Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4296338 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

szgpcomp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26685 Dátum: 2017.06.01 13:07:31 »
Na megnézte mégegy, azt mondta megszorult és letörte a kuplungot, hogy ne szálljon szét az egész jobban, így a klíma cserés. Mindezt ránézésre persze. Így kértem máshova is időpontot, keddre kaptam, elvileg ő már forgat is rajta hogy mozog e, meg lehet hogy lesz kuplungja is...

Újabb klímásnál jártam, sikerült kuplungot szerezni/szerelni rá, de bár áramot kap, nem hűt. Gázzal feltöltötték rendesen. Vélemény: itt is az: kompresszorcsere, most várok az árajánlatra.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26686 Dátum: 2017.06.03 00:20:06 »
Újabb klímásnál jártam, sikerült kuplungot szerezni/szerelni rá, de bár áramot kap, nem hűt. Gázzal feltöltötték rendesen. Vélemény: itt is az: kompresszorcsere, most várok az árajánlatra.
A kompresszoron van egy nyomásszabályzó szelep. Az jó?
(Nekem fennmaradt az avéból 1 ilyen, szívesen neked adom ingyért, ha véletlen az a rossz. Csak meg kell keresnem, hogy hol van... :hmmmm:)

szgpcomp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26687 Dátum: 2017.06.06 07:54:13 »
A kompresszoron van egy nyomásszabályzó szelep. Az jó?
(Nekem fennmaradt az avéból 1 ilyen, szívesen neked adom ingyért, ha véletlen az a rossz. Csak meg kell keresnem, hogy hol van... :hmmmm:)

Fogalmam sincs, van aki azt mondja a vezérlőszelep kap -e áramot, meg kell nézni. Ahhoz hogy megnézze villamosságis, fel kell vissza tölteni gázzal a klímásnál. Mert a gázt levették, mikor a kuplungot rászerelték, utána visszatöltötték, és mivel nem ment, megint le a gázt. Kezd elegem lenni belőle, kereskedésből vettem, csak az a baj hogy másik városban így mindig viszem oda megnézetni/ szereltetni ami macerás nagyon. Amikor meg itt jutok el szerelőhöz, nem ér rá, vagy pont ütközik azzal amikor viszem a kereskedőhöz is vissza. Kezd elegem lenni. :( Most úgy néz ki hajlik affele hogy új (utángyártott gondolom) kompresszort 80ért szerez és beszerelteti. Unixtól.

naronhu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26688 Dátum: 2017.06.06 22:03:39 »
A kezdetektől fogva van egy furcsa jelenség az Avensisünkben, nem mondanám hibának, de az okára nem sikerült rájönni, s bosszantó azért. Ráadjuk a gyújtást, s akár beindítjuk a motort, akár nem, 20-30 másodperc múlva hallható egy rövid sípolás az utastérben, kicsit olyan, mintha a duda szólna, de egész rövid, mondjuk 1 másodpercig se tart. Egyik hibajelző lámpa sem ég, a riasztó jól működik, stb. Ez lehet valami hibakód? Angolul rákeresve nem találtam sajnos semmi egyértelműt, hogy mi csinálhatja és miért.
Egy általam ismert nem gyári dolog van az autóban, egy kihangosító, ami ilyen: http://m.cdn.blog.hu/be/belsoseg/image/kihangosito_003.jpg

Bármi tipp, hogy mi adhatja?

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26689 Dátum: 2017.06.07 17:26:36 »
Meglehet, hogy a kihangositó az. Nekem is van és az is ad egy csippanó hangot. De le lehet halkítani, hogy ne legyen olyan zavaró.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26690 Dátum: 2017.06.08 02:04:43 »
Fogalmam sincs, van aki azt mondja a vezérlőszelep kap -e áramot, meg kell nézni. Ahhoz hogy megnézze villamosságis, fel kell vissza tölteni gázzal a klímásnál. Mert a gázt levették, mikor a kuplungot rászerelték, utána visszatöltötték, és mivel nem ment, megint le a gázt. Kezd elegem lenni belőle, kereskedésből vettem, csak az a baj hogy másik városban így mindig viszem oda megnézetni/ szereltetni ami macerás nagyon. Amikor meg itt jutok el szerelőhöz, nem ér rá, vagy pont ütközik azzal amikor viszem a kereskedőhöz is vissza. Kezd elegem lenni. :( Most úgy néz ki hajlik affele hogy új (utángyártott gondolom) kompresszort 80ért szerez és beszerelteti. Unixtól.
Kérd el a régi kompresszort, hátha meg lehet valahol csináltatni! (Vagy akár kíváncsiságból szétszedni...) Én úgy emlékszem, hogy van egy olyan cég, amelyik ezek felújításával foglalkozik, illetve hibás darabokat is megvásárol.

