Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4384392 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26505 Dátum: 2017.03.19 13:10:09 »
Sziasztok,

elemet szeretnék cserélni a kulcsokban, a képen látható típusban.

Azt már olvastam, hogy CR2016 való bele, de lehet ezt házilag cserélni? Ha kiveszem az elemet, nem felejti el a kódot, nem kell újraprogramozni? Egyszerűen csak régi ki, új be?

Köszi! :)

Szia,

én is cseréltem annak idején az Avensis ugyanilyen kulcsában az elemet, semmit sem kellett újraprogramozni, minden ment akárcsak elötte!  ;) :flowers:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

g6b0r

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26506 Dátum: 2017.03.19 17:46:26 »
sziasztok,

egy kis segitseget keresek.
venni szeretnek egy avensis-t és érdekelne, hogyan tudok megyőződni a km óra állásáról.
a konkrét példányban kevesebb , mint 100 ezer km van az óra szerint tiz évesen. viszont két éve van a mostani tulajnál aki szerint Ausztriából hozta a kereskedő akitől vette az autót.
esetleg tárolja több helyen az autó a km állást amiket össze lehet vetni a műszerfalon levő állással?
amiért érdekelne  az az, hogy ránézésre szerintem több van az auóban (alánézve elég sok rozsda van a futómű részein, illetve a vezetőülés is mintha kezdene kicsit bolyhosodni. viszont nincs referenciám, tapasztalatom amivel össze lehetne hasonlitani....)

köszi előre is minden tippet.

Gabor

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1105
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26507 Dátum: 2017.03.19 17:53:15 »
Kellemes autókeresgélést :)

A km-t csak is az óracsoportból lehet megtudni, más "tárhelye" nincs ezeknél.
Nézz meg mindenképp minél több példányt. Anno, egy 420e km-est néztem meg elsőnek, meglepően egyben volt! A T25-ösök belseje elég strapabíró.
Amennyiben oszták-német autót lesel, ne csodálkozz ha a futóművet megkezdte a felületi barnulás. A hátsó filcbetét mögé próbálj belesni, a küszöb végéhez, meg persze a padlólemezt is nézd meg.

A legjobb teszed (ha ennyire nem bízol magadban) ha elviszed egy 10-20eFt-os átvizsgálásra, nem kidobott pénz! :)

'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26508 Dátum: 2017.03.19 19:45:56 »
sziasztok,

egy kis segitseget keresek.
venni szeretnek egy avensis-t és érdekelne, hogyan tudok megyőződni a km óra állásáról.
a konkrét példányban kevesebb , mint 100 ezer km van az óra szerint tiz évesen. viszont két éve van a mostani tulajnál aki szerint Ausztriából hozta a kereskedő akitől vette az autót.
esetleg tárolja több helyen az autó a km állást amiket össze lehet vetni a műszerfalon levő állással?
amiért érdekelne  az az, hogy ránézésre szerintem több van az auóban (alánézve elég sok rozsda van a futómű részein, illetve a vezetőülés is mintha kezdene kicsit bolyhosodni. viszont nincs referenciám, tapasztalatom amivel össze lehetne hasonlitani....)

köszi előre is minden tippet.

Gabor
" konkrét példányban kevesebb , mint 100 ezer km van az óra szerint tiz évesen"  :D :lol: [rohog]
100e km alatt még recés a kormány. :yes:
Ha ilyet keresel, ahhoz vagy rohadt nagy mázli kell, vagy ki kell menni, és márkakereskedésből!!! hozni.
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.19 19:48:27 írta Izso »

Bambi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26509 Dátum: 2017.03.19 20:19:56 »
A hazai márkakereskedésben amikor honosították tudják honnan jött a kocsi. Ott nem látnak rá, hogy kint a műszakiknál miként alakult a kilóméter? vagy a szervizeknél?

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1105
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26510 Dátum: 2017.03.19 20:25:55 »
Az én verdám 1. tulajától megvan a szervizkönyv. (Toyota kereskedés és szerviz)
A 2-tól egy marék számla.
A békéscsabai Toyotánál - már tulajként - lekérdezve, pedig egyetlen bejegyzését ismerik, mint "márkaszervizes átvizsgálás - beavatkozás nélkül" egy olyan időpontban, km-el amiről nekem nem volt tudomásom a kapott doksik alapján.

Van kicsi rés a pajzson...
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26511 Dátum: 2017.03.19 20:28:35 »
A hazai márkakereskedésben amikor honosították tudják honnan jött a kocsi. Ott nem látnak rá, hogy kint a műszakiknál miként alakult a kilóméter? vagy a szervizeknél?
:no:
Azt bizony le kell levelezni, és még akkor sem biztos, hogy tájékoztatnak, ha már te vagy a tulaj.

