Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4294689 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23280 Dátum: 2015.04.13 14:07:50 »
215/45R17 gumi kell, de az enyémen 215/50R17 van (így kaptam) és ha teljesen ki van tekerve, akkor nekiér a műanyag burkolatnak.

na ez fura. a fészliftes t25-ösökön ugyanis gyári ez a méret, nekem olyan volt, és nem volt semmi gond. ezek szerint a fészliftkor a futóművet is módosították?  :hmmmm:

Nadi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23281 Dátum: 2015.04.13 14:14:53 »
Szia. Én pár hónappal ezelőtt vettem az enyémet. 1,8-ért, 129e km-rel, 9 évesen, eurotax értéken, 8 gumival, 8 felnivel, tetőcsomagtartóval. Hihetelen, de valós a km. Mielőtt megvettem márkaszervízzel átnézettem, megcsináltam az eredetvizsgát, és utána mehetett a helyszínen az adás-vétel. Aztán ott is hagytam a kocsit, köztes szervízre.

Nekem 2,4 van, mert szeretem  ha van benne erő. A 2 literes automatában gyenge. Ha az automata normálisan van szervizelve (karbantartva), akkor nem megy tönkre. És rettenetesen jól vált.

Én átlagban 10,5-el megyek vele.

A bőrülésem bézs, de szép állapotban van.

215/45R17 gumi kell, de az enyémen 215/50R17 van (így kaptam) és ha teljesen ki van tekerve, akkor nekiér a műanyag burkolatnak.

Köszönöm a hozzászólást.

Nézegettem a 2.4-et is, igazából nem vagyok ellene, csak még kisebb a választék. Nagyon jó áron vetted az autót gratulálok!

Ma találtam egy új hirdetést, igaz az eredetileg tervezett keretemen túllép, de szerintem ezért az autóért megérné:
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/toyota-avensis-2-0-vvt-i-automatik-sehr-gepflegt-zirndorf/208181986.html?origin=PARK

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23282 Dátum: 2015.04.13 16:49:16 »
Ez komoly? Készítenél róla egy képet? Kíváncsi lennék rá.

Itt van. A gumi hozzáér ahhoz a kiálló részhez és ledörzsöli (a gumi a műanyagot).

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23283 Dátum: 2015.04.13 17:57:00 »
Itt van. A gumi hozzáér ahhoz a kiálló részhez és ledörzsöli (a gumi a műanyagot).
Szia!

Köszi a képet. Látom, amit kell. Hozzáér a gumi azokhoz a kis lamellákhoz.
Érdekes, hogy ez így van. Ennyire ki lenne ott centizve a hely. Úgy emlékszem (igaz nekem /45) hogy van még ott több centi hely, de majd holnap megnézem és készítek én is egy képet.
Nincs esetleg megültetve az autó? Vagy nincs kicsit kimozdulva az a műanyag takaró, bár ezt biztos nézted már.

Kíváncsiságból megnéztem egy váltóméret kalkulátort, hogy mit ad ki. A 205/55r16-ból indultam ki és fl előtti és utáni 17-es méreteket raktam még bele. Elvileg mindegyik váltóméret, sőt még a 225/45r17-is (ami mm-re talán a legjobb). Annyira furcsa, hogy ekkora különbség, ilyen hozzáérős problémát okozhat.
Sajnálom, hogy így vagy vele.

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23284 Dátum: 2015.04.13 21:36:21 »
Szia!

Köszi a képet. Látom, amit kell. Hozzáér a gumi azokhoz a kis lamellákhoz.
Érdekes, hogy ez így van. Ennyire ki lenne ott centizve a hely. Úgy emlékszem (igaz nekem /45) hogy van még ott több centi hely, de majd holnap megnézem és készítek én is egy képet.
Nincs esetleg megültetve az autó? Vagy nincs kicsit kimozdulva az a műanyag takaró, bár ezt biztos nézted már.

Kíváncsiságból megnéztem egy váltóméret kalkulátort, hogy mit ad ki. A 205/55r16-ból indultam ki és fl előtti és utáni 17-es méreteket raktam még bele. Elvileg mindegyik váltóméret, sőt még a 225/45r17-is (ami mm-re talán a legjobb). Annyira furcsa, hogy ekkora különbség, ilyen hozzáérős problémát okozhat.
Sajnálom, hogy így vagy vele.

Ne sajnáld :) Nem zavar, csak megemlítettem, hogy ha vesz rá gumit tudjon róla :) Amikor először meghallottam a műanyag "törést" azt hittem valaminek nekimentem! Aztán látom, hogy semmi. Utána még egyszer. Akkor néztem meg, hogy mi lehet.

Én nem tudok róla, hogy meg lenne ültetve, meg nem is néz ki úgy. Illetve a műanyag burkolat is a helyén van, nincs elmozdulva.

A volt tulaj gondolom azért vett rá /50-et, hogy ne legyen annyira peres. Ha lecserélem, akkor én /45-t fogok rá venni, még az is elképzelhető, hoyg 225-t ha rámegy.
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.13 21:38:04 írta NoName »

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23285 Dátum: 2015.04.14 06:59:36 »

Pedig 50-es a gyári méret, nekem az van és nem ér bele a műanyagba. Nézd meg alaposan azt a műanyagot, mert szerintem nem jól van, vagy deformált. Esteleg a lökhárító van pontatlanul feltéve.......

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23286 Dátum: 2015.04.14 07:59:35 »
Ne sajnáld :) Nem zavar, csak megemlítettem, hogy ha vesz rá gumit tudjon róla :) Amikor először meghallottam a műanyag "törést" azt hittem valaminek nekimentem! Aztán látom, hogy semmi. Utána még egyszer. Akkor néztem meg, hogy mi lehet.

Én nem tudok róla, hogy meg lenne ültetve, meg nem is néz ki úgy. Illetve a műanyag burkolat is a helyén van, nincs elmozdulva.

A volt tulaj gondolom azért vett rá /50-et, hogy ne legyen annyira peres. Ha lecserélem, akkor én /45-t fogok rá venni, még az is elképzelhető, hoyg 225-t ha rámegy.

Szia!

Nem tudom, hogy gyári felnid van-e, mert nem látszik, de ha nem akkor az ET szám rossz megválasztása okozhatja ezt is. Ebben az esetben a szükséges ET-nél kisebb felni úgy viselkedik mint ha nyomtávszélesítő pogácsát használnál, a kerék nem az ideális legördülési pontban fordul el, hanem a forgástengelyből való kitolás miatt "kaszál", nagyobb területen fordul el, mint egyébként.
A 2. képen látható gumi oldalfalán lévő felirat kopása is erre utal, azaz a kerék kijjebb van a kelleténél.
Nézz rá: 17 x 7-es és 17 x 7,5-ös felnihez Et 42 jár, a 17 x 8-as a felnihez ET 38.
Ha a felnin ehhez képest kisebb szám szerepel (az eltérés 3-4-nél nagyobb), akkor az már problémát okozhat.

BF

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23287 Dátum: 2015.04.14 10:28:40 »
Szia!

Nem tudom, hogy gyári felnid van-e, mert nem látszik, de ha nem akkor az ET szám rossz megválasztása okozhatja ezt is. Ebben az esetben a szükséges ET-nél kisebb felni úgy viselkedik mint ha nyomtávszélesítő pogácsát használnál, a kerék nem az ideális legördülési pontban fordul el, hanem a forgástengelyből való kitolás miatt "kaszál", nagyobb területen fordul el, mint egyébként.
A 2. képen látható gumi oldalfalán lévő felirat kopása is erre utal, azaz a kerék kijjebb van a kelleténél.
Nézz rá: 17 x 7-es és 17 x 7,5-ös felnihez Et 42 jár, a 17 x 8-as a felnihez ET 38.
Ha a felnin ehhez képest kisebb szám szerepel (az eltérés 3-4-nél nagyobb), akkor az már problémát okozhat.

BF
Gyári felni van neki, azt mutatja az avatar és a küldött kép is engedi vmennyire látszatni. Azzal tuti nem lehet gond.

Ma én ismegnéztem, igaz /45-ös gumival, hogy mi a helyzet.
Nálam, ahogy gondoltam van ott pár centi. A kezem is befért bőven, nem szorult, kis hely még volt is.

Visszatérve a váltóméret kalkulátorra. A teljes átmérő különbség 22mm. Ez az adott pontban, ha jól gondolom a fele, 11mm lehet.
Az én esetemben nem hinném, hogy elérné, hiszen a kb. 2cm-es ujjaim is könnyen befértek oda.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23288 Dátum: 2015.04.14 10:38:00 »
Itt van. A gumi hozzáér ahhoz a kiálló részhez és ledörzsöli (a gumi a műanyagot).

A másik oldalon is ennyire közel van a műanyag burkolathoz?

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23289 Dátum: 2015.04.15 13:41:44 »
Sziasztok,

Elvileg gyári felni. Ha eltekerem akkor az én ujjam nem fér be. Teljesen nem ér hozzá álló helyzetben, de amikor elindulok akkor a "lökéstől" nekimegy. Mint pl. tegnap is. De már csak ritkán tekerem ki teljesen, lassan hozzászokom, csak hát az Avensisnek elég nagy a fordulóköre.

Ezért szeretem ezt a fórumot, mindenre fény derül :) Nem is gondoltam volna, hogy baj lehetne ebből...

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23290 Dátum: 2015.04.15 13:48:01 »
Ezek szép gyári felnik.
És ez a hang folyamatosan jön ha ki van tekerve a kormány,  vagy csak egyszer indulásnál?

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23291 Dátum: 2015.04.15 14:08:35 »
Sziasztok,

Elvileg gyári felni. Ha eltekerem akkor az én ujjam nem fér be. Teljesen nem ér hozzá álló helyzetben, de amikor elindulok akkor a "lökéstől" nekimegy. Mint pl. tegnap is. De már csak ritkán tekerem ki teljesen, lassan hozzászokom, csak hát az Avensisnek elég nagy a fordulóköre.

Ezért szeretem ezt a fórumot, mindenre fény derül :) Nem is gondoltam volna, hogy baj lehetne ebből...

A fenti képen,ahol a jobb oldala van fényképezve ott rosszul áll a doblemez,vagy csak a képen tűnik úgy?

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23292 Dátum: 2015.04.15 15:59:09 »
Ezek szép gyári felnik.
És ez a hang folyamatosan jön ha ki van tekerve a kormány,  vagy csak egyszer indulásnál?

Ha elindulok, kanyarodom és hozzáér akkor folAmatosan (ahogy darálja).

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23293 Dátum: 2015.04.15 16:01:30 »
A fenti képen,ahol a jobb oldala van fényképezve ott rosszul áll a doblemez,vagy csak a képen tűnik úgy?

Néha rosszul áll - gondolom ahogy kijön a helyéről. De amúgy legalul el van egy kicsit görbülve. De ennyi belefér egy 10 éves autónál :)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23294 Dátum: 2015.04.15 20:55:20 »
szerintem nálad valami *** van, nem volt törött a masina eleje?  :hmmmm: