motortartó szilent br. 10.755 HUF
Eleg jo arak... A tobbiek nem valaszoltak? Mindenkeppen cserelned kell oket?
A ket szilentet kulfoldrol sem kapod meg olcsobban, a tobbin pedig elgondolkodnek...
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.22 15:53:07 írta Tshuhash »
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Gyömbér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26711 Dátum: 2017.06.22 17:44:08 »
Eleg jo arak... A tobbiek nem valaszoltak? Mindenkeppen cserelned kell oket?
A ket szilentet kulfoldrol sem kapod meg olcsobban, a tobbin pedig elgondolkodnek...

Nem mindenképpen, csak elgondolkoztam rajta az alapjárat közeli fordulatszámnál jelentkező enyhe kasztni, kormány, pedál.. remegés miatt.
Őszintén szólva fene gondolta, hogy ezek ilyen drágák..

Ránézésre nincs bajuk de a szerviz azt mondja, hogy csak szétszedve látszik igazából, illetve itt irták páran úgy emlékszem, hogy elöregedik ennyi idő alatt és ez is lehet az alapja a problémának (amitől sokan szenvednek).

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26712 Dátum: 2017.06.22 17:47:58 »
Nem mindenképpen, csak elgondolkoztam rajta az alapjárat közeli fordulatszámnál jelentkező enyhe kasztni, kormány, pedál.. remegés miatt.
Őszintén szólva fene gondolta, hogy ezek ilyen drágák..

Ránézésre nincs bajuk de a szerviz azt mondja, hogy csak szétszedve látszik igazából, illetve itt irták páran úgy emlékszem, hogy elöregedik ennyi idő alatt és ez is lehet az alapja a problémának (amitől sokan szenvednek).
Marpedig a gyari cuccok sajnos igen csak borsos aron vannak. Foleg otthon. Nem hiaba rendelik oket sokan (koztuk en is) kulfoldrol. Foleg, ha nem surgos, es elore tervezett a csere, akkor sokszor akar felaron is hozza lehet jutni a szukseges alkatreszekhez.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26713 Dátum: 2017.06.22 19:43:05 »
Marpedig a gyari cuccok sajnos igen csak borsos aron vannak. Foleg otthon. Nem hiaba rendelik oket sokan (koztuk en is) kulfoldrol. Foleg, ha nem surgos, es elore tervezett a csere, akkor sokszor akar felaron is hozza lehet jutni a szukseges alkatreszekhez.
Ja, csak pont ezért nem adnak ki cikkszámot soha.

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26714 Dátum: 2017.06.22 19:58:41 »
Ja, csak pont ezért nem adnak ki cikkszámot soha.
Ez bizonyos szinten ertheto is. Viszont attol, hogy nem adjak ki, meg nem fognak naluk rendelni. Manapsag mar eleg konnyu kideriteni, es meg csak nem is kellenek hozza kulonleges kepessegek. Ugyanakkor, lattam mar olyan hivatalos arajanlatot is, amin az osszes alkatresz es tennivalo cikkszam szerint, arral fel volt sorolva. Mindezt magyar markakereskedestol, munkavegzes elott. Az alkatresz ugyan mashonnan erkezett, a munkat viszont ok csinalhattak meg. Igy is lehetne csinalni...
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10