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26512 Dátum: 2017.03.19 22:08:58 »
sziasztok,

egy kis segitseget keresek.
venni szeretnek egy avensis-t és érdekelne, hogyan tudok megyőződni a km óra állásáról.
a konkrét példányban kevesebb , mint 100 ezer km van az óra szerint tiz évesen. viszont két éve van a mostani tulajnál aki szerint Ausztriából hozta a kereskedő akitől vette az autót.
esetleg tárolja több helyen az autó a km állást amiket össze lehet vetni a műszerfalon levő állással?
amiért érdekelne  az az, hogy ránézésre szerintem több van az auóban (alánézve elég sok rozsda van a futómű részein, illetve a vezetőülés is mintha kezdene kicsit bolyhosodni. viszont nincs referenciám, tapasztalatom amivel össze lehetne hasonlitani....)

köszi előre is minden tippet.

Gabor

Hát, üdv a klubban. :)

100.000 alatti Avensisnek újszerű a beltere. A vezetőülés érdekes kérdés, néztem annó már honosított 130.000 ezres Avét majdnem lyukasra kopott vezetőülés-peremmel, amit aztán valós 167-tel elhoztam annál nem tudtam különbséget tenni a vezetőülés külső pereme és az ülések egyéb felülete, éle között, makulátlan. Most van benne 185, még mindig az, pedig naponta párszor ki-beszállunk.

100.000 alatti 10 éves autó, főleg Avensis, hát, nem valószínű, persze nem lehetetlen. De a csodákban nem szabad hinni.

Én három dolgot tudok javasolni:

1. Kérd le a Kekkh adatokat, 2 éve a honosításkor már fel kellett vinni a rendszerbe a km óra állást, sőt, ha több mint 2 éve itthon fut akkor minimum 2 bejegyzés van a kkekh-ban. Ebből mondjuk sokat nem, de annyit megtudsz, itthon mennyit mozgott a jármű. Illetve ha pl. 250-nel honosították, akkor nem is kell tovább menni.

2. Hívj fel pár Toyota szervizt, és őszintén mondd el a helyzetet, talán segítenek. Hívhatsz osztrák szervizeket is persze, nem tudom a némettel hogy állsz.Voltaképpen bármely Európai országban rálátnak, azt hiszem. Lehet, hogy a német segítőkészebb, mint az osztrák...

3. Ha a fentiek alapján nem tudtál meg semmit, vagy a honosításkor mittomén 65.000 van beírva, azóta meg a jelen állásnak megfelelő adat a műszakin, és a szervizek se adtak infót, hát akkor nem marad más hátra mint egy alapos átvizsgálás.

A fórumban több előző eszmefuttatásban le van írva mire érdemes figyelni, érdemes visszaolvasni.

Jó választás a T25 amúgy, érdemes felkutatni egy szép példányt.

g6b0r

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26513 Dátum: 2017.03.20 09:40:44 »
koszi mindnekinek a segitseget!
sajnos a hirdetest mar levettek a hahurol, pedig csak annyit beszeltunk tegnap delutan a tulajjal, hogy elmegyunk toyota szervizbe lekerdezni az eloeletet a verdanak, a kulfoldi eloeletere es kereskedo behozatalra tekintettel...

100.000 alatti Avensisnek újszerű a beltere. A vezetőülés érdekes kérdés, néztem annó már honosított 130.000 ezres Avét majdnem lyukasra kopott vezetőülés-peremmel, amit aztán valós 167-tel elhoztam annál nem tudtam különbséget tenni a vezetőülés külső pereme és az ülések egyéb felülete, éle között, makulátlan. Most van benne 185, még mindig az, pedig naponta párszor ki-beszállunk.

100.000 alatti 10 éves autó, főleg Avensis, hát, nem valószínű, persze nem lehetetlen. De a csodákban nem szabad hinni.

Én három dolgot tudok javasolni:

1. Kérd le a Kekkh adatokat, 2 éve a honosításkor már fel kellett vinni a rendszerbe a km óra állást, sőt, ha több mint 2 éve itthon fut akkor minimum 2 bejegyzés van a kkekh-ban. Ebből mondjuk sokat nem, de annyit megtudsz, itthon mennyit mozgott a jármű. Illetve ha pl. 250-nel honosították, akkor nem is kell tovább menni.

