Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4293463 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25020 Dátum: 2016.08.20 22:49:05 »
Az első idézetben tett kiemelt megállapításodra "ráerősít" a második idézetben kiemelt megállapításod.
Pontosan ebből látszik, mennyire NEM érted a lényeget. Inkább ne reagáltál volna arra, amit írtam...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25021 Dátum: 2016.08.21 00:40:24 »
Pontosan ebből látszik, mennyire NEM érted a lényeget.
Nekem úgy tűnik érti, nem jött össze sem az óvatos fogalmazás, sem az elvárható pontosság. Szubjektív vélemény alapján  (szag) tettél megállapítást (PH összetevő).
Persze vannak olyan esetek amikor mindenki szembejön az autópályán, de érdekes módon a végén ki szokott derülni, hogy valahogy mégis csak a többség megy jó irányba.
Itt a többség azt mondja, hogy a PH jó ár- érték arányú olaj, és nem a szagával foglalkozik, mert annak közé nincs a funkciójához.
Természetesen mindenki elismeri, hogy kaphatóak más jó ill. Jobb olajak is, akár még kedvezőbb arányokkal is.

Az SZM nálunk elég sok helyen reklámozza az Eneost, ettől még nem lesz túl hypeolt. Nem bértolnokok, álszakértők zengenek róla ódákat. Ez csak marketing, és ezt sokan átlátják. Máskor, máshol meg más olajat reklámoznak.
A tisztességes reklámba még az is belefér, hogy a legtöbb japán stb. autóba ajánlott. Azt felesleges odaírni, hogy amelyiknek megfelel a minősítése, mint ahogy a többségnek nem kell leíni, hogy mikroba nem teszünk macskát.
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.21 00:42:26 írta Agyarka »

diegho

  • Vendég
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25022 Dátum: 2016.08.21 08:27:40 »
Én Sustinával járok, ez nem rossz, de a Premium Hyper nem egy nagy durranás. Gyanúsan olcsó ahhoz, hogy annyira kiváló minőségű kenőanyag legyen. Nem mondom, hogy rossz, de egy LM olajjal egészen máshogy szól a vvt-i. Most fogok rá visszatérni. Eneos-ból nekem nem kell több.

A 0W-s olajaik lehet, hogy jók, én azokat nem ismerem. A Premium Hyper 5W-30 és Sustina 5W-30 használata alapján írom mindezt.

2009-ben vagy mikor vettem az Avensis-t Miki segítségével (amiért nagyon hálás is vagyok a mai napig) és akkor kezdett bejönni az Eneos, amit mindenki felkapott itt. Nekem már akkor gyanús volt és nem tetszett, sem az olcsósága, sem pedig a teljesítménye. Szerintem az olajos topikban is írtam erről. Konkrétan pár száz km után full fekete lett és volt egy érdekes hangja a 92k km-es motornak tőle. Az autót eladtam 1 év után, így nem tudom milyen lett volna másik olajjal, de amivel vettem (gyári Toyota olaj) azzal biztosan szebben járt. Én olajból most éppen tesztelési fázisban vagyok az Opelnél. Első körben Mobil volt benne, most Shell (soha többet) a következő kör már Total lesz. Sajnos Elf nem gyárt nekem valót, így azt nem tudok venni. (Igen én szavaztam Elf-re az olajos topikban, mert nekem nagyon bevált az E10-ben :) )
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.21 08:31:16 írta diegho »

diegho

  • Vendég
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25023 Dátum: 2016.08.21 08:35:28 »
1M körül kerestem Avensist pár napja, ez szerintetek milyen lehet? http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8_linea_sol_tulajdonostol-10505211

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25024 Dátum: 2016.08.21 08:53:25 »
Nincsen semmi gond azzal, ha valaki próbálgatja, hogy melyik olaj neki és az autójának a legmegfelelőbb.
Amikor Eneosra váltottam, az első pár olajcseréig gyorsabban, utána lassabban színeződött el a pálcán az olaj. Ezzel párhuzamosan az olajszűrő helyén betekintve a korábban látható mézszínű lerakódás eltűnt, fémtiszta lett. Az olaj ellátta feladatát, feloldotta és lebegésben tartotta a szűrő szűrési mérete alatti szennyeződést. Az igazsághoz tartozik, hogy ez a 0W20-as al történt, és egy idővel (de nem km rel) túlhordott M1 0W40 et váltott, aminek valószínűleg nem tett jót a túl hosszú ideig állás a motorban, előtte ugyanis azzal sem volt lerakódás. A leeresztett fáradtolajoknak egyik esetben sem volt égett szaga.

