Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4330974 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18015 Dátum: 2013.11.30 00:52:42 »
Viszont ő egy új versenyző.
De vajon mi lelte azt a váltógombot, vagy csak rosszul fénylik.

Ez valóban egy elég érdekes felszereltségi kombináció. Xenon lámpás, és állítólag fűthető az első szélvédője, ott a tempomat karja is - és bár a kárpit nem látszik, de a leírtak alapján bőrös kell, hogy legyen (mivel elvileg ezt a felnyíló motoros navit is csak a csúcsfelszereltséghez lehetett rendelni). Felniből is "csak" 16-os van rajta.
"Alkonyatkapcsolós fényszóró" - lehet a svédeknél előírás volt, de a ráncfelvarrás előtti T25-ösökben nem volt ilyen Auto opció a fényszórónál. Érdekes ez a "skandináv csomag".  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #18016 Dátum: 2013.11.30 08:05:12 »
1.4benzin?
1.5, valami 88 lovas lehetett asszem. ment rendesen, nagyon jó volt az ülés (pláne miután a kárpitos megcsinálta rá a bőr-textil kombót amit annyira szeretek), nagy a csomagtartó, pályán 8 körül fogyasztott, egyszer mentem vele két tankolás közt végig padlógázon, akkor valami 13-at  :devil: brüsszelben 11-12 volt az átlaga. de két év alatt ötezer km-t se mentem vele, úgyhogy hazavittem és letámasztottam hogy inkább otthon álljon, aztán valaki baromi jól járt vele
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.30 08:06:47 írta csufár »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18017 Dátum: 2013.11.30 08:09:53 »
Ez valóban egy elég érdekes felszereltségi kombináció. Xenon lámpás, és állítólag fűthető az első szélvédője, ott a tempomat karja is - és bár a kárpit nem látszik, de a leírtak alapján bőrös kell, hogy legyen (mivel elvileg ezt a felnyíló motoros navit is csak a csúcsfelszereltséghez lehetett rendelni). Felniből is "csak" 16-os van rajta.
"Alkonyatkapcsolós fényszóró" - lehet a svédeknél előírás volt, de a ráncfelvarrás előtti T25-ösökben nem volt ilyen Auto opció a fényszórónál. Érdekes ez a "skandináv csomag".  :hmmmm:
szerintem az volt a legjobb, avékhoz kapható navi. a lentire sokkal jobban lefelé kell nézni, szupernek  tartom, hogy csak akkor látszik, ha rá van adva a gyújtás. a volvok, audik tudják ezt hasonlóan. meg az első szériás mazda6. egyébként az én avém is automata lámpás volt, de az már fészliftes volt

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Avensis, mi más?:)
« Válasz #18018 Dátum: 2013.11.30 10:32:55 »
Nekem is jobban bejön az a régebbi felnyíló motoros Navi, csak sajnos utólag elég költséges a beépítése. Először én ugye ilyet akartam - be is szereztem hozzá a távirányítót és a külön középkonzolos panelt a monitorral - , de csak átkábelezni az autót, hogy működjön vele valami 400e Ft lett volna, kérdeztem a márkakereskedésben.
Azon kívül, hogy nem vonja el annyira a figyelmet, még kevésbé is van szem előtt, hiszen az motorosan rácsukódott a középkonzol tetetéje, a többinél meg ugye ott van a navi a "kíváncsi tekintetnek szabadon", bármikor feltörhetik az autót érte.

Szintén nem szól mellette az, hogy állítólag jövőre már nem lesz hozzá frissített térkép, illetve nem köthető rá tolatókamera (nincs videó bemenet), és utólag nem is magyarítható.
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.30 10:35:35 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18019 Dátum: 2013.11.30 13:53:25 »
engem a magyarítás nem érdekel, a frissítés sem igazán, elvégre a papíros térképeim se a tegnapi állapotot mutatják  :hug: remélem, a következő kocsimban lesz navi. tulképp nekem az egy létfontosságú extra, pláne külföldön  :whistling:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Avensis, mi más?:)
« Válasz #18020 Dátum: 2013.11.30 14:51:57 »
Ha azt nézzük ezen a téren is óriásit fejlődött a technológia. 80-as években még sehol nem volt a Navigáció, aztán megjelentek a milliós, szerény tudású gyári kivitelek.
Igaz a Toyotának ezen belül is óriási lemaradása volt, főleg az Mo térképet illetően. A 2000-es évek elején még a nagy városok sem voltak rajta utcaszinten, és ugyebár 2004 környékén az a felnyíló motoros lcd-s Navi felára majd 800e Ft volt.

Amúgy jó kis extra a Navi (tolatókamerával mégtutibb  :wub: :clap: :D ) , az itthoni TMC szolgáltatásnak még van hova fejlődnie, de azért alakul.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18021 Dátum: 2013.11.30 15:03:58 »
Ha azt nézzük ezen a téren is óriásit fejlődött a technológia. 80-as években még sehol nem volt a Navigáció, aztán megjelentek a milliós, szerény tudású gyári kivitelek.
Igaz a Toyotának ezen belül is óriási lemaradása volt, főleg az Mo térképet illetően. A 2000-es évek elején még a nagy városok sem voltak rajta utcaszinten, és ugyebár 2004 környékén az a felnyíló motoros lcd-s Navi felára majd 800e Ft volt.

Amúgy jó kis extra a Navi (tolatókamerával mégtutibb  :wub: :clap: :D ) , az itthoni TMC szolgáltatásnak még van hova fejlődnie, de azért alakul.
Ez a gyári navi teljessen felesleges, amikor pár 10 eFt-ért lehet külön is venni :D
Meg már ott van az okostelcsi is.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18022 Dátum: 2013.11.30 15:13:12 »
Ez a gyári navi teljessen felesleges, amikor pár 10 eFt-ért lehet külön is venni :D
Meg már ott van az okostelcsi is.
Nekem a Wayteq x820BT TMC-vel, 2013 tavaszi térképpel nagyon bejön  :yes:
A gyári navigáció arisztokratikusabb  :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18023 Dátum: 2013.11.30 15:21:36 »
én még egy olyan telefonba telepített navit sem láttam, ami pariban lett volna a beépítettel. pl azért, mert azt nem kell állandóan tölteni, nincsenek zsinórok, nem veszíti el a jelet egy alagútban (persze ez nem igaz, ugyanúgy elveszíti, csakhogy látja a kormányszöget  meg a sebességet, úgyhogy képes elegánsan - és hitelesen -  hazudni), no meg nagyobb is. persze ez egy villámsebesen fejlődő technológia, de ahogy a telefonos alkalmazásoké fejlődik, úgy kénytelen azzal lépést tartani az autógyártás, hogy legalábbis ne maradjon le nagyon, úgyhogy szerintem mindig meglesz a beépített rendszerek vonzereje.
újonnan én se fizetnék százezres pluszt egy gyári naviért, de én úgysem szándékozom új kocsit venni, a használtaknál meg már csak töredéke a felár
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.30 15:23:48 írta csufár »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18024 Dátum: 2013.11.30 15:24:44 »
Nekem a Wayteq x820BT TMC-vel, 2013 tavaszi térképpel nagyon bejön  :yes:
A gyári navigáció arisztokratikusabb  :D
Aha, lehet :euro:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18025 Dátum: 2013.11.30 15:32:23 »
én még egy olyan telefonba telepített navit sem láttam, ami pariban lett volna a beépítettel. pl azért, mert azt nem kell állandóan tölteni, nincsenek zsinórok, nem veszíti el a jelet egy alagútban (persze ez nem igaz, ugyanúgy elveszíti, csakhogy látja a kormányszöget  meg a sebességet, úgyhogy képes elegánsan - és hitelesen -  hazudni), no meg nagyobb is. persze ez egy villámsebesen fejlődő technológia, de ahogy a telefonos alkalmazásoké fejlődik, úgy kénytelen azzal lépést tartani az autógyártás, hogy legalábbis ne maradjon le nagyon, úgyhogy szerintem mindig meglesz a beépített rendszerek vonzereje.
újonnan én se fizetnék százezres pluszt egy gyári naviért, de én úgysem szándékozom új kocsit venni, a használtaknál meg már csak töredéke a felár
Abban igazad van, külföldön nagyon jó és kell a navi. Itthon vidéken is nagyon jó. Bár egyre kevesebbet használom, mert a legtöbb helyen már többször jártam. Bp-en alig, vidéki városokban, ha cimre megyek akkor többször.
De van ,hogy csak látni akarom a valós sebességemet és hogy mennyi idő van még az érkezésig.

airline

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18026 Dátum: 2013.11.30 15:48:28 »
Sziasztok!
Szeretném az első lámpákban az összes izzót újra kicserélni csak nem tudom milyenfajták kellenek bele(H4?,H7?). 2003-as T25 projektoros lámpák.Ebben kérném a segítségeteket.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18027 Dátum: 2013.11.30 15:59:10 »
Sziasztok!
Szeretném az első lámpákban az összes izzót újra kicserélni csak nem tudom milyenfajták kellenek bele(H4?,H7?). 2003-as T25 projektoros lámpák.Ebben kérném a segítségeteket.

Itt keresgélj, az autód összes, akár külső és belső izzóját is megleled.
http://am_application.osram.info/publish/index_en.html

airline

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18028 Dátum: 2013.11.30 16:14:42 »
köszi

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18029 Dátum: 2013.12.01 14:47:08 »
Sziasztok!
Szeretném az első lámpákban az összes izzót újra kicserélni csak nem tudom milyenfajták kellenek bele(H4?,H7?). 2003-as T25 projektoros lámpák.Ebben kérném a segítségeteket.
Az jo mulatság lesz, arra készülj fel!
'08 RX400h
'09 Prius 3