Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4395617 alkalommal)

0 Felhasználó és 25 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Avensis, mi más?:)
« Válasz #18375 Dátum: 2013.12.21 00:13:40 »
Sajnos manapság abszolút nincs igény Magyarországon nagy, benzines autókra.  :no:
Holott szerintem az egyik legjobb egy nagyköbcentis szívóbenzin.  :clap:

Éppen ezért marad meg szerintem nálam, ameddig lábon tud majd járni, mert senki se adna érte normális árat már.
Bár erős a gyanúm, hogy ezek a mai modern autók nem fogják megélni az OT-s rendszámot.  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18376 Dátum: 2013.12.21 09:23:10 »
Bizony, ez az igencsak ritka gyári 18-as Setia alufelni (9 küllős), a 17-es Juno felninek pedig 10 küllője van (tehát hibásan szerepel a hirdetésben  :devil: ).
A küszöb szerintem gyári, csak lehet ezt hozza ki belőle a fekete szín. illetve van valami matrica-féleség is az oldalán (vezetőoldali ajtó alján).
Viszont valamiért a ráncfelvarrás utáni 2.4-eskről eltűnt a hátsójukról a 2.4-es felirat, ezt már ne maz első autón, amin nincs rajta. Ha jól rémlik a tiéden se volt már, ugye?
jól rémlik, nem volt. és nagyon jól is volt az úgy..... ha tehetném, a kocsijaimon semmilyen felirat, jelzés, semmi se lenne. szerintem azt is kár ráírni, hogy toyota, meg hogy avensis. a márkajelet még elviselem valahogy, de a feliratok szerintem teljesen értelmetlenek

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18377 Dátum: 2013.12.21 09:25:34 »
Éppen ezért marad meg szerintem nálam, ameddig lábon tud majd járni, mert senki se adna érte normális árat már.
Bár erős a gyanúm, hogy ezek a mai modern autók nem fogják megélni az OT-s rendszámot.  :innocent:
dehogyisnem. a mai autók sokkal jobbak, mint a régiek voltak. szerintem arányaiban sokkal több olyan kocsit lehet kapni ma, ami képes lábon kihordani harminc évet meg sokszázezer km-t. ha tényleg nem adod el, akkor azt gondolom, ez a kocsi életed végéig kiszolgál. de persze ahogy a vak is mondta: meglátjuk :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18378 Dátum: 2013.12.21 09:28:44 »
jól rémlik, nem volt. és nagyon jól is volt az úgy..... ha tehetném, a kocsijaimon semmilyen felirat, jelzés, semmi se lenne. szerintem azt is kár ráírni, hogy toyota, meg hogy avensis. a márkajelet még elviselem valahogy, de a feliratok szerintem teljesen értelmetlenek
Neked igen, de másnak nem. Pl. akik nem ismerik annyira a tipusokat, kiviteleket.
Ha meg megtetszik neki, utána tud könnyen nézni :hmmmm:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18379 Dátum: 2013.12.21 09:35:38 »
dehogyisnem. a mai autók sokkal jobbak, mint a régiek voltak. szerintem arányaiban sokkal több olyan kocsit lehet kapni ma, ami képes lábon kihordani harminc évet meg sokszázezer km-t. ha tényleg nem adod el, akkor azt gondolom, ez a kocsi életed végéig kiszolgál. de persze ahogy a vak is mondta: meglátjuk :D
Elvileg igazad van, de valószínű gazdaságilag nem lesz érdemes fenntartani: pl összetörik az elején a lámpákat, érzékelőket (sávkövető stb). Meg nem lesz software frissitése.Ma már mit kezdesz egy kazettás magnóval, de lassan az 5 éves kocsi CD-jét se fogjuk használni...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18380 Dátum: 2013.12.21 09:36:39 »
nagy ívben lexarom, hogy más mit akar az én autómmal  :ph34r: mint ahogy azt is, hogyha akár a gyártó, akár a forgalmazó, akár egy akármilyen szerviz reklámhordozót akar csinálni a kocsimból (feliratos forgalmi engedély, szervíz címét mutató rendszámtáblakeret, matrica, és ebbe a sorban áll nálam - bár azért ennyire nem zavar :D - a márkanév és a típusjelzés is)   :ph34r:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18381 Dátum: 2013.12.21 09:39:36 »
Elvileg igazad van, de valószínű gazdaságilag nem lesz érdemes fenntartani: pl összetörik az elején a lámpákat, érzékelőket (sávkövető stb). Meg nem lesz software frissitése.Ma már mit kezdesz egy kazettás magnóval, de lassan az 5 éves kocsi CD-jét se fogjuk használni...
mindaddig, amíg jobban megéri fenntartani, mint lecserélni, meg kell tartani. és extreme példája eléggé ilyen: nem megy sokat és vigyáz a kocsira, aminek az értéke sokkal nagyobb, mint az ára. ha nem unja meg addig, huszonöt év múlva is annyit fog érni, mint ma  :devil: :devil: :devil:  :lol:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18382 Dátum: 2013.12.21 10:39:19 »
mindaddig, amíg jobban megéri fenntartani, mint lecserélni, meg kell tartani. és extreme példája eléggé ilyen: nem megy sokat és vigyáz a kocsira, aminek az értéke sokkal nagyobb, mint az ára. ha nem unja meg addig, huszonöt év múlva is annyit fog érni, mint ma  :devil: :devil: :devil:  :lol:
Már az elején bukik a dolog, hamar nem fogja megérni fernntartani, megtartani.
És igazán csak az az autók élik meg az oldtimerséget, amelyeket nem hasznátak rendeltetésszerűen, minden nap, jégben, hóban,sóban, tutujgatták....
Vagy komoly költséggel felújították :D
Ja a megunás a másik, de lehet, hogy kell a helye, vagy már nem a felel meg a tulaj vagy a család igényének.
Vagy elavult, (mit érsz egy fekete cimkés kocsival Budapesten nemsokára, mint Németországban a nagyvárosokban) nem is használhatod, ahogy szeretnéd.
Ráadásul az itteni topikosok, mind rajonganak a sok modern extráért, annélkül már nem is kéne nekik. :devil:

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18383 Dátum: 2013.12.21 11:10:57 »
Sziasztok,

a húgomék autót néznek, corollákat és avensiseket. Mit gondoltok erről az autóról?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_sol_elegant_magyar.megkimelt.keves_km-7473198

Elvileg azért vált eladóvá, mert a tulaj céges paripát kapott.


Na megnéztük a mai napon az autót. A fővárosból Szolnokra mentünk le.

Az első benyomás nem volt túl jó, az autó ugyanis tiszta mocsok volt. Nem értem, hogy ha jön a vevő megnézni, akkor miért nem lehet legalább egy gyorsmosást intézni.

A kocsi eleje meg volt nyomva, valószínűleg nem vészesen, de erről a tulaj semmit nem mondott a telefonban, ahogyan a szélvédő közepén lévő kőfelverődésről sem. A hátulján a lökhárító fényezve volt, ez sem tűnt vészesnek.

2002-es nyári abroncsok voltak a kocsin (!). Amikor kérdeztem, hogy miért akkor azt mondta a fickó, hogy "őőőő, hát ő nem tudja, tényleg? Ő így vette". Hozzá kell tenni, hogy a fickó olyan 35 év körüli lehetett, autószerelő a telefonban elmondottak alapján, jelenleg a szolnoki Bárdi autónál dolgozik. Persze, biztosan ez elkerülte a figyelmét.

Az ülések ki voltak ülve, a kormány fényes volt, a szerelőnk szerint több van a kocsiban, mint amit az óra mutat. A pedál gumija rendben volt, de azt valószínűleg kicserélték.

A komjúterre rádugva kiderült, hogy az alapjárat nem esik vissza, percekkel az indítás után is 1700-at forog a motor (65 fokos hűtővíznél). Kérdezte a szerelő, hogy miért nem esik vissza? - Válasz: "Majd később, ha bemelegszik akkor visszaesik."

Ezen a ponton hagytuk ott a kocsit, ha vki avensist nézne, nem érdemes ezt választania!

Tehát még egyszer: Szolnok - Bárdi autós eladó - 1.6-os Avensis

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18384 Dátum: 2013.12.21 11:24:25 »
Köszi a beszámolót.
Azért az a 2002-es gumi érdekes, mikor az autó is maga 2004-es. Szerintem próbált h.lyének nézni titeket az eladó. Autószerelő, autósboltban dolgozik, így van rálátása a kocsikra. Na ne...!?

Érdekes, hogy ezt írja a hirdetésben:
"Kérem a kereskedőket az xxx Ft ajánlatoktól kíméljenek meg. Nem össze tévesztendő a sok kilométeres visszatekert nem leinformálható külföldi autókkal. Magyarországi, szervízkönyv, 2 tulajdonos, kevés km-r, nagyon jó állapotban."
Mindez azt sejteti, hogy valóban, egy az átlagnál jobb állapotú autóval lehet dolgunk.

Ezek után mi a fenét érdemes írni a hirdetésbe, hogy ki is tűnjön, hogy valóban egy jobb állapotú autót kínálunk eladásra?

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18385 Dátum: 2013.12.21 11:56:25 »


Érdekes, hogy ezt írja a hirdetésben:
"Kérem a kereskedőket az xxx Ft ajánlatoktól kíméljenek meg. Nem össze tévesztendő a sok kilométeres visszatekert nem leinformálható külföldi autókkal. Magyarországi, szervízkönyv, 2 tulajdonos, kevés km-r, nagyon jó állapotban."
Mindez azt sejteti, hogy valóban, egy az átlagnál jobb állapotú autóval lehet dolgunk.

Ezek után mi a fenét érdemes írni a hirdetésbe, hogy ki is tűnjön, hogy valóban egy jobb állapotú autót kínálunk eladásra?

Igen, a valós állapot köszönőviszonyban sem volt a leírtakkal, pedig a szöveg tényleg meggyőző.


Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18386 Dátum: 2013.12.21 12:28:08 »
Igen, a valós állapot köszönőviszonyban sem volt a leírtakkal, pedig a szöveg tényleg meggyőző.

Ez a szöveg inkább kicsit "nagyképű", vagy nem is tudom, mi a jó szó rá... Valóban nehéz jó kommentet írni manapság, ami nem eltúlzott, de nem is szűkszavú, de azért felkelti az érdeklődést. Amíg keresgéltem, én is sokat megnéztem, renegeteg csalódás, elutazott kilométer (ami azért tapasztalatot is hozott). Ráadásul ha nagyon le van vaxolva, szilikonozva, a polírozva, az is gyanús, ha retkes, akkor az a baj (bár én inkább az ápolt, -még ha szilikonos is- kocsikat jobban szeretem).
Sokan félünk a kereskedőktől, de tudomásul kell venni sajnos, hogy a magánszemélyek is egyre dörzsöltebbek! "Nézd meg a gazdát, vedd el(meg) a kocsiját".

Volt egy olyan magánszemély, aki kínált egy T25 116 lovas dízelt; meg is néztem, kívűl rendben volt, motor km hihető volt, csak belűl a műszerfalon voltak kütyük felragasztva, meg az ülések (a még benne lévő gyerekülés körül különösen) foltosak, piszkosak voltak. Esküdözött rá, hogy az mind tökéletesen kiszedhető koszfolt. Mondtam neki, hogy takaríttassa ki, ha kijön kell a kocsi, és a takarítást is kifizetem neki. Persze nem volt hajlandó rá, hogy ő ezzel nem foglalkozik.... Nem kötöttünk üzletet.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18387 Dátum: 2013.12.21 13:29:40 »
Ez a szöveg inkább kicsit "nagyképű", vagy nem is tudom, mi a jó szó rá... Valóban nehéz jó kommentet írni manapság, ami nem eltúlzott, de nem is szűkszavú, de azért felkelti az érdeklődést. Amíg keresgéltem, én is sokat megnéztem, renegeteg csalódás, elutazott kilométer (ami azért tapasztalatot is hozott). Ráadásul ha nagyon le van vaxolva, szilikonozva, a polírozva, az is gyanús, ha retkes, akkor az a baj (bár én inkább az ápolt, -még ha szilikonos is- kocsikat jobban szeretem).
Sokan félünk a kereskedőktől, de tudomásul kell venni sajnos, hogy a magánszemélyek is egyre dörzsöltebbek! "Nézd meg a gazdát, vedd el(meg) a kocsiját".

Volt egy olyan magánszemély, aki kínált egy T25 116 lovas dízelt; meg is néztem, kívűl rendben volt, motor km hihető volt, csak belűl a műszerfalon voltak kütyük felragasztva, meg az ülések (a még benne lévő gyerekülés körül különösen) foltosak, piszkosak voltak. Esküdözött rá, hogy az mind tökéletesen kiszedhető koszfolt. Mondtam neki, hogy takaríttassa ki, ha kijön kell a kocsi, és a takarítást is kifizetem neki. Persze nem volt hajlandó rá, hogy ő ezzel nem foglalkozik.... Nem kötöttünk üzletet.

Hát igen...
A magánszemélyek is kezdenek nagyon dörzsöltek lenni és simán hasba tudnak úgy akasztani, mint egy kereskedő.  :hmmmm:

Én, ahogy már többször írtam is, az első autóvásárlásomból tanulva, csakis 100%-ig megbízható, leinformálható kocsit vagyok hajlandó egyáltalán MEGNÉZNI is.  :cool2:
Új autót nem akarok/tudnék venni, pláne nem olyat, ami mondjuk van olyan szinten mint az Avensis, éppen ezért szerintem mindig is használt autókat fogok majd keresni.  :whistling:
Természetesen fenntartásokkal és nagyon alaposan körülnézve.  :yes:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18388 Dátum: 2013.12.21 13:41:13 »
Igen, a valós állapot köszönőviszonyban sem volt a leírtakkal, pedig a szöveg tényleg meggyőző.


Egy T25 Avensis, hiába 1.6-os, nem reális 1,4 millió forintért. Annyiért megkímélt állapotú E12 Corollákat kaphatsz.  :yes:

Nézzétek meg inkább a már korábban kitárgyalt, Tutivesztes-féle 1.8-ast.  :cool2:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8_sol_elegant_mo-i.1._tulaj_szkonyv.149ekm-7501620



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18389 Dátum: 2013.12.21 13:51:29 »


Nézzétek meg inkább a már korábban kitárgyalt, Tutivesztes-féle 1.8-ast.  :cool2:

Ez sajnos több, mint amit a keret megenged.

A következő autó egy Seat Altea lesz, amit megnéznek vagy megnézünk. Ez itt nagyon offtopik, szóval berakom ezt inkább az Off/Egyéb autók topikba!