Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4294671 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23790 Dátum: 2015.08.07 17:48:28 »
csak a bőr hiányzik belőle, nyilván német import, azok nem szeretik a bőrt arrafelé. van viszont levehető vonóhorog...nekem is tetszik...bár az én exemet ez sem tudja überelni (persze ki tudja, milyen állapotban van mostanság)

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23791 Dátum: 2015.08.07 17:56:07 »
csak a bőr hiányzik belőle, nyilván német import, azok nem szeretik a bőrt arrafelé. van viszont levehető vonóhorog...nekem is tetszik...bár az én exemet ez sem tudja überelni (persze ki tudja, milyen állapotban van mostanság)

A bőr hiánya számomra egyenesen pozitívum, nem szeretem.  :no:
Szerintem a szervízkönyv bejegyzéseiből itélve osztrák papirjai lehetnek (Toyota Frey, Wiener Neustadt) ez még egy nagy plussz, a km óra állása reálisnak a tűnik, a bejegyzések pedig mind Toyota szervízből valóak, alvázsszám meg van adva.  :hmmmm:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23792 Dátum: 2015.08.07 18:20:35 »

Bordó és piros autó buzi vagyok, igen.  :yes:

A Corollám bordó (volt, még mindig a családban van) az Ave vásárlásakor viszont nem volt lehetőségem szín szerint választani, ezt persze nem is bántam meg, mert nagyon meg vagyok vele elégedve.  :)
De ha megpillantok egy-egy szépen karbantartott, csillogó piros vagy bordó autót mindig kicsit megdobban a szívem.  :hug:
Nekem is megvannak a kedvenc színek, persze ez néha meglepő fordulatot hozhat mert bizonyos típusok formavilága miatt nem adja vissza a "húúúha" érzést. :)
Mondjuk Avensisnél eddig a sárga volt ami nagyon taszított.
Autó vásárlásnál racionális döntés lehet a kevésbé tetsző szín elfogadása, netán egy jól felszerelt, jó állapotú költségvetéshez közeli ár miatt.
(korábbi írást javítom korában= korábban  :wacko: )
Fery

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23793 Dátum: 2015.08.07 18:26:40 »
A bőr hiánya számomra egyenesen pozitívum, nem szeretem.  :no:
Szerintem a szervízkönyv bejegyzéseiből itélve osztrák papirjai lehetnek (Toyota Frey, Wiener Neustadt) ez még egy nagy plussz, a km óra állása reálisnak a tűnik, a bejegyzések pedig mind Toyota szervízből valóak, alvázsszám meg van adva.  :hmmmm:
Szerintem meg ez a legnagyobb hátrány, az agressziv osztrák sózás és zúzott kőszórás miatt. Sok olyan osztrák használtautót láttam amelyek rozsdásodtak, hasonlóak Németországból egyáltalán nem.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23794 Dátum: 2015.08.07 18:42:09 »
Szerintem meg ez a legnagyobb hátrány, az agressziv osztrák sózás és zúzott kőszórás miatt. Sok olyan osztrák használtautót láttam amelyek rozsdásodtak, hasonlóak Németországból egyáltalán nem.

Viszont nekem előbb-utóbb osztrák rendszámú autó fog kelleni.    :whistling:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23795 Dátum: 2015.08.07 18:49:12 »
Viszont nekem előbb-utóbb osztrák rendszámú autó fog kelleni.    :whistling:
Ha tényleg annyira kell a bordó,  akkor megveszed másfélért "érvényes külföldi okmányokkal", a tiedet meg el tudod adni drágábban.

De én nem variálnék a helyedben.


OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23796 Dátum: 2015.08.07 21:55:30 »
Viszont nekem előbb-utóbb osztrák rendszámú autó fog kelleni.    :whistling:
És pl. ezt vissza lehetne vinni Ausztriába, mintha mi sem történt volna? :hmmmm:

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23797 Dátum: 2015.08.07 22:15:02 »
És pl. ezt vissza lehetne vinni Ausztriába, mintha mi sem történt volna? :hmmmm:

Amennyiben érvényes osztràk papírjai vannak, akkor igen.  :yes:

Írtam nekik, ha válaszolnak többet tudok majd.  :szemez:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23798 Dátum: 2015.08.07 22:27:49 »
Amennyiben érvényes osztràk papírjai vannak, akkor igen.  :yes:

Írtam nekik, ha válaszolnak többet tudok majd.  :szemez:
Nekem ugyanott a diesel tetszik :hug: ;)

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23799 Dátum: 2015.08.08 08:47:57 »
A biznisz előtt azért érdemes alaposan megnézni azt az autót...
A szervizkönyv szerint az utolsó évben 40.000 km-t ment az autó, előtte meg szinte nem is használták... :hmmmm: Nem a papírok, hanem a tények alapján szabad autót venni. Érdemes még a gumik évjáratát/kopottságát  összehasonlítani a szervizkönyv bejegyzésével. Pl egy 2014-es lecsupaszított gumi azt jelzi, hogy nem évi 40ezret használták, mivel a téli gumi is fent volt... Bocsánat, hogy ünneprontónak tűnhetek, de sajnos (1 kivételével) csak rossz tapasztalataim vannak a magyar használtautó kereskedőkkel kapcsolatban.


OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23800 Dátum: 2015.08.08 08:59:07 »
A biznisz előtt azért érdemes alaposan megnézni azt az autót...
A szervizkönyv szerint az utolsó évben 40.000 km-t ment az autó, előtte meg szinte nem is használták... :hmmmm: Nem a papírok, hanem a tények alapján szabad autót venni. Érdemes még a gumik évjáratát/kopottságát  összehasonlítani a szervizkönyv bejegyzésével. Pl egy 2014-es lecsupaszított gumi azt jelzi, hogy nem évi 40ezret használták, mivel a téli gumi is fent volt... Bocsánat, hogy ünneprontónak tűnhetek, de sajnos (1 kivételével) csak rossz tapasztalataim vannak a magyar használtautó kereskedőkkel kapcsolatban.
Sok oka lehet, hogy miért nem stimmel a gumi (kopása) és a km-ek:
Pl vett egy használt gumis (kff)garniturát, vagy nekem 2008-as gumim van fent, mert közben volt egy másik kocsim amire akkor vettem új gumit, de eladtam az autót a gumik megmaradtak, de csak a második szezont használom.
Van olyan is pláne nepperek, akik eleve leszedik a jó gumit, mert a vevő majd vesz magának olyant, ami tetszik neki.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23801 Dátum: 2015.08.08 09:40:29 »
Sok oka lehet, hogy miért nem stimmel a gumi (kopása) és a km-ek:
Pl vett egy használt gumis (kff)garniturát, vagy nekem 2008-as gumim van fent, mert közben volt egy másik kocsim amire akkor vettem új gumit, de eladtam az autót a gumik megmaradtak, de csak a második szezont használom.
Van olyan is pláne nepperek, akik eleve leszedik a jó gumit, mert a vevő majd vesz magának olyant, ami tetszik neki.
:yes: Én is ilyen gondolatokkal nyugtattam magam, mikor az új használtautómat vettem. Aztán győzött a durva realizmu: 50ezret visszatekertek benne. (Így már stimmelt a gumi évjárat/kopás/futás hányados.) Van olyan ismerősöm, akinek 25ezret!!! tekertek vissza a 115-ből csak azért, hogy még garanciálisnak mondhassák az autót. :devil:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23802 Dátum: 2015.08.08 14:16:04 »
sajnos a magyar kereskedők annyira tönkretették a szakmát, hogy mára teljesen kilátástalanná vált a biztonságos használtautó-beszerzés. a szerelőm meg is mondta, hogy eszembe se jusson megvenni itthon semmit, ha bármit szeretnék, ő elmegy és hoz egy tényleg olyat külföldről...

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23803 Dátum: 2015.08.08 17:38:22 »
Sziasztok,

Elerkezett megint az olajcsere es a motorolajbol mar meg van a bevallt (Eneos Premium Hyper Multi 5W-30
Eneos Premium Hyper Multi 5W-30). Viszont cserelnek valtoolajat is de abbol nem tudom melyik marka lenne az idealis, annyit sikerult kideriteni, hogy 75w90.

Esetleg van valakinek tapasztalata kulonbozo markakkal?


Koszi elore is,
Udv
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23804 Dátum: 2015.08.08 18:40:35 »
:yes: Én is ilyen gondolatokkal nyugtattam magam, mikor az új használtautómat vettem. Aztán győzött a durva realizmu: 50ezret visszatekertek benne. (Így már stimmelt a gumi évjárat/kopás/futás hányados.) Van olyan ismerősöm, akinek 25ezret!!! tekertek vissza a 115-ből csak azért, hogy még garanciálisnak mondhassák az autót. :devil:
Igen 25e nem igazán oszt vagy szoroz :D
Annál többet számit pl hogy sok rövid uton vagy hosszún használták, de ugye azt a kutya se tudja dokumentálni. :D, vagy lelkiismeretes olajcsere.