Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4294111 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25185 Dátum: 2016.09.19 12:02:43 »
Nem hallottam még róla :)


A Mann csoport tagja.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25186 Dátum: 2016.09.19 13:16:45 »
Igen, ez akkor Sol Technik lesz. Gondolom elektromosan behajthatók a külső tükrei is.
Az alufelni itthon nem volt a szériafelszereltség része, és ha jól rémlik az itthoni Avensisek pótkerekei sem teljes értékűek voltak, csak mankó (ez persze lehet később változott).
Ha az osztrák piacon széria volt az alufelni, akkor elvileg a pótkerék is alufelnis kell legyen teljes értékű gumin (ahogy az itthoni Executive és a korai 2.0 dízel Sol Comfortok esetében).
Igen,van benne tükörbehajtó is. Csak mankókereke van neki, akkor lehet külön extraként kérték hozzá.
Tegnap 1 órán keresztül pucoltam a szélvédő előtti csatornát és kosz fogó tálcát :) De legalább betudtam állítani az ablaktörlő karokat is,hogy vonalban álljanak :D
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25187 Dátum: 2016.09.19 17:00:52 »
Igen, ez Sol Tech, ami itthon rendes pótkereket kapott, viszont dísztárcsás acélfelnit. No, és a legnagyobb fícsör a duplakijelzős bc. :clap: :D
Ja, és az első izzók cseréjét nem fogod szeretni...
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.19 17:02:51 írta music »
music     

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25188 Dátum: 2016.09.19 19:19:06 »
...
Tegnap 1 órán keresztül pucoltam a szélvédő előtti csatornát és kosz fogó tálcát :) De legalább betudtam állítani az ablaktörlő karokat is,hogy vonalban álljanak :D
Az ablaktörlő karok műanyag takaróján lévő gumikéder patentjei neked rendben lejöttek? Én a múltkor hasonlóan takarítottam, de mindet legyaláztam sajnos. Drága pótlás volt.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25189 Dátum: 2016.09.20 07:38:33 »
Egyet valaki megtört,de a többit nagyon óvatosan kijátszottam a helyéről és rendben visszamentek. Viszont a jobb oldali ilyen panelnek a rögzítő patentje/csavarja hiányzik...bár elég stabilan a helyén van így is.

Lámpát azt már látom azzal lesz gondom...helyzetjelző csere könnyen ment :D

Másik gondom...valami folyadékot,színéből ítélve, kávét a pohártartóból végig folyattak a középkonzolon és egyik-másik gomb emiatt nehézkesen működik. Ezt vajon hogy lehetne orvosolni?
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25190 Dátum: 2016.09.20 07:52:49 »
Egyet valaki megtört,de a többit nagyon óvatosan kijátszottam a helyéről és rendben visszamentek. Viszont a jobb oldali ilyen panelnek a rögzítő patentje/csavarja hiányzik...bár elég stabilan a helyén van így is.

Lámpát azt már látom azzal lesz gondom...helyzetjelző csere könnyen ment :D

Másik gondom...valami folyadékot,színéből ítélve, kávét a pohártartóból végig folyattak a középkonzolon és egyik-másik gomb emiatt nehézkesen működik. Ezt vajon hogy lehetne orvosolni?
A rögzítő patentet biztos be tudod szerezni, pl patentcentrum vagy legrosszabb esetben a toyota.

A szoruló gombokkal nekem is volt már dolgom. Szintén vki kiborította a kólát a rádióra és a klímapanelre is. Kiszerelés után mindegyikről le lehet szedni az előlapot és utána bármelyik gomb leemelhető és pucolható. Szép munka, de meg lehet csinálni. Utána tökéletes lesz.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25191 Dátum: 2016.09.20 08:07:35 »
A rögzítő patentet biztos be tudod szerezni, pl patentcentrum vagy legrosszabb esetben a toyota.

A szoruló gombokkal nekem is volt már dolgom. Szintén vki kiborította a kólát a rádióra és a klímapanelre is. Kiszerelés után mindegyikről le lehet szedni az előlapot és utána bármelyik gomb leemelhető és pucolható. Szép munka, de meg lehet csinálni. Utána tökéletes lesz.
Áh,szóval szétszedhető. Majd egyik nagyon ráérős napomon szétszedem. Azt már megnéztem youtube-on,hogy hogy lehet szétborítani az egész középkonzolt :) Fújkálni nem merem semmivel...
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

ToyoMomo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25192 Dátum: 2016.09.22 19:25:41 »
Hello,
tudna nekem valaki segiteni?!
Hűtővíz cserét tervezek és az érdekelne,hogy van-e valami amire jó ilyenkor odafigyelni,vagy hogy van e az Avensis 2.0 Benzinnél (2004es) speckó légtelenítőcsavar vagy miegymás? Vagy csak valahol alul (remélem megtalálom :D )elég kicsavarni egy csavart és persze a sapkát is eltávolitani,és hagyni lefolyni a vizet?Feltöltés után légtelenités céljábol kell esetleg a motort járatni vagy egyéb?
U.I.: Még nemcsináltam ilyet és neten se találtam hasonló motorrol részletes videot  :no:
Köszi a segitséget!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25193 Dátum: 2016.09.22 20:19:18 »
Hello,
tudna nekem valaki segiteni?!
Hűtővíz cserét tervezek és az érdekelne,hogy van-e valami amire jó ilyenkor odafigyelni,vagy hogy van e az Avensis 2.0 Benzinnél (2004es) speckó légtelenítőcsavar vagy miegymás? Vagy csak valahol alul (remélem megtalálom :D )elég kicsavarni egy csavart és persze a sapkát is eltávolitani,és hagyni lefolyni a vizet?Feltöltés után légtelenités céljábol kell esetleg a motort járatni vagy egyéb?
U.I.: Még nemcsináltam ilyet és neten se találtam hasonló motorrol részletes videot  :no:
Köszi a segitséget!
A leeresztett folyadékot tudod hol kell leadni? Vagy csak kiöntöd?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25194 Dátum: 2016.09.22 21:58:02 »
Hello,
tudna nekem valaki segiteni?!
Hűtővíz cserét tervezek és az érdekelne,hogy van-e valami amire jó ilyenkor odafigyelni,vagy hogy van e az Avensis 2.0 Benzinnél (2004es) speckó légtelenítőcsavar vagy miegymás? Vagy csak valahol alul (remélem megtalálom :D )elég kicsavarni egy csavart és persze a sapkát is eltávolitani,és hagyni lefolyni a vizet?Feltöltés után légtelenités céljábol kell esetleg a motort járatni vagy egyéb?
U.I.: Még nemcsináltam ilyet és neten se találtam hasonló motorrol részletes videot  :no:
Köszi a segitséget!
Ha még soha előtte nem csináltál ilyet, miért nem viszed be egy márkaszervizbe? Vennél külön megfelelő Eneos fagyállót valamelyik Szakál-Metál boltban (4 liter elég) és a márkaszerviz néhány ezresért számlásan kicseréli.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

ToyoMomo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25195 Dátum: 2016.09.23 16:48:22 »
Ha még soha előtte nem csináltál ilyet, miért nem viszed be egy márkaszervizbe? Vennél külön megfelelő Eneos fagyállót valamelyik Szakál-Metál boltban (4 liter elég) és a márkaszerviz néhány ezresért számlásan kicseréli.
A leeresztett folyadékot tudod hol kell leadni? Vagy csak kiöntöd?
A kérdésemre vártam választ mellesleg  [rohog] :hmmmm:. A márkaszervizes ötletről csak annyit,hogy egy szerelő ismerősöm cserélte volna ki és én már a fagyálót is megvettem hozzá,viszont közbejött neki vmi igy gondoltam,hogy magam is megprobálkozok vele!
Továbbá maradjunk annyiban,hogy olyan országban élek ahol még adnak vmit a környezetvédelemre és a szelektálásra!  ;)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25196 Dátum: 2016.09.23 17:46:26 »
Jó-jó, csak azért kérdeztem, mert láttam már olyan szerzetet aki kerek szemekkel értetlenkedett, hogy miért ne önthetné a lefolyóba.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #25197 Dátum: 2016.09.23 18:06:31 »
Mai napon megvolt a 172000.-ik km.  :clap: :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Santi1981

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25198 Dátum: 2016.09.23 19:39:04 »
Sziasztok!

A kuplung sajnos eléggé fent fog már, és észrevettem, (közben de nem mindig) hogy a 2 v. 3-s sebességkapcsolása után rángat egy kicsit.
Ez kuplung lesz vagy inkább az olajzabáláshoz kapcsolható motorikus probléma lesz?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25199 Dátum: 2016.09.23 19:52:53 »
Ha fent fog a kuplung, az vélhetően kopott kuplungtárcsát jelent, de szettben illik kuplungot cserélni. Tehát, kuplung tárcsa + kuplung szerkezet + kinyomócsapágy.
1,8 vvt-i esetében listaáron 50 000Ft alatt megáll egy jó minőségű utángyártott szett, a munkadíj kb 15-20 000Ft, mert igen jelentősen meg kell bontani az alját az autónak, mire szerelhető lesz. Kb 4-5 munkaórát szoktak számolni erre a műveletre.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i