Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4294020 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21360 Dátum: 2014.07.30 16:35:14 »
Nézd a jó oldalát:Nem melegedett be, így kisebb volt a hővesztesség, ezért még a városban is keveset fogyaszt :sorcerer:
Hehe :D
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21361 Dátum: 2014.07.30 18:26:45 »
Már megint hülyeségeket írsz, már ne haragudj.  :wacko: A benzines esetében jóval alacsonyabb indítóáram kell, mint a dízelnél. Nálunk az autó gyakran jár úgy, hogy csak pénteken délután van beindítva, megyünk 50km-t és majd csak következő pénteken indítjuk be újra. Nincs az aksi töltőn a köztes időben. Sem télen, sem most, nyáron nincs gond vele. EZ AZ, amit egy dízel nem díjaz, az dízel aksija hamarabb megy tönkre, mert a dízel motort jóval nagyobb indítóáram kelti életre. Hiába nagyobb az aksi teljesítménye, hamarabb merül le az állásban, pontosabban, hamarabb fingik ki, ha állás után indítania kell.

Ha nem cseréli le benzinesre, de továbbra is a szülei használják rövid városi utakra, akkor néhány tízezer km alatt bekokszolódik, dugul a nagynyomású rendszere és sorra jönnek elő a dízelspecifikus gondjai az autónak!  :excl:

A többit lablac tökéletesen leírta (hogy miért baromi racionális döntés a benzines és ezen belül a Jazz)...  :hug:

Amellett, hogy én is azt gondolom, rövid távokon, városban kis benzines lehet a jó döntés, szóval emellett nem gondolom, hogy egy dízel akksi állás közben hamarabb lemerülne, mint egy benzines. Ráadásul a nagynyomású dízeleknél már nincs az az őrült nagy 30 bar-os sűrítési végnyomás, amit le kell győzni, így az indítómotorjaik is egyre kisebb teljesítményűek. Az egyéb elektromos segédberendezések meg a mai benzinesekben is benne vannak, amiket az indítózással párhuzamosan el kell látni energiával. Az is lényeges, hogy milyen autóról beszélünk, mert a Toyota legendásan kíméletesen bánik az akkuval töltés szempontjából. A D-CAT pl. már az akku tálca hőmérsékletét is méri, ha melegszik, visszavesz a töltésből, ami a fogyasztásnak is jót tesz. ;)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21362 Dátum: 2014.07.30 21:29:11 »
Amellett, hogy én is azt gondolom, rövid távokon, városban kis benzines lehet a jó döntés, szóval emellett nem gondolom, hogy egy dízel akksi állás közben hamarabb lemerülne, mint egy benzines. Ráadásul a nagynyomású dízeleknél már nincs az az őrült nagy 30 bar-os sűrítési végnyomás, amit le kell győzni, így az indítómotorjaik is egyre kisebb teljesítményűek. Az egyéb elektromos segédberendezések meg a mai benzinesekben is benne vannak, amiket az indítózással párhuzamosan el kell látni energiával. Az is lényeges, hogy milyen autóról beszélünk, mert a Toyota legendásan kíméletesen bánik az akkuval töltés szempontjából. A D-CAT pl. már az akku tálca hőmérsékletét is méri, ha melegszik, visszavesz a töltésből, ami a fogyasztásnak is jót tesz. ;)
Biztos igaz, és az emlitett jóval erősebb aksi is közrejátszik, hogy nem terhelődik túl, több benne a tartalék. Én szerintem inkább más oka van hogy nem bírja az aksi: minden féle plusz fogyasztó, vagy valami más része nem jóaz autónak, vagy pl nem jó a generátor, fesszabályzó.
Vagy ugye sokáig ill. rendszertelenül nem használták/használták -ismeretlen forrás leszívja a delejt.
Általában egy normál aksi 6 évig bírja (nekem ez volt eddig a tapasztalatom, ami tovább birta volna, azt apukám feltöltötte tévedésből fagyállóval-na annak annyi volt) A mostani 7,5 évvel már túlteljesitett :hmmmm:

Tadis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21363 Dátum: 2014.07.31 05:50:55 »
Kora hajnali meglepetés, a jobb oldali tompított égője kiégett, (T25) milyen égő és melyik gyártó, emelt fényerővel, vagy elég a sima???????? :helpsmilie:
Ezidáig nem cseréltem még égőt elől, könnyű hozzáférni, vagy kellenek szerszámok??

Segítséget köszönöm! :yes:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21364 Dátum: 2014.07.31 07:24:49 »
Kora hajnali meglepetés, a jobb oldali tompított égője kiégett, (T25) milyen égő és melyik gyártó, emelt fényerővel, vagy elég a sima???????? :helpsmilie:
Ezidáig nem cseréltem még égőt elől, könnyű hozzáférni, vagy kellenek szerszámok??

Segítséget köszönöm! :yes:
A jobb oldali az szívás. Ha még sosem cseréltél, akkor izasztó lesz.
A bal oldali jobban hozzáférhető, mégis első alkalommal nekem bő 1 órát tartott.
H7-es kell bele. Nem érdemes drágát venni, mert rel. hamar kiég. Én mostanában cool blue vagy super white izzókat veszek, ezeknek nincs az a "sárgás beütése".
Ja, és érdemes párban cserélni, mert nemsoká a másik is megadja magát.  :szemez:
Szervizben kb 2 ezerért (+ izzó) megcsinálják, ha nem akarsz sokat szentségelni otthon.  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tadis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21365 Dátum: 2014.07.31 07:49:12 »
A jobb oldali az szívás. Ha még sosem cseréltél, akkor izasztó lesz.
A bal oldali jobban hozzáférhető, mégis első alkalommal nekem bő 1 órát tartott.
H7-es kell bele. Nem érdemes drágát venni, mert rel. hamar kiég. Én mostanában cool blue vagy super white izzókat veszek, ezeknek nincs az a "sárgás beütése".
Ja, és érdemes párban cserélni, mert nemsoká a másik is megadja magát.  :szemez:
Szervizben kb 2 ezerért (+ izzó) megcsinálják, ha nem akarsz sokat szentségelni otthon.  ;)
Próbálta a cserét, de feladtam, ugyanis az ablakmosó tartály nyakától nem férek hozzá, próbáltam a lámpatestet kiszedni, de az se ment. Nem egy tíz perces feladat számomra munkaidőben, remélem hazafele nem fog meg a rend őrzője :nono:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21366 Dátum: 2014.07.31 08:49:26 »
Próbálta a cserét, de feladtam, ugyanis az ablakmosó tartály nyakától nem férek hozzá, próbáltam a lámpatestet kiszedni, de az se ment. Nem egy tíz perces feladat számomra munkaidőben, remélem hazafele nem fog meg a rend őrzője :nono:
Igen, ott pont annyi hely van, hogy a kézfejet be lehet csúsztatni. A tartály nyakát 1-2 centivel el lehet hajlítani hátrafelé, majd két ujjal erősen meg kell fogni a fedelet és elforgatni kevesebb mint negyed fordulatot. Utána valahogy óvatosan kivenni e fedelet úgy, hogy közben ne essen be. Nekem minden alkalommal lehorzsolódott a bőr a kézfejemről
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21367 Dátum: 2014.07.31 10:19:55 »
Én kb. 1,5-2 hónapja cseréltem az első távolsági és tompított izzókat Osram Night Breaker Unlimited-re. Egyik pár H7, másik H1 típusú. Egyébként Osram oldalán, ill. a mobil alkalmazásukban könnyedén meg tudod nézni az autó típusának kiválasztása után, melyik foglalatba milyen izzó való. A rendszámtábla világítástól az olvasólámpáig minden benne van. :)
Az izzók nem rosszak, de valahogy nagyobb változást vártam. Teljesen megfelelőek, de azt hittem, ezekkel majd elvilágítok a Holdig. :)
A cseréről annyit, hogy tényleg nem egy leányálom, de Én azért megcsináltam magamnak. Ha van hozzá, kedved, affinitásod, türelmed, szerintem nyugodtan állj neki. Nem 10 perces művelet, de szerintem 0,5-1 óra alatt meg lehet csinálni. És legalább ezt is megtanultam. :) A bütykökre pedig tényleg vigyázni kell! ;)

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21368 Dátum: 2014.07.31 11:15:06 »
Üdv,
tavaly ilyen olajszűrőt: Mann W68/3
és ilyen olajat: Eneos Premium Hyper 5W-30 vásároltam a 2004-es 1.8 benzines Ave-ba.
Nagyon jó áron volt egy webshopban, ami most úgy látom, hogy már nem működik (sps-a....).
Tudnátok javasolni valami hasonlóan jó áron dolgozó webshopot, esetleg a fenti termékek helyett hasonló minőségű alternatívákat, köszönöm!
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21369 Dátum: 2014.07.31 11:28:08 »
Üdv,
tavaly ilyen olajszűrőt: Mann W68/3
és ilyen olajat: Eneos Premium Hyper 5W-30 vásároltam a 2004-es 1.8 benzines Ave-ba.
Nagyon jó áron volt egy webshopban, ami most úgy látom, hogy már nem működik (sps-a....).
Tudnátok javasolni valami hasonlóan jó áron dolgozó webshopot, esetleg a fenti termékek helyett hasonló minőségű alternatívákat, köszönöm!
Üdv!

Nem tudom, milyen árak voltak ott, de én anno innen szoktam olajat rendelni.
Innen is rendeltem már, de nincs Eneos-uk, viszont több, szerintem normális olaj, mint pl. a Meguin jó árban szokott lenni náluk.
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.31 11:30:16 írta vd1234 »

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21370 Dátum: 2014.07.31 13:09:45 »
Nem számolgattam...olyan 7 - 7,5 liter körül. Inkább 7.
Baaa...egy Prius. Hát ez hogy hogy ennyi? Kicsit OFF:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_automata-8057376
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #21371 Dátum: 2014.07.31 14:07:16 »
"Felújított akkumulátorral".  :hmmmm:
Talán ezért nem írt futott km-et sem?  :szemez:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21372 Dátum: 2014.07.31 14:36:00 »
250.325 km van benne,az egyik képen látszik nagyítóval.
De ezeket lehet újítgatni meg minden?
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21373 Dátum: 2014.07.31 16:18:00 »
Üdv,
tavaly ilyen olajszűrőt: Mann W68/3
és ilyen olajat: Eneos Premium Hyper 5W-30 vásároltam a 2004-es 1.8 benzines Ave-ba.
Nagyon jó áron volt egy webshopban, ami most úgy látom, hogy már nem működik (sps-a....).
Tudnátok javasolni valami hasonlóan jó áron dolgozó webshopot, esetleg a fenti termékek helyett hasonló minőségű alternatívákat, köszönöm!
az kiváló.
de jó még az lm toptec 4300 is. jó árban is van.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21374 Dátum: 2014.07.31 16:19:02 »
Köszi vd1234 és akibor000!
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant