Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4398668 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17055 Dátum: 2013.10.20 09:16:30 »
A link maradt le. :)
Nem ismerem őket. De ha neked tetszik, illetve méretpontos, ahogy írják, akkor simán lehet jó.

Téli gumiról milyet ajánlanátok?
És felniből? Mondjuk az még ráér nyárig...
Tudni kellene, hogy újat vagy használtat szeretnél, illetve hogy mennyit szánnál rá.
Az új gumi áraknál én mindig ebből az oldalból indulok ki és ha megvan a kiszemelt, akkor próbálok Veszprém közelében ennél olcsóbbat keresni.
http://www.automax.hu/

Használt guminál meg:
http://www.autoalkatresz.hu/gumi-felni
vatera vagy apród sokat segíthet

Én jelenleg egy 2009-es Barum Polaris 2-t használok télen. Tavaly juttotam hozzá nagyon jó áron és nagyon jó állapotban (szinte újak). A télen volt lehetőségük vizsgázni bőven itthon és Ausztriában is, egy panaszom se volt rájuk. Tudom, hogy másodkategóriás gumi, de tökéletesen tették a dolgukat, bár az is igaz, hogy nagy hóban, vagy latyakban óvatosan vezetek.

Szerintem, ha az autódra majd alufelit keresel, lehet érdemes azért télen is nézegetni a hirdetéseket. Pont azért, mert nincs szezonja ki lehet fogni egy-egy jó állapotú és megfelelő árú garnitúrát. (Egyébként a gyári 16-os méretei a felniknek: 6,5x16, 5x100, ET45, KF 54,1 - ehhez igazodó méretű felniket kell majd keresni.)
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.20 09:25:28 írta András1980 »

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17056 Dátum: 2013.10.20 09:37:24 »
Miután tegnap átvettem az autót, ki sem nagyon akarok szállni belőle.   :clap:
Talán mondhatom azt, hogy ennyire jól autóban még nem éreztem magam. Pont azt érzem benne, ami egy kicsit a Corollából hiányzott. Pályáztam már vele, lődörögtem városban és mentem 90-el főúton is. Kényelmes és tekintélyes, de mégsincs bunkó BMW-s imidzse.
Megvan benne az a plussz erő, ami eddig mindig is hiányzott. Annyi hely van benne, amennyit csak akarok, cserébe olyan kezes mint a Corolla.
Van benne tolatóradar, ami nagyon jól jön, főleg most az elején, amikor szokom az autót.  :innocent:
Egyszóval: IMÁDOM!  :tt1:

Örülök, hogy megtaláltad a számodra megfelelő autót. Leld kedved és örömöd benne!
Mikor megvettük és most is - mikor kb. egy heti szünet után végre visszaültem az autóba - hasonlóan éltem át mindent, mint te. Újra megszerettem az autó. Hülyén hangzik, de így van.
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.20 10:02:17 írta András1980 »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #17057 Dátum: 2013.10.20 09:52:14 »
@pomk zoli

+1
általánosan igaz,h ilyenkor kell elkezdeni keresgélni a nyári gumikat+(alu)felniket.
van olyan,aki autóeladás miatt vagy helyszűke miatt adja el a nyárigumijait.
nagyon jókat ki lehet fogni,ha figyelmes vagy.
andrás jólmondja,én is az ujpesti automax árait veszem alapul,nem is nagyon találni tőlük jobbat árban. elvétve,ha van talán.
pozitívum náluk,h a rendelt gumit ingyen házhoz viszik az ország területén,ezt már párX ki is használtuk.

használt gumiban nem tudom,h mi az a dot szám és profilmélység,amit még megvennék,de talán egy 5éves,alig használt gumit még bevállalnék pár nyárra.
már nézegetem a használtpiacot én is,keresek nyárit 195.65r15 vagy 205.60r15 méretben.
1falumbeli barátom mult7en egerből vett tuti jó,3éves nyárigumit alufelnin a korábban többX is emlegetett 1.6vvti t25 kombi avéjára. 60ért.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #17058 Dátum: 2013.10.20 09:58:18 »
motorelőmelegítővel.
a tulaj nagyon magyarázkodik,de a kmt nem merte kiírni;)
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_2.0_d_sol_executive_dizel-digit_klima-uj_turbo-7335441
Mondjuk hány km-től már biztos lapoznál? Mondjuk 300.000 ;)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17059 Dátum: 2013.10.20 10:00:00 »
motorelőmelegítővel.
a tulaj nagyon magyarázkodik,de a kmt nem merte kiírni;)
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_2.0_d_sol_executive_dizel-digit_klima-uj_turbo-7335441

Ezzel is csak az a baj, hogy a felszereltség csak szeretne Executive lenni, de ez is csak egy sima Sol alufelnikkel.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17060 Dátum: 2013.10.20 10:04:35 »
A link maradt le. :)

Kíváncsi lennék rá mitől más a csomagtértálca, amihez csak Terra-t ír, illetve amelyikhez Terra-Sol-t. Mert még a képek is ugyanazok.  :hmmmm:

Viszont amiben ez talán jobb lehet, hogy a csomagtértálca ebben úgy tűnik valóban eléri a hátsó üléstámlák végét, mert a gyári tálcánál bizony van egy nagy rés (kb 10-15 cm hiányzik a hátsó ülések támlájáig), kicsit el lett méretezve. Azt hittem először csak neke madtak téves cikkszámút, de mindegyik T25-ösbnen, amiben gyári tálca van valamiért csak eddig érnek.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17061 Dátum: 2013.10.20 10:09:45 »
Kíváncsi lennék rá mitől más a csomagtértálca, amihez csak Terra-t ír, illetve amelyikhez Terra-Sol-t. Mert még a képek is ugyanazok.  :hmmmm:

Viszont amiben ez talán jobb lehet, hogy a csomagtértálca ebben úgy tűnik valóban eléri a hátsó üléstámlák végét, mert a gyári tálcánál bizony van egy nagy rés (kb 10-15 cm hiányzik a hátsó ülések támlájáig), kicsit el lett méretezve. Azt hittem először csak neke madtak téves cikkszámút, de mindegyik T25-ösbnen, amiben gyári tálca van valamiért csak eddig érnek.  :hmmmm:

Hát erre én is kíváncsi lennék. Nekem nem rémlik úgy, hogy nem éri el a támlát, szépen illeszkedik az. Lehet egy-két centi van, de annyi biztos nincs, amennyit írtál. Pedig gyári kivitel a gumiszőnyeggel és tolatóradarral együtt, amit úgy értek, hogy a szervizkönyvébe vagy vmelyik egyéb dokumentumában fel is van tüntetve, hogy azzal még kiegészítették és azzal adták át.
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.20 10:12:39 írta András1980 »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17062 Dátum: 2013.10.20 10:11:25 »
Ezzel is csak az a baj, hogy a felszereltség csak szeretne Executive lenni, de ez is csak egy sima Sol alufelnikkel.  :hmmmm:
nem néztem a felszereltséget,csak a webastón akadt meg a szemem.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17063 Dátum: 2013.10.20 10:18:58 »
Hát erre én is kíváncsi lennék. Nekem nem rémlik úgy, hogy nem éri el a támlát, szépen illeszkedik az. Lehet egy-két centi van, de annyi biztos nincs, amennyit írtál.

Lehet túloztam a cm-ert illetően (ejj de magas labda  [rohog] ) , de nálam pl a kis piros "kresz táska" simán befér ebbe az "űrbe". Nem tudom hány cm széles lehet az a táska.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17064 Dátum: 2013.10.20 10:25:10 »
Lehet túloztam a cm-ert illetően (ejj de magas labda  [rohog] ) , de nálam pl a kis piros "kresz táska" simán befér ebbe az "űrbe". Nem tudom hány cm széles lehet az a táska.  :hmmmm:

Persze, hogy nem a centi a lényeg (itt  :D). De nekem úgy rémlik, hogy nincs gond a mérettel, más már nem fér be oda.  :D :D
De az is lehet, hogy nem gyári a tálca. Van rajta a közepén Avensis felirat, de gondolom ez nem mérvadó. Miből lehet megmondani, hogy gyári? Van vhol még vmi azonosítója?
A kocsi parpírja nincsenek most kézközelben, nem tudom megnézni, hogy hol mi van feltüntetve.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17065 Dátum: 2013.10.20 10:32:33 »
Gyári a tálca, van rajta Toyota felirat meg embléma, valahol a sarkán cikkszám, illetve ugyanúgy ott van a szervizkönyv egyik utolsó oldalán feltüntetve, mint gyári extra.  :yes:
Gyorsan leszaladtam csinálni egy képet: az pedig ott bizony 14 cm-nél is több.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17066 Dátum: 2013.10.20 10:35:14 »
Illetve itt az egész csomagtér is: látaszik, hogy ebbe való, mert kitölti az űrt mindegyik oldalán, de valamiért nem ér el a hátsó ülések támlájáig...
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17067 Dátum: 2013.10.20 10:36:50 »
Gyári a tálca, van rajta Toyota felirat meg embléma, valahol a sarkán cikkszám, illetve ugyanúgy ott van a szervizkönyv egyik utolsó oldalán feltüntetve, mint gyári extra.  :yes:
Gyorsan leszaladtam csinálni egy képet: az pedig ott bizony 14 cm-nél is több.  :hmmmm:

Ez valóban gyors volt. :yes:

Nálam nincs ekkora rés az tuti. Pedig a képen látható minta egyezik, illetve amikben megerősítettél azt sejteti, hogy vszínű nálam is gyári van.
Mindenféle kasznit néztél a tálcaügyben anno, vagy csak sedant?

Amúgy szép patika a csomagtér.


Majd azért megnézem én is, de meglepődnék ha nem úgy lenne, ahogy írtam.
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.20 10:45:36 írta András1980 »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17068 Dátum: 2013.10.20 10:45:53 »
Mindenféle kasznit néztél a tálcaügyben anno, vagy csak sedant?

Csak a kereskedésben jeleztük, hogy kérünk bele egy gyári tálcát. Amíg megvolt a T22-es, belepróbáltam abba is, de nem igazán passzolt.  :hmmmm: Egyébként meg elvileg a Liftback ugyanekkora, a Wagon meg még ennél is nagyobb csomagtérrel rendelkezik, szóval ha ebbe rövid, azokba is az lenne.  :hmmmm:

Amúgy szép patika a csomagtér.

A második kép cseles, az autó 2 napos korában készült, csak most hirtelen ezt a képet találtam a gépen (a lényeg pedig látszik rajta).  :innocent: Azért 8 év már kikezdi a tálca színét is.  ;) Mosáskor kérni szoktam, hogy menjenek át rajta nagynyomásúval, illetve természetesen ugyanúgy porszívózom, illetve amikor a bőrüléseket kenem át, akkor átmegyek a tálcán is egy szivaccsal.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17069 Dátum: 2013.10.20 10:50:30 »
Csak a kereskedésben jeleztük, hogy kérünk bele egy gyári tálcát. Amíg megvolt a T22-es, belepróbáltam abba is, de nem igazán passzolt.  :hmmmm: Egyébként meg elvileg a Liftback ugyanekkora, a Wagon meg még ennél is nagyobb csomagtérrel rendelkezik, szóval ha ebbe rövid, azokba is az lenne.  :hmmmm:

A második kép cseles, az autó 2 napos korában készült, csak most hirtelen ezt a képet találtam a gépen (a lényeg pedig látszik rajta).  :innocent: Azért 8 év már kikezdi a tálca színét is.  ;) Mosáskor kérni szoktam, hogy menjenek át rajta nagynyomásúval, illetve természetesen ugyanúgy porszívózom, illetve amikor a bőrüléseket kenem át, akkor átmegyek a tálcán is egy szivaccsal.

Csak szőrszálhasogatás, de a LB nem kevesebb 10 literrel, mint a sedan? 510 literes csomagtartóra emlékszem.

A bőrülésket, mivel szoktad átkenegetni?
Én gyakran aloe veras babakendővel (kb. 1,5 hetente), ritkábban prevent bőrápolóval (havonta egyszer).