Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4292655 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24390 Dátum: 2016.03.09 11:07:48 »
Innen letöltheted ingyen.

http://toyota.aitnet.org/Avensis/

Szia!
Sajnos bolgárul és oroszul nem nagyon értek, ezen kívül itt csak repair manual volt angolul.
Esetleg lenne más ötlet?
köszi!
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24391 Dátum: 2016.03.09 23:35:10 »
Itt van egy 16-os gyári garnitúra, bár a kedves eladó nem közölt árat.

Ezen és ezen a linken pedig a hirdetett 16-os 5x100-as aktuális alufelni kínálatot találod. Ha gondolod mentsd el, és figyelgesd hátha befut vmi szimpatikus szett.
Ezenkívül még a jófogáson is hirdetnek felniket, ott is érdemes körülnézni.
Sok sikert!  :)


Hi,

Köszi a linkeket :). Sajnos mostanában nem sűrűn jutok fel a forumra de nézem is őket. A racingbazár-os elég szépnek néz ki, reméljük valami reális áron adják is. Amennyire lehet megpróbálok Toyota felnit vadászni, aztán lehet ha nem lesz megfelelő akkor nézek valami normálisabb felni márkát.

Üdv,
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

renton

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24392 Dátum: 2016.03.10 11:31:31 »
Sziasztok!

Toyota Avensis (T25) 2004-es, 1.6-os modellbe szeretnék gyári vagy utángyártott navigációt beépíttetni (manuális klímás, kazettás és cd-s verzió, fent középen nem fedélzeti komputer, hanem tároló rekesz van). Ebbe a modellbe ez megoldható (nem horroráron)?

Előre is köszi a válaszokat!

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24393 Dátum: 2016.03.10 15:09:31 »
Szia,

Megoldható persze. Egyik fórumtárs éppen árulja a gyári navigációt:
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=815.255 - #256 hozzászólás, Xtrem-től.

Amúgy Én is nagyon sokat gondolkodok/gondolkodtam a dolgon és Én inkább a gyári motorikus Navi keret + tablet kombó mellett döntöttem, mint ez:

Itt végülis a gyári Navi kijelző helyére egy tabletet szerelsz amire végülis sokféle GPS szoftver kerülhet. Itt egy kisebb leírás, hogy is kell elképzelni:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2480463

Az ár végülis függ, hogy mit mennyiért tudsz beszerezni plusz Te csinálod vagy esetleg megbízol valakit. Az egyetlen bibi, hogy a motorikus keret ami a középső felső tárolórekesz helyére kerül, amit Xtrem is árul végülis, azt nagyon neheéz beszerezni. Ha jól tudom csak Executive felszereltség mellé volt amiből nagyon kevés van.


A másik megoldás, hogy a rádió helyére egy ilyen kerül: TNS510


Ez árban 100 felett van főleg ha beszerelés nem megy egyedül.

Remélem segítettem.


Üdv,
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

norbert85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24394 Dátum: 2016.03.10 21:11:39 »
18-25e között szokott lenni. Van egy felirat nélküli verzió az talán 8-10e között van.

Köszönöm!

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24395 Dátum: 2016.03.11 13:34:41 »
Sziasztok!

Hosszbordás szíjat és kapcsolódó alkatrészeket szeretnék cseréltetni, kicsit csapágy hangja van már a görgőnek.
Komplett készletet sehol sem láttam, ezért valaki össze tudja foglalni milyen alkatrészeket kell cserélni?

1AZ-FSE motorkód 2.0 benzines VVTi 2004.02 havi, kombi, klímás a kocsi.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24396 Dátum: 2016.03.11 14:33:36 »
Sziasztok!

Hosszbordás szíjat és kapcsolódó alkatrészeket szeretnék cseréltetni, kicsit csapágy hangja van már a görgőnek.
Komplett készletet sehol sem láttam, ezért valaki össze tudja foglalni milyen alkatrészeket kell cserélni?

1AZ-FSE motorkód 2.0 benzines VVTi 2004.02 havi, kombi, klímás a kocsi.
Én 2 görgőt vettem hozzá anno, de csak az egyik volt csereérett. A másik még most is megvan.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24397 Dátum: 2016.03.11 15:24:37 »
Váltóolajjal kapcsolatban kértem tanácsot az olajos topikban.
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=116.msg665160#msg665160

Ha vkinek van válasza, kérem oda írja.
Köszi

ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24398 Dátum: 2016.03.14 14:43:25 »
Tervbe van véve, hogy nyár környékén lecseréljük az E12-t egy T25-re. 2007-2008-as kombi lenne 1.8-as motorral. A szegényes itthoni felhozatal miatt németből hoznánk egyet.
Mivel használtan már (anyagilag) jobban lehet válogatni, szeretném megtudakolni tőletek, hogy melyek azok a plusz cuccok, amelyek "feleslegesek", problémásak.
Gyári navigáció. Látványos, de frissíthető? Rádió kezelése mennyire bonyolult tőle?
Xenon. Mennyire gyengül a fényerejük, mennyire hibásodik meg (szintszabályzó, stb.)?
Automata váltó. Megbízhatósága.

