Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4294469 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23265 Dátum: 2015.04.09 21:21:47 »
azt írja, navis. de nem az.
ennyiért kínálta legutóbb az ex-kocsimat a tulaja km 160ezer km-rel. sokkal jobb felszereltséggel.

Nem is annyira az ára érdekes, hanem hogy szép darab. Amúgy ennyiért szerintem nem megy el.

Nadi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23266 Dátum: 2015.04.11 14:36:38 »
Sziasztok!

Nézegetem egy ideje az Avensiseket, most szántam rá magam a vásárlásra. A keret elmehet 2 millió Ft-ig, de jó lenne megúszni 1.5 körül.
Jelenleg egy régi automata Mercedest használok, ezért hajlanék az automata felé az Avensis esetén is.
Érdemes-e automatát venni, van-e tapasztalata valakinek? (néhány oldalt átfutottam itt az oldalon, de nem találtam infót)
Mindenképp benzinest szeretnék. (évi 12-15e km-t megyek)
A családban egyébként van több Toyota, maximálisan elégedettek vagyunk vele.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis-8839612
Ez a hirdetés tegnap került fel, a telefonos beszélgetés is meggyőző volt.
Vásárlásnál mire érdemes figyelni ennél a típusnál? Vélemények?

Köszönöm szépen előre is!

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23267 Dátum: 2015.04.11 21:37:52 »
Sziasztok!

Nézegetem egy ideje az Avensiseket, most szántam rá magam a vásárlásra. A keret elmehet 2 millió Ft-ig, de jó lenne megúszni 1.5 körül.
Jelenleg egy régi automata Mercedest használok, ezért hajlanék az automata felé az Avensis esetén is.
Érdemes-e automatát venni, van-e tapasztalata valakinek? (néhány oldalt átfutottam itt az oldalon, de nem találtam infót)
Mindenképp benzinest szeretnék. (évi 12-15e km-t megyek)
A családban egyébként van több Toyota, maximálisan elégedettek vagyunk vele.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis-8839612
Ez a hirdetés tegnap került fel, a telefonos beszélgetés is meggyőző volt.
Vásárlásnál mire érdemes figyelni ennél a típusnál? Vélemények?

Köszönöm szépen előre is!

Szia!

Sok sikert az Ave kereséséhez!
A T25 esetében csak a benzines modellekhez kínáltak automata váltót. A 2.4-es alapból ezzel érkezett és választható volt még a 2.0 és az 1.8 motorokhoz. A nagy motorhoz 5 sebességes, a kisebbekhez pedig 4 sebességes a váltó.
Nekem nincs velük tapasztalatom, a fórumtársak közöl 2.4-est birtokol Xtrem - bár ő most ismét távol - illetve birtokolt csufár. Ő az elmondásai alapján abszolút pozitív véleménnyel volt az autóról. A 2.0 esetében még előfordul, de 1.8 már nagyon ritka az automatával. 2.0 automatája Lévai Bélának volt, nem tudom, hogy még aktív-e a fórumon.
Az automata váltós kivitelek esetében - csak az olvasottakra hagyatkozva - a kézi kivitelekhez hasonlítva vmivel szerényebb menetteljesítményekre és nagyobb fogyasztásra kell felkészülni, cserébe ugye nagyobb kényelmet nyújtanak.

