Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4293459 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Csezo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24990 Dátum: 2016.08.19 21:33:30 »
A CVT váltóról még mindig várom a véleményeket.Vagy senki sem ismeri ?Állítólag Audinál szidják nagyon.Mi a gyengéje,ha van ?Mire kell odafigyelni a tesztelésekor ?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24991 Dátum: 2016.08.19 21:51:56 »
hagyd már el...
xar...legyen annyi elég...
guglizz rá!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24992 Dátum: 2016.08.19 22:35:35 »
A CVT váltóról még mindig várom a véleményeket.Vagy senki sem ismeri ?Állítólag Audinál szidják nagyon.Mi a gyengéje,ha van ?Mire kell odafigyelni a tesztelésekor ?
A Toyota CVT-jéről nem tudunk konstrukciós hibáról beszámolni. Úgy tudom, az első nagyobb karbantartás 300000 km-nél van, addig csak használni kell.
Nem sportos vezetőknek való, sokkal inkább a defenzív, vagy lendületből autózóknak. Lehet fokozatmentes módban használni, vagy előre programozott 7 db fokozatot kapcsolgatni a kormány mögül.
Szokni kell a működésével járó jellemzőket, pl. hogy azonos sebességnél emelheti is a fordulatszámot és csökkentheti is a pillanatnyi terhelés függvényében.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24993 Dátum: 2016.08.19 22:44:33 »
Fura, a Toyota benzin motorokhoz API minősítés van előírva. Az 5W30 Multinak pedig még az Eneos állítása szerint sincs API minősítése.
Pedig az Eneos is trükközik a minősítésekkel, akárcsak az LM. Amikor utoljára néztem nem szerepeltek a megadott termékeik az érvényes API listán.

Aki meg akar felelni a Toyota előirásainak az a PH-t választja. Újabban a Toyota nem köti ki a magassabb HTHS értéket, de az eredeti gépkönyvekben még szerepel ez a megkötés. Ebből kiindulva megfelelő még a PH S, és ugyanezen analógia alapján használható a szintén vékony LM TT4300.

A TT4300 -at és a Sustinát műszaki tartalom szerint nem igazán lehet egylapon említeni, így nem is érdemes hasonlítgatni őket egymáshoz.
A TT4300  csak HC olaj, ahogyan ebben a kategóriában sok más 3+ os olaj is.
A Sustina valóban kisebb zajcsillapító hatással rendelkezik, erről vmikor Töröksultán cartársnak volt vmi belsős információból származó magyarázata.

Bepi, ha jól emlékszem a Te autód a TGMO olajat jobban ette mint a többit, pedig az sem egy rossz olaj. Szerintem túl sok változó van ebben az olajtémában ahhoz, hogy általánosítani lehessen. Egyik motornak és a gazdájának ez jön be, a másiknak a másik. Én pl. 5W30 at saját autóba soha nem teszek, csak fűnyíróba.-)
Az Eneos olajos prospektusa kizárólag a Multi esetében írja a Toyotát. A többinél nem. Lehet, hogy változtattak azóta, de nekem ez a prosi van meg.

Azzal tisztában vagyok, hogy mi a különbség a Sustina és az LM között alapanyagok tekintetében, meg az adatlapjaikat is tanulmányoztam, de használat közben egyaltalán nem jönnek ki azok a különbségek, amit várna az ember. Ahány ember nyilatkozatát hallottam az LM-ről, még egy panasz sem volt rá... És őszi te leszek: ha az egyik olajjal az autóm motorjának működési zaja kevesebb, mint egy másikkal, akkor én nem fogom a másikat használni, mindegy, mit írnak az adatlapjára. Itt nekem bejön a képbe a saját, szubjektív tapasztalat.

A gyári TMGO olaj használatakor az autóm motorja még nem volt felújítva. Jelenlegi állapotában biztos vagyok benne, hogy nem enné. Ellenben, hangra az LM-hez hasonlíthatóan csendes és sima járása volt vele.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24994 Dátum: 2016.08.19 23:01:55 »
A Toyota CVT-jéről nem tudunk konstrukciós hibáról beszámolni. Úgy tudom, az első nagyobb karbantartás 300000 km-nél van, addig csak használni kell.
Nem sportos vezetőknek való, sokkal inkább a defenzív, vagy lendületből autózóknak. Lehet fokozatmentes módban használni, vagy előre programozott 7 db fokozatot kapcsolgatni a kormány mögül.
Szokni kell a működésével járó jellemzőket, pl. hogy azonos sebességnél emelheti is a fordulatszámot és csökkentheti is a pillanatnyi terhelés függvényében.
hm,tévesztettem volna az mmt-vel?? ???
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24995 Dátum: 2016.08.20 07:08:20 »
hm,tévesztettem volna az mmt-vel?? ???
Az hagyján, hogy összekeverted, Avensisben soha nem is volt MMT.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24996 Dátum: 2016.08.20 08:47:34 »
Úgy tűnhet, de van közvetlen összehasonlítási alapom.

