Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4395603 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Avensis, mi más?:)
« Válasz #18390 Dátum: 2013.12.21 15:41:52 »
jól rémlik, nem volt. és nagyon jól is volt az úgy..... ha tehetném, a kocsijaimon semmilyen felirat, jelzés, semmi se lenne. szerintem azt is kár ráírni, hogy toyota, meg hogy avensis. a márkajelet még elviselem valahogy, de a feliratok szerintem teljesen értelmetlenek

Érdekes, amit írsz. A nagy német autóknál nagy divat motormegjelölés nélkül kérni az autót (főleg egy 316-os Bömösnél  [rohog] ). Illetve vannak olyan modellek, ahol a felszereltséget írják ki az oldalukra/hátsójára (az Avensis e téren a II. generáció óta már nem jelöli ezt).
A motor nálam jelölése belefér, de furcsa mód az 1.6-os és 1.8-as motorok nen voltak jelölve (dízel esetében is csak egy sima 2.0 volt a hátulján, amit össze lehetett keverni a 2 literes D4-es benzinessel is - illetve nem tudom a 2.2-es dízeleknél volt-e jelölés, vagy csak egy sima "D-CAT az oldalukon"?).
Szóval így "vegyes" a kép, vagy jelölték volna mindet, vagy egyiket sem.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Avensis, mi más?:)
« Válasz #18391 Dátum: 2013.12.21 15:49:26 »
dehogyisnem. a mai autók sokkal jobbak, mint a régiek voltak. szerintem arányaiban sokkal több olyan kocsit lehet kapni ma, ami képes lábon kihordani harminc évet meg sokszázezer km-t. ha tényleg nem adod el, akkor azt gondolom, ez a kocsi életed végéig kiszolgál. de persze ahogy a vak is mondta: meglátjuk :D

Azért a T25-össel többször kellett meglátogatni a szervizt, mint előtte a 3 db T22-essel összesen, amit hajtottam. Igaz több benne az elektronikai kütyü is (voltam már szervizben pl az Aut magasságállítású Xenon érzékelőjének hibája miatt is - igaz azt gariban cserélték).
A kopó alkatrész szerintem nem kerül sokkal többe hozzá, mint egy új Avensishez, persze más kérdés milyen lesz az alkatrészellátás hozzá mondjuk majd 15 év múlva.  :hmmmm:
Meglátjuk mi lesz. Azért nem egy fapados autó, 10 év múlva is igen jól felszereltnek fog számítani, szerintem.  :innocent: A Navis upgrade-del pedig már tolatókamera, mp3 lejátszás, usb csati és miegymás is került bele - a TV és internet pedig nem autóba való, szóval ezek sosem fognak hiányozni belőle...  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Avensis, mi más?:)
« Válasz #18392 Dátum: 2013.12.21 15:55:08 »
mindaddig, amíg jobban megéri fenntartani, mint lecserélni, meg kell tartani. és extreme példája eléggé ilyen: nem megy sokat és vigyáz a kocsira, aminek az értéke sokkal nagyobb, mint az ára. ha nem unja meg addig, huszonöt év múlva is annyit fog érni, mint ma  :devil: :devil: :devil:  :lol:

Azért az évi 15e km megvan, és bár nem kell számítani lendkerék és turbó cserére, de azért ki tudja milyen lesz az Aut váltó mondjuk 10 év múlva (persze vigyázva van rá, ugyanúgy cserélve van benne is az olaj és a szűrő - azaz semmi sincs sajnálva az autótól).
A gumikopást sem veszem ide, szerintem az összes autó esetében, ami ma /45 és "mégperesebb" gumikon szalad, azoknál ugyanúgy max 35-45e km-nél már komplett garnitúrát kell cserélni (főleg ilyen tükörsima utakon, mint amik nálunk vannak...  :devil: ).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18393 Dátum: 2013.12.21 15:56:30 »
Érdekes, amit írsz. A nagy német autóknál nagy divat motormegjelölés nélkül kérni az autót (főleg egy 316-os Bömösnél  [rohog] ). Illetve vannak olyan modellek, ahol a felszereltséget írják ki az oldalukra/hátsójára (az Avensis e téren a II. generáció óta már nem jelöli ezt).
A motor nálam jelölése belefér, de furcsa mód az 1.6-os és 1.8-as motorok nen voltak jelölve (dízel esetében is csak egy sima 2.0 volt a hátulján, amit össze lehetett keverni a 2 literes D4-es benzinessel is - illetve nem tudom a 2.2-es dízeleknél volt-e jelölés, vagy csak egy sima "D-CAT az oldalukon"?).
Szóval így "vegyes" a kép, vagy jelölték volna mindet, vagy egyiket sem.  :hmmmm:

Nekem sincs az 5. ajtón jelölés.
Nem tudok róla, hogy vmi lett volna az 5. ajtóval, vagy az autó fenekével. A rétegmérő is mindenhol gyári vastagságot mutatott a vásárláskor.
Vszínű nem kérték rá annak idején, de jobb is, nekem így tetszik.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Avensis, mi más?:)
« Válasz #18394 Dátum: 2013.12.21 16:01:03 »
Vagy elavult, (mit érsz egy fekete cimkés kocsival Budapesten nemsokára, mint Németországban a nagyvárosokban) nem is használhatod, ahogy szeretnéd.

Szerintem az EU IV-es motorok nem egyhamar fognak fekete matricát kapni, kivitelezhetetlen (illetve a családok esetében anyagilag megfizetethetetlen) lenne a náluk "butább" motorok teljes kivonása a forgalomból. Ahhoz túl kevés új autót adtak el az elmúlt pár évben, hogy ez kivitelezhető legyen. Hozzáteszem, szerintem.  :innocent:  ;)

2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Avensis, mi más?:)
« Válasz #18395 Dátum: 2013.12.21 16:06:15 »
Vszínű nem kérték rá annak idején, de jobb is, nekem így tetszik.

Én nem tudok róla, hogy a Toyota esetében létezett volna ilyen extra, hogy "motormegjelölés nélkül" - ahogy mondjuk egy Skodánál ez lehetséges. Azaz a gyár kapuin elvileg mindegyik "nagy motor" motormegjelöléssel gördült ki.
Szóval hacsak nem a márkakereskedésben "kaparták le" róla, vagy a tulaj otthon mondjuk egy csavarhúzóval, akkor elvileg kellene lennie rajta (a ráncfelvarrás utáni 2 litereseken is mintha lett volna, csak a 2.4-eseknél nem szoktam ezt látni  :hmmmm: ).
Nekem sem ajánlotta fel a márkakereskedés, hogy ha nem kérem akkor nélküle helyezik forgalomba.  :hmmmm:
Persze minden lehetséges, ebben nem vagyok illetékes, csak a sok Avensis, amit az utakon/hirdetésekben látok, azok nagy többségén ott van a hátulján a "2.0".
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18396 Dátum: 2013.12.21 16:10:19 »
Hát igen...
A magánszemélyek is kezdenek nagyon dörzsöltek lenni és simán hasba tudnak úgy akasztani, mint egy kereskedő.  :hmmmm:

Én, ahogy már többször írtam is, az első autóvásárlásomból tanulva, csakis 100%-ig megbízható, leinformálható kocsit vagyok hajlandó egyáltalán MEGNÉZNI is.  :cool2:
Új autót nem akarok/tudnék venni, pláne nem olyat, ami mondjuk van olyan szinten mint az Avensis, éppen ezért szerintem mindig is használt autókat fogok majd keresni.  :whistling:
Természetesen fenntartásokkal és nagyon alaposan körülnézve.  :yes:
Avensis 1.8 / 2007

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Avensis, mi más?:)
« Válasz #18397 Dátum: 2013.12.21 16:17:09 »
Igen, a valós állapot köszönőviszonyban sem volt a leírtakkal, pedig a szöveg tényleg meggyőző.

Az is baj, hogy mindenki többre tartja az autóját...  :innocent:
A hirdetésben erre lazán odaírta a tulaj, hogy "állapot: kitűnő" - holott a leírtak alapján max átlagos lehetne. Kitűnő állapotban max egy 0 km-es szalonautó van...  :innocent:

A nepper meg a rommá töröttre írja azt, hogy "normál állapot". Lehet neki az, de nekem egyáltalán nem ez a normális állapot...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18398 Dátum: 2013.12.21 16:57:11 »
Én nem tudok róla, hogy a Toyota esetében létezett volna ilyen extra, hogy "motormegjelölés nélkül" - ahogy mondjuk egy Skodánál ez lehetséges. Azaz a gyár kapuin elvileg mindegyik "nagy motor" motormegjelöléssel gördült ki.
Szóval hacsak nem a márkakereskedésben "kaparták le" róla, vagy a tulaj otthon mondjuk egy csavarhúzóval, akkor elvileg kellene lennie rajta (a ráncfelvarrás utáni 2 litereseken is mintha lett volna, csak a 2.4-eseknél nem szoktam ezt látni  :hmmmm: ).
Nekem sem ajánlotta fel a márkakereskedés, hogy ha nem kérem akkor nélküle helyezik forgalomba.  :hmmmm:
Persze minden lehetséges, ebben nem vagyok illetékes, csak a sok Avensis, amit az utakon/hirdetésekben látok, azok nagy többségén ott van a hátulján a "2.0".

Akkor lehet egy 1.6-os motor figyel benne. Hisz bármi lehet. :D


De komolyra fordítva a szót. Nem hinném, hogy vmi lett is volna az 5. ajtóval. A feliratot sem kaparhatták le, mert azért annak szeritnem lenne nyoma.
Az 5. ajtó üvegében is benne van az autó rendszáma, az üveg tartalmazza az ablaktörlő és a 3. féklámpa körüli fűtőszálat is, ami ahogy tudom - mint az első szélvédőnél - csak az Exe-hez járt. Illetve, ha gond lett volna hátul és fényezték volna, akkor csak kimutatta volna a mérő, illetve talán sem az ajtón, sem a lökhárítón nem lennének karcok. De sajnos van.

Megnéztem a hahu-n. A 15db 2.0 benzinesből 4db-nál nem láttam motorjelölést, amire azt mondanám a képek alapján, hogy nem vszínű, hogy törve volt a feneke.
Lehet mégis létezett ilyen, hogy kérhették ne legyen motormegjelölés?  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.21 17:26:16 írta András1980 »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18399 Dátum: 2013.12.21 17:49:49 »
A cikkben írták, hogy cserés volt a motorháztető. Talán a csere alkalmával a burkolat nem került fel rá.
Más elemek is eléggé roggyantak voltak, azokat kikalapálták?  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18400 Dátum: 2013.12.21 17:52:27 »
Más elemek is eléggé roggyantak voltak, azokat kikalapálták?  ::)

Fogalmam sincs.
Ahogy kivettem itt a korábbi hozzászólásaitokból (Whis és Xtrem), talán nektek ismerősötök is volt.
Nem mondta el?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18401 Dátum: 2013.12.21 18:02:14 »
Ilyen volt.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18402 Dátum: 2013.12.21 18:12:31 »
Ilyen volt.
Leparkolsz az autóval és ez lesz belőle.  :censored:
Rettenetes lehetett így viszontlátni.  :cry:
Remélem a körülményekhez képest a lehető legjobban jött ki belőle.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18403 Dátum: 2013.12.21 18:14:32 »
Hátul és oldalt sem volt szebb látvány  :no:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18404 Dátum: 2013.12.21 18:20:15 »
Hátul és oldalt sem volt szebb látvány  :no:

Arról később nem beszélt, hogy hogyan állították "talpra", a cikkben szereplő állapotra?