Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4293233 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ToyoMomo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25080 Dátum: 2016.09.01 11:28:58 »
Hello,
 ujabb problémával fordulok felétek  :hmmmm: pár hónappal ezelőtt figyeltem fel arra,hogy a hütővíz tartályom szintje szinte teljesen üres volt-pedig 1,5éve télen töltettem fel teljesen- igy ráöntöttem kb 2-3dl hütővízet ami mostanra szintén teljesen eltünt  :no: :?: .Néztem a garázsban a kocsi alatt semmilyen folt vagy folyadék nincs,nemis volt ,igy viszont nemértem hova tünhetett annyi folyadék?  :hmmmm: :cry:
Valakinek valami ötlete?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25081 Dátum: 2016.09.01 11:41:17 »
pl GS 600H, RX450H szerintem nem annyira törpe  :D
Szűrj rá hahu-n a lexus, hibrid, kombi tételekre. Ha az 5 találatból kiszórom az 5 téves találatot, akkor... hátőőő... :D

Na meg amit a Priusos néptől kapsz majd, hogy letörpézted az autójukat ...  [rohog]  :devil:
Még szerencse, hogy nem a nyakonvert törpe kifejezést használtam. :devil:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25082 Dátum: 2016.09.01 11:44:13 »
Hello,
 ujabb problémával fordulok felétek  :hmmmm: pár hónappal ezelőtt figyeltem fel arra,hogy a hütővíz tartályom szintje szinte teljesen üres volt-pedig 1,5éve télen töltettem fel teljesen- igy ráöntöttem kb 2-3dl hütővízet ami mostanra szintén teljesen eltünt  :no: :?: .Néztem a garázsban a kocsi alatt semmilyen folt vagy folyadék nincs,nemis volt ,igy viszont nemértem hova tünhetett annyi folyadék?  :hmmmm: :cry:
Valakinek valami ötlete?
Fűtéscsövek nincsenek felkeményedve ha bemelegedett?

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25083 Dátum: 2016.09.01 16:05:03 »
Hello,
 ujabb problémával fordulok felétek  :hmmmm: pár hónappal ezelőtt figyeltem fel arra,hogy a hütővíz tartályom szintje szinte teljesen üres volt-pedig 1,5éve télen töltettem fel teljesen- igy ráöntöttem kb 2-3dl hütővízet ami mostanra szintén teljesen eltünt  :no: :?: .Néztem a garázsban a kocsi alatt semmilyen folt vagy folyadék nincs,nemis volt ,igy viszont nemértem hova tünhetett annyi folyadék?  :hmmmm: :cry:
Valakinek valami ötlete?
Huto es a kiegyenlitotartaly kupakjai megfelelo nyomasuak, es jol zarnak?
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #25084 Dátum: 2016.09.01 16:38:29 »
Egy Avensis hibrid kombira én se mondanék nemet 5,2-es valós átlagfogyasztással.  :wub:
Vajon a Toyota miért nem épít ilyet? Legalább az amerikai piacra. :hmmmm: Valahogy nem tudom elképzelni, hogy csak törpeautókkal akarjon az ember hibridezni.

Egy Avensis Hibridet én is szívesen látnék már, ha a Ford meg tudta csinálni a Mondeoval akkor ők mire várnak?
Ha azt nézzük lépcsőshátú kivitelben nem is kínálnak hibridet Európában.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25085 Dátum: 2016.09.01 20:32:32 »
Egy Avensis Hibridet én is szívesen látnék már, ha a Ford meg tudta csinálni a Mondeoval akkor ők mire várnak?
Ha azt nézzük lépcsőshátú kivitelben nem is kínálnak hibridet Európában.  :hmmmm:
Nekem az a tippem, hogy szerintük aki hibridben gondolkozik, az kisméretű városi rohangálóst akar. Csinálhatnának egy T30-at, mehetne bele a T27 csomagtartója, a beltér maradékát meg felépíthetnék a T25 minőségéhez méltóan. Beleszórnának hibrid meghajtást és kész lenne a Mondeo evő Avensis.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25086 Dátum: 2016.09.01 21:47:10 »
Nekem is tetszene, de...

Nem lesz. Az Avensis EU piaci szereplőként képtelen meghatározó modell lenni a német modellek mellett. Nem azért, mert rosszabb lenne, hanem, mert az EU piac lokál patrióta. Sanszos, hogy 2018 után az Avensis is a Primera/Accord sorsára jut és a Toyota kivonja EU-ból. Helyette más modellekre összpontosítanak. A helyét a hasonló tengelytávval rendelkező Corolla veheti át (ebből sincs hibrid, de az Aurisból van), illetve, valószínűleg a szabadidő autó kategória több típusa.
A D szegmens (középkategória) kereslete erősen zsugorodóban van az utóbbi években, ezért IS van az, hogy a Toyota nem szereli a HSD rendszert bele. A másik ok, hogy a Priusnak nem akarnak házon belül Avensis méretű (akár kombi) ellenfelet, hiszen, a technológia húzómodellje a Prius. Egy Avensis HSD kb minden tekintetben leverné az eladásokat.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #25087 Dátum: 2016.09.02 00:09:23 »
Kár lesz, ha eltűnik. De sajnos valóban ez a "jövő" itt az EU-ban.
Mondjuk a szürke import is mindig ott lesz, nem is értem a nepperek miért csak Camry Hybridet hoznak be, amikor létezik már Avalon Hybrid is:


2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25088 Dátum: 2016.09.02 00:19:34 »
Igen, az Avalon gyönyörű és böszme nagy. Nyami... :wub:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25089 Dátum: 2016.09.02 10:27:25 »
Kár lesz, ha eltűnik. De sajnos valóban ez a "jövő" itt az EU-ban.
Mondjuk a szürke import is mindig ott lesz, nem is értem a nepperek miért csak Camry Hybridet hoznak be, amikor létezik már Avalon Hybrid is:
Honosítással lehetnek gondok.
De lehet egy ilyen Avalont bevállalnék, erősen rákívántam.  :wub:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #25090 Dátum: 2016.09.02 11:05:18 »
Azért valahogy csak átmentek a bürokrácia bonyolult útvesztőjén és a vizsgákon a többi járművek is, szóval nem hinném, hogy annyira macerás lenne a dolog.
Azért bőven szaladgál már itthon is Camry, sőt több Highlander is (ezeknek sosem volt EU-s kivitelük, de akkoriban még csak nem is forgalmazták őket az EU-ban - mégis érvényes rendszámmal szaladgálnak az itthoni utakon).

Viszont az biztos, hogy behozatalra szakosodott céghez fordulnék, hogy hozzák be az autót. Olvasva a cikkeket a behozatallal és bonyodalmaival kapcsolatban, egyszerűen vicc, hogy mi folyik ebben az országban...  :no: :hmmmm: :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25091 Dátum: 2016.09.02 12:26:55 »
Azért valahogy csak átmentek a bürokrácia bonyolult útvesztőjén és a vizsgákon a többi járművek is, szóval nem hinném, hogy annyira macerás lenne a dolog.
Azért bőven szaladgál már itthon is Camry, sőt több Highlander is (ezeknek sosem volt EU-s kivitelük, de akkoriban még csak nem is forgalmazták őket az EU-ban - mégis érvényes rendszámmal szaladgálnak az itthoni utakon).

Viszont az biztos, hogy behozatalra szakosodott céghez fordulnék, hogy hozzák be az autót. Olvasva a cikkeket a behozatallal és bonyodalmaival kapcsolatban, egyszerűen vicc, hogy mi folyik ebben az országban...  :no: :hmmmm: :whistling:
mobile-n találtam pár szép darabot 21.000€ körül (2013-as). Ezen már van TÜV és 7 millió forintért itthon van. Mondjuk ez még mindig nem kombi, de már haladás.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #25092 Dátum: 2016.09.02 16:01:59 »
A csomagtartója mondjuk még mindig nem az igazi a méreteihez képest, mondjuk a Camryénál picivel nagyobb (arra 328 litert ír, Avalon esetében pedig 397).


A tengerentúlon oly népszerű Sienna buszlimuzinból hiányzik nagyon a Hibrid verzió, nem is értem miért nem jöttek ki még vele... Ott már aztán nem lehetne helyszűkére panaszkodni.  :D
Furcsa véletlen, hogy pont ma láttam egy ilyen Sienna-t a parkolóban, pontosabban egymás mellett álltunk - az Avensis eléggé eltörpült mellette  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25093 Dátum: 2016.09.02 19:52:30 »
A tengerentúlon oly népszerű Sienna buszlimuzinból hiányzik nagyon a Hibrid verzió, nem is értem miért nem jöttek ki még vele... Ott már aztán nem lehetne helyszűkére panaszkodni.  :D
Furcsa véletlen, hogy pont ma láttam egy ilyen Sienna-t a parkolóban, pontosabban egymás mellett álltunk - az Avensis eléggé eltörpült mellette  :D
OMG :D
Regadó rá 536.000 Ft
Vagyonszerzési illeték: 147.000 Ft
Éves gépjárműadó: 147.750 Ft

Amúgy egy 19.000€-s vétálárú kocsi 7 millióból itthon lenne, de az adó miatt elég horror, meg gondolom a kgfb is hasonlóan magas. A 13 literes fogyasztás csak apróságnak tűnik. :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #25094 Dátum: 2016.09.02 20:16:24 »
A 13 literes fogyasztás csak apróságnak tűnik. :D

Ekkora kasztniban egy 266 lovas 3,5 V6-os motornak (ami 7.5 mp alatt repíti 100-ra) elnézné az ember.  :D  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61