Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4236033 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17745 Dátum: 2013.11.21 18:09:11 »
Ez az ami nagyon tetszett nekem,de másnapra már nem volt meg,tehát nem sokáig hirdették.Most vagy nem alkudott semmit és azért tudta elvinni,vagy adott érte 1.5m és akar még fél millát keresni rajta.
...ezeken a képeken még szebb... :cry:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17746 Dátum: 2013.11.21 18:18:33 »
Ez az ami nagyon tetszett nekem,de másnapra már nem volt meg,tehát nem sokáig hirdették.Most vagy nem alkudott semmit és azért tudta elvinni,vagy adott érte 1.5m és akar még fél millát keresni rajta.
...ezeken a képeken még szebb... :cry:

Látod, látod. Pedig mi javasoltuk is neked.  :cry:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17747 Dátum: 2013.11.21 18:40:33 »
így meg ez, nincs ezzel semmi gond. valaki olcsón árulta, egy kereskedő azonnal látta, hogy nagyon jó az ár-érték arány, megvette és azonnal továbbadja többért...

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17748 Dátum: 2013.11.21 18:43:06 »
így meg ez, nincs ezzel semmi gond. valaki olcsón árulta, egy kereskedő azonnal látta, hogy nagyon jó az ár-érték arány, megvette és azonnal továbbadja többért...
Persze tudom, én sem élek lila ködben.
Csak tudom, hogy még ennyiért is el fogja tudni adni, mert jó az autó. Az előző tulajt meg majd eszi a fene, hogy miért nem volt türelmesebb.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17749 Dátum: 2013.11.21 19:22:01 »
lehet, hogy neki mg azonnal kellett a pénz és az megért párszázezret, nem lehet tudni. én is elkótyavetyéltem a mazda5-ösömet (két és fél évesen, 45ezer km-rel féláron eladni egy kocsit elég fájdalmas), amikor az avensist kellett megvenni, de az meg még olcsóbb volt  :hug:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17750 Dátum: 2013.11.21 19:37:31 »
lehet, hogy neki mg azonnal kellett a pénz és az megért párszázezret, nem lehet tudni. én is elkótyavetyéltem a mazda5-ösömet (két és fél évesen, 45ezer km-rel féláron eladni egy kocsit elég fájdalmas), amikor az avensist kellett megvenni, de az meg még olcsóbb volt  :hug:

Tényleg. Legyen így és akkor én is nyugodtabban tudom értékelni

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17751 Dátum: 2013.11.21 21:09:23 »
Nem annyira buta ember a nepper, mint amilyennek mutatja magát. Felvázolja telefonban, hogy ekkora lökettérfogatú motorra nincs kereslet ma az országban, és így meg úgy válság van, télen a kutya sem akar autót venni (nekem kb ezeket mondták, persze a motort nem  :devil:,  én decemberben adtam el az enyémet), stb., stb.
Alszol rá pár napot, reménykedsz hátha csoda történik, és felhív valaki. De aztán kötélnek állsz, és "elherdálod" az autót.

Nálam még olyat is megléptek, hogy a kialkudott ár, amire kezet ráztunk sem annyi lett. Még 20e Ft lejött belőle "állapotfelmérés" cimszó alatt. Előtte 3x is voltam a kereskedésben, 3-an is vezették az autót, és egyszerűen nem tudtak mibe belekötni a magas km futáson kívül...
Ott álltam a kocsi mellett, valaki körbement rajta rétegvastagságmérővel, felnyitotta a motorháztetőt, megnézte stimmel-e az alvázszám, és szevasz.

Én is viszontláttam az autómat másnap a neten, 300 valahányezerrel drágábban, persze a km-et nem írták bele a hirdetésbe, és az összes számla és a szervizkönyv is ugrott (hiszen akkor kiderült volna a 226e km-es futás). Valaki innen a fórumról megnézte az autót, ha jól rémlik ő már 110e km-et látott az autó órájában...  :innocent: Az autó 5 nap múlva már nem volt meg  :cry: , és csak remélni tudom, hogy az új tulaj hasonlóan vigyázott/vigyáz rá, ahogy én is tettem...


Teljesen igazad van!  :yes:

Én a Corollámat konkrétan nem voltam hajlandó ismeretlennek eladni. Szerencsére anyukám átvette.  :cool2:
Ő szintén így volt a Yarisával, ő kereskedésbe nem akarta beadni. Azt mondta, inkább maradjon még rajtunk fél évig, ő nem adja oda akárkinek.  ;)

Szerencsénk volt, mert (ahogy az eladó Yaris topikban írtam is) egy házaspár megvette.  :)

Hiába sokaknak az autó csak egy tárgy, de én nem tudnám úgy odaadni valahová, hogy nem vagyok meggyőződve róla, hogy oda fognak figyelni rá.  :nonono:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

M@rci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17752 Dátum: 2013.11.21 21:31:02 »
Igen. Az a kis csavarozható egybe kütyü.
Jó, hogy lehet kapni.  :cry:

Csak a műanyag kütyü?

