Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4236422 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re: Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17820 Dátum: 2013.11.23 14:04:10 »
ja,én is láttam.
de én beixeltem a normál állapotot,magyar érv.forgalmit,tempomat,megnéztem a futott kmt,enyémhez van téli + kopottas nyári szett.
végig szakszervizes.
bedobom 2millára,majd meglátjuk mi lesz.
egy próbát megér,meglátjuk. a lelkem nyugodt marad,ha nem kel el a mazda,de megpróbálni meglehet.

OK. hajrá.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17821 Dátum: 2013.11.23 14:05:57 »
Ez is teljesen érthető.
De azért remélem, hogy Robinál nem egy garnitúra gumi fogja eldönteni a kérdést.  :)
természetesen nem ezen múlna,sőt még 2garnitúra gumin sem.
a kertesház a fő csapásirány,ez az ave nem volt bekalkulálva.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Optimus86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17822 Dátum: 2013.11.23 14:23:42 »
A 99-es Avensis Sol-unknak a váltó gömbjét újra kellene bőröztetni. Tudtok erre szakit?

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17823 Dátum: 2013.11.23 14:30:34 »
A 99-es Avensis Sol-unknak a váltó gömbjét újra kellene bőröztetni. Tudtok erre szakit?

Nem tudom hova valósi vagy.

Pl.
Budapesten:
http://www.varrga.hu/

Kisbéren:
http://www.hunyadi.co.hu/

Mindkettőjök munkájával találkoztam már. Szépen dolgoznak.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17824 Dátum: 2013.11.23 14:46:13 »
ja,én is láttam.
de én beixeltem a normál állapotot,magyar érv.forgalmit,tempomat,megnéztem a futott kmt,enyémhez van téli + kopottas nyári szett.
végig szakszervizes.
bedobom 2millára,majd meglátjuk mi lesz.
egy próbát megér,meglátjuk. a lelkem nyugodt marad,ha nem kel el a mazda,de megpróbálni meglehet.

1 990 000-re tedd   ;)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17825 Dátum: 2013.11.23 14:53:49 »
2.0 d4d 126le moci. felszereltséget nem vágom.
xenon nincs,tempomat van,légzsák böven,talán 9.
a segge jobb lökös szélén mégis megvan húzva egy kicsit.;(

Tudtommal a Sol Plus esetében széria volt a 17-es alufelni (illetve opciósan lehetett kérni motoros előlapos Navit, 100e Ft-ért). Csak ennyi volt a különbség a Sol-hoz képest.
A tempomat séria lett a ráncfelvarrás utáni dízelekhez, illetve ha van rajta első ködlámpa, és nem tekergetős a klima, akkor biztosan Sol, illetve a felnik esetén Sol Plus.

A 9 lufi meg tulajdonképpen 7, hiszen a függönylégzsák végig ér az első-hátsó fejtérnél (illetve ha oldalról van csatt, akkor az egész nyílik), de az csak 1 nagy "tömb". Valamiért a 9 terjedt el, mondjuk jobban/többnek is hangzik, mint a 7.  :devil:
A páratlan légzsákszámról meg valóban a vezetőoldali térdlufi tehet, az Avensis volt az első autó a világon, amelyikbe beszerelték (és természetesen rögtön szériában adták  :yes: ).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17826 Dátum: 2013.11.23 15:02:53 »
A Mazda vs Avensis témával kapcsolatban, én megtartanám az 5-öst. Nekem nagyon bejött a tiéd, amikor megnéztem, nagyon sok praktikus megoldása van, amiről egy kombi Avensis álmodni se merne. A már említett magasabb üléshelyzet, illetve a tolóajtók, amikért a gyerekek megvesznek, és szűk parkolóban nagyon is jól tudnak jönni.  :wub:
Amik hirtelen rémlenek cserélt dolgok a Mazdán és egy garnitúra gumi, az átírás meg egyebek már elég szép összeg, azt vissza érte már nem kapnád.

És nem tudom hány hónapja áll az Avensis a hercehurca miatt, de olajat meg egyebet gondolom azon is cserélnél, mindegy mikor volt szervizben utoljára. És egy lökőst fényezni/javítani sem csak ezer Ft-s tétel.

Az Avensis pedig Avensis lesz 3-4 év múlva is, akkor is ott lesz a használt piacon. De persze tudom egy ilyen megkímélt példányt valóban ritka szerencse kifogni, de én nem váltanék. Egyelőre biztos nem. ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17827 Dátum: 2013.11.23 15:21:56 »
Sziasztok,

sok okosságot tanultam már ezen a fórumon, most egy újabb problémát szeretnék megosztani és kérdést feltenni.
2004-es D4D Avensis.
A fűtés rendszer csak hideg levegőt fúj.
Egyik ismerősöm önteszt végrehajtásakor kiolvasta a légkondi/fűtés kezelőpaneljén a következő két hibakódot:
41
46
Tudja valaki, hogy ez mit jelent esetleg, illetve neten hol lehet ennek utánanézni?

Előre is köszönöm!

Üdv!
Üdv!

Esetleg még itt:
http://alflash.com.ua/Diagn/MILcode.pdf

Nem biztos, hogy ezek a kódok a fűtés elmaradásának okai. Esetleg következményei. Mondjuk a 46 nincs benne  :hmmmm:

Nem értek hozzá annyira, de az újaknál elvileg már nincs fűtéscsap, hanem a levegő útjának váltásával lehet kapcsolni a fűtést. Érdemes lenne megnézni, hogy a radiátor meleg-e? Még a tűzfalon a motortérből is meg lehetne tapintani a csöveket, amik rámennek, hogy melegednek-e?
A toyodiy-en rákeresel az autódra, és látni, hogy mi melyik.