szgpcomp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26691 Dátum: 2017.06.08 08:38:24 »
Kérd el a régi kompresszort, hátha meg lehet valahol csináltatni! (Vagy akár kíváncsiságból szétszedni...) Én úgy emlékszem, hogy van egy olyan cég, amelyik ezek felújításával foglalkozik, illetve hibás darabokat is megvásárol.

Betétdíjas amit beszerelnek, vissza kell küldeni a rosszat, így gondolom ők szerelik szét, újítják fel, csinálnak vele akármit is:) Elvileg holnap szerelik.

Lenny

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26692 Dátum: 2017.06.08 22:40:15 »
Sziasztok!

A Toyota Eurocare szolgáltatást, hogy tudom "aktiválni".  Toyota M5-nél voltam a 135.000 szerviznél. Ott kellett volna szólnom, vagy automatikusan jár?
Van aki képben van ezzel?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26693 Dátum: 2017.06.08 22:51:34 »
Sziasztok!

A Toyota Eurocare szolgáltatást, hogy tudom "aktiválni".  Toyota M5-nél voltam a 135.000 szerviznél. Ott kellett volna szólnom, vagy automatikusan jár?
Van aki képben van ezzel?
Ha rendes komplett szervizt csináltak, nem te vitted hozzá a cuccokat (pl olaj), akkor igen. 12 éves koráig megy ez így. Mondjuk nekem mindig megemlítik ezt.
Szerintem egy telefon és biztos megtudod  ;)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26694 Dátum: 2017.06.09 12:08:40 »
Sziasztok!

A Toyota Eurocare szolgáltatást, hogy tudom "aktiválni".  Toyota M5-nél voltam a 135.000 szerviznél. Ott kellett volna szólnom, vagy automatikusan jár?
Van aki képben van ezzel?
Ha olajcserét csináltattál márkaszervízes cuccokkal, akkor egy kártyát betettek a forgalmidba. Rajta van a rendszámod és a Toyota Assistance kontakt adatai. Ahogy Nagycitrom is írta, a kocsi 12 éves koráig van. Aktiválni nem kell, de a kártya legyen a forgalmiban, mert csak akkor biztos, hogy a kocsi regisztrálva van a szolgáltatásra, ha ezt megkaptad.

Lenny

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26695 Dátum: 2017.06.09 16:36:50 »
11 éves az autó. Semmit nem vittem, mindent ők adtak. Ennek ellenére semmit nem kaptam.. :(

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26696 Dátum: 2017.06.09 17:55:06 »
Ez nagyon furcsa, Mayernél soha nem kellett mondani semmit. Regisztrálták, megírták a kártyát, odarakták forgalmihoz és külön szóltak, hogy frissült.

szgpcomp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26697 Dátum: 2017.06.12 08:01:01 »
Jelentem kész a klímám végre (röpke 3 hét alatt a végére jártunk). Köszönöm a segítségeket, a kompresszort kellett cserélni, szerencsémre a kereskedő állta a dolgot.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26698 Dátum: 2017.06.12 08:42:13 »
Mennyi mostanában egy Ave klímakompresszor?

szgpcomp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26699 Dátum: 2017.06.12 15:17:08 »
Mennyi mostanában egy Ave klímakompresszor?
Nekem akciósan szerzett bele 80 ért a kereskedő újat Unixtól (márka passz). Amúgy 120 alatt én nem láttam. Gyári Denso 210... ebből mondjuk már 10% ot alapból enged a unix, gyári bontott japkernél 50+áfa.