Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4381230 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23070 Dátum: 2015.03.17 12:53:56 »
Szia!
Előre elnézést kérek, hogy nem tapasztalatról írok!( merthogy azt kérdezted) :surrender:
Szigorúan ELSŐ BENYOMÁS vélemény (mert a konkrét motort nem ismerem):
-Ismerőstől vennéd >6500km /év futással, szervízkönyvvel !!! Ez a tuti vétel kategória! Ilyen NEM lesz többet! Mindenki ilyen vételt ajánl/ilyenre vágyik!!! Ez számomra az AZONNAL VEDD MEG kategória!
Gondolom a  fogyasztásának már utána néztél! Ez benzines ugye!? (lehet gázosítani, ha sokat mennél)
Itt gyakorlatilag a vételár is közömbös!!! Szinte ÚJ autót vennél TÖREDÉK áron.!!!
Bocsi, de ez jött ki, ezt szinte nem is használták , új autó!!!
 :surrender: :flowers:

Én úgy tudom a gázosítás nem tesz jót ennek a motornak. Én legalábbis így tudom.

KIHAGYHATATLAN!!! :)
Mindenkit kérek, hogy erősítsen meg/cáfoljon meg!
Hihetetlen! :otlet:
Szvsz.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23071 Dátum: 2015.03.17 22:39:34 »
No, ma beszéltem az egyik Ùrral az Autófókusztól, megkérdeztem a légzsák dolgot is, azt mondta, hogy arra van a légzsák visszajelzö lámpa, hogy mutassa ha bármi geb.sz van, szóval nem kell sem ellenörizni sem cserélni csak azért mert 10 éves az autó.
Akkor szuper minden rendben!
Igaz a kollégám autója szinte új volt és abban sem jelzett a légzsák visszajelző lámpa, tehát nem kellett volna, hogy bármi geb.sz történjen, de sajnos történt:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23072 Dátum: 2015.03.18 06:55:59 »
Akkor szuper minden rendben!
Igaz a kollégám autója szinte új volt és abban sem jelzett a légzsák visszajelző lámpa, tehát nem kellett volna, hogy bármi geb.sz történjen, de sajnos történt:
isten nyugosztalja. ez egy saab volt? remélem, az autógyár fizeti a család tartásdíját azóta

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23073 Dátum: 2015.03.18 07:49:52 »
Akkor szuper minden rendben!
Igaz a kollégám autója szinte új volt és abban sem jelzett a légzsák visszajelző lámpa, tehát nem kellett volna, hogy bármi geb.sz történjen, de sajnos történt:


Ezt a képet elnézve (minden szörszálhasogatás nélkül) nem vagyok benne biztos, hogy a légzsák sokat segített volna.  :no:

Nem igazán értem a cinizmusodat, de szerintem még mindig nagyobb biztonságban vagyok egy autóban, ahol legalább van légzsák, mint ahol nincs.  ;)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23074 Dátum: 2015.03.18 09:15:59 »

Ezt a képet elnézve (minden szörszálhasogatás nélkül) nem vagyok benne biztos, hogy a légzsák sokat segített volna.  :no:

Nem igazán értem a cinizmusodat, de szerintem még mindig nagyobb biztonságban vagyok egy autóban, ahol legalább van légzsák, mint ahol nincs.  ;)
Talan, ha betartotta volna a sebesseghatart (vagy ki tudja...út és látási viszonyok, stb), akkor nem csak a kép vonatkozásában beszélhetnénk róla.
Nem vagyunk egyformák. Én pl nem sokra nézem azokat az autókat, amik a minimális biztonsági felszereléseket is nélkülözik. Hatékony merevitesek, energiaelnyelő zónák, légzsákok, bizonyos elektroniák. Ha ezekhez még vezetési tudás is társul, az a legideálisabb helyzet, de alapnak tekintem a fentebb említett műszaki jellemzők meglétét is.

Egyetlen példából, pedig nem vonnék le -egyébként hibás - következtetést. A biztonsági öv is volt már életet követelő, csak az ARÁNY nem mindegy, hogy milyen mértékben az életmentő esetekkel szemben...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23075 Dátum: 2015.03.18 10:10:03 »
Talan, ha betartotta volna a sebesseghatart (vagy ki tudja...út és látási viszonyok, stb), akkor nem csak a kép vonatkozásában beszélhetnénk róla.
Nem vagyunk egyformák. Én pl nem sokra nézem azokat az autókat, amik a minimális biztonsági felszereléseket is nélkülözik. Hatékony merevitesek, energiaelnyelő zónák, légzsákok, bizonyos elektroniák. Ha ezekhez még vezetési tudás is társul, az a legideálisabb helyzet, de alapnak tekintem a fentebb említett műszaki jellemzők meglétét is.

Egyetlen példából, pedig nem vonnék le -egyébként hibás - következtetést. A biztonsági öv is volt már életet követelő, csak az ARÁNY nem mindegy, hogy milyen mértékben az életmentő esetekkel szemben...

Ugyanígy gondolom én is! Egyik kollégám vett nemrég egy új autót alsó középben. Kérdeztem hogy oldal-, függönylégzsák van-e? Ja, az nincs, mert akkor drágább lett volna. Még esp sincs. De új autót azt kell venni. De egy jóbarátom is ugyanezt játszotta el.

Én inkább ülök egy 10 éves autóban, mint egy újban. Egyrészt nem fizetek ki annyit, nem kell rettegnem, hogy ellopják, összetörik, stb. És az enyém felszereltségben sokkal jobb, mint néhány új autó. Természetesen ízlések és pofonok.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23076 Dátum: 2015.03.18 14:03:55 »
Ugyanígy gondolom én is! Egyik kollégám vett nemrég egy új autót alsó középben. Kérdeztem hogy oldal-, függönylégzsák van-e? Ja, az nincs, mert akkor drágább lett volna. Még esp sincs. De új autót azt kell venni. De egy jóbarátom is ugyanezt játszotta el.
Én inkább ülök egy 10 éves autóban, mint egy újban. Egyrészt nem fizetek ki annyit, nem kell rettegnem, hogy ellopják, összetörik, stb. És az enyém felszereltségben sokkal jobb, mint néhány új autó. Természetesen ízlések és pofonok.

esp nélkül nem lehet az EU-ban autót forgalomba helyezni. milyen kocsiról van szó?

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23077 Dátum: 2015.03.18 14:40:57 »
esp nélkül nem lehet az EU-ban autót forgalomba helyezni. milyen kocsiról van szó?

Opel Meriva

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23078 Dátum: 2015.03.18 15:03:36 »

Opel Meriva
Fura. Azt hittem, az Opel alapvetően ad ezekre. Valami full fapad felszereltség?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23079 Dátum: 2015.03.18 15:21:15 »
OFF Furcsa Meriva lehet az, mert a mostani típus alapfelszereltsége tartalmazza az ESP-t, ABS-t, HSA-t, TPMS-t, viszont alapáron csak 2 légzsák van benne (?), az övfeszítő pirotechnika nélküli... ON

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23080 Dátum: 2015.03.18 15:35:44 »
Valahol be kell hozni az ESP és a keréknyomás figyelő rendszer árát... :devil:

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23082 Dátum: 2015.03.18 17:49:43 »
Fura. Azt hittem, az Opel alapvetően ad ezekre. Valami full fapad felszereltség?

Az.

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23083 Dátum: 2015.03.18 17:51:24 »
OFF Furcsa Meriva lehet az, mert a mostani típus alapfelszereltsége tartalmazza az ESP-t, ABS-t, HSA-t, TPMS-t, viszont alapáron csak 2 légzsák van benne (?), az övfeszítő pirotechnika nélküli... ON

Így van, 2 légzsák. Lehet van benne akkor esp, de én úgy tudom, hogy abban nincs. Pár éve vette.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23084 Dátum: 2015.03.18 19:00:04 »
Így van, 2 légzsák. Lehet van benne akkor esp, de én úgy tudom, hogy abban nincs. Pár éve vette.
jaaaa, aszittem a "nemrég" azt jelenti ,hogy mostanában.