Mint később írád, SZUBJEKTÍV! "Ezt kérem jegyzőkönyvbe venni!" :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24997 Dátum: 2016.08.20 09:00:10 »
Az hagyján, hogy összekeverted, Avensisben soha nem is volt MMT.
valóban...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24998 Dátum: 2016.08.20 09:49:30 »
Mint később írád, SZUBJEKTÍV! "Ezt kérem jegyzőkönyvbe venni!" :D
Minden eddigi létező vélemény szubjektív, hiszen, az adatlapok tartalma által várható eredményt nem tükrözi a valós tapasztalat.
Számomra az Eneos PH Multi nem több egy jó-közepes kenőanyagnál, a Sustina egyertelműen jobb nála, de az LM TopTec számomra mind közül a legjobb.
Megjegyzem, a PH szaga sem valami bizalomgerjesztő, fáradtolaj szaga van, mint a legtöbb kommersz olajnak.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24999 Dátum: 2016.08.20 10:38:24 »
Minden eddigi létező vélemény szubjektív, hiszen, az adatlapok tartalma által várható eredményt nem tükrözi a valós tapasztalat.
Számomra az Eneos PH Multi nem több egy jó-közepes kenőanyagnál, a Sustina egyertelműen jobb nála, de az LM TopTec számomra mind közül a legjobb.
Megjegyzem, a PH szaga sem valami bizalomgerjesztő, fáradtolaj szaga van, mint a legtöbb kommersz olajnak.

Milyen a "minőségi" motor olaj szaga?? Kérek valamilyen exakt,  szub(ob)jektív meghatározást.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #25000 Dátum: 2016.08.20 10:44:57 »
Az Eneos olajos prospektusa kizárólag a Multi esetében írja a Toyotát. A többinél nem. Lehet, hogy változtattak azóta, de nekem ez a prosi van meg.

Ez van a flakonon: Premium Hyper Fully-Synthetic - API:  SN/SM/CF  ACEA: C3, A3/B3/B4

Ez valakinek biztosan többet mond.  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25001 Dátum: 2016.08.20 10:51:25 »
Milyen a "minőségi" motor olaj szaga?? Kérek valamilyen exakt,  szub(ob)jektív meghatározást.
Szerinted a fáradt olaj szagú (újrahasznosított alapolajból készülő) olaj ami maximum közepes árkategóriában kapható (Eneos PH) vajon mennyi eséllyel lehet kiváló minőségű?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25002 Dátum: 2016.08.20 10:54:30 »
Ez van a flakonon: Premium Hyper Fully-Synthetic - API:  SN/SM/CF  ACEA: C3, A3/B3/B4

Ez valakinek biztosan többet mond.  :innocent:
Az valószínűleg azt jelenti, hogy megfelel ezeknek a teljesítményszinteknek, noha API minősítése nincs.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #25003 Dátum: 2016.08.20 10:56:58 »
hm,tévesztettem volna az mmt-vel?? ???

Egykutya a 2. Mégha talán picivel más a működési elve, de maga a szervizvezető és a munkafelvevő is mondta, hogy nagyon felejtősek - amit én elvárnék/elvárok/megszoktam egy Aut váltós autótól, azt ezek a büdös életbe nem fogják tudni nyújtani.
Rákérdeztem, hogyha netalán egyszer csere érett lenne az Avensis, milyen Aut váltós (ami lehelet finoman vált, hiszen ezt szoktuk meg  :innocent: ) - nem dízel motoros - Toyota személygépkocsi jöhetne szóba helyette? 1 db típust nem tudtak ajánlani, ami nem MMT vagy CVT váltós lenne...  :eek:  :hmmmm:
A T27-es Avensisből még létezett az elején hagyományos Aut váltós 2 literes valvematic benzines - de azt persze itthon nem is forgalmazták...  :szemez:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25004 Dátum: 2016.08.20 11:21:23 »
Szerinted a fáradt olaj szagú (újrahasznosított alapolajból készülő) olaj ami maximum közepes árkategóriában kapható (Eneos PH) vajon mennyi eséllyel lehet kiváló minőségű?
Bepi, ezt most komolyan írtad?  :eek:  :1eye:  :nonono:

Ez a megállapításod túlszárnyalja a "gumit vásárlás egyik legfontosabb szempontja a mintázat szép rajzolata" kijelentést!   :yes: ;) :flowers: