Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4398675 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17025 Dátum: 2013.10.18 16:40:27 »
Köszi!  :D
Valahogy érdekes ez az Október közepe, pl az elöző T22-es ráncfelvarrt Avensisemmel meg 2001.10.16.-án gurultam ki szintén a kiskőrösi szalon kapuján (most lenne 12 éves  :wub: ).
A kutyámnak meg holnap lesz a 10.-ik születésnapja, ő meg 2003.10.19.-én látta meg a napvilágot.  :clap: :D

Azért nem hülyültem még meg, tortát senki se kap.  [rohog] :lol: :D

De vmi finom nassolni való és egy kis V-power benya (kinek ugye mi) biztos belefér.  :D :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17026 Dátum: 2013.10.18 17:21:53 »
Köszi!  :D
Valahogy érdekes ez az Október közepe, pl az elöző T22-es ráncfelvarrt Avensisemmel meg 2001.10.16.-án gurultam ki szintén a kiskőrösi szalon kapuján (most lenne 12 éves  :wub: ).
A kutyámnak meg holnap lesz a 10.-ik születésnapja, ő meg 2003.10.19.-én látta meg a napvilágot.  :clap: :D

Azért nem hülyültem még meg, tortát senki se kap.  [rohog] :lol: :D
És netán tudsz valamit annak az Avénak , további sorsáról,a jelenéről :hmmmm:
Ezek érdekes történetek tudnak lenni, bár aki eladta, nem igazán töri magát érte. Még szemrehányást kaphat valamiért :D

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17027 Dátum: 2013.10.18 21:39:12 »
Eltűnt a hahu-ról a Pomk által korábban nézett bézs belsős szedán.
Lehet elkelt és vki bevállalta a belső renovációt.  :hmmmm:
Mégis látott vki benne fantáziát.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17028 Dátum: 2013.10.19 03:12:07 »
Sajnálom. Én csak a legjobbat akartam kívánni neked, hogy minél hamarabb meglegyen az új gép.
Azért ezek a bankok érdekesek. Most mibe tartani neki rögtön utalni, ha már a papírok megvannak. Szétidegesítenek egy csomó papírral, futkozol velük, aztán meg mikor meg hamar kellene részükről az intézkedés, sz.rnak rá.

Egyet értek veled. Ilyen ez a világ. Bürokrácia.  :censored:


Eltűnt a hahu-ról a Pomk által korábban nézett bézs belsős szedán.
Lehet elkelt és vki bevállalta a belső renovációt.  :hmmmm:
Mégis látott vki benne fantáziát.

Hmmm...tényleg. Lehet, hogy valakinek meg tetszett.
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.19 03:14:19 írta Pomk »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #17029 Dátum: 2013.10.19 03:27:10 »
lehet levette,h felrakja új,pöttyözött hírdetésként.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #17030 Dátum: 2013.10.19 08:49:52 »
lehet levette,h felrakja új,pöttyözött hírdetésként.

Új ülés huzattal... :D

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17031 Dátum: 2013.10.19 09:47:06 »
Nagyon sok Ave-t látok váltózárral (Defend Lock). Ezt annak idején vmi akció keretében kínálták hozzájuk, vagy a tulajdonosok bizalma akkora, hogy újonnan, vagy később utólag beépítették őket?

Egyébként megbízható szerkezetek ezek, vagy csak egy mosolyt jelent a tolvaj arcán?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17032 Dátum: 2013.10.19 10:26:02 »
De vmi finom nassolni való és egy kis V-power benya (kinek ugye mi) biztos belefér.  :D :D

Szerencsére nem az az agyonkényeztetett kutya, és nassolni se nagyon szokott, de persze jól van tartva.  :)

V-Powá és társaiban sosem hittem, így ezek hanyagolva vannak. Volt egy hosszabb utam és rám is sötétedett, szóval még csak egy mosás se fért bele, ez van.  :szemez: :lol:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17033 Dátum: 2013.10.19 10:33:07 »
És netán tudsz valamit annak az Avénak , további sorsáról,a jelenéről :hmmmm:
Ezek érdekes történetek tudnak lenni, bár aki eladta, nem igazán töri magát érte. Még szemrehányást kaphat valamiért :D

Sajnos nem tudok sokat. A neppernél nem sokat volt az autó, 1 héten belül el is adta. Mondjuk amilyen állapotban volt  :wub: , nem is csodálkozom rajta.  :yes:
Kacérkodtam vele, hogy visszamegyek és megkérdem nem adnák-e ki az új tulaj adatait, de gondolom személyiségi jogokra meg egyebekre hivatkozva ez úgy se sikerült volna (illetve a nepper se hülye, ha felveszem a vevővel a kapcsolatot rögtön kiderül, hogy én 226e km-el adtam le az autót és hirtelen csak 120e km lett benne...  :whistling: ). Ha ugyanaz maradt az autó forgalmija, akkor az új tulaj is simán ki tudta volna nyomozni a lakástelefonszámomat és felvenni velem a kapcsolatot, de nem tette. Csak remélni tudom, hogy hasonlóan jó tulajdonosa van, mint amilyen szerénységem is volt  :innocent: :D .

Talán azért is állt annyira közel a szívemhez, mert elég sok időt töltöttem az autóban, sokszor aludtam is benne, elég sok európai országban megfordultam vele - holott "csak" egy kis 1.6-os benzines volt, és mégis.  :wub: :hug: ;)

Lassan 3 éve lesz, hogy eladtam - és sajnos ennyi idő alatt bőven le lehet lakni egy autót...  :hmmmm: :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.19 10:34:44 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17034 Dátum: 2013.10.19 10:39:18 »
Szerencsére nem az az agyonkényeztetett kutya, és nassolni se nagyon szokott, de persze jól van tartva.  :)

V-Powá és társaiban sosem hittem, így ezek hanyagolva vannak. Volt egy hosszabb utam és rám is sötétedett, szóval még csak egy mosás se fért bele, ez van.  :szemez: :lol:

Hát akkor ők nem nagyon érezték, hogy szülinapjuk van.   :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17035 Dátum: 2013.10.19 10:48:03 »
Azért nem lehet naponta se mosni egy autót, még a végén kifakul szegényke.  :lol:

Egyébként is minden nap Szülinap, nem hinném, hogy ha beszélni tudnának egyikük is panaszkodna valamire is.  :lol: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17036 Dátum: 2013.10.19 19:17:47 »
Sajnos nem tudok sokat. A neppernél nem sokat volt az autó, 1 héten belül el is adta. Mondjuk amilyen állapotban volt  :wub: , nem is csodálkozom rajta.  :yes:
Kacérkodtam vele, hogy visszamegyek és megkérdem nem adnák-e ki az új tulaj adatait, de gondolom személyiségi jogokra meg egyebekre hivatkozva ez úgy se sikerült volna (illetve a nepper se hülye, ha felveszem a vevővel a kapcsolatot rögtön kiderül, hogy én 226e km-el adtam le az autót és hirtelen csak 120e km lett benne...  :whistling: ). Ha ugyanaz maradt az autó forgalmija, akkor az új tulaj is simán ki tudta volna nyomozni a lakástelefonszámomat és felvenni velem a kapcsolatot, de nem tette. Csak remélni tudom, hogy hasonlóan jó tulajdonosa van, mint amilyen szerénységem is volt  :innocent: :D .

Talán azért is állt annyira közel a szívemhez, mert elég sok időt töltöttem az autóban, sokszor aludtam is benne, elég sok európai országban megfordultam vele - holott "csak" egy kis 1.6-os benzines volt, és mégis.  :wub: :hug: ;)

Lassan 3 éve lesz, hogy eladtam - és sajnos ennyi idő alatt bőven le lehet lakni egy autót...  :hmmmm: :whistling:

Családba, vagy ismerősök körébe kellett volna eladni. Ez lett volna az ideális, ahogy látom volt érzelmi kötődés is.
Aztán persze, aki pénzt ad érte az viszi, hiszen gondolom azért kellett elsősorban eladni. De végülis, aki megvette (-100ekm-rel) nagyon jól járt vele.
Egy pár évig akkor mindkettő megvolt, így lehet tapasztalat és összehasonlítás bőben a két modellről.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17037 Dátum: 2013.10.19 20:15:07 »
csak hát ritka, hogy épp van eladó kocsi és érdeklődő is, aki rokon...egyébként én is azt gondolom, hogy ez a legjobb módja az autóprojektnek. apám, amikor 2004-2005 táján a scorpio után meglett a mondeoja, a kiszolgált öreg harcost egy darabig még tartogatta . 260ezer km volt benne, abból 200-at mi tettünk bele, átdolgozott legalább három építkezést és hétszentség, hogy nem 60ezer volt benne, amikor megvettük. nagyon szerettük, jól szolgált (zárójel: belefért a négyajtós kasztnis csomagtartójába egy fűnyíró :D ) aztán egyszercsak nekiadta egyik unokatestvérem férjének vidékre ajándékba. aki - a kifejezett figyelemfelhívás ellenére - nem cserélte ki benne az olajat és pár hónap múlva a motorja megsült  :cry:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17038 Dátum: 2013.10.19 20:20:41 »
csak hát ritka, hogy épp van eladó kocsi és érdeklődő is, aki rokon...egyébként én is azt gondolom, hogy ez a legjobb módja az autóprojektnek. apám, amikor 2004-2005 táján a scorpio után meglett a mondeoja, a kiszolgált öreg harcost egy darabig még tartogatta . 260ezer km volt benne, abból 200-at mi tettünk bele, átdolgozott legalább három építkezést és hétszentség, hogy nem 60ezer volt benne, amikor megvettük. nagyon szerettük, jól szolgált (zárójel: belefért a négyajtós kasztnis csomagtartójába egy fűnyíró :D ) aztán egyszercsak nekiadta egyik unokatestvérem férjének vidékre ajándékba. aki - a kifejezett figyelemfelhívás ellenére - nem cserélte ki benne az olajat és pár hónap múlva a motorja megsült  :cry:

Nekem volt szerencsém az egyik korábbi - és nagyon szeretett- autónkat ismerős körben eladni. Még most is az akkori gazdájánál nagy becsben őrizve remekül szolgál.
Sajnálom, hogy a Scorpio nem erre a sorsra jutott.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17039 Dátum: 2013.10.19 20:32:12 »
hülye volt az új gazda - attól hogy ingyen volt, még a vigyázni kellett volna rá. baromi jó kocsi volt. dehát attól még csak egy tárgy marad, nem kell túlgondolni  :hug:
egy másik kocsit apám az öccsének adott neki. az sokáig bírta (egy 626-os mazda volt, asszem a scorpio előtti kocsija volt. azon tanultam vezetni, hmmmm, rági szép idők, nem mindig az első a legjobb, de azt az ember sosem felejti el... ;) )
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.19 20:33:45 írta csufár »