2. Hívj fel pár Toyota szervizt, és őszintén mondd el a helyzetet, talán segítenek. Hívhatsz osztrák szervizeket is persze, nem tudom a némettel hogy állsz.Voltaképpen bármely Európai országban rálátnak, azt hiszem. Lehet, hogy a német segítőkészebb, mint az osztrák...

3. Ha a fentiek alapján nem tudtál meg semmit, vagy a honosításkor mittomén 65.000 van beírva, azóta meg a jelen állásnak megfelelő adat a műszakin, és a szervizek se adtak infót, hát akkor nem marad más hátra mint egy alapos átvizsgálás.

sajnos az ilyen csodakban en sem hiszek mar, hogy Budapest kornyeken ilyen extra keveset futtot/megkimelt gepeket lehet talalni, barmit is mutat a km ora...
majd meglatjuk mit mondanak a szervizben ha egyaltalan eljon a tulaj...bar elegge felkeszultnek tunt, allitotta, hogy a gyari alufelnik szamat is leellenroiztek amikor vettek a gepet es latszott, hogy a konkret autohoz szereltek a gyarban...

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1105
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26514 Dátum: 2017.03.20 10:15:36 »
Kompromisszum nélküli autó az a szalonautó. :)

A keresgélés során nincs sok idő, mert ami jó, azaz jó áron kevés beletörődést - kompromisszumot kínál, azokra hamar lecsapnak. Ami meg hosszabb ideje áll valahol, annak oka nagy valószínűséggel, hogy amennyiért kínálják, ahhoz képest sokat kellene nyelni. 
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26515 Dátum: 2017.03.20 11:39:52 »
..bar elegge felkeszultnek tunt, allitotta, hogy a gyari alufelnik szamat is leellenroiztek amikor vettek a gepet es latszott, hogy a konkret autohoz szereltek a gyarban...
Egyértelmű azonosításhoz két dolog szükséges, sorozatszám és hozzáférés a gyártási adatbázishoz.
Sok új Toyota fordult meg a kezem alatt, felnijükön sorozatszámot nem láttam, a gyártási adatbázisba a betekintés pedig biztosan korlátozott.

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26516 Dátum: 2017.03.20 20:45:09 »
Van egy 2x5 jegyű szám az alufelnin, legalábbis az enyémen. Közvetlen a méreteket jelölő szám alatt, belül, jól elrejtve. Persze lehet, hogy ez típus és nem sorozatszám, ezt az egyet láttam eddig életemben... :)

Ha sorozatszám, akkor gyanítom hogy a gyártási adatbázisban az alvázszámhoz rendelt sorszámozott alkatrészek közt szerepel, mert mért ne, az esetleges visszahívások miatt abban minden szerepel amin egyedi azonosító van. Viszont ez annyira szigorúan gyártási belső dokumentum, hogy ehhez személyesen a gyárban kellene ismerni valakit a minőségbiztosítási részlegen. Ezt az infót szerintem kizárólag ott tudják megmondani.

Belegondolva amúgy semmi értelme nincs a dolognak, alunak alu, látszik rajt hogy gyári, nem tökmind1 milyen autóra szerelték fel először? :)


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26517 Dátum: 2017.03.20 20:55:09 »
Nemsokára eladók lesznek a következő Avensisek:

- 2.0 benzines, 2004-es, szedán, Sol Executive, piros, első tulaj, 55 ezer km;
- 2.0 benzines, 2004-es, szedán, Sol Executive, olajzöld, első tulaj, 105 ezer km;
- 2.0 benzines, 2004-es, szedán, Sol Executive, fekete, első tulaj, 126 ezer km.

Irányára mindegyiknek 2 millió Ft. Ha valakit érdekel, írjon privit, köszi  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26518 Dátum: 2017.03.20 21:01:15 »
Nemsokára eladók lesznek a következő Avensisek:

- 2.0 benzines, 2004-es, szedán, Sol Executive, piros, első tulaj, 55 ezer km;
- 2.0 benzines, 2004-es, szedán, Sol Executive, olajzöld, első tulaj, 105 ezer km;
- 2.0 benzines, 2004-es, szedán, Sol Executive, fekete, első tulaj, 126 ezer km.

Irányára mindegyiknek 2 millió Ft. Ha valakit érdekel, írjon privit, köszi  :)
Honnan a francból találsz te mindig ilyen autókat?  :D  :1eye:
13 évesen 55e km  :eek:

Bambi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26519 Dátum: 2017.03.20 21:16:07 »
Honnan a francból találsz te mindig ilyen autókat?  :D  :1eye:
13 évesen 55e km  :eek:
Nekem elsőre ez jött be:https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_sol_bor_89.000_km-10197680