Általában a gazdagabb felszereltségekhez választották, amit a kiszemelt példány is igazol. Az exe a csúcs ennél a típusnál.
Amire a konkrét autó esetében - a váltón kívül - érdemes figyelni az általános dolgokon kívül, az a lámpák állapota. Sajnos mindegyik xenonosnál előjön a foncsorok gyengülése, eredmény a gyengébb fényerő. Javítható, kb. 25-30eFt, de ha nem jó, akkor ez további alkualapot adhat. Kár, hogy nem jól sikerült a második beltéri kép. Pont ez mutatná jól a vezető ülést, hogy az mennyire elhasznált. Mert az anyós ülés bőrkárpitját büszkén mutatják, de ugye a másik jobban nyúzott a használat során.
Aztán a konkrét típusnál érdekes még a chiptuning, a  holttérfigyelő rendszer, az elektronikus lengéscsillapítás kérdése is. Oké, hogy szinte csúcs felszereltségű a modell, de ezekről nem nagyon tudni, mint gyári kiegészítő. A gumik állapota sem utolsó, ebben a gyári 215/45r17-es méretben kb. 30-35eFt/db a jobb minőségű gumik ára. Ja és ha igazán makulátlan a gép, akkor a teljes értékű pótkerék is egy 17-es alufelni, ez járt az exéhez.

Üdv,
András

Nadi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23268 Dátum: 2015.04.11 22:17:20 »
Szia!

Sok sikert az Ave kereséséhez!
A T25 esetében csak a benzines modellekhez kínáltak automata váltót. A 2.4-es alapból ezzel érkezett és választható volt még a 2.0 és az 1.8 motorokhoz. A nagy motorhoz 5 sebességes, a kisebbekhez pedig 4 sebességes a váltó.
Nekem nincs velük tapasztalatom, a fórumtársak közöl 2.4-est birtokol Xtrem - bár ő most ismét távol - illetve birtokolt csufár. Ő az elmondásai alapján abszolút pozitív véleménnyel volt az autóról. A 2.0 esetében még előfordul, de 1.8 már nagyon ritka az automatával. 2.0 automatája Lévai Bélának volt, nem tudom, hogy még aktív-e a fórumon.
Az automata váltós kivitelek esetében - csak az olvasottakra hagyatkozva - a kézi kivitelekhez hasonlítva vmivel szerényebb menetteljesítményekre és nagyobb fogyasztásra kell felkészülni, cserébe ugye nagyobb kényelmet nyújtanak.

Általában a gazdagabb felszereltségekhez választották, amit a kiszemelt példány is igazol. Az exe a csúcs ennél a típusnál.
Amire a konkrét autó esetében - a váltón kívül - érdemes figyelni az általános dolgokon kívül, az a lámpák állapota. Sajnos mindegyik xenonosnál előjön a foncsorok gyengülése, eredmény a gyengébb fényerő. Javítható, kb. 25-30eFt, de ha nem jó, akkor ez további alkualapot adhat. Kár, hogy nem jól sikerült a második beltéri kép. Pont ez mutatná jól a vezető ülést, hogy az mennyire elhasznált. Mert az anyós ülés bőrkárpitját büszkén mutatják, de ugye a másik jobban nyúzott a használat során.
Aztán a konkrét típusnál érdekes még a chiptuning, a  holttérfigyelő rendszer, az elektronikus lengéscsillapítás kérdése is. Oké, hogy szinte csúcs felszereltségű a modell, de ezekről nem nagyon tudni, mint gyári kiegészítő. A gumik állapota sem utolsó, ebben a gyári 215/45r17-es méretben kb. 30-35eFt/db a jobb minőségű gumik ára. Ja és ha igazán makulátlan a gép, akkor a teljes értékű pótkerék is egy 17-es alufelni, ez járt az exéhez.

Üdv,
András

Köszönöm szépen válaszod!

A többletfogyasztásra és a csökkent menetteljesítményre fel vagyok készülve, ennyi kompromisszum belefér számomra. Igazából arra irányulna a kérdésem, hogy mennyire megbízhatóak ezek a váltók, illetve meghibásodás esetén milyen költségek jöhetnek szóba? Mindenesetre örömteli, hogy az eddigi automata váltós vélemények pozitívak, még ha nem is a 4 sebességesről nyilatkozták őket.

A konkrét autóhoz: a tulajjal való telefonos beszélgetés nagyon pozitív volt, vezetett szervizkönyves az autó, elvileg minden rendben működik, komolyabb probléma nem volt az autóval.A tulaj garantálta nekem telefonban, hogy a vezető oldali ülés is szép állapotú, szimplán nem sikerült jól a kép. (ezt mondjuk azért megkérdőjelezem, de legyen) Az egyik képen látszik, hogy az első lökhárító újra lett fényezve, elvileg kavicsfelverődés miatt. (ezt is Toyota szervizben végezték, papír van róla) A chiptuning totál elírás, a másik két általad említett extráról nem tudok nyilatkozni, a beszélgetés alapján feltételezem, hogy az is el lett írva. A gumi részhez hozzá tartozik, hogy jár hozzá 4 db egy telet futott téli gumi lemez felnin, a nyári gumik állapotáról nincs információm.

Összességében: picit félek ettől a konkrét autótól, mert valamilyen szinten ár alatt kínálják, viszont az eddig összegyűjtött információim teljesen pozitívak az autóval kapcsolatban. Az autó színe és felszereltsége maximálisan megfelelő a számomra, azonban picit mégis tanácstalan vagyok.

Még egyszer nagyon szépen köszönöm válaszod!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23269 Dátum: 2015.04.11 22:19:53 »
A 4 sebességes automata a Toyotánál klasszikusnak mondható, szinte örök élet, meg egy nap. Ha ilyet veszel, cseréltesd ki benne a váltóolajat, ha más nem kíván, Toyota ATF-re és mehet tovább.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nadi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23270 Dátum: 2015.04.11 22:24:18 »
A 4 sebességes automata a Toyotánál klasszikusnak mondható, szinte örök élet, meg egy nap. Ha ilyet veszel, cseréltesd ki benne a váltóolajat, ha más nem kíván, Toyota ATF-re és mehet tovább.  ;)

Köszönöm válaszod, öröm ilyet olvasni :)

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23271 Dátum: 2015.04.11 22:30:10 »
Köszönöm szépen válaszod!
...

Szívesen.

Az ára lehet azért alakul így, mert kisebb a kereslet az automata váltós típusok iránt. Ami persze nem jelenti azt, hogy rosszak, csak mások, külön igény kell, hogy mutatkozzon rá, ami szűkebb.
Mivel kevesebb ebből a kínált típus, érdemes szerintem a tetszetősebb példányokat hamar felkeresni, az esetleges vásárlás előtt meg egy márkaszervizes átvizsgálás bele kell, hogy férjen a költségekbe.

Nadi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23272 Dátum: 2015.04.11 22:34:24 »
Szívesen.

Az ára lehet azért alakul így, mert kisebb a kereslet az automata váltós típusok iránt. Ami persze nem jelenti azt, hogy rosszak, csak mások, külön igény kell, hogy mutatkozzon rá, ami szűkebb.
Mivel kevesebb ebből a kínált típus, érdemes szerintem a tetszetősebb példányokat hamar felkeresni, az esetleges vásárlás előtt meg egy márkaszervizes átvizsgálás bele kell, hogy férjen a költségekbe.

Eddig csupa pozitív visszajelzést kaptam az autóval kapcsolatban, úgyhogy a jövő hét elején pontot teszek az ügy végére és beszámolok a fejleményekről :)

Köszönöm a segítségeteket!

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23273 Dátum: 2015.04.11 22:39:22 »
Eddig csupa pozitív visszajelzést kaptam az autóval kapcsolatban, úgyhogy a jövő hét elején pontot teszek az ügy végére és beszámolok a fejleményekről :)

Köszönöm a segítségeteket!
Egy nagy kalappal!

Nem új autót vesz ilyenkor az ember, de a lehetőségek szerint jobb mindent ismerni az autóról (előre). Mivel közölte az alvázszámot is, van lehetőséged, bármelyik Toyota szervizben lekérdezni az előéletét.

Nadi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23274 Dátum: 2015.04.11 22:44:03 »
Egy nagy kalappal!

Nem új autót vesz ilyenkor az ember, de a lehetőségek szerint jobb mindent ismerni az autóról (előre). Mivel közölte az alvázszámot is, van lehetőséged, bármelyik Toyota szervizben lekérdezni az előéletét.

Valószínű hétfőn bemegyek a helyi Toyotához és azzal indítok. Amennyiben ott pozitív visszajelzést kapok, valószínűleg telefonálok is a tulajnak, hogy vegye le a hirdetést. Remélem nem futok bele egy hatalmas buktába...bár Toyota, túl nagy baj nem lehet :)

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23275 Dátum: 2015.04.11 22:46:00 »
Valószínű hétfőn bemegyek a helyi Toyotához és azzal indítok. Amennyiben ott pozitív visszajelzést kapok, valószínűleg telefonálok is a tulajnak, hogy vegye le a hirdetést. Remélem nem futok bele egy hatalmas buktába...bár Toyota, túl nagy baj nem lehet :)
Azért csak óvatosan, jobb félni, mint megijedni. Ne feledkezz meg a vásárlás előtti átvizsgálásról sem!

Nadi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23276 Dátum: 2015.04.11 22:47:09 »
Azért csak óvatosan, jobb félni, mint megijedni. Ne feledkezz meg a vásárlás előtti átvizsgálásról sem!

Igen, az kimaradt, azért azt a lépést sem hagyom ki :)

RoTi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23277 Dátum: 2015.04.11 22:52:55 »
Üdv mindenkinek!

Lehetséges t25-nél a gyári tolatóradart bővíteni első lökösbe épített szenzorokkal?
Csinált esetleg már valaki ilyet?

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23278 Dátum: 2015.04.13 10:10:09 »
Sziasztok!

Nézegetem egy ideje az Avensiseket, most szántam rá magam a vásárlásra. A keret elmehet 2 millió Ft-ig, de jó lenne megúszni 1.5 körül.
Jelenleg egy régi automata Mercedest használok, ezért hajlanék az automata felé az Avensis esetén is.
Érdemes-e automatát venni, van-e tapasztalata valakinek? (néhány oldalt átfutottam itt az oldalon, de nem találtam infót)
Mindenképp benzinest szeretnék. (évi 12-15e km-t megyek)
A családban egyébként van több Toyota, maximálisan elégedettek vagyunk vele.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis-8839612
Ez a hirdetés tegnap került fel, a telefonos beszélgetés is meggyőző volt.
Vásárlásnál mire érdemes figyelni ennél a típusnál? Vélemények?

Köszönöm szépen előre is!

Szia. Én pár hónappal ezelőtt vettem az enyémet. 1,8-ért, 129e km-rel, 9 évesen, eurotax értéken, 8 gumival, 8 felnivel, tetőcsomagtartóval. Hihetelen, de valós a km. Mielőtt megvettem márkaszervízzel átnézettem, megcsináltam az eredetvizsgát, és utána mehetett a helyszínen az adás-vétel. Aztán ott is hagytam a kocsit, köztes szervízre.

Nekem 2,4 van, mert szeretem  ha van benne erő. A 2 literes automatában gyenge. Ha az automata normálisan van szervizelve (karbantartva), akkor nem megy tönkre. És rettenetesen jól vált.

Én átlagban 10,5-el megyek vele.

A bőrülésem bézs, de szép állapotban van.

215/45R17 gumi kell, de az enyémen 215/50R17 van (így kaptam) és ha teljesen ki van tekerve, akkor nekiér a műanyag burkolatnak.
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.13 10:12:40 írta NoName »

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23279 Dátum: 2015.04.13 12:08:23 »
...
215/45R17 gumi kell, de az enyémen 215/50R17 van (így kaptam) és ha teljesen ki van tekerve, akkor nekiér a műanyag burkolatnak.
Ez komoly? Készítenél róla egy képet? Kíváncsi lennék rá.