A hűtőrendszered nem levegős? Van elég folyadék a rendszerben és a tágulásiban? A termosztát jól működik?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17828 Dátum: 2013.11.23 17:59:55 »
A Mazda vs Avensis témával kapcsolatban, én megtartanám az 5-öst. Nekem nagyon bejött a tiéd, amikor megnéztem, nagyon sok praktikus megoldása van, amiről egy kombi Avensis álmodni se merne. A már említett magasabb üléshelyzet, illetve a tolóajtók, amikért a gyerekek megvesznek, és szűk parkolóban nagyon is jól tudnak jönni.  :wub:
Amik hirtelen rémlenek cserélt dolgok a Mazdán és egy garnitúra gumi, az átírás meg egyebek már elég szép összeg, azt vissza érte már nem kapnád.

És nem tudom hány hónapja áll az Avensis a hercehurca miatt, de olajat meg egyebet gondolom azon is cserélnél, mindegy mikor volt szervizben utoljára. És egy lökőst fényezni/javítani sem csak ezer Ft-s tétel.

Az Avensis pedig Avensis lesz 3-4 év múlva is, akkor is ott lesz a használt piacon. De persze tudom egy ilyen megkímélt példányt valóban ritka szerencse kifogni, de én nem váltanék. Egyelőre biztos nem. ;)
én ugy emléxem,h 9 helyen van megjelölve az avéban az srs airbag kis ablakocska.
kormány,anyósülés előtt,2első ülés külső oldalai, a oszlopok,hátsó oszlop,meg térd,ez 9.

az ave nyár óta áll,januárban volt olajcserén ~35e km-nél.
a lökös javítása úgy 40ből kijön,picit horpadt is,mély karcolással.

jaja,már bőven 100e fölött vok átírással,amit mazdára költöttem.
nyárigumit még nem vettem,ami volt,elpasszoltam/cseréltem.
mindig van vmi biznisz;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17829 Dátum: 2013.11.23 18:10:41 »
én ugy emléxem,h 9 helyen van megjelölve az avéban az srs airbag kis ablakocska.

Én úgy tudom, hogy a függönylégzsák az A oszloptól egészen a C oszlopig húzódik, és így alkot egy egységet (1 lufit). Ha nem így lenne majd kijavít valaki.

T22-es ráncfelvarrt Avensis esetében volt fejlégzsák a 2 literes benzinesnél, de az csak az A oszloptól a B-ig "tartott".

Pl Mercedes esetében létezik már jó ideje hátsó oldallégzsák is, de azokakra az autókra is csak annyit írnak, hogy összesen 8 lufi van bennük (2 első, 2 oldalsó, 2 függöny és 2 hátsó oldalsó).
Hasonlóan számol a Volvo is, a legelső S80-asban lévő függönylégzsákot ők is összesen 2 db-nak számolták, ezért volt "csak" 6 lufi bennük.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Optimus86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17830 Dátum: 2013.11.23 18:16:03 »
Nem tudom hova valósi vagy.

Pl.
Budapesten:
http://www.varrga.hu/

Kisbéren:
http://www.hunyadi.co.hu/

Mindkettőjök munkájával találkoztam már. Szépen dolgoznak.

Köszönöm!
Ráírtam a pestire.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17831 Dátum: 2013.11.23 20:07:49 »
Robi!

Csak mintaként, ez egy Sol Plus, amire Xtrem is gondolt. Itt van a Sol Plus alufelnije, illetve a gyári (100eFt-os) navi is.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_sol_plus_magyar_szervizkonyv-navigacio-7428889

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17832 Dátum: 2013.11.23 22:57:40 »
A "Plus" legárulkodóbb jele talán a 17-es felni, mert általában ha az ember extraként rendeli, megelégszik a kisebb, 16-os mérettel (mert 17-es esetén kellene egy komplett új garnitúra gumi is, az úgy meg már nem éri meg annyira).
Szóval egy Sol-on is lehet alufelni +pénzért, de az általában "csak" 16-os lesz.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17833 Dátum: 2013.11.24 10:31:41 »
Robi!

Csak mintaként, ez egy Sol Plus, amire Xtrem is gondolt. Itt van a Sol Plus alufelnije, illetve a gyári (100eFt-os) navi is.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_sol_plus_magyar_szervizkonyv-navigacio-7428889
a szóbanforgó gépben navi nincs,alufelni nincs.
akkor az biza sol lehet.
tegn.este felhivott az utcánkban lakó vállalkozó fia,h tényleg meg akarom e venni az avét. meg hogy ő mindenképp megvenné,ha visszalépek neki szóljak már először;)
egy debreceni nepper is bejelentkezett.
és még fel sem került hahura a gép.
a tulajonjog öröklésnél hogy müködik?
a bácsi idősebb lánya lett a tulaj,ilyenkor átírás,uj papirok kellenek? ha adásvételit írunk,ki irja azt alá?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17834 Dátum: 2013.11.24 11:17:01 »
Nem akarok nagy hülyeségeket írni, de mintha a tulajdonosváltásokat 15 napon be kellene jelenteni az önkormányzatnál. Utána jó pénzért új okmányok kellenek, illetve ha a lánya lett a tulaj, gondolom ha az autó nem lett kivonva a forgalomból, akkor neki illett volna új biztosítást is kötnie az autóra.

Elhunyt ember nem lehet/maradhat tulajdonos vagy üzembentartó, elég morbid lenne.  :innocent:

Persze ha nem így van, majd valaki kijavít.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61