Nemrég cseréltem egy OFF os autóban olajat, hitelezés miatt 8 évesen 8 ezer km volt benne. Egyszer biztosan cserélték rajta szűrőt, és talán olajat is. Nem tudom mi lehetett vele, mert a betöltő nyilás alatt kávézacc volt. Na az valószínűleg nem jó olaj és szűrő páros lehetett.
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.21 08:57:54 írta Agyarka »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #25025 Dátum: 2016.08.21 09:17:50 »
1M körül kerestem Avensist pár napja, ez szerintetek milyen lehet? http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8_linea_sol_tulajdonostol-10505211

Magánszemély árulja, ezért az ára picit túlzó-szerintem. Külön lefényképezte a hibákat, ami dicséretes dolog (és megemlíti a 2 hátsó fújt ajtót is). Leírás szerint cserélve lett a motor, ami szintén biztató jel, és talán már nem kell aggódni az olajevés miatt.
15 éves autón pedig természetesen már vannak sérülésnyomok, a jobb első ködlámpa viszont csere érett-de az sem egy olyan vészes összeg.

A bal első kerék feletti elem és az első (fényezetlen) lökhárító elem közötti hézag/elállás pedig nem balesetre utal, az enyémben is hasonló volt anno, pedig azzal sosem volt még csak egy koccanásom sem.

Én megnézném a helyedben, de az ára túlzó (mondjuk alku alapra ott vannak a sérülések rajta), az ülések sincsenek kiülve (mondjuk ebben jó volt az Avensis, az enyémben 226e km volt, de a kutya nem mondta meg a belsejéről, leszámítva a kormánykeréken a kopást). Szóval akár a km is lehet valódi, ha tényleg 2.-ik autóként használták.
Sol, tehát igen jól felszerelt, és az 1.8-as motortól kezdve széria volt benne az Aut klima, ez még pluszban CD lejátszós (mp3-at nem játszik, de ne is várjunk ilyet tőle, 2001-ből  ;) ), illetve sajnos nem látszik innen, hogy a faborításos váltógomb gyári-e vagy sem.  :hmmmm:
Max egy első magasított kartámasz hiányzik belőle, és tényleg van egy kényelmes, jól felszerelt és megbízható autód.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25026 Dátum: 2016.08.21 11:38:25 »
2009-ben vagy mikor vettem az Avensis-t Miki segítségével (amiért nagyon hálás is vagyok a mai napig) és akkor kezdett bejönni az Eneos, amit mindenki felkapott itt. Nekem már akkor gyanús volt és nem tetszett, sem az olcsósága, sem pedig a teljesítménye. Szerintem az olajos topikban is írtam erről. Konkrétan pár száz km után full fekete lett és volt egy érdekes hangja a 92k km-es motornak tőle. Az autót eladtam 1 év után, így nem tudom milyen lett volna másik olajjal, de amivel vettem (gyári Toyota olaj) azzal biztosan szebben járt. Én olajból most éppen tesztelési fázisban vagyok az Opelnél. Első körben Mobil volt benne, most Shell (soha többet) a következő kör már Total lesz. Sajnos Elf nem gyárt nekem valót, így azt nem tudok venni. (Igen én szavaztam Elf-re az olajos topikban, mert nekem nagyon bevált az E10-ben :) )
németautos föleg opel meg bmw körökben meg motoros berkekben a midland nevü olajat kezdik el felkapni...
allitolag vmi tuti svajci olaj...
utánaolvasok majd...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25027 Dátum: 2016.08.21 11:49:47 »
németautos föleg opel meg bmw körökben meg motoros berkekben a midland nevü olajat kezdik el felkapni...
allitolag vmi tuti svajci olaj...
utánaolvasok majd...

:clap: :clap:
Azt is nyomtatják, mint a frankot???  ::) v. úgy van tudomány, hogy LMLM?? Az adalék csomagokat  melyik olajbányász kúttulajtól vásárolják??
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25028 Dátum: 2016.08.21 12:02:22 »
nemtudom
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Avensis, mi más?:)
« Válasz #25029 Dátum: 2016.08.21 13:16:13 »
Nekem úgy tűnik érti, nem jött össze sem az óvatos fogalmazás, sem az elvárható pontosság. Szubjektív vélemény alapján  (szag) tettél megállapítást (PH összetevő).
Persze vannak olyan esetek amikor mindenki szembejön az autópályán, de érdekes módon a végén ki szokott derülni, hogy valahogy mégis csak a többség megy jó irányba.
Nem szubjektív vélemény, hanem szubjektív tapasztalat alapján, ez jelentős különbség...

Ez az autópályás gondolat, pedig ebben az esetben szintén nem releváns, hiszen kettőtökön kívül senki nem ajnározza az Eneost ennyire, számos példa létezik az álláspontotokkal szemben is.

De, részemről nincs gond, Ti használjátok, én NEM. Pont.[emoji6][emoji482]

Visszautalva a mérnök vs. szerelő témára: a valóság sokkal összetettebb annál, mint, amit Te sugalltál a véleményedben. Én helyén kezelem mindkét végzettséget és a hozzájuk tartozó elméleti és gyakorlati tudást. Úgy gondolom, egyik sem létezhet a másik nélkül, tehát, a tervezés a mérnök dolga, de a gyakorlati "viselkedés" már a szerelő felé billentheti sok esetben a mérleg nyelvét.
Példának okáért, egy jármű konstrukciós hibáját általában nem a mérnök veszi észre, hanem a szerelő, aki a jármű karbantartásával, javításával konkrétan foglalkozik. A mérnök rendszer szemlélete, viszont, szintén szükséges ahhoz, hogy a hibát - lehetőleg gyári folyamatok megváltoztatásával, azaz, folyamatosan garantált minőségben - javítsák ki. E két szakember egymásért van, nem egymás ellen. Éppen ezért, nem az a lényeg, hogy valaki mérnök, vagy technikus szerelő, hanem, hogy az adott szakterületen mennyire széleskörű és gyakorlatias a tudása.

Saját szakmámban kb 2 hónap múlva szakmérnök is leszek, ennek ellenére, alapvető fontosságúnak tartom a laboratóriumi vizsgálatainkat ténylegesen végző, 37 év gyakorlattal rendelkező kollegám meglátásaira odafigyelni. A célunk közös, a labor által kiadott jegyzőkönyvek tartalmáért én felelek, a döntések az én kezemben vannak, de az ő munkája, tudása, véleménye elengedhetetlen ahhoz, hogy helyes döntést tudjak vezetőként hozni.
Persze, volt már példa arra, amikor a véleményünk nem egyezett, és nekem lett igazam, de a fordítottja is előfordult már.

Szóval, az, hogy egy szerelő számodra "képtelen" magyarázattal áll elő, még nem jelenti azt, hogy nincs igaza. Annyit jelent csak, hogy ő nem a lexikális tudás felől közelíti meg a kérdést, hanem akár több évtizedes tapasztalat, megfigyelés alapján. Persze, lehet, hogy végül mégis neked lesz igazad, de lehet, hogy nem.
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.21 13:34:09 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25030 Dátum: 2016.08.21 14:04:46 »
Ez az autópályás gondolat, pedig ebben az esetben szintén nem releváns, hiszen kettőtökön kívül senki nem ajnározza az Eneost ennyire,
Valahogy elkerülte a figyelmedet, hogy nem ajnározom az Eneost, ugyanis számos kritikát  fogalmaztam meg vele szemben (ahogyan az SZM-el szenben is), persze ezeket egyszerűbb figyelmen kívül hagynod. Ráadásul amennyiben hasonló műszaki paraméterek mellett van több gyártmányú olaj, akkor azokat is megemlítem, néha annak ellenére, hogy a kérdés konkrét márkára vonatkozott. Nem vagyok elfogult egy márkával szemben sem.

Az egy mondatodban szereplő fáradt olaj szagú, újrahasznosított alapolajból készülő olaj (Eneos PH) pedig nem csak nekem szúrt szemet.
Az autópályás hasonlat arra vonatkozott, hogy többen mondjuk, hogy a megfogalmazásoddal túllőttél a célon. Értem amit mondtál, de ez így túl erősre sikerült. Amennyiben másképpen (az óvatos helyett inkább a megfontoltan, higgadtan kifejezéseket használnám) fogalmaztál volna, nem lett volna vele problémám.
Persze nyugodtan érezheted továbbra is azt, hogy Nagycitrom, Micila és én haladunk a pályán rossz irányba, mert úgy gondoljuk, hogy szaglással nem lehet megállapítani egy olajipari termék alapanyagának származását, ahhoz további, alaposabb vizsgálatokra lenne szükség. :surrender:
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.21 14:07:48 írta Agyarka »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25031 Dátum: 2016.08.21 14:28:43 »
Visszautalva a mérnök vs. szerelő témára: a valóság sokkal összetettebb annál, mint, amit Te sugalltál a véleményedben. Én helyén kezelem mindkét végzettséget és a hozzájuk tartozó elméleti és gyakorlati tudást. ...
Voltam szerelő, technikus, majd mérnök lettem, így van mihez viszonyítanom. Nem becsülöm le a szerelőket, sőt inkább nagyra becsülöm őket.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25032 Dátum: 2016.08.21 14:47:45 »

Ez az autópályás gondolat, pedig ebben az esetben szintén nem releváns, hiszen kettőtökön kívül senki nem ajnározza az Eneost ennyire, számos példa létezik az álláspontotokkal szemben is.

Ajnározz a nyavalya :D  :winkiss: :1eye:  [rohog]
Tőlem itt ilyesmit semmilyen fronton nem olvashattál, az tuti. Sokkal inkább vagyok hitetlenkedő (kötekedő  :tt2: :whistling: ) mindennel szemben, kapok is érte eleget, hogy nem tisztelem a márkát.
Tettél egy szerintem buta vagy nagyon szerencsétlenül megfogalmazott kijelentést, ami kiverte a biztosítékot bennem, majd másokban is. Majd ezt tovább bizonygattad. Na itt szálltam ki a vitából, mert ahogy szokták mondani, ebből már nem jössz ki jól és nem akartalak tovább piszkálni :)  :yes: :surrender:

Nem tudok annyi és olyan smile-t rakni, hogy érzékeltessem, hogy részemről ez az egész mosoly tárgya, nem személyes vagy szakmai dolog  :flowers: :flowers: :flowers: :hug:  :) (azért megpróbáltam, remélem Neked átjött, nem úgy mint nekem!  :D )

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25033 Dátum: 2016.08.21 14:57:22 »
+1, annyi különbséggel, hogy én tovább próbálkoztam irányt módosíttatni.-)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25034 Dátum: 2016.08.21 15:02:54 »
Ajnározz a nyavalya :D  :winkiss: :1eye:  [rohog]
Tőlem itt ilyesmit semmilyen fronton nem olvashattál, az tuti. Sokkal inkább vagyok hitetlenkedő (kötekedő  :tt2: :whistling: ) mindennel szemben, kapok is érte eleget, hogy nem tisztelem a márkát.
Tettél egy szerintem buta vagy nagyon szerencsétlenül megfogalmazott kijelentést, ami kiverte a biztosítékot bennem, majd másokban is. Majd ezt tovább bizonygattad. Na itt szálltam ki a vitából, mert ahogy szokták mondani, ebből már nem jössz ki jól és nem akartalak tovább piszkálni :)  :yes: :surrender:

Nem tudok annyi és olyan smile-t rakni, hogy érzékeltessem, hogy részemről ez az egész mosoly tárgya, nem személyes vagy szakmai dolog  :flowers: :flowers: :flowers: :hug:  :) (azért megpróbáltam, remélem Neked átjött, nem úgy mint nekem!  :D )
Rád egyaltalán nem gondoltam, hiszen, te 0W-20-at használsz, amire írtam, hogy azzal nincs tapasztalatom, az lehet, hogy jó. [emoji6][emoji482]

Konkrétan micila és Agyarka volt a címzett.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i