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17753 Dátum: 2013.11.22 08:08:17 »
Igen. Az a kis csavarozható egybe kütyü.
Jó, hogy lehet kapni.  :cry:

Igen. No comment.  :censored:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17754 Dátum: 2013.11.22 08:25:04 »
Még  annyit, hogy a nepper azonnal reagál, mivel ugye ebből él, figyeli a hirdetéseket, és gondolom utazik 100km-eket is akár. Míg a magánszemély taku-bakuzik, elmenjen-e megnézni, felrakja fórumokra "megszakérteni" :D stb. Én 2x jártam így, hogy egy hirdetés alapján baromi jó és nem drága kocsit reggel felraktak, DU már nem volt fent.. Az egyiket aztán később meg is néztem már drágában hirdetve, persze, az is keresni akart rajta(annak a hátulja volt enyhén sérült, de nagyon kevés km-es, megcsináltatta-faceliftes lámpákkal.., aztán hirdette  olyan +600e-rel  :whistling:)

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17755 Dátum: 2013.11.22 08:36:34 »
Még  annyit, hogy a nepper azonnal reagál, mivel ugye ebből él, figyeli a hirdetéseket, és gondolom utazik 100km-eket is akár. Míg a magánszemély taku-bakuzik, elmenjen-e megnézni, felrakja fórumokra "megszakérteni" :D stb. Én 2x jártam így, hogy egy hirdetés alapján baromi jó és nem drága kocsit reggel felraktak, DU már nem volt fent.. Az egyiket aztán később meg is néztem már drágában hirdetve, persze, az is keresni akart rajta(annak a hátulja volt enyhén sérült, de nagyon kevés km-es, megcsináltatta-faceliftes lámpákkal.., aztán hirdette  olyan +600e-rel  :whistling:)

Igen, az köztudott, hogy a jó autók (vagy így vagy úgy) hamar elkelnek.
Aki autót szándékozik venni, annak ugráskészen kell lennie egy-egy jó vételi lehetőségre.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17756 Dátum: 2013.11.22 08:55:28 »
bizony így van. én egy nap alatt vettem az avensist...miután egyszer korábban le is maradtam róla  :whistling:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17757 Dátum: 2013.11.22 09:45:36 »
Még  annyit, hogy a nepper azonnal reagál, mivel ugye ebből él, figyeli a hirdetéseket, és gondolom utazik 100km-eket is akár.

Az utazást nem tudom. Én csak a saját példámat tudom leírni: a HAHU-ra felrakott hirdetés után kaptam vagy 5 sms-t különböző kereskedésekbtől - kb ugyanazzal a szöveggel, hogy kp-ért azonnal megveszik az autót.
Persze ők nem jöttek el házhoz, én mentem mindig oda a neppertelepre. Amikor pedig odamentem természetesen az illető nem is tudta ki vagyok, mik az autóm paraméterei (ha elküld napi 10-20 ilyen sms-t, nem is csodálom).
Gondolom be volt állítva neki, hogy kapjon értesítést az "új" hirdetésekről, és már nyomott is egy sms-sablont a hiretésben szereplő telefonszámra.
Akit visszahívtam (természetesen telefonon egyik sem keresett, hiszen "ő tesz szívességet nekem"), és akkor is az volt a mondandója, hogy vigyem be hozzá az autót, és majd ott kiböfög valami pofátlanul alacsony árat.

Hogy vidéken utazik-e a nepper bármennyit is, hogy megnézzem egy autót... nem hinném, de persze lehetséges...  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17758 Dátum: 2013.11.22 09:53:21 »
Az utazást nem tudom. Én csak a saját példámat tudom leírni: a HAHU-ra felrakott hirdetés után kaptam vagy 5 sms-t különböző kereskedésekbtől - kb ugyanazzal a szöveggel, hogy kp-ért azonnal megveszik az autót.
Persze ők nem jöttek el házhoz, én mentem mindig oda a neppertelepre. Amikor pedig odamentem természetesen az illető nem is tudta ki vagyok, mik az autóm paraméterei (ha elküld napi 10-20 ilyen sms-t, nem is csodálom).
Gondolom be volt állítva neki, hogy kapjon értesítést az "új" hirdetésekről, és már nyomott is egy sms-sablont a hiretésben szereplő telefonszámra.
Akit visszahívtam (természetesen telefonon egyik sem keresett, hiszen "ő tesz szívességet nekem"), és akkor is az volt a mondandója, hogy vigyem be hozzá az autót, és majd ott kiböfög valami pofátlanul alacsony árat.

Hogy vidéken utazik-e a nepper bármennyit is, hogy megnézzem egy autót... nem hinném, de persze lehetséges...  :hmmmm:

Ennyire nem volt érdeklődés az autóra? Így kellett eladni az autót? Ez gáz.
Ez nekem nagyon furcsa. Én minden autómat magánszemélynek, normálisan el tudtam adni a hahu-n keresztül. Pedig nem voltak különleges autók (talán pont ezért).

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17759 Dátum: 2013.11.22 10:02:34 »
Talán ha 1 magánszemély keresett összesen. Ő jelezte is, hogy az asszonnyal eljönnek személyesen megnézni az autót, azóta is jönnek.  :innocent:
Illetve itt volt a fórumon valaki, aki megvette volna, de persze nekem ezt nem jelezte semmilyen formában. Pedig írtam is, hogy elég volt, viszem a nepperhez, de még akkor se hívott. Talán eladás után 2 nappal jelezte, hogy "komoly" vevő, erre meg jeleztem neki, hogy bizony lemaradt róla...  :hmmmm:

Én talán abban hibáztam, hogy beleírtam a hirdetésbe a valós 226e km-es futást. Nem sajnáltam a karaktereket, és leírtam mindent, amit az autóról tudni kellett. Az egy valóban itthon ritkaságszámba menő, gyári sport csomagos Avensis volt, vagy 1M Ft + gyári extrával szerelve (a 6-os cd tártól kezdve a 8 db gyári alufelnin át a gyári Nokia autótelefonig és az ülésfűtésig minden volt benne).

Bármibe fogadnék, hogyha a hirdetésben mondjuk 86e km szerepelt volna, már másnap nincs meg az autó...  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61