Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4402481 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18555 Dátum: 2014.01.06 11:00:09 »
Ki ki hogyan...OFF választék  :D  [rohog]  [rohog] egy királyi vadász...

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18556 Dátum: 2014.01.06 11:16:34 »
Személyes megtekintés nélkül ne dönts. Felesleges agyalni rajt. Ha lesz érkezésed, megnézed, kipróbálod. Ha tetszik, ne hagyd ott, a teljes autókozmetika nagyon max 25.000Ft. Én mindenképpen kitakaríttatnám, mert tiszta autóban szeretek ülni. Kozmetika után olyan, mintha én f*nganék először az ülésbe...  :1eye: JÓ.

Lényeg, hogy műszakilag legyen rendbe az autó, a használatból eredő kosz kevésbé számít.

a Sol Technic felszereltség mit takar a fémes betéteken kívül?ESP széria volt,vagy extra?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Avensis, mi más?:)
« Válasz #18557 Dátum: 2014.01.06 11:54:57 »

a Sol Technic felszereltség mit takar a fémes betéteken kívül?ESP széria volt,vagy extra?
tudtommal az első modelleknél még nem volt széria, legalábbis, itthon nem. Ezt szerintem Xtrem jobban fogja tudni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Avensis, mi más?:)
« Válasz #18558 Dátum: 2014.01.06 14:20:35 »
Valamikor 2003 őszén tették szériává az 1.8-as motortól kezdve (VSC + TRC).
Sol Technic csak a febarakásban tér el a Sol Elegant-tól, és mindegyik elég jól fel van szerelve. 2 zónás klíma; elektromosan áll és fűthető+behajtható külső tükrök; fényre sötétedő belső visszapillantó; első kartámasz, 4 elektromos Aut funkciós ablakemelő; fedélzeti számítógép.

Már az alapban is széria volt a 9 lufi (elsőként a világon szériában vezetőoldali térdlégzsákkal).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18559 Dátum: 2014.01.06 14:36:47 »
Akkor ebben kellene hogy legyen,csak írva nincs?

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18560 Dátum: 2014.01.06 14:57:17 »
Akkor ebben kellene hogy legyen,csak írva nincs?

Ha a kipörgésgátló a kérdés, akkor szerintem nem. Nem látom a képen a kikapcsoló gombját. A kormánytól balra az első gomb lenne, de ott egy vakkapcsoló van.
A kinézett autó 2003-as gyártású és 2004-es forgalomba helyezésű lehet. Vszínű még akkor készült - mielőtt, ahogy Xtrem írta - változtattak volna a kivitelen.

Mellékelek egy képet a saját kocsimról, ott látod a kapcsolót, amit írtam.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18561 Dátum: 2014.01.06 15:02:36 »
Aha,látom,hogy tényleg hiányzik a gomb.Meg azt is,hogy hogy kellene kinéznie a belének is... :yes:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18562 Dátum: 2014.01.06 15:06:22 »
Aha,látom,hogy tényleg hiányzik a gomb.Meg azt is,hogy hogy kellene kinéznie a belének is... :yes:

Köszi.
Ez tavalyi kép ám, de most is csak annyi az eltérés, hogy egy kicsit talán koszosabb a gumiszőnyeg.  :)

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18563 Dátum: 2014.01.06 15:26:58 »
Aha,látom,hogy tényleg hiányzik a gomb.Meg azt is,hogy hogy kellene kinéznie a belének is... :yes:
És ha nincs kipörgésgátló, akkor nincs menetstabilizátor sem... :hmmmm: És érdeklőd meg, hogy minek a villámhárító a kazettás-magnóba? :hmmmm:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18564 Dátum: 2014.01.06 15:48:43 »
Köszi.
Ez tavalyi kép ám, de most is csak annyi az eltérés, hogy egy kicsit talán koszosabb a gumiszőnyeg.  :)
nagyon szép a bőr, mintha valaki ápolná  :clap:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18565 Dátum: 2014.01.06 15:49:45 »
nagyon szép a bőr, mintha valaki ápolná  :clap:

 :D
Bizony, szorgalmasan és rendszeresen megtörténik a művelet.

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18566 Dátum: 2014.01.06 15:51:41 »
És ha nincs kipörgésgátló, akkor nincs menetstabilizátor sem... :hmmmm: És érdeklőd meg, hogy minek a villámhárító a kazettás-magnóba? :hmmmm:
Szerintem egy kazettás MP3 lejátszó zsinórja!Láttam ilyet haverom Fordjában.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18567 Dátum: 2014.01.06 20:11:10 »
Megnéztem a gépet,háááttt...Nem hiszem,hogy egy irányba mennek útjaink.
- Van jó pár horzsolás rajta:első lökhárító alja,hátsó lökhárító,oldalán is van,azt hiszem az ajtón.Nem kicsi egyik sem.
Hátul meg volt ütve kicsit,mert még most is eláll a lökhárító a lökös és a lámpa találkozásánál.
- Bal elöl is meg volt ütve,mert új a lámpa,feltünően fényes a jobbos matthoz képest,de az sem eredeti már.asszem TYC.
A bal oldalon a ködlámpa is feltűnően fényes,új hatású volt.
Motortér szépnek tűnik,de hiányoznak patentok a zárhíd takaróról.
Valamelyik első keréknél(valószínűleg akkor a bal első) kanyarodáskor hozzáér a kerék valahol a műanyag doblemezhez.
- 3 dísztárcsa egyforma,negyedik más
- gumik nyáriak,de jó állapotúak,olyan 70-80%
- kormány most kezd fényesedni,valószínűleg a 204e km valós,váltógomb tövében kezd kopni.
- hideg indítás után,mikor az autómata szívató visszaengedne,akkor el kezd ingadozni az alapjárat és szerintem büdös is a kipufogógáz.
- füstölés nincs ezt leszámítva szépen jár.
- sárga check lámpa nem alszik ki indítás után,hanem úgy marad.
- szőnyegek gyáriak
- hátul vagy kisgyerek volt,vagy napi redszerességgel ott készült :nyuszi:,mert tele van rászáradt fehér foltokkal.tiszta retek a hátsó traktus.
Mondjuk egy alapos kozmetika talán helyre rázná.
Menni egész normálisan megy,de csak városi utcákban próbáltam.
Hátul valami kluttyog,vagy szilent,vagy valami gumi.
Szervízkönyv benne van,toyotánál szekszárdon(largo) pecsételtek be az utolsó 5-6 alkalommal,utolsó kb egy éve 173e körül.Erre mondhatni lehet,hogy vezetett.
- Kuplung furcsa volt,szerintem lassan csereérett,váltó szépen kapcsolt.
ja és a kormány nem állt egyenesben menet közbe...

Csináltam pár képet futtában telefonnal,de itthon láttam,hogy elég  :shit: ok,de teszek ide egy linket

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18568 Dátum: 2014.01.06 20:43:13 »
Ezek szerint kapott az élettől szegény autó.
Nem hiszem, hogy Te, vagy köztünk bárki itt, a fórumon ilyen elhanyagolt autót akarna...

A ki nem alvó check engine lámpával társuló alapjárat ingadozás lehet egy cserélendő lambdaszonda hiba is, de előfordulhat, hogy nincs összefüggés a kettő között és csak egy alapos pillangószelep tisztításra vágyik.

Ez a km is fura nekem - látatlanban - kicsit, mert, ahogy írtam, én is 203.000km-rel vettem az enyémet, de abban a váltógombot leszámítva (varrás bomlott szét), nem sok kopás nyom látszódott. De az is lehet, hogy pusztán csak "használták" az autót, nem törődtek vele.

Türelem, lesz majd másik!  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18569 Dátum: 2014.01.06 20:57:45 »
Én is gondoltam rá,mert elég büdös szaga volt a kipufogógáznak.A váltószoknya a váltógomb és a szoknya találkozásánál volt eléggé kopott már.Ez az ár elképesztő az állapotához képest.A kereskedés viszont nagyon normális.Nem beszéltek mellé.Azt mondták,hogy természetesen a kozmetikát is megcsináltatják,de ők nem akarnak kamuzni,lássa az érdeklődő,hogy milyen az autó.