Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4393689 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18285 Dátum: 2013.12.15 15:46:13 »
Akkor a kisebb fogyi tempomat nélkül talán abból adódik,hogy sokszor visszaveszel a tempóból (amíg észre nem veszed) és addig nyilván kisebb a fogyi? :hmmmm:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18286 Dátum: 2013.12.15 16:16:18 »
Az én tempomatos tapasztalatom is azt mondja, hogy kicsivel, de növeli a fogyasztást a használata. (nem Toyota autók esetében is)

Én úgy vettem észre, hogy ha teljesen sík az út, akkor azt a fogyit hozza, mintha magam kezelném a gázpedált. Persze ilyen útkörülmények ritkán vannak.
A dombos területen viszont többet fogyaszt az autó tempomattal. Az oka talán az lehet, hogy az autó "ész nélkül" nyomja a gáz, míg hogyha tempomat nélkül megyek, akkor kihasználva a domb előtti esetleges lejtőt kicsit jobban megynomva nagyobb sebességgel futok neki és nem nyomom annyira, sőt lehet még kevésbé is, hiszen elég ha nem 140-nel, hanem akár 130-cal is megfelel, ha felérek a dombtetőre.

A létjogosultságát leginkább autópályán látom. Baromi kényelmes tud lenni egy hosszabb (pl. nekünk legutóbb 4-500 km-es út) alatt a használata. Ekkor szívesen feláldozom azt a pár decit a kényelemért.
Viszont szerintem ügyesen, szakaszosan használva (sík úton igen, dombon felfelé kerülve) hozható vele a normális, a begyakorolt átlagfogyi is.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18287 Dátum: 2013.12.16 22:42:08 »
Sziasztok,

a húgomék autót néznek, corollákat és avensiseket. Mit gondoltok erről az autóról?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_sol_elegant_magyar.megkimelt.keves_km-7473198

Elvileg azért vált eladóvá, mert a tulaj céges paripát kapott.

Ár/érték arány? (Úgy tudom, hogy csak nyári gumi van hozzá, nem tudom az milyen lehet.)

Amennyiben elmegyünk megnézni az autót, akkor mit érdemes rajta megnézni?


Néhány megjegyzés: A húgomék tisztában vannak vele, hogy az 1.6 nem egy erőgép. A sógorom elég sokat megy össze-vissza, de munka autónak egy 1.4-es HDI Peugeot használ, amivel nagyon jó fogyasztásokat produkál. Ezt a Toyotát akkor használnák, ha a városban a húgomnak éppen kellene valamire, vagy ha hosszabb útra mennének (vidékre, kirándulni stb), mondjuk 3 hetente egyszer. A fogasztás persze valamennyire szempont, de ahogy nézem annyira nem is fogyaszt rosszul, 8 körül ehet (?).


Szóval minden ötletet véleményt, szívesen fogadok/fogadunk. Köszi.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18288 Dátum: 2013.12.16 23:06:05 »
...


Néhány megjegyzés: A húgomék tisztában vannak vele, hogy az 1.6 nem egy erőgép. A sógorom elég sokat megy össze-vissza, de munka autónak egy 1.4-es HDI Peugeot használ, amivel nagyon jó fogyasztásokat produkál. Ezt a Toyotát akkor használnák, ha a városban a húgomnak éppen kellene valamire, vagy ha hosszabb útra mennének (vidékre, kirándulni stb), mondjuk 3 hetente egyszer. A fogasztás persze valamennyire szempont, de ahogy nézem annyira nem is fogyaszt rosszul, 8 körül ehet (?).


Szóval minden ötletet véleményt, szívesen fogadok/fogadunk. Köszi.

8 liter átlagban soknak tűnik ezektől az 1.6 motoroktól, persze normál vezetési stílusról beszélek.
Szerintem 6,8-7 inkább hihető, télen persze több. Én legutóbb az 1.6 régi, 321000 fölötti motorral 7,5 liter körül csináltam. De nyáron 6,7 volt. Ezeket több száz kilométeres vegyes használatra mondom. Egyszer egy 84 km-es távon családdal csináltam 5,23-as fogyasztást is (szigorúan 90-100 között óra szerint, sík terepen), szóval még hipermílerkedni is lehet velük  :D
8-nál már rosszul vagyok, az autópályán jöhet össze, valós 140-nél  - és kissé fölötte.

A típust nem ismerem, általánosságokat tudnék mondani, mit néznék meg rajta. A kipufogót biztos, meg a gyertyákat.
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.16 23:08:10 írta vd1234 »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10720
Avensis, mi más?:)
« Válasz #18289 Dátum: 2013.12.16 23:45:16 »
a húgomék autót néznek, corollákat és avensiseket. Mit gondoltok erről az autóról?http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_sol_elegant_magyar.megkimelt.keves_km-7473198

A felszereltsége valóban Sol (azon belül pedig Elegant a fabetét miatt), szóval jól felszerelt, a motorjára se nagyon panaszkodnak, és a teljesítménye is bőven elegendő a normális autózáshoz.
Ha jól látom fóliázott üvegei vannak, illetve nem értem minek írja azt, hogy nem dohányos ha egyszer van légterelő az első ablakon?  :hmmmm: Tudtommal az a bagósok egyik kedvenc extrája, mert "kihamuzáskor" nem viszi le a szél a fejüket. Persze lehet csak szeret lehúzott ablakkal szaladgálni, mindenesetre az nem gyári extra rajta, ahogy a gumiszőnyeg sem. Nem is igazán passzol méretileg bele, ahogy látszik is a képen.
A becsatolt anyósülés-övet sem értem igazán.  :hmmmm:
Szóval képek alapján jól néz ki, megvan mind a 4 db dísztárcsája, de az autó valamiért nincs komplettbe fényképezve hátulról. Persze ez nem jelenti azt feltétlenül, hogy sérült lenne, de ugyebár a mai valóságban az ember csak legyen gyanakvó...  ;)
A széria bevezetésekor előfordultak párásodási gondok a lámpabúrák esetében - ha jól emlékszem mintha Tutivesztesnek gariban cserélték is volna őket anno?  :hmmmm: De hogy ez most hány modellt és melyikeket érinthette, illetve ténylegesen hány autóban kellett cserélni, azt nem tudom.
Illetve ha jól tudom az 1.6-oshoz nem adtak VSC-t és TRC-t, szóval ennyi "kényelmetlenség" lehet az alapmotorral csak.
1.3M -ért szerintem odaadnák.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18290 Dátum: 2013.12.17 07:21:54 »
8 liter átlagban soknak tűnik ezektől az 1.6 motoroktól, persze normál vezetési stílusról beszélek.
Szerintem 6,8-7 inkább hihető, télen persze több. Én legutóbb az 1.6 régi, 321000 fölötti motorral 7,5 liter körül csináltam. De nyáron 6,7 volt. Ezeket több száz kilométeres vegyes használatra mondom. Egyszer egy 84 km-es távon családdal csináltam 5,23-as fogyasztást is (szigorúan 90-100 között óra szerint, sík terepen), szóval még hipermílerkedni is lehet velük  :D
8-nál már rosszul vagyok, az autópályán jöhet össze, valós 140-nél  - és kissé fölötte.
enyém is 8 körül eszik és közben egy kategóriával kisebb.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18291 Dátum: 2013.12.17 08:05:39 »
a húgomék autót néznek, corollákat és avensiseket. Mit gondoltok erről az autóról?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_sol_elegant_magyar.megkimelt.keves_km-7473198

Szia.

Szerintem, ha valóban annyi km van az autóban, ahogy írják, akkor ott különösen odafigyelni talán nem kell, ha tényleg vigyáztak az autóra.
Az általános dolgokat átnézitek, amiket vásárlás előtt ajánlatos. Kirívó probléma ekkora futásteljesítménynél nem nagyon lehet elvileg.

Az szerencsés, hogy ilyen felszeretséget társítottak az 1.6-os motor mellé. A legtöbb esetben az alapfelszerelt modellekkel találkozni 1.6 esetén. Ez a felszereltség viszont teljesen elég. Nagyon sok minden benne van, mondhatjuk rá, hogy gazdagon felszerelet, főleg az akkori kortársaihoz képest.
A hellyel, csomagtartóval biztos elégedettek lennétek, lennének.

Nekem eddig 1.6-hoz nem volt szerencsém. A többi motorral megfelelően mozog ez az autó. Szerintem az 1.8-as motor sem fogyasztana többet.
Viszont, ha tényelg ilyen tartalék autó lesz, akkor akár ez a motor is elegendő lehet. Előtte probáljátok ki, üljetek bele egyszerre többen is, nézzétek meg hogy miként mozog, sőt kapcsoljátok be a klímát is. Ha így elfogadható, akkor döntsetek.

Az éves szervizelése igaz, hogy 15ekm-ként esedékes, de olcsó. Nekem eddig - úgy hogy én vittem az olajat - az összes éves szervízem márkaszervízben 10-12 eFt között megállt.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18292 Dátum: 2013.12.17 08:53:58 »
Richkan, csatlakozom az előttem szólókhoz, ezzel a motorral is elég lehet, ha az ember nem támaszt felé túl nagy elvárást. A fogyasztása max városban érheti el a 8-9 litert, országúton, illetve vegyesben 7-7,5 úgy, hogy különösebben nem figyelnek a fogyasztásra, 6-7 liter meg akkor, ha akár csak egy picit is odafigyelnek. Képes a 6 liter alatti országúti fogyasztásra is. Egy jó ismerősöm kb 2 hónapja vett ugyanilyen T25-öt az 1,8 vvt-i motorral. BP-ről Bcsabára hazajövet 5,8 lett a számított átlaga max 110-es tempóig.

Viszont sokban függhet az állapota attól, hogy hol használták helyileg. Pl. ennek az ismerősömnek az autója ugyan csak 140.000 km-t futott igazoltan, mégis, mivel ennek nagyrészét Budán, illetve, annak is egy olyan részén, ahol iszonyú meredek utcák vannak, így a kuplungja és fékei meg is sínylették, azok tavasszal cserések lesznek. Szóval, jól át kell nézni/nézetni mindenét és ezt követően alkudni meg a vételárban.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18293 Dátum: 2013.12.17 09:08:08 »

a húgomék autót néznek, corollákat és avensiseket. Mit gondoltok erről az autóról?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_sol_elegant_magyar.megkimelt.keves_km-7473198

Elvileg azért vált eladóvá, mert a tulaj céges paripát kapott.


Nem sok nőt láttam eddig Ave-t vezetni  :szemez: , nem az a tipikus női autó.
Városi autózáshoz bőven elég lehet az 1.6-os motor.  Nekem az eddigi kulcsos autó 1.6-os Mondeo volt, ami nagyobb kasztni, mint az AveII. Ha nem kell autópályára menni, akkor bőven elég, és csendes. (az igaz, hogy a skoda 1.2 motorral jobban kapar, mint a 1.6 mondeo)

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18294 Dátum: 2013.12.17 09:31:46 »
Nem sok nőt láttam eddig Ave-t vezetni  :szemez: , nem az a tipikus női autó.

Ezzel én is így vagyok.
Meg is néztem az enyémhez hasonló fekete T25 autót, amiből a múltkor egy hölgy szállt ki.
"Cuki" leopárd mintás üléshuzata volt elől. Nekem nagyon ... ááhh!!! De hát ízlések és pofonok.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10720
Avensis, mi más?:)
« Válasz #18295 Dátum: 2013.12.17 09:51:07 »
Viszont függetlenül attól, hogy férfi vagy nő vezeti, egy tolatóradar beszerelése erősen ajánlott.  ;)

Szaladgálós autónak nem tenné meg esetleg egy Corolla? Ahogy látom az is felmerült. Persze nem tudom abból ki lehet-e fogni hasonlóan felszereltet és állapotút ennyiért.

Az Avensis Sedan 4630 mm hosszú, és több bevásárlóközpontos parkolóból már ennek is kilóg a fara a parkolóhelyek szűkre szabása miatt. Pesten legalábbis.  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

GeriCool

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 117
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18296 Dátum: 2013.12.17 10:34:45 »
Jónap!
2002-es benzines Avensisemben akkumulátor cserélnék. Kérdésem lenne, hogy megéri e gyári Optifitet venni vagy valami márkásabb is megteszi mondjuk Exide, Varta?
Avensis 2014
2.0 D-4D

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #18297 Dátum: 2013.12.17 10:37:26 »
bosch
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18298 Dátum: 2013.12.17 10:40:22 »
Köszönöm szépen mindenkinek az eddigi infókat és tanácsokat!


A becsatolt anyósülés-övet sem értem igazán.  :hmmmm:


Hmmmm, ezt észre sem vettem, nem értem miért van becsatolva.



Az éves szervizelése igaz, hogy 15ekm-ként esedékes, de olcsó. Nekem eddig - úgy hogy én vittem az olajat - az összes éves szervízem márkaszervízben 10-12 eFt között megállt.

Ez tényleg vállalható költség. Barátom éppen tegnap vitte a második generációs Mazda 6-osát harmadik éves szervízére és 90e Ft-ot mondtak neki, igaz ő semmit nem vitt, hiába mondtam hogy vigyen legalább olajat. Ehhez képest a toyota nagyon is józan áron szervízelhető.


Viszont sokban függhet az állapota attól, hogy hol használták helyileg. Pl. ennek az ismerősömnek az autója ugyan csak 140.000 km-t futott igazoltan, mégis, mivel ennek nagyrészét Budán, illetve, annak is egy olyan részén, ahol iszonyú meredek utcák vannak, így a kuplungja és fékei meg is sínylették, azok tavasszal cserések lesznek. Szóval, jól át kell nézni/nézetni mindenét és ezt követően alkudni meg a vételárban.

Igen, ez jó kérdés, hiszen tényleg nem mindegy hogy hogyan ment bele az a 159e km. Mindenesetre ha ez valós adat, akkor azt gondolom hogy vállalható "normál" használat esetén.


Szaladgálós autónak nem tenné meg esetleg egy Corolla? Ahogy látom az is felmerült. Persze nem tudom abból ki lehet-e fogni hasonlóan felszereltet és állapotút ennyiért.

A Corolla a másik lehetőség. Azt is nézegetik, nézegetjük. Viszont ha abból a szempontból nézzük, hogy a sógorom az 1.4HDI 206-os Peugeut munkaautójával tud szaladgálni, azzal általában ketten eljárnak a városban is tényleg nevetségesen alacsony fogyasztással és a másik autót inkább a ritkább hosszabb kirándulásokra használnák és akkor, ha a városban mindkét autó kell, akkor az ave nem rossz választás szerintem. Na meglátjuk...

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18299 Dátum: 2013.12.17 11:10:17 »
Richkan, csatlakozom az előttem szólókhoz, ezzel a motorral is elég lehet, ha az ember nem támaszt felé túl nagy elvárást. A fogyasztása max városban érheti el a 8-9 litert, országúton, illetve vegyesben 7-7,5 úgy, hogy különösebben nem figyelnek a fogyasztásra, 6-7 liter meg akkor, ha akár csak egy picit is odafigyelnek. Képes a 6 liter alatti országúti fogyasztásra is. Egy jó ismerősöm kb 2 hónapja vett ugyanilyen T25-öt az 1,8 vvt-i motorral. BP-ről Bcsabára hazajövet 5,8 lett a számított átlaga max 110-es tempóig.

Viszont sokban függhet az állapota attól, hogy hol használták helyileg. Pl. ennek az ismerősömnek az autója ugyan csak 140.000 km-t futott igazoltan, mégis, mivel ennek nagyrészét Budán, illetve, annak is egy olyan részén, ahol iszonyú meredek utcák vannak, így a kuplungja és fékei meg is sínylették, azok tavasszal cserések lesznek. Szóval, jól át kell nézni/nézetni mindenét és ezt követően alkudni meg a vételárban.

Nekem T25, 2005, 1.8 VVTi motorral szerelt Avem van. ~3000 km után az átlagom 6,0 L körül mozog. Hétvégén ~150 km-es út után 5,7 - 5,8 körül alakul a fed.comp. szerint, viszont hétköznapi városi használatban péntekre felkúszik 6,2 - 6,4 körülire. Ez így átlagban olyan 6,0 körül van úgy, hogy nem figyelek oda kényszeresen a fogyasztásra. Ált. 60 és 100 - 110-el szoktam menni.
Én teljesen meg vagyok vele elégedve! Sőőőt!! Nagyon is! Rosszabbra számítottam.
De ma este felé már fogok tudni mondani pontosabb adatot is, mert hétvégén volt egy Veszprém - Bécs - Keszthely- Veszprém utam. Teli tankkal indultam, ma tele tankolom és meglátjuk mi lesz a vége.