Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4294052 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25335 Dátum: 2016.10.13 12:08:14 »
Nálam 8 év és 111.000 km.  :) Eddig még egyetlen autómban sem volt 100.000 fölötti km.
De a 9 év és 120.000 km-es szervizre már más viszi majd  :yes:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25336 Dátum: 2016.10.13 14:27:10 »
A fenn olvasottakról jut eszembe: esetleg lehetne indítani egy olyan topicot, a melyben a fórumtársak ajánlhatnák eladóvá vált Toyotájukat. Gondolom, szükséges lenne vmennyi minimum (mondjuk 1 év) itt töltött idő, és(!) vmennyi hozzászólás, hogy ne nepper topic legyen belőle. :hmmmm:
Ha éppen autót keresnék, biztosan lenne jó pár fórumtárs, akinek szívesen megvenném a járgányát. És itt nem az olcsóság, hanem a megbízhatóság lenne a lényeg, illetve az, hogy ne egy kereskedő/nepper húzzon hasznot az ár-érték különbségből. :otlet:
(Ha van ilyen, akkor elnézést a tudatlanságomért!)

cala

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25337 Dátum: 2016.10.13 16:24:13 »
A fenn olvasottakról jut eszembe: esetleg lehetne indítani egy olyan topicot, a melyben a fórumtársak ajánlhatnák eladóvá vált Toyotájukat. Gondolom, szükséges lenne vmennyi minimum (mondjuk 1 év) itt töltött idő, és(!) vmennyi hozzászólás, hogy ne nepper topic legyen belőle. :hmmmm:
Ha éppen autót keresnék, biztosan lenne jó pár fórumtárs, akinek szívesen megvenném a járgányát. És itt nem az olcsóság, hanem a megbízhatóság lenne a lényeg, illetve az, hogy ne egy kereskedő/nepper húzzon hasznot az ár-érték különbségből. :otlet:
(Ha van ilyen, akkor elnézést a tudatlanságomért!)

:) Kedves kolléga jelezte előre nekem is: nem fogják elhinni mennyit futott az autó. De az indítandó topicból már eleve kiesnék (főleg olvasok, a szakmámba vágó fórumokban szoktam csak írogatni). De ha lesz kis időm, írok egy szösszenetet, a jelentkező vevőjelöltekről - higgyétek el, megér akár bőrkötést is - valamennyire képben voltam, hogy fura egy országba születtem anno, de sokan minden képzeletemet képesek felülmúlni  [rohog].

Arató

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25338 Dátum: 2016.10.16 09:53:55 »
Üdv mindenkinek. Az én írásom nem kapcsolódik a témához, előre is elnézést kérek!
A férjem most vásárolt egy Toyota Avensis-t dízel 2007-es. Nagyon tetszik neki az autó én még nem láttam, de alig várom. Van egy kis gondunk, és úgy gondoltam, akad itt valaki aki kisegít minket. Nem találjuk az USB-s bemenetet, valaki nem tudná elmondani merre található a műszerfalon?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25339 Dátum: 2016.10.16 10:19:12 »
Üdv mindenkinek. Az én írásom nem kapcsolódik a témához, előre is elnézést kérek!
A férjem most vásárolt egy Toyota Avensis-t dízel 2007-es. Nagyon tetszik neki az autó én még nem láttam, de alig várom. Van egy kis gondunk, és úgy gondoltam, akad itt valaki aki kisegít minket. Nem találjuk az USB-s bemenetet, valaki nem tudná elmondani merre található a műszerfalon?
Ezen a típuson még nincs gyári USB csatlakozó. A fejegység hátuljába lehet utólagos USB kábelt illeszteni a CD-tár helyére, ezzel oldható meg a pendriveról történő zene hallgatás. Ilyen kábelt az ismert oldalakon lehet beszerezni (pl eBay).
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25340 Dátum: 2016.10.16 11:24:49 »
Ezen a típuson még nincs gyári USB csatlakozó. A fejegység hátuljába lehet utólagos USB kábelt illeszteni a CD-tár helyére, ezzel oldható meg a pendriveról történő zene hallgatás. Ilyen kábelt az ismert oldalakon lehet beszerezni (pl eBay).
Tuti, hogy nincs a facésban?  :hmmmm:
Meg kellene nézni a könyöklőben, a T27-ben oda dugták el. Hátha.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25341 Dátum: 2016.10.16 11:28:16 »
Whist kellene megkérdezni erről, de sztem nincs. Az E12 Rollában sem volt még. Illetve, ha a gyári nagy navi van benne, akkor azon lehet, de a hagyományos fejegysegen kétlem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

cala

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25342 Dátum: 2016.10.16 13:58:17 »
Szóval, igyekszem röviden leírni az eddigi tapasztalataimat az autó eladásról, bár szerintem senkit se érdekel.