Köszi előre is. :D


András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24399 Dátum: 2016.03.14 17:27:31 »
Tervbe van véve, hogy nyár környékén lecseréljük az E12-t egy T25-re. 2007-2008-as kombi lenne 1.8-as motorral. A szegényes itthoni felhozatal miatt németből hoznánk egyet.
Mivel használtan már (anyagilag) jobban lehet válogatni, szeretném megtudakolni tőletek, hogy melyek azok a plusz cuccok, amelyek "feleslegesek", problémásak.
Gyári navigáció. Látványos, de frissíthető? Rádió kezelése mennyire bonyolult tőle?
Xenon. Mennyire gyengül a fényerejük, mennyire hibásodik meg (szintszabályzó, stb.)?
Automata váltó. Megbízhatósága.

Köszi előre is. :D

Üdv!
Nekem a xenonnal volt gondom, és ahogy olvastam a régi kommenteket, szinte mindenkinek volt, akinek xenonja volt/van. Konkrétan ami előfordul, az a foncsor gyengülése. Ez azzal jár, hogy jelentősen gyengül a fényerő, sőt extrém esetben már nem is nagyon látni vele. A problémára van megoldás, kb. 25eFt a felújítás a teljes párra.
Én is átestem rajta, azóta jó a lámpa. Az izzók még eredetiek (10 évesek). Gondolom lassan azok cseréje is eljön, de még jól látok velük.


Annyit még, hogy ha jó a xenon, akkor az nagyon jó!  :)
 

ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24400 Dátum: 2016.03.15 21:05:50 »
Üdv!
Nekem a xenonnal volt gondom, és ahogy olvastam a régi kommenteket, szinte mindenkinek volt, akinek xenonja volt/van. Konkrétan ami előfordul, az a foncsor gyengülése. Ez azzal jár, hogy jelentősen gyengül a fényerő, sőt extrém esetben már nem is nagyon látni vele. A problémára van megoldás, kb. 25eFt a felújítás a teljes párra.
Én is átestem rajta, azóta jó a lámpa. Az izzók még eredetiek (10 évesek). Gondolom lassan azok cseréje is eljön, de még jól látok velük.


Annyit még, hogy ha jó a xenon, akkor az nagyon jó!  :)
Üdv!
Az nem nagy összeg, pláne hogy egyébként megbízható.
Vannak olyan típusok, amelyeknél nem látványos a xenon javára plusz-, illetve vetített fény a halogénnel szemben.

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24401 Dátum: 2016.03.23 16:45:08 »
Hi.

180 as "nagyszervíz" hamarosan eljön...Kérdésem az lenne, hogy ilyenkor melyek azok a dolgok amiket átnéznek, ill cserélnek? Pl mi a helyzet abban az esetben ha az említett dolgok közül van olyan amit én magam akarok cserélni? Ez esetben is ugyanúgy kapok pecsétet a kiskönyvbe? Aki volt már ilyen szervízen, leírhatná a tapasztalatát! Köszi előre is!

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24403 Dátum: 2016.03.24 16:27:55 »
Ez vajon elírás lehet?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8_linea_luna_30_ezer_km._ujszeru-9923753

Szerintem nem elírás a 30 000 km. De ettől még lehet visszatekert órás. Az állapota a képek alapján valóban újszerű! :yes: Kár, hogy az ára is ezt tükrözi! Komoly érdeklődőnek érdemes ténylegesen leellenőrizni a szervízkönyvet a márkaszervízben ÉS az okmányirodában a regisztrált km-et a korábbi műszakikról!
Szerintem valójában mindenki ilyen állapotú használt autót szeretne venni... :yes: Csak olcsóbban!
Kár, hogy nepper árulja... :hmmmm:
Néha magánszemély is árul ilyet.... na az órák alatt elkel...főleg, ha olcsóbb! :yes:
 :flowers:

Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24404 Dátum: 2016.03.24 18:02:48 »
Engem csak az a két kinyúlt hátsó zseb zavar az ülés támlán. A mi 185.000km-t futott gépünkön nem ilyen volt...de ez nem jelent semmit igazából.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus