Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4297520 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

tudo76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23085 Dátum: 2015.03.18 20:16:22 »
Sziasztok mindenki !!!!
Két napos az Avensisem t25 1.8 vvti az e11 -et cseréltem le ,viszont lenne pár kérdésem a tapasztaltakhoz !!!
Négyezerig forog a motor és ott megáll NEM ir semmi hibát a computer ,nincs semmi baja az autónak pöc röf indul jól húz ,csak 4000nél elfogy
Valaki tudna segiteni mert fogalmam sincs mihez nyuljak
A második kérdésem nem világit a balos féklámpám nézegettem de örülnék ha valaki megosztaná velem a tapasztalatait ezzel kapcsolatban ,amugy kombi a kocsi !!!
Várom a segitségeteket  Üdv

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23086 Dátum: 2015.03.18 20:43:39 »
hahun volt hirdetve?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

segesvarics

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23087 Dátum: 2015.03.18 20:55:44 »
Sziasztok mindenki !!!!
Két napos az Avensisem t25 1.8 vvti az e11 -et cseréltem le ,viszont lenne pár kérdésem a tapasztaltakhoz !!!
Négyezerig forog a motor és ott megáll NEM ir semmi hibát a computer ,nincs semmi baja az autónak pöc röf indul jól húz ,csak 4000nél elfogy
Valaki tudna segiteni mert fogalmam sincs mihez nyuljak
A második kérdésem nem világit a balos féklámpám nézegettem de örülnék ha valaki megosztaná velem a tapasztalatait ezzel kapcsolatban ,amugy kombi a kocsi !!!
Várom a segitségeteket  Üdv

Nem pörög 4 ezer fölé? Ott dadogni kezd?

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23088 Dátum: 2015.03.18 22:19:14 »
...
A második kérdésem nem világit a balos féklámpám nézegettem de örülnék ha valaki megosztaná velem a tapasztalatait ezzel kapcsolatban ,amugy kombi a kocsi !!!
Várom a segitségeteket  Üdv
Szia!

Ha az izzó égett ki, azt így cseréld.

tudo76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23089 Dátum: 2015.03.19 05:49:22 »
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat a lámpa gondom kipipálva

madle

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23090 Dátum: 2015.03.20 08:53:58 »
Sziasztok, tudnátok segíteni nekem abban, hogy Toyota Avensis 1.6 VVti motorhoz és hajtáshoz mik az előírt olajok? Kicsit eke vagyok a számítógépekhez és nem találtam még erre leírást. Eddig Aral Hightronic M 5W40-es motorolaj volt benne, de a hajtást nem tudom illetve azt sem hogy rendelkezik e Toyota jóváhagyással ez az olaj. Vagy melyek azok amik rendelkeznek és bátran használhatom.

Az autóban 55.000km van új kora óta én hajtom. 2007-es. Rohangálós(nem hosszútáv, max 50km) ill város, jellemzően több hidegindítással.

Köszönöm előre is és elnézést a tudatlanságért!

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23091 Dátum: 2015.03.20 11:52:31 »
Sziasztok, tudnátok segíteni nekem abban, hogy Toyota Avensis 1.6 VVti motorhoz és hajtáshoz mik az előírt olajok? Kicsit eke vagyok a számítógépekhez és nem találtam még erre leírást. Eddig Aral Hightronic M 5W40-es motorolaj volt benne, de a hajtást nem tudom illetve azt sem hogy rendelkezik e Toyota jóváhagyással ez az olaj. Vagy melyek azok amik rendelkeznek és bátran használhatom.

Az autóban 55.000km van új kora óta én hajtom. 2007-es. Rohangálós(nem hosszútáv, max 50km) ill város, jellemzően több hidegindítással.

Köszönöm előre is és elnézést a tudatlanságért!

A gyári elöírás az 5W30.  :yes:

Èn a Corollámba Castrolt tettem, mások pedig Eneost és LM olajat használnak.
Mind elégedettek vele!  :)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Kartacs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23092 Dátum: 2015.03.21 22:13:31 »
Sziasztok!

Gyári Ave T25 riasztó, hogy működik?
Ha a kulcson bezárom (Lock) a kocsit akkor működik/bekapcsol, ugye?
Villog középen is a riasztó és az ablakban is van egy érzékelő az is villog, de ha kinyitom kulccsal az ajtót akkor nem riaszt, ha benne ülök és magamra riasztom és ugrabugrálok nem riaszt... ötlet?
Van hozzá egy imo kis usb szerű cucc is az csak pittyeg, ha bedugom, de semmi reakció.

Valami gyári riasztó leírás, beállítás esetleg, el lehet állítva valami vagy ez így jó?
Lehúzott ablaknál ha benyúlok a kocsiba érzékel valamit, mert az indexek villognak akkor, de 0 hang...

Köszi

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23093 Dátum: 2015.03.21 22:32:26 »
Megvan az autó?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23094 Dátum: 2015.03.22 06:40:45 »
Van hozzá egy imo kis usb szerű cucc is az csak pittyeg, ha bedugom, de semmi reakció.
A gyári riasztó a TVSS, ahhoz nincs USB- hardverkulcs, ellenben van hozzá kéziköny, kis cimke az ablakban és jellegzetes formájú beltéri érzékelő. Ezek szerint a Tied nem gyári, hanem utólagos.
Sok Toyotát szereltek Meta riasztóval (némelyiket lebutítva kimondottan OEM felhasználásra készített verzióval) akár eladás előtt márkaszervizekben. Több leírást a Setech.hu oldalon találsz.
A riasztó bekapcsolás után rögtön nem élesedik, először teszt üzemmódba kerül, ahol a beltéri érzékelők beállítása ellenőrizhető. Miután huzamosabb ideig nem észlel mozgást, kalibrálja magát, és csak azután élesedik, azaz kerül riasztás képes állapotba. A beltér védelmét mindegyiknél külön kell kikapcsolni.

Kartacs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23095 Dátum: 2015.03.22 16:20:14 »
A gyári riasztó a TVSS, ahhoz nincs USB- hardverkulcs, ellenben van hozzá kéziköny, kis cimke az ablakban és jellegzetes formájú beltéri érzékelő. Ezek szerint a Tied nem gyári, hanem utólagos.
Sok Toyotát szereltek Meta riasztóval (némelyiket lebutítva kimondottan OEM felhasználásra készített verzióval) akár eladás előtt márkaszervizekben. Több leírást a Setech.hu oldalon találsz.
A riasztó bekapcsolás után rögtön nem élesedik, először teszt üzemmódba kerül, ahol a beltéri érzékelők beállítása ellenőrizhető. Miután huzamosabb ideig nem észlel mozgást, kalibrálja magát, és csak azután élesedik, azaz kerül riasztás képes állapotba. A beltér védelmét mindegyiknél külön kell kikapcsolni.

Na kiderült a turpisság, le volt tiltva valamiért/valahogy, lehet a kis "usb" szerű kulccsal, mert azzal le lehet, a volt tulaj se nagyon tudta mivel végig garázsban állt a kocsi még a munkahelyen is ergó sosem szólalt meg a riasztó és sosem kellett :) talán 2 éve hallották utoljára akku csere után amikor beriasztott, ezért is gondoltam leveszem az akkut első sorban és be is resetelte meg nyomtam ezt azt.

Gyári a riasztó amúgy, csak arra van ráakasztva egy ilyen spéci immo. 3-4 funkcióval, ultrahangos érzékelővel és mindennel, most már riaszt mint a fene, ha bármi nyílik, mozog, indítást blokkol stb szóval pöpec, elvileg ha a kis usb cuccal távolodom akkor le kéne állnia a kocsinak ezt még nem sikerült elérnem, lehet túl közel voltam (15-20m) majd még utána kell járni.

Másik kérdés:

- Teljes átvizsgálásra melyik márkaszervizt ajánljátok Budapesten, melyikben alaposak a srácok és normálisak, esetleg beengednek és én is alánézhetek/kérdezhetek stb?!
- Hallom, hogy kötelező szervizre lehet vinni saját olajat/szűrőt pl és akkor a munkadíjat kell kifizetni ami picit ugye több ebben az esetben, de úgy hallom biztos ami biztos jobb ha én viszek olajat, ez kb milyen árat takar ebben az esetben?
Mert amúgy 23.500.- vagy mennyi ha jól láttam.

Köszi
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.22 16:31:06 írta Kartacs »

Kartacs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23096 Dátum: 2015.03.22 17:00:21 »
És még egy kérdés lemaradt:

- Gyári kulcsot mennyiért lehet kapni, szerezni, ha lehet egyáltalán, neten v kereskedésből?!
Az egyik gyári kulcsnak a LOCK gombja elveszett, viszont találtam a neten sok utángyártottat fillérekért, de annak totál más a mechanikája ahogy látom, azokban ilyen komplett gumi lap van és ha jól láttam ezt nem lehet a gyáriba betenni, mert abba nincs ilyen csak gombok...?!

Írtam már pár bontósnak, megnézik van e kulcsuk, az lenne a legjobb és akkor csak a gombot kéne átpattintanom.


sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23097 Dátum: 2015.03.22 17:10:07 »
De, be lehet tenni ezt a gyári kulcsba. T22-höz már 2-3 kulcsot javítottam így.

Kartacs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23098 Dátum: 2015.03.22 17:26:01 »
De, be lehet tenni ezt a gyári kulcsba. T22-höz már 2-3 kulcsot javítottam így.

Pont most szedtem szét harmadjára és a kezemben van, azt néztem talán van olyan vékony ez a lap hogy be lehet tenni.
De akkor a T22 kulcsa ugyanolyan azon kívül hogy 2 gombos? Abban is van egy zárt ház amit még szét lehet szedni (átlátszó ház, nyák, elem tartó lap) elég vékonynak kell lenni ennek a lapnak hogy ide beférjen, de rendelek egyet pár 100.- megér egy próba.

Köszi

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23099 Dátum: 2015.03.22 17:29:34 »
Igen, a kulcsban belül van egy kis elektronika, ami tartalmazza a távirányítót meg tán az immobilisert. A T22-nél mivel két gombos, egyszerűen le kell vágni a 3. gombot és úgy betenni.