Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4293448 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25005 Dátum: 2016.08.20 12:04:14 »
Bepi, ezt most komolyan írtad?  :eek:  :1eye:  :nonono:

Ez a megállapításod túlszárnyalja a "gumit vásárlás egyik legfontosabb szempontja a mintázat szép rajzolata" kijelentést!   :yes: ;) :flowers:
Nem ment át a mondandóm ezek szerint. Nem kizárólagos feltétel a szag, természetesen, de árulkodó lehet.

Tördeli Tibortól származik ez az infó, akinél nem sok jobb, vagy legalabb vele egy szinten lévő Toyota specifikus szerelőt ismerek. Ezen a fórumon nincs fent, de a corolla club fórumán igen, ott az ő szava gyakorlatilag kézpénznek veendő.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25006 Dátum: 2016.08.20 12:05:31 »
Egykutya a 2. Mégha talán picivel más a működési elve, de maga a szervizvezető és a munkafelvevő is mondta, hogy nagyon felejtősek - amit én elvárnék/elvárok/megszoktam egy Aut váltós autótól, azt ezek a büdös életbe nem fogják tudni nyújtani.
Rákérdeztem, hogyha netalán egyszer csere érett lenne az Avensis, milyen Aut váltós (ami lehelet finoman vált, hiszen ezt szoktuk meg  :innocent: ) - nem dízel motoros - Toyota személygépkocsi jöhetne szóba helyette? 1 db típust nem tudtak ajánlani, ami nem MMT vagy CVT váltós lenne...  :eek:  :hmmmm:
A T27-es Avensisből még létezett az elején hagyományos Aut váltós 2 literes valvematic benzines - de azt persze itthon nem is forgalmazták...  :szemez:
Németből kell hozni egy 2.0 automatát...[emoji6]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #25007 Dátum: 2016.08.20 12:50:50 »
Annyival nem tudott többet a T27-es korai generációja, hogy elgondolkodjon az ember egy használt autó-cserén.  ;)
Ez meg 0 km-es kora óta megvan, kötődik hozzá az ember.  :wub:  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25008 Dátum: 2016.08.20 13:03:27 »
a késöi t25be is rakták ezt a jófajta aut.váltót??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25009 Dátum: 2016.08.20 14:15:54 »
a késöi t25be is rakták ezt a jófajta aut.váltót??
Igen, az 1,8 és 2,0 vvti be is. Általában Executive felszereltséggel találhatók meg a mobile-n...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25010 Dátum: 2016.08.20 14:25:53 »
Szerinted a fáradt olaj szagú (újrahasznosított alapolajból készülő) olaj ami maximum közepes árkategóriában kapható (Eneos PH) vajon mennyi eséllyel lehet kiváló minőségű?
Nem ment át a mondandóm ezek szerint. Nem kizárólagos feltétel a szag, természetesen, de árulkodó lehet.
Oké, akkor nem a szag, az csak árulkodik  ;)
Akkor az ára? Ami drágább az annyival jobb is? Gondolom ez sem. Erre te magad szoktál 100 ellenpéldát példát hozni :whistling:

Az olaj minőségének vizsgálatához ha jól tudom kicsit több tudományosságra van szükségük a minősítő cégeknek, olaj gyártóknak, mint hogy Bölömbér Béla autószerelő guru azt mondta hogy.
Nekem a szerintem nekem az én autómban ez az olaj jobb, mert úgy hallom és gondolom, és ebből a tehát ez az olaj jobb, mint a másik általános következtetés levonásával nem tudok egyetérteni  :no:

Mindegy, igazad van, nem jött át, de bennem van a hiba valószínű!  :hug: :flowers:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25011 Dátum: 2016.08.20 14:37:22 »
Oké, akkor nem a szag, az csak árulkodik  ;)
Akkor az ára? Ami drágább az annyival jobb is? Gondolom ez sem. Erre te magad szoktál 100 ellenpéldát példát hozni :whistling:

Az olaj minőségének vizsgálatához ha jól tudom kicsit több tudományosságra van szükségük a minősítő cégeknek, olaj gyártóknak, mint hogy Bölömbér Béla autószerelő guru azt mondta hogy.
Nekem a szerintem nekem az én autómban ez az olaj jobb, mert úgy hallom és gondolom, és ebből a tehát ez az olaj jobb, mint a másik általános következtetés levonásával nem tudok egyetérteni  :no:

Mindegy, igazad van, nem jött át, de bennem van a hiba valószínű!  :hug: :flowers:
Semmi gond, ezért beszélgetünk a témáról, hogy a végére azért meglegyen a lényeg.

Figyu, én február óta vagyok laborvezető. Számos olyan szabvány létezik (és alkalmazzuk is őket!), amelyek nem objektív alapokon nyugszik, hanem érzékszervi megítélés kérdése. Ez nem azt jelenti, hogy csak ez alapján vizsgálunk bármit is, hanem a teljes vizsgálatnak (pl. Szakvélemény, vizsgálati jegyzőkönyv, stb) egy részét képezi az érzékszervi vizsgálat is. Hozzátartozik a korrekt végeredményhez.
Ezért nem mindegy, hogy ki mondja az adott dolgot. Én nyilván nem vagyok hiteles kenőanyag kérdésben, ézert igyekszem mindig óvatosan fogalmazni (szerintem, számomra, stb), de pl. az említett mester-szerelő véleményére adok, mert széles körben elismert szakember.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25012 Dátum: 2016.08.20 18:28:46 »
Semmi gond, ezért beszélgetünk a témáról, hogy a végére azért meglegyen a lényeg.

Figyu, én február óta vagyok laborvezető. Számos olyan szabvány létezik (és alkalmazzuk is őket!), amelyek nem objektív alapokon nyugszik, hanem érzékszervi megítélés kérdése. Ez nem azt jelenti, hogy csak ez alapján vizsgálunk bármit is, hanem a teljes vizsgálatnak (pl. Szakvélemény, vizsgálati jegyzőkönyv, stb) egy részét képezi az érzékszervi vizsgálat is. Hozzátartozik a korrekt végeredményhez.
Ezért nem mindegy, hogy ki mondja az adott dolgot. Én nyilván nem vagyok hiteles kenőanyag kérdésben, ézert igyekszem mindig óvatosan fogalmazni (szerintem, számomra, stb), de pl. az említett mester-szerelő véleményére adok, mert széles körben elismert szakember.
Azt pedig mar ne is emlitsuk, hogy az adott mester-szerelo (akinek a vezetekneveben a d az valojaban t ;) ) alapvetoen nincs jo velemennyel az Eneosrol, pedig japan auto es technika szeretete megkerdojelezhetetlen.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25013 Dátum: 2016.08.20 18:40:24 »
Az Eneos olajos prospektusa kizárólag a Multi esetében írja a Toyotát. A többinél nem. Lehet, hogy változtattak azóta, de nekem ez a prosi van meg.
Én ezt az Eneos prospektust ismerem, mással még nem találkoztam amióta kijött a Multi.
Amint az ilyen reklámkiadványtól várható, szinte mindenre jók a gépjármű olajaik a hátmasszázson kívül. Konkrétan név szerint az Eco ATF említi a Toyotát.

A gyári TMGO olaj használatakor az autóm motorja még nem volt felújítva.
A motor akkori állapotának azonban a TGMO nem volt megfelelő, mert még a többi olajnál is több fogyott belőle, ezért is váltottál másikra.

Szerinted a fáradt olaj szagú (újrahasznosított alapolajból készülő) olaj ami maximum közepes árkategóriában kapható (Eneos PH) vajon mennyi eséllyel lehet kiváló minőségű?
Sajnos most már többedszer is hoztad a megszokott indulatos formádat. -( Amennyiben higgadtan, megfontoltan írtál volna, akkor a zárójeles részt biztosan kihagyod a mondatból.
Az újrahasznosított olajnak számtalan felhasználási módja lehetséges. A Nippon Oil kizárt, hogy ebbe a kategóriájú olajába tegye, ez nem sarki olajhamisító sufnicég.

ami maximum közepes árkategóriában kapható  vajon() mennyi eséllyel lehet kiváló minőségű?
Egy termék árazása sokmindentől függ: a konkurenciától, a cég piaci helyzetétől, lividitástól, keresletről, a bekerülési költségtől... . Mint tudjuk az Eneos nem túl ismert márka az EU-ban és terjeszkedni akar, ráadásul nem kis cég lévén megteheti hogy egy adott olajat a lehető leggazdaságosabb mennyiségben gyártson. Erre olyan globálisan kis cég mint az Mannol, LM vagy tsi. nem biztos, hogy képes.
A kiváló minőséget csak a gyári marketing állít, de azt megszokhattuk, hogy kivétel nélkül minden cég a saját portékáját dicséri. Senki nem fogja azt kimondani, hogy ez a bóvli teméke, vannak erre polkomform megfogalmazásaik, azonban nyilvánvalóan lehetőleg azokat is kerülik.

az említett mester-szerelő véleményére adok, mert széles körben elismert szakember.
Nem vonom kétségbe a szaktudását (miért is tenném?), azonban pont neked mérnök Úr tudnod kell a különbséget egy szakmérnök és egy szerelő között!
Utóbbi bármilyen jó, véleménye akkor is csak szubjektív, és nem hasonlítható össze egy csapat gépészmérnök-tribiológus kollektív tudásával és a mögöttük álló multival, ugyanis ezek állnak egy-egy olajos termék fejlesztése mögött. Laborvezetőként nagyon jól tudod, hogy nem a nyúl viszi a vadászpuskát, és ezzel senkit nem akarok megsérteni.

Nemrég beszéltem egy a klubosok által nagyrabecsült szerelővel. Azt mondta, hogy Ő nem szereti az Eneos PU 0W20-at, mert amikor betölti, akkor sokkal jobban folyik, mint a TGMO 0W20. Pislogni sem tudtam. Értem a mondanivalóját, de kérem szépen ~20C ról beszélünk, és arról vonunk le következtetést az adott olaj üzemi körülmények közötti viselkedésére?

Számos olyan szabvány létezik (és alkalmazzuk is őket!), amelyek nem objektív alapokon nyugszik, hanem érzékszervi megítélés kérdése. Ez nem azt jelenti, hogy csak ez alapján vizsgálunk bármit is, hanem a teljes vizsgálatnak (pl. Szakvélemény, vizsgálati jegyzőkönyv, stb) egy részét képezi az érzékszervi vizsgálat is. Hozzátartozik a korrekt végeredményhez.
Gondolom a szabványokkal és a vizsgálati körülményekkel a fejlesztő tribiológusok is tisztában vannak, és azoknak megfelelő olajakat kotyvasztanak.
Biztos vagyok benne, hogy amennyiben a szag is követelmény, akkor annak a határértékeinek is megfelel. Ezek nem egyik napról a másikra ad-hoc készülő termékek.
Marketing szempontból nyilván hasznos egy jó illatú, vagy illatosított olajat vásárolni, de vmi nem ettől lesz jó-vagy rossz olaj. A Selenia pl. különösen jó illatú olaj, egyéb paraméterei alapján azonban van sok más, legalább olyan teljesítményű, műszaki tartalmú olaj. Ettől még nem lesz a legjobb, a motornak egyébként sincs szaglása, ráadásul az olajgőzt az embernek egészségtelen belélegeznie.

Annyiból azért hasznos volt ez az 5W30-as (általam csak fűnyírókba használt) olajakról folytatott beszélgetés, hogy jobban megnéztem, az egyébként kritikán aluli áttekinthetőséggel és jelenleg hibás linkekkel tűzdelt LM oldalát, és találtam közöttük, néhány eddig általam még nem ismert, figyelemre méltó olajat.
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.20 18:56:38 írta Agyarka »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25014 Dátum: 2016.08.20 18:48:43 »
az adott mester-szerelo ... alapvetoen nincs jo velemennyel az Eneosrol, pedig japan auto es technika szeretete megkerdojelezhetetlen.
Szíve joga, bárki nyilváníthat szubjektív véleményt. Nekem sem tetszik az árpolitikája, de ez a pofátlan kedvezményrendszer sajnos szervesen illeszkedik a gépjárműjavító iparba. Nem örülök az API minősítésekkel való trükközésüknek, de ezzel sajnos nincsenek egyedül (lásd LM). A nálunk elérhető termékpalettáját is hiányosnak tartom, és egyenesen sértő, hogy egyes termékeket csak a tengerentúlon forgalmaznak.
Pofátlannak tartom a megtévesztő marketinget, a félszintetikus, és a fullszintetikus termékek közötti összemosást, de sajnos a piacon ezzel sincsenek egyedül.
Azt viszont pozitívnak tartom, hogy ismerőseim és klubtársaim millió km-eket tettek meg olajaikkal, kenési gondok nélkül.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25015 Dátum: 2016.08.20 19:00:25 »
Ez van a flakonon: Premium Hyper Fully-Synthetic - API:  SN/SM/CF  ACEA: C3, A3/B3/B4
A Premium Hyper Multi viszont ACEA A5/B5 (08), Renault RN0700.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #25016 Dátum: 2016.08.20 20:26:03 »
a késöi t25be is rakták ezt a jófajta aut.váltót??

Igen, ráncfelvarrás után is még létezett a 2.0 (továbbra is csak 4 sebességes Aut váltóval) és a 2.4-es (szériában 5 sebességes Aut váltóval), illetve a nálunk sosem forgalmazott 1.8-as motorhoz is létezett 4 sebességes Aut váltó.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25017 Dátum: 2016.08.20 22:18:13 »
A Premium Hyper Multi viszont ACEA A5/B5 (08), Renault RN0700.
..és oda van írva, hogy a legtöbb Japan, Koreai és Amcsi autóba ajánlott.

Mondom, nem rossz olaj, csak szerintem nagyobb hangsúlyt kap, mint amit valójában érdemel.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25018 Dátum: 2016.08.20 22:24:00 »
Milyen a "minőségi" motor olaj szaga?? Kérek valamilyen exakt,  szub(ob)jektív meghatározást.
Szerinted a fáradt olaj szagú (újrahasznosított alapolajból készülő) olaj ami maximum közepes árkategóriában kapható (Eneos PH) vajon mennyi eséllyel lehet kiváló minőségű?


Nesze nekem! Csak kérnem kell és adatik! Dafke sört!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25019 Dátum: 2016.08.20 22:35:19 »
Semmi gond, ezért beszélgetünk a témáról, hogy a végére azért meglegyen a lényeg.

Figyu, én február óta vagyok laborvezető. Számos olyan szabvány létezik (és alkalmazzuk is őket!), amelyek nem objektív alapokon nyugszik, hanem érzékszervi megítélés kérdése. Ez nem azt jelenti, hogy csak ez alapján vizsgálunk bármit is, hanem a teljes vizsgálatnak (pl. Szakvélemény, vizsgálati jegyzőkönyv, stb) egy részét képezi az érzékszervi vizsgálat is. Hozzátartozik a korrekt végeredményhez.
Ezért nem mindegy, hogy ki mondja az adott dolgot. Én nyilván nem vagyok hiteles kenőanyag kérdésben, ézert igyekszem mindig óvatosan fogalmazni (szerintem, számomra, stb), de pl. az említett mester-szerelő véleményére adok, mert széles körben elismert szakember.

Szerinted a fáradt olaj szagú (újrahasznosított alapolajból készülő) olaj ami maximum közepes árkategóriában kapható (Eneos PH) vajon mennyi eséllyel lehet kiváló minőségű?


Az első idézetben tett kiemelt megállapításodra "ráerősít" a második idézetben kiemelt megállapításod.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu