Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4293538 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

M@rci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17625 Dátum: 2013.11.13 10:07:06 »
Nemrég hasonló Ave-t vettünk a már fent 1.8-1.9 környékén. Annak a neve is SOL Executive volt (1.8 benzin 129LE verzió). Szerintem Németországban létezett ilyen kivitel (a mienk is onnan van - eredetileg). Pl. ebben a váltó gombja nem króm hanem festett szürke és fehérrel festett a felirat (ha jól tudom itthon inkább króm gombosak voltak). Na azóta is keresek ilyen cseregombot (mert a mienk egy kicsit kopott), de sehol nem találtam.

Egyébként meg be lehet vinni a Toyota Super-be (ha már 4 ker. a hirdetés) és kb 8-10eFt-ért adnak egy állpotfelémérést. Mi anno Debrecenben így vettük a mienket (találtak is dolgokat, de meg lett csináltatva mielőtt megvettük).

Ami fontos: megvolt-e rá a visszahívás akció a kormányösszekötőre (meg asszem vonóhorogra van még ehhez a típushoz, de ezen nincs horog).
Az enyémen nem volt meg, pont holnap viszem beindíttatni a folyamatot (úgy, hogy itthon sose látott szakszervízt, de a visszhívás él rá  :devil: )

Azért igazán kijavíthatná végre az idiótája a leírásban az Executive szavacskát, mert ez "csak" egy Sol, alufelnikkel...  :no: :whistling:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17626 Dátum: 2013.11.13 11:56:36 »
Magával a felszereltség-elnevezéssel vannak nagyon de nagyon sokan tévedésben, még itthon a kereskedők is abban voltak...  :whistling:
Sol, Comfort (ez volt a 116 lovas dízel top felszereltsége, annyiban különbözött az Exe-től, hogy nem volt benne Xenon lámpa), Executive - igen, ezek felszereltségi csomagok, de NEM létezett Sol Executive. Létezett Sol Elegant (fabetétes) és Sol Technic (metálos betét), szövetkárpittal mindegyik.

Itthon forgalmazott autók esetében az Executive volt a top (szériában bőrülések és Xenon lámpákkal).
A németeknél forgalmazott Executive esetében széria volt a Xenon de nem a bőrülés.

Az meg csak a nepper lustasága/igénytelensége lehet, hogy még az olyan autókra is ráteszik az Executive jelzőt, amiben még Xenon sincsen - na én ettől mászom a falra, mert pl én a hirdetésben az Exe alapján szűrök/szűrnék, és erre kidob egy csomó "felesleget".  :innocent: ;)
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.13 12:00:07 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17627 Dátum: 2013.11.13 13:32:38 »
Pl. ebben a váltó gombja nem króm hanem festett szürke és fehérrel festett a felirat (ha jól tudom itthon inkább króm gombosak voltak). Na azóta is keresek ilyen cseregombot (mert a mienk egy kicsit kopott), de sehol nem találtam.

Nem esetleg a 6-os váltó gombjára gondolsz? Az valóban más mint az 5 fokozatú.
5 fokozatú esetén én eddgi csak olyat láttam (pedig sok autó belső képét megnéztem már), ami szürke és festett fehér rajta a fokozatok kiosztása.
Illetve egyszer láttam vmi fa, vagy fautánzató váltógombot vmelyik autóban, de vszínú az nem volt gyári kivitel.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17628 Dátum: 2013.11.13 14:02:12 »
Nemrég hasonló Ave-t vettünk a már fent 1.8-1.9 környékén. Annak a neve is SOL Executive volt (1.8 benzin 129LE verzió). Szerintem Németországban létezett ilyen kivitel (a mienk is onnan van - eredetileg). Pl. ebben a váltó gombja nem króm hanem festett szürke és fehérrel festett a felirat (ha jól tudom itthon inkább króm gombosak voltak). Na azóta is keresek ilyen cseregombot (mert a mienk egy kicsit kopott), de sehol nem találtam.

Egyébként meg be lehet vinni a Toyota Super-be (ha már 4 ker. a hirdetés) és kb 8-10eFt-ért adnak egy állpotfelémérést. Mi anno Debrecenben így vettük a mienket (találtak is dolgokat, de meg lett csináltatva mielőtt megvettük).

Ami fontos: megvolt-e rá a visszahívás akció a kormányösszekötőre (meg asszem vonóhorogra van még ehhez a típushoz, de ezen nincs horog).
Az enyémen nem volt meg, pont holnap viszem beindíttatni a folyamatot (úgy, hogy itthon sose látott szakszervízt, de a visszhívás él rá  :devil: )

A 2 visszahívást meg tudom erősíteni. Ugyan ez a kettő volt az enyémre is.

Mosi82

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17629 Dátum: 2013.11.13 20:27:43 »
Ha már felmerült ez a vezérműszíjcsere kontra motorkivétel dolog, csináltam pár képet. A hozzáértők pedig eldönthetik, hogy milyen fokú nőgyógyász vizsga kell a cseréhez, ha a helyén marad a motor. :)
Nekem E11-es Coriban volt ez a motor 90 lovas változata, Toyotás szaki simán cserélte a vezérlést a motor kiszedése nélkül, pedig ott sokkal kevesebb a hely. Igaz ráment majdnem 6óra, és csak 18.000 pénz volt a munkadíj.

Chapry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17630 Dátum: 2013.11.13 22:28:18 »
Nekem E11-es Coriban volt ez a motor 90 lovas változata, Toyotás szaki simán cserélte a vezérlést a motor kiszedése nélkül, pedig ott sokkal kevesebb a hely. Igaz ráment majdnem 6óra, és csak 18.000 pénz volt a munkadíj.

Igen durva tervezési hiba lenne, ha egy vezérlés cseréhez ki kellene szedni a motort... nem bogárhátú, hogy akár egy kis javításhoz is ki kellett szerelni a motort. Igaz, csak 4db csavar fogta a váltóhoz...  :yes:

M@rci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17631 Dátum: 2013.11.13 23:09:02 »
Amikor pótgombot kerestem a bontós mondta, hogy krómost keres mindenki, mert lekopik.
Utólagosan pedig sehol nem talaltam a neten ilyen festett gombot  ::)

Nézd el, ha tévedtem, csak 3 hete vagyok toyotás  :clap:  :cool2:

Nem esetleg a 6-os váltó gombjára gondolsz? Az valóban más mint az 5 fokozatú.
5 fokozatú esetén én eddgi csak olyat láttam (pedig sok autó belső képét megnéztem már), ami szürke és festett fehér rajta a fokozatok kiosztása.
Illetve egyszer láttam vmi fa, vagy fautánzató váltógombot vmelyik autóban, de vszínú az nem volt gyári kivitel.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17632 Dátum: 2013.11.14 00:19:44 »
Illetve egyszer láttam vmi fa, vagy fautánzató váltógombot vmelyik autóban, de vszínú az nem volt gyári kivitel.

Létezett ilyen gyári extra, sőt, az I. generáció esetében volt gyári fabetétes kormány is.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17633 Dátum: 2013.11.14 00:21:50 »
Ja, és túl a 133e km-en.  :clap:

Reggel viszem az autót lengéscsillapító-cserére (illetve valószínűleg komplett első fékcsere is lesz) + rádugják az autót egy OBD teszterre, és megpróbálják kideríteni mi lehet az oxigénszenzoros hibakód oka.  :szemez:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17634 Dátum: 2013.11.14 12:55:50 »
Na, megvolt a komplett első féktárcsa+betét és lengéscsillapító csere, a rádugott teszter pedig ugyanazt az oxigénszezoros (a második szenzor) hibakódot dobta ki. Megint megnyugtattak, hogy nem kell foglalkozni most vele, törölték az előzményeket. Ha netán csere lenne, arra egy kb 40e Ft-s árat mondtak.
Az egész művelet megvolt 3 óra alatt.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17635 Dátum: 2013.11.14 12:59:54 »
Na, megvolt a komplett első féktárcsa+betét és lengéscsillapító csere, a rádugott teszter pedig ugyanazt az oxigénszezoros (a második szenzor) hibakódot dobta ki. Megint megnyugtattak, hogy nem kell foglalkozni most vele, törölték az előzményeket. Ha netán csere lenne, arra egy kb 40e Ft-s árat mondtak.
Az egész művelet megvolt 3 óra alatt.

És mi ez az oxigénszenzor, mit csinál? Hol van ez?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17636 Dátum: 2013.11.14 13:04:08 »
Ebben a kereskedésben is azt kérdezték a hibával kapcsolatban, hogy hol/mit tankolok az autóba. Szóval lehet errefelé kell keresgélni, de nem megyek bele, mert lehet csak hülyeséget írok.  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17637 Dátum: 2013.11.14 13:10:06 »
Ebben a kereskedésben is azt kérdezték a hibával kapcsolatban, hogy hol/mit tankolok az autóba. Szóval lehet errefelé kell keresgélni, de nem megyek bele, mert lehet csak hülyeséget írok.  :D

Én is tudatlan vagyok a témában, ezért is kérdeztem.
Kétfelé indulnék el:
1. Légtömegmérő körül vmi egyéb szenzor, vagy a szívórendszerben vmi más.
2. ***ondák környékén vmi.

De hogy üzemanyag és oxigénszenzor? Passz.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17638 Dátum: 2013.11.14 13:26:45 »
Katalizátor(ok) előtt és utána is van azt hiszem.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17639 Dátum: 2013.11.14 13:32:31 »
A D4 -es benzinmotornál nem úgy van, hogy 2db katalizátor, és 4db lambda szonda van?  :?:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i