Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4292443 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23895 Dátum: 2015.09.02 20:52:59 »
Matthew90 és András1980!

Köszi a gyors válaszotokat. Még nem tudom, hogy 16-os vagy 17-es kerekek lesznek télire, attól függ, hogy melyikhez tudok hozzájutni használtan jó állapotúhoz. Bár kaptam az autóhoz egy 17-es Bridgestone Blizak téligumi garnitúrát felni nélkül, de az 2007-es gyártási évű. Szerkezetileg jónak tűnik és a futófelülete is közepes, nem tudom, hogy ennyi idősen lehet-e még használni ezeket. Szerintetek lehet? Ha igen, akkor csak felnit kellene venni, ami költséghatékonyabb lenne, ami nem mindegy. Nem tudom, hogy 17-esben van-e egyáltalán lemezfelni?

Üdv!

Több lehetőséged is van. (Kicsit de ja vu érzésem van, anno én is hasonló esetben voltam.)

1. Felpattintod télire a Bridgestonokat a mostani felnikre és átvészeled velük a telet. Ez a leggazdaságosabb, meg lehet az előző tulaj is ez tette, ha csak téligumikat tudott adni, de felniket hozzá már nem.
2. Veszel egy használt 17-es alufeni garnitúrát a téli gumiknak. Ebben az esetben a gyári felni csavarok tökéletesen használhatóak tovább.
3. Veszel használt 16-os téligumit és felnit és eladod a 17-es téligumikat.
4. Veszel új 16-os téligumikat és használt felniket. A felnik 20-25eFt-ból általában megvannak. A gumik meg ízlés kérdése.

Nem vagyok a helyedben és semmiképpen se szeretnék a pénztárcádban turkálni. Én vennék új gumikat és keresnék vmi jobb állapotú használt acélfelnit. Szerencsére a tél és a hó is még odébb van, nem holnap kell megvenni. Gondolom az autóval is hosszabb távra tervezel, az az autó pedig komolyabb értéket képvisel, megérdemli.

baltamas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23896 Dátum: 2015.09.02 21:20:04 »
Üdv!

Több lehetőséged is van. (Kicsit de ja vu érzésem van, anno én is hasonló esetben voltam.)

1. Felpattintod télire a Bridgestonokat a mostani felnikre és átvészeled velük a telet. Ez a leggazdaságosabb, meg lehet az előző tulaj is ez tette, ha csak téligumikat tudott adni, de felniket hozzá már nem.
2. Veszel egy használt 17-es alufeni garnitúrát a téli gumiknak. Ebben az esetben a gyári felni csavarok tökéletesen használhatóak tovább....

Szia,
Köszi a részletes gondolatmenetet és linkeket. Az előző tulajnak nem volt külön felnije a téli gumihoz, szezononként cseréltette a felnin őket. Én is hasonlóan látom a helyzetet, de megítélésem szerint ezek a gumik még jók télire, így talán az a legésszerűbb, ha egy általad is belinkelt 17-es felnit vennék. Persze, ha jó állpotú 16-os lemezfelnis szettet találnék az ellen sem lenne kifogásom.
Mellesleg ha 16-os lemezfelnit veszek, akkor a 17-es alukerék csavarjai nem jók hozzá?

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23897 Dátum: 2015.09.02 21:34:14 »
Szia,
Köszi a részletes gondolatmenetet és linkeket. Az előző tulajnak nem volt külön felnije a téli gumihoz, szezononként cseréltette a felnin őket. Én is hasonlóan látom a helyzetet, de megítélésem szerint ezek a gumik még jók télire, így talán az a legésszerűbb, ha egy általad is belinkelt 17-es felnit vennék. Persze, ha jó állpotú 16-os lemezfelnis szettet találnék az ellen sem lenne kifogásom.
Mellesleg ha 16-os lemezfelnit veszek, akkor a 17-es alukerék csavarjai nem jók hozzá?
Feltételezem a 17-es alufelnik gyári felnik. Azokhoz más csavar kell, mint a nem gyári alufelnihez és az acélfelnihez.
Acélfelnihez ilyesmi kellene, a gyári alufelnin meg ilyesmi van. A nem gyári alufelnire, meg ilyen kellene. Csavaros helyzet.  :D

baltamas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23898 Dátum: 2015.09.03 08:29:15 »
Feltételezem a 17-es alufelnik gyári felnik. Azokhoz más csavar kell, mint a nem gyári alufelnihez és az acélfelnihez....

Köszi, igen a 17-es gyári alufelni, így a csavarjai akkor jók ahhoz, amit belinkeltél 17-es felnit.

ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23899 Dátum: 2015.09.04 09:34:30 »
Sziasztok!
Faceliftes T25-ről találok valahol prosit és műszaki táblázatot pdf formátumban?
Köszi

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23900 Dátum: 2015.09.04 09:55:53 »
Sziasztok!
Faceliftes T25-ről találok valahol prosit és műszaki táblázatot pdf formátumban?
Köszi
Szia. Mellékletben.

ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23901 Dátum: 2015.09.04 10:07:42 »
Szia. Mellékletben.
Köszi!
Te milyen körülmények között használod a kocsid? Milyen a fogyija?
1.8 és 2.0 benzin érdekelne majd (jövő tavasz,nyár körül) a Cori helyett. Leginkább Budapesten járok. Korábban azt olvastam, hogy a 2.0-ben több katalizátor van. Többlet hibalehetőségként (nem tudom máshogy megfogalmazni :-) de nem is erre alapozva választanék) van még benne plusz alkatrész az 1.8-hoz képest?

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23902 Dátum: 2015.09.04 13:48:52 »
Köszi!
Te milyen körülmények között használod a kocsid? Milyen a fogyija?
1.8 és 2.0 benzin érdekelne majd (jövő tavasz,nyár körül) a Cori helyett. Leginkább Budapesten járok. Korábban azt olvastam, hogy a 2.0-ben több katalizátor van. Többlet hibalehetőségként (nem tudom máshogy megfogalmazni :-) de nem is erre alapozva választanék) van még benne plusz alkatrész az 1.8-hoz képest?

Azt hiszem az elég nagy különbség, hogy míg a 1.6-1.8 VVT-ik sima szívócsőbefecskendezésesek, addig a 2.0 D4 VVT-i már közvetlen befecskendezéses annak minden előnyével és hátrányával.
A 2.0-nál valóban kicsit megvariálták a leömlőnél a katalizátort, az 1-4 és a 2-3 hengerpárok kaptak külön katalizátort, melyek 2-2 db külön lambdaszondával külön is szabályozhatók. Ez mindjárt 4 lambdaszonda és ha jól tudom az autó a hasa alatt is hord egy katalizátort, ami után szintén van egy ellenőrző lambda. A leömlő 4 szondája hajlamos egymás után szépen egyszerre bedögleni, darabja 40-50e Ft körül mozog, ha jól emlékszem, tehát nem olcsó. A leömlős katalizátor tömb és az alsó katalizátor is több százezer forintos tételek külön-külön is, azokra érdemes figyelni.
Az 1.6-1.8 VVT-ikre a T25 fészliftig jellemző olajfogyasztási hajlam (mely orvosolható már 120e Ft környékétől) is idő előtt tönkre tudja tenni a katalizátor(oka)t. Túlzott olajfogyasztás a 2.0 D4-nél nem jellemző.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23903 Dátum: 2015.09.04 13:58:59 »
Ami fontos különbség, hogy a 2.0 D4 benzinesben EGR-szelep is van.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23904 Dátum: 2015.09.04 17:53:58 »
Köszi mindkettőtöknek!
Most néztem a prosit és látom, hogy direkt befecskendezéses.
Lehet, beérem az 1.8-cal, ha annyival egyszerűbb konstrukció. A mostanit is az "igénytelensége" miatt választottam. Nem csalódtam benne és figyelek is rá. :D
Kombit szeretnénk és szerintem import lesz belőle. Itthon alacsony a felhozatal (vagy nem adják el, vagy fel sem kerül a netre :D ).

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23905 Dátum: 2015.09.04 22:24:21 »
Köszi!
Te milyen körülmények között használod a kocsid? Milyen a fogyija?
1.8 és 2.0 benzin érdekelne majd (jövő tavasz,nyár körül) a Cori helyett. Leginkább Budapesten járok. Korábban azt olvastam, hogy a 2.0-ben több katalizátor van. Többlet hibalehetőségként (nem tudom máshogy megfogalmazni :-) de nem is erre alapozva választanék) van még benne plusz alkatrész az 1.8-hoz képest?
Úgy gondolom, hogy az előttem szólók már bemutatták a D4-es motort.
Nálam a fogyasztás országúton - úgy hogy nem vagyok forgalmi akadály -  6-6,5, városban egy 10-es.

Ha tartasz a D4 kockázataitól, akkor szerintem válassz egy facelift utáni (2006 nyarától) 1,8-ast, ott már az olajfogyasztásos problémába sem futhatsz bele.
« Utoljára szerkesztve: 2015.09.04 22:27:08 írta András1980 »

madle

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23906 Dátum: 2015.09.06 09:52:51 »
Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne a T25-ömmel kapcsolatban, hogy szereztem a tompítottba H7-es Nightbreaker izzókat, mellyel a melós autóban is meg vagyok elégedve és lehetséges e, a helyzetjelzőket is valami hasonló színhőmérsékletűre kicserélni? Tehát, hogy ne üssön el annyira a kettő fény, nem feltűnő, de épp épp látszik, hogy a gyári helyzetjelző rendesen sárgás, a Nightbreaker pedig fehéres fényű.

Köszönöm előre is!

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23907 Dátum: 2015.09.06 10:04:31 »
Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne a T25-ömmel kapcsolatban, hogy szereztem a tompítottba H7-es Nightbreaker izzókat, mellyel a melós autóban is meg vagyok elégedve és lehetséges e, a helyzetjelzőket is valami hasonló színhőmérsékletűre kicserélni? Tehát, hogy ne üssön el annyira a kettő fény, nem feltűnő, de épp épp látszik, hogy a gyári helyzetjelző rendesen sárgás, a Nightbreaker pedig fehéres fényű.

Köszönöm előre is!
Szerintem ilyesmit keresel.
https://www.vilagitas.eu/osram-2825hcbi-w5w-cool-blue-jelzoizzo-bl2a

madle

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23908 Dátum: 2015.09.06 10:12:09 »
Szerintem ilyesmit keresel.
https://www.vilagitas.eu/osram-2825hcbi-w5w-cool-blue-jelzoizzo-bl2a

Áh, köszi, bár ez cool blue, az osram pedig hideg fehér, nem fog ez is szintén elütni? Vagy jobban hasonlít mint a sárga fehér? Azért kérdezek előbb, mert nem akarok, olyan világítást ami a kókamóka "xenon" tuningokból áll sokak autóján  ::)

BOCSI, MOST LÁTOM, ehhez is igazából hideg fehér van írva!

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23909 Dátum: 2015.09.06 10:18:36 »
Áh, köszi, bár ez cool blue, az osram pedig hideg fehér, nem fog ez is szintén elütni? Vagy jobban hasonlít mint a sárga fehér? Azért kérdezek előbb, mert nem akarok, olyan világítást ami a kókamóka "xenon" tuningokból áll sokak autóján  ::)

BOCSI, MOST LÁTOM, ehhez is igazából hideg fehér van írva!
Szerintem ez nem a gagyi kategória, nem nyúlsz vele mellé.