Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4293266 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24015 Dátum: 2015.11.04 13:19:16 »
Hali.

Nemrég lett olaj cserélve, akkor Mobil Super 3000 ment bele....Újra csere, 10000km után...Mobil1 ESP formula 5w30 még mindig az egyik legjobban ajánlott? Ill. olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő, melyik márka legyen? Unixtól rendelném...Köszi

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24016 Dátum: 2015.11.04 14:14:46 »
patentdepo.hu

Ráböktem erre remélem jó lesz...

mizsu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24017 Dátum: 2015.11.04 17:27:57 »
Már nincs meg.
Mi lehetett a különlegessége, hogy ennyiért gazdára talált?
Facelift 2.0 D4D Sol kombi

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24018 Dátum: 2015.11.04 17:55:40 »
Mi lehetett a különlegessége, hogy ennyiért gazdára talált?
Link az már tényleg nem él...tegnap találtam én is rá böngészés közben...Barátnőm szülei szeretnének ilyet venni, voltunk mar 1-2 helyen , de egyik sem volt vmi patent állapotú...Mindenképp kombi kellene, és 1.8...alig van belőle a használtautón..szó szerint 1-2 darab...Mind diesel..
Nagyon változó az ár...vannak aki 1.5 körül van aki 2 m körül vesztegetik...nyilván állapottól is függ, de melyik a reális...Amikor én vettem, a településen ahol élek pl volt 3 egy kereskedésbe, és 1,5 hónap múlva egyik sem volt már ott.Mindhárom 2 millio feletti autó...
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.04 18:06:13 írta Laller85 »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24019 Dátum: 2015.11.04 22:23:21 »
A gödöllői Japán-Cars cég ajánlatait is érdemes megnézni. Múlt hét elején volt egy Exe 1,8 Wagon, nagyon szépnek tűnt.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24020 Dátum: 2015.11.04 22:37:29 »
A gödöllői Japán-Cars cég ajánlatait is érdemes megnézni. Múlt hét elején volt egy Exe 1,8 Wagon, nagyon szépnek tűnt.

Köszönöm! Van egy nagyon szép...http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_2.0_sol_executive_xenon_napfenyteto_17-es_alu-9356531

Viszont az ára ennek is borsos:) Komolyan mondom 1.5 től 2.2 ig iszonyatosan "ingadoznak" az árak...Az tény képeken szép darab, lehet holnap elmegyünk megnézni!

randras83

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24021 Dátum: 2015.11.05 05:27:06 »
Ez nagyon szép! :yes:
Én anno nem találtam itthon olyat, amit érdemes lett volna megvenni

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24022 Dátum: 2015.11.05 06:58:20 »
Köszönöm! Van egy nagyon szép...http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_2.0_sol_executive_xenon_napfenyteto_17-es_alu-9356531

Viszont az ára ennek is borsos:) Komolyan mondom 1.5 től 2.2 ig iszonyatosan "ingadoznak" az árak...Az tény képeken szép darab, lehet holnap elmegyünk megnézni!
Szerintem a váltószoknya újra van bőrözve, ami intő jel :nono:. Ha a kormány kopott, akkor valszeg 300 az a 200...
Amikor autót kerestem, voltam ennél a kereskedőnél. Nagyon szépen rendberakott autókat tart, és akkor is volt 2 2004-es avéja 2fölött, amiben valóban kevés km volt. (100e km körüli.) De nagyon észnél kell lenni nála, mert ért a fiatalításhoz, és a japánokhoz. Én majdnem beleugrottam egybenzin+gáz, 80e km-es mazda6-ba. Minden majdnem új volt rajta, csak a kormány kopottsága, meg a motorhangja volt 200+-os... Utána kezdtem el gondolkozni, hogy ki az a hülye, aki beleöl fél millát egy gázosításba, és eladja még azelőtt, mielőtt hasznot termelne. :hmmmm: Sajnos elég könnyű belezúgni egy szépen kitakarított autóba. (Azt hiszem, ma én is kipucolom a járgányomat ;))

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24023 Dátum: 2015.11.05 08:55:56 »
Váltószoknya képen tényleg újnak tűnik...Megmondom őszintén, anno amikor az enyémet vettem, az ill egy másik között gondolkodtam...Az az un másik nem kombi volt, viszont baromira megtetszett, polírabbnak tűnt, szinte hibátlan...anyum is mondta egyértelmű melyiket válasszam - végül mégsem úgy tettem...Kombiba 165volt, látszott kicsit a váltón, kormányon a kopás stb...Hihetetlen mennyire megtudják az embert vezetni, olyat varázsolni egy autóbol ami arra ad következtetést hogy "olyan mint az új' - mintha senki nem használta volna 10 évesen....Nekem a legközelebbi autó tuti magánkézből lesz(nyilvan ott is lehet turpisság), nagyobb az esély hogy azt látom amennyit valojában használva volt az autó...Múlthéten mikor autót voltunk nézni, kíváncsiságból megkérdeztem a kereskedésbe, hogy az enyémet mennyiért tudnák felvásárolni...1millio 650 de az is nagyon max volt...természetesen oda nem adnám annyiért,mert tudom jelenleg teljesen rendbe van rakva.Ha oda adnám másnap szó nélkül kitennék 2 misiért, ebben biztos vagyok!
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.05 08:58:11 írta Laller85 »

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24024 Dátum: 2015.11.05 10:37:44 »
Váltószoknya képen tényleg újnak tűnik...Megmondom őszintén, anno amikor az enyémet vettem, az ill egy másik között gondolkodtam...Az az un másik nem kombi volt, viszont baromira megtetszett, polírabbnak tűnt, szinte hibátlan...anyum is mondta egyértelmű melyiket válasszam - végül mégsem úgy tettem...Kombiba 165volt, látszott kicsit a váltón, kormányon a kopás stb...Hihetetlen mennyire megtudják az embert vezetni, olyat varázsolni egy autóbol ami arra ad következtetést hogy "olyan mint az új' - mintha senki nem használta volna 10 évesen....Nekem a legközelebbi autó tuti magánkézből lesz(nyilvan ott is lehet turpisság), nagyobb az esély hogy azt látom amennyit valojában használva volt az autó...Múlthéten mikor autót voltunk nézni, kíváncsiságból megkérdeztem a kereskedésbe, hogy az enyémet mennyiért tudnák felvásárolni...1millio 650 de az is nagyon max volt...természetesen oda nem adnám annyiért,mert tudom jelenleg teljesen rendbe van rakva.Ha oda adnám másnap szó nélkül kitennék 2 misiért, ebben biztos vagyok!
Meg tolatnának vele vagy 70e km-t, hogy kevesebb legyen az órában. ;)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24025 Dátum: 2015.11.05 12:51:21 »
Mert az emberek "új autót" akarnak venni, az új árának negyedéért is. Mindenki azt reméli, hogy ő találta meg a tutit. Hát megadják ezt nekik, akár igaz, akár nem  :D

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24026 Dátum: 2015.11.05 15:43:00 »
...Hihetetlen mennyire megtudják az embert vezetni, olyat varázsolni egy autóbol ami arra ad következtetést hogy "olyan mint az új' - mintha senki nem használta volna 10 évesen....Nekem a legközelebbi autó tuti magánkézből lesz(nyilvan ott is lehet turpisság), nagyobb az esély hogy azt látom amennyit valojában használva volt az autó...

Ezt mondom én is mindig, amikor szóba kerül a használt autó vásárlás...
Autót elsősorban magánembertől érdemes venni... (a legjobb a családon belül, ismerőstől). De az idegen magánszemély is SOKKAL jobb, mint a kereskedő.... :otlet:
A kereskedő egyszerűen helyzeti előnyben van! Ő már "messziről" látja, hogy kinek "mit lehet beadni", kivel hogyan érdemes tárgyalni...
A magán eladó sokszor akár kevésbé ért hozzá, mint a vevő jelölt... EGYENLŐ(BB)EK a viszonyok! :otlet:
Sokkal kevesebb a manipuláció( kikozmetikázás, óratekerés)...
Én is olyan autót vettem magánszemélytől, hogy SOHA nem volt a motortér mosva(azóta sem), de legalább látszott (volna), ha folyik valahol valami... belül se volt kitakarítva... napi használatból vettem szó szerint...Sokkal ŐSZINTÉBB, mint egy kereskedő...(Sajnos az olajfogyasztás MÉRTÉKÉT elfelejtették pontosítani...)
Hibát ott IS követtünk el, hogy majdnem a első autót vettük meg... "lusták voltunk" messzebbre menni...több időt energiát KELL rászánni... és nem csak a net előtt, hanem el is kell menni megnézni...
Szóval a magánszemély sem mindig tuti, de legalább látod, hogy mégis ki használta...


Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24027 Dátum: 2015.11.06 21:35:11 »
A mostani Ave a 7. autóm, (első TOYOTA) ezek közül 6 használtan lett véve és sajnos az  a tapasztalatom, hogy a magán eladó is hazudik, csak egészen másképpen. Rettenetesen hitelesen nem értenek az autójukhoz, minden kérdésre kitérő választ adnak. Ha valakinek az  a rendező elv, hogy bárkitől, csak ne kereskedő legyen, pont ugyanolyan eséllyel faraghat rá. A rokontól, havertól, ismerős ismerősétől stb. vásárlás esetén még az a vigasz sincs, hogy elküldd az anyjába, vagy perelgesd, mert az milyen "kényelmetlen". Mindenki át akar verni és át is fog ha hagyod, főleg ha látják, hogy nagyon akarod a holmit.   
Avensis 1.8 / 2007

mizsu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24028 Dátum: 2015.11.06 22:03:47 »
Német földön nézzen körül aki jó állapotot és ismert múltat akar, persze a kereskedőket el kell kerülni itt is.
A fent linkelt avensis árán névre írva egy ráncfelvarrott is otthon van....
Facelift 2.0 D4D Sol kombi

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24029 Dátum: 2015.11.07 07:21:48 »

A mostani Ave a 7. autóm, (első TOYOTA) ezek közül 6 használtan lett véve és sajnos az  a tapasztalatom, hogy a magán eladó is hazudik, csak egészen másképpen. Rettenetesen hitelesen nem értenek az autójukhoz, minden kérdésre kitérő választ adnak. Ha valakinek az  a rendező elv, hogy bárkitől, csak ne kereskedő legyen, pont ugyanolyan eséllyel faraghat rá. A rokontól, havertól, ismerős ismerősétől stb. vásárlás esetén még az a vigasz sincs, hogy elküldd az anyjába, vagy perelgesd, mert az milyen "kényelmetlen". Mindenki át akar verni és át is fog ha hagyod, főleg ha látják, hogy nagyon akarod a holmit.
Nem lehet általánosan kijelenteni, hogy csak innen, vagy csak onnan lehet/érdemes jót venni. Ezt mindig az adott magán személy, vagy kereskedő személye fogja eldönteni. Ha egy becsületes eladóval hoz össze a sors, akkor mindegy, hogy ő magánszemély-e, vagy kereskedő.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i