Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4402510 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18540 Dátum: 2014.01.05 19:55:33 »
40ezer meg 90ezer között azért van egy kis különbség   :hug:
de a számvitelhez lövésem sincs, én alkalmazott vagyok  :surrender:
Látod én mindenes vagyok: alkalmazott, cégvezető, engem macerálnak a mérleg meg a főkönyv miatt, én vagyok az üzletkötő, a beszerző, a tanácsadó, sokszor én csomagolok, néha még ki is viszem a vevőhöz a cuccot :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18541 Dátum: 2014.01.05 20:30:50 »
akkor neked nem parancsol senki, kivéve a vevőt  :lol:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18542 Dátum: 2014.01.05 21:14:37 »
Látod én mindenes vagyok: alkalmazott, cégvezető, engem macerálnak a mérleg meg a főkönyv miatt, én vagyok az üzletkötő, a beszerző, a tanácsadó, sokszor én csomagolok, néha még ki is viszem a vevőhöz a cuccot :D
Álláshalmozóóó!  :taz:
 :flowers:
Fery

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Avensis, mi más?:)
« Válasz #18543 Dátum: 2014.01.05 21:17:48 »
F1 váltó mit takar?

Sokan a kormányról is kapcsolható (általában kicsi fülekkel a kormány 1-1 oldalán) váltója miatt nevezik így.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Avensis, mi más?:)
« Válasz #18544 Dátum: 2014.01.05 21:25:54 »
Ahogy írtam, nem taxi. A szervizes mondta, hogy egy cégvezető vette és napi Pécs-BP-t jár vele. Semmi extra, csak sokat megy.  :)

Bizony nem az.  ;)
Nézzünk csak szét az itthoni taxik között, elég ritka, aki megengedhetne magának egy full extrás autót (ennek az Avensisnek az ára új korában már 10M Ft felett volt), és tuti nem költene olyan extrákra, mint a távolságtartó radar és egyéb kütyük, mert a linkelt autó valóban egy fullos kivitel a Navin kívűl.
Igaz láttam már több S-Mercit és egy Thesist is taxiként a mosóknál, meg sok-sok SuperB-t, de azok se dúskáltak nagyon az extrákban, egyszerűen nem engedhetik meg maguknak (hacsak nem használtan szereznek be egy még működőképes példányt).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18545 Dátum: 2014.01.05 21:34:25 »
Bizony nem az.  ;)
Nézzünk csak szét az itthoni taxik között, elég ritka, aki megengedhetne magának egy full extrás autót (ennek az Avensisnek az ára új korában már 10M Ft felett volt), és tuti nem költene olyan extrákra, mint a távolságtartó radar és egyéb kütyük, mert a linkelt autó valóban egy fullos kivitel a Navin kívűl.
Igaz láttam már több S-Mercit és egy Thesist is taxiként a mosóknál, meg sok-sok SuperB-t, de azok se dúskáltak nagyon az extrákban, egyszerűen nem engedhetik meg maguknak (hacsak nem használtan szereznek be egy még működőképes példányt).
Találkoztam már olyan taxissal,aki csak azért taxizott, hogy megengedhessen magának egy extrás luxuskocsit.

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18546 Dátum: 2014.01.05 22:02:40 »
Erről az Ave-ról mi a véleményetek,így kép alapján?Itt van baján egy Nissan kereskedésben.Megpróbálom megnézni holnap,ha el tudok szabadulni emberi időben a melóhelyről.
Kép alapján kívül nem csúnya.Belül szerintem nem nagyon lett kitakarítva,mert még egy ásványvizes palack is kallódik hátul...Eléggé az első darabok közül való lehet.
Első ránézésre annyi van benne amennyit írtak, tehát még bejáratós... ;)  Gyári szőnyeg, és még nincs különösebben megkopva a sebváltó (mű)bőrszoknya sem. 1,3-at simán megér. :yes:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Avensis, mi más?:)
« Válasz #18547 Dátum: 2014.01.05 22:15:07 »

Erről az Ave-ról mi a véleményetek,így kép alapján?Itt van baján egy Nissan kereskedésben.Megpróbálom megnézni holnap,ha el tudok szabadulni emberi időben a melóhelyről.
Kép alapján kívül nem csúnya.Belül szerintem nem nagyon lett kitakarítva,mert még egy ásványvizes palack is kallódik hátul...Eléggé az első darabok közül való lehet.
Az enyémet pont ennyivel vettem. Ugyanúgy indul és jár a motorja, mint fele ennyi km-rel. Kis olajfogyás lehet bármelyik vvti-vel (kivéve talán a 2,0 és 2,4), de más csak a szokásos kopó dolgok lehetnek: fék, kuplung.
Az autó kozmetika alap, de igy is informatív, ha az ember a kosz mögé lát.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18548 Dátum: 2014.01.05 23:52:43 »
A kormányon lévő váltófüleket jelentheti.
Sokan a kormányról is kapcsolható (általában kicsi fülekkel a kormány 1-1 oldalán) váltója miatt nevezik így.

Köszi a válaszokat!
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18549 Dátum: 2014.01.06 08:35:12 »
Kívül nem tűnik rossznak, bár a élőben sok minden előkerülhet. Az ülésen lévő foltokat jól meg kell nézni, mert van esélye, hogy nem lehet rendesen kitakaratani...pláne, ha kopásfoltok. Nézd meg a CD-lejátszóját...lehet, hogy nem jó, mert a kazetta helyén van egy "virtuális" kazetta, amivel USB flashDrive-ot lehet a magnón keresztül hallgatni. A kilométer nem nagy vész, ha tényleg annyi, a szervíztörténetét esetleg érdemes lenne valahogy megkukkantani.
Első ránézésre annyi van benne amennyit írtak, tehát még bejáratós... ;)  Gyári szőnyeg, és még nincs különösebben megkopva a sebváltó (mű)bőrszoknya sem. 1,3-at simán megér. :yes:

Az enyémet pont ennyivel vettem. Ugyanúgy indul és jár a motorja, mint fele ennyi km-rel. Kis olajfogyás lehet bármelyik vvti-vel (kivéve talán a 2,0 és 2,4), de más csak a szokásos kopó dolgok lehetnek: fék, kuplung.
Az autó kozmetika alap, de igy is informatív, ha az ember a kosz mögé lát.

Talán meg tudom ma nézni az nem kerül pénzbe,bár nagyon retkesnek,vagy inkább kopottnak tűnik az a hátsó rész.Gyári dísztárcsák sincsenek és nem említ téli,vagy nyári gumit.Bár ismerve a kereskedést,attól még lehet hogy van...Csak az zavar,hogy volt már pár autó a hahu-n,ami tetszett és úgy el tudtam volna képzelni magamnak,vagy valami hasonló,de ezzel a kocsival kapcsolatban nincs meg ez az érzés egyenlőre.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18550 Dátum: 2014.01.06 09:00:41 »
Személyes megtekintés nélkül ne dönts. Felesleges agyalni rajt. Ha lesz érkezésed, megnézed, kipróbálod. Ha tetszik, ne hagyd ott, a teljes autókozmetika nagyon max 25.000Ft. Én mindenképpen kitakaríttatnám, mert tiszta autóban szeretek ülni. Kozmetika után olyan, mintha én f*nganék először az ülésbe...  :1eye: JÓ.

Lényeg, hogy műszakilag legyen rendbe az autó, a használatból eredő kosz kevésbé számít.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18551 Dátum: 2014.01.06 10:23:39 »
Ez jó! :) Én is mindig ezt mondtam az új autóra,hogy azt kell megfizetni,hogy a tiéd legyen az első fing az autóba...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18552 Dátum: 2014.01.06 10:28:39 »
Ez jó! :) Én is mindig ezt mondtam az új autóra,hogy azt kell megfizetni,hogy a tiéd legyen az első fing az autóba...
:nono:  :nono:  :nono:
Azt fizeted ki, hogy 100%-an ismered az autód előéletét!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Avensis, mi más?:)
« Válasz #18553 Dátum: 2014.01.06 10:40:50 »
Én is mindig ezt mondtam az új autóra,hogy azt kell megfizetni,hogy a tiéd legyen az első fing az autóba...

Ebben se lehetsz biztos. Amikor kigördülnek az autóval a gyár kapuin, trélerre rakják, majd leállnak vele, elkerül egy nagy központi helyre, ahol szintén mozgathatják őket, vagy éppen amikor a kereskedőhöz szállítják ki és trélerről állnak le vagy fel, stb - szóval sok-sok lehetőség adott egy "sunyi lapos" eleresztésére.  ;) :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18554 Dátum: 2014.01.06 10:48:52 »
:nono:  :nono:  :nono:
Azt fizeted ki, hogy 100%-an ismered az autód előéletét!
Ezt IS...  :tt2: :surrender: :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i