Kezdem az autóval:
- "sérült", azaz egy vak hangya nekem tolatott a parkolóból kiállva, amit az autó és a lökhárító jól bírt, természetesen a fényezésen maradt nyoma azért, ezt én balga nem javíttattam ki, hogy lássa a leendő tulaj a valós állapotot (nagy hiba volt, ha leködöltetem 10e -ből simán észre se veszik)
- használva van, igaz a kihasználatlanság miatt adom el (van és volt is mindig mellette kisebb autó napi városi használatra, + 2 motor + robogó), három gyerek és 7/24/365 ügyelet mellett valóban nem patika tisztaságú
- amik a heppjeim: az autó, bár használati tárgy, azért a családom életét bízom rá, tehát műszakilag minden mindig a legjobb tudásom szerint van karbantartva rajta, csak és kizárólag jó minőségű gázolajjal van és volt etetve, viszont ha a szőnyeg koszos picit az nem akkora galiba, hogy használhatatlan lenne a jármű
- miután az elmúlt 4 évet szinte ugyanazon a parkolóhelyen töltötte, a fényszóró burkolatának felső része elkezdett bemattulni
- az autóban tényleg annyi km. van amennyi, 2009-ben vettük még az exnejemmel, egy fővárosba járós munka miatt, botor módon hitelre, így a válásnál miután a bank gyakorlatilag a csekkek befizetésén kívül semmihez nem járult hozzá, amíg nem futott le a hitel az autó maradt, bár szükség már nem igazán volt rá

Vevőjelöltek:
- első kör a kereskedők, ezek egy része csak rutinból küld sms-t, majd ha nem válaszolok megismétli 10X, másik részük telefonon hív - természetesen az eleve baráti árból még szeretne 1-2-300e engedményt, és vigyem el neki az autót, mert derogál neki kimozdulni Budapest táblán kívülre
- olyan 10 év feletti autót keres, ami jobb mint az új, természetesen karcmentesen, lehetőleg orvos/ügyvéd tulajtól, aki idén tölti a 80-at minimum és még az utolsó levegővétel előtt az autót jó helyen akarja tudni
- behozott autó mániások (ez külön állatfaj) eljön, megnézi, majd kijelenti hogy a Pistike, épp most hozott egyet Belgiumból, az szebb is, jobb is, és fele ennyi... aztán eltelik két hónap és sírnak, hogy hoppá betojt a fél autó, és milyen szar is a Toyota
- külsőségek rabjai, ők azok akik nem vesznek autót 2kg szilikon nélkül, és ha egy 1x1mm -es folt van a kárpiton akkor visít, majd amikor meglelte a behozott, gyorsan kiglancolt járművet, úgy jár mint a behozott mániások
- okostóbiások, ők már félképzettek, láttak Avensis-t, akár közelről is, tisztában vannak a ténnyel, valóban van belőle 177LE teljesítményű is, ami szerintük kevesebbet eszik, jobban megy, és olcsóbb fenntartani -> belőlük lesz az aki a halálán lévő részecskeszűrőt kioperálja, kannás gázolajjal jár, aztán telekiabálja az összes publikus fórumot amikor az autója ezt elkezdi nem tolerálni

Összességében annyi a tapasztalatom, hogy ha egy autót rendesen és maximálisan rendben tart a tulaj, akkor legalább akkora türelme legyen amikor el akarja adni, mint amikor javíttatta/használta, mert egyébként sértésnek fogja venni a jelentkezők 99% -át. És kezdje azzal, hogy amitől irtózik: irány az első autókozmetikus, szilikon és társai, mert enélkül sajna nehezen lesz új gazdája.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25343 Dátum: 2016.10.16 14:13:05 »
A leírtak alapján nincs semmi baj a hozzáállásoddal, bárcsak mindenki így tenne!  :clap:

De!

Ha el szeretnéd adni árában, akkor told be egy kozmetikába és takaríttasd ki, waxoltasd át.  :flowers: Max 15-20 000Ft-ból megvan, szilikon nélkül, normális ápoló szerekkel. Már, ha neked nincs annyi időd, hogy ennek az árnak a feléért bevásárold a szükséges szereket és megcsináld magad. Hidd el, az ember sokkal nagyobb lelkesedéssel vesz egy ápolt autót, mint egy koszosat. Én is képes vagyok a kosz, por mögé látni és észlelni a valós állapotot, de sokkal jobb benyomás éri a vevőt, ha kulturált tisztaságú autóval találkozik.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25344 Dátum: 2016.10.16 16:16:10 »
Kedves Cala, (bocs a nagy C-ért) tapasztalataid kissé hiányosak, szokás az eredeti TOYOTA szőnyeget is megreklamálni, mert ha az nincs akkor akár a "0" km-es fullextrás sem kell, akár ha  féláron is adnád.
Avensis 1.8 / 2007

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #25345 Dátum: 2016.10.16 17:15:16 »
Tuti, hogy nincs a facésban?  :hmmmm:
Meg kellene nézni a könyöklőben, a T27-ben oda dugták el. Hátha.

Nekem se rémlik, hogy a katalógusokban ezt kiemelték volna a face-javára. A gyári nagy kijelzős Navik, amik a rádió helyére kerültek, ha jól rémlik még azoknál se volt usb bemenet.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

cala

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25346 Dátum: 2016.10.16 17:41:13 »
Kedves Cala, (bocs a nagy C-ért) tapasztalataid kissé hiányosak, szokás az eredeti TOYOTA szőnyeget is megreklamálni, mert ha az nincs akkor akár a "0" km-es fullextrás sem kell, akár ha  féláron is adnád.

Valóban hiányosak a tapasztalataim, nem nepper vagyok, hanem tulaj, de az eredeti Toyota szőnyeg benne van, még az eredeti Toyota üléshuzat is, ami viszont valóban nem sűrű darab az autókban. És minden gyári állapotban, sosem alakítok át semmit a járműveken.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25347 Dátum: 2016.10.16 20:30:12 »
A fenn olvasottakról jut eszembe: esetleg lehetne indítani egy olyan topicot, a melyben a fórumtársak ajánlhatnák eladóvá vált Toyotájukat. Gondolom, szükséges lenne vmennyi minimum (mondjuk 1 év) itt töltött idő, és(!) vmennyi hozzászólás, hogy ne nepper topic legyen belőle. :hmmmm:
Ha éppen autót keresnék, biztosan lenne jó pár fórumtárs, akinek szívesen megvenném a járgányát. És itt nem az olcsóság, hanem a megbízhatóság lenne a lényeg, illetve az, hogy ne egy kereskedő/nepper húzzon hasznot az ár-érték különbségből. :otlet:
(Ha van ilyen, akkor elnézést a tudatlanságomért!)
Ez jó ötlet, tényleg lehetne ilyen topicot csinálni.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25348 Dátum: 2016.10.17 17:35:35 »
Lassan újra aktuálissá válik az éves szervíz és egy ehhez kapcsolódó kérdéssel fordulnék hozzátok:
Ha egy autó éves szinten nem pont 15 ezret fut, elcsúsznak ugyebár az 1 év/15 ezer km intervallumok.

Namármost, vannak bizonyos plussz müveletek 180 ezernél, de az én autómban csak 165 körül lesz vszínü, mire odajutok vele a szervízre.

Megcsináltassam ezeket a "nagyszervízes" dolgokat, vagy egyszerüen legyen "köztes" karbantartás?  :hmmmm:

Rászántam magam, hogy most bizony viszek magammal olajat (megbeszélem velük persze elöre telefonon), milyen olaj legyen, 5 literes flaska kell ugye, mert 4,2 littyós a tartály?  :hmmmm:

LM Top Tec 4300 5W-30 szerintem eléggé megfelelne.  :innocent:
http://www.bardiauto.hu/webshop/olajok-adalekok/meretoil_motorolaj/-LM3741

Köszi  :flowers:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25349 Dátum: 2016.10.17 17:41:33 »
Lassan újra ...
Szerintem az olaj kiváló. Sokan használjuk/használtuk és pozitív vele a tapasztalat.
Mi lenne az, ami különösen a 180-asnál jönne el és nagy kiadás?