Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4287423 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Avensis, mi más?:)
« Válasz #165 Dátum: 2004.04.26 09:59:16 »
Idézet

Nekem a Corolla kezelési utasításában azt írták, hogy ne használjam a kocsit I-ben 44, II-ben 63, III 100 felett. Nem tudom, ezek milyen határértékek, mert simán megy ezeknél többet...


ezek szerintem az általános előírások
..a kocsi addig megy amíg le nem tilt, ergó azért tilt le, hogy ne menjen tönkre. Ha annyira ártana neki a 6000-es fordulat akkor már 5500-nél letiltana...
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Avensis, mi más?:)
« Válasz #166 Dátum: 2004.04.26 14:33:15 »
Meg kell nézni, hol "pörög le" a motor,  mert szerintem kettesben 80-90 km/h az általános, és nem 63.
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10677
Avensis, mi más?:)
« Válasz #167 Dátum: 2004.04.26 21:56:32 »
Idézetet írta: "Vektorigo"

ezek szerintem az általános előírások
..a kocsi addig megy amíg le nem tilt, ergó azért tilt le, hogy ne menjen tönkre. Ha annyira ártana neki a 6000-es fordulat akkor már 5500-nél letiltana...


Nem tudom te hogy voltál vele,de én azt tapasztaltam,hogy 5600 környékén elfogy az erő a motorból,és a motorhang is kezd picit bántó lenni.
Azt hallottam,hogy az Avensisek nem kedvelik a nagyon magas fordulatot.
Anno még a 2.0 lityis Avensis is letiltott már 100 körül kettesben,viszont a 4-est 180 valameddig bírta.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10677
Avensis, mi más?:)
« Válasz #168 Dátum: 2004.04.26 22:14:38 »
Idézetet írta: "Vektorigo"
a miénkben még nincs benne a VSC, igaz, ez alap.  És már az Alap (tehát nem SOL) avensisekben is benne a van a VSC, vagy csak a SOL felszereltségűekben???
Erre kíváncsi lennék. Az ESP ugye az a kipörgés gátló?
A miénkben EBD van, ami "kerekenként optimalizálja a fékerőt" (idézet a katalógusból)
Most elővettem egy 2000-es autós újságot. Benne van egy Avensis leírás, az akkori frissítésről és látom, hogy van D4-VVt-i, VVt-i 16 valve, és D4 Diesel motorokkal. Milyen ez a D4 motor?????? tud erről vki valamit??
A D4 diesel, az oké, de a D4 benzines??


Azt írja a hírdetés,hogy mostantól minden új 1.8-as Avensisben széria a VSC.Nem tudom 1.8-asból van e alapfelszereltségű kocsi,vagy ott már a SOL Tech/Elegance az alap (mint ahogy a rácfelvarott 1.8-asból is csak a SOL felszereltség létezett,a Terrát nem sokkal a bevezetés után máris törőlték).
A ráncfelvarrás előtti 2 lityis Avensis viszont semmiben sem különbözött az 1.6-os SOL-tól,akkor még nem volt VSC,kaptál egy úgymond félautómata klímát,meg plussz lóerőt és nyomatékot (igaz csakis a SOL felszereltséggel volt rendelhető).
Aztán jött a ráncfelvarrás,és megjelent D4-ként a 2 lityis motor.Ez már többet tudott az 1.8-as SOL-nál annyival,hogy ehhez már járt a VSC-TRC+BA,a plussz 2 függönylégzsák,és ha jól tudom,akkor az ülésfűtés is.
Meg ugye csak a D4-hez lehetett kérni autómata váltót,ez most is így van.
Magáról a közvetlen benzinbefecskendezéses motorról nem sokat tudok,csak azt,hogy 200nm-es nyomatéka volt,és az átlagfogyasztása bőven 9 liter alatt volt.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10677
Avensis, mi más?:)
« Válasz #169 Dátum: 2004.04.27 23:09:10 »
Gyönyörű ez a belső :heart:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Avensis, mi más?:)
« Válasz #170 Dátum: 2004.04.27 23:30:55 »
Valóban nagyon szép ez a belsö :!: Nekem viszont egy valami nem tetszik benne.Elöre is elnézést érte :!:  :!: Nekem valahogy nem illik bele a rózsafaberakás,ez az egy amibe kötözködni tudok az Avensisbe.

Bár hozzá kell tegyem eggyik autóba se tetszik a fabetét.

Bocsi :!:
arcipán

03' YARIS SOL  50

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10677
Avensis, mi más?:)
« Válasz #171 Dátum: 2004.04.28 10:49:41 »
Idézetet írta: "Marcipán"
Valóban nagyon szép ez a belsö :!: Nekem viszont egy valami nem tetszik benne.Elöre is elnézést érte :!:  :!: Nekem valahogy nem illik bele a rózsafaberakás,ez az egy amibe kötözködni tudok az Avensisbe.

Bár hozzá kell tegyem eggyik autóba se tetszik a fabetét.

Bocsi :!:


Erre csak azt tudom mondani,hogy nem vagyunk egyformák.  :wink:  
Mi éppen ezért kértünk mindig SOL felszereltséget hozzá,mert jobban tetszett a beltér a faberakásokkal.  :)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Avensis, mi más?:)
« Válasz #172 Dátum: 2004.04.28 11:04:29 »
Xtrem!

Ez most a Ti autótok? Mióta van meg?
Szerintem is gyönyörű :)
nekem meg az furcsa, hogy a váltó körül nem fémdekor van :(
nem értem, hogy ha a légkondit meg a magnót is olyanra csinálták, a váltó burkolatot és a hamutartót miért hagyták meg simán ?
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10677
Avensis, mi más?:)
« Válasz #173 Dátum: 2004.04.28 15:34:23 »
Idézetet írta: "Vektorigo"
Xtrem!

Ez most a Ti autótok? Mióta van meg?
Szerintem is gyönyörű :)
nekem meg az furcsa, hogy a váltó körül nem fémdekor van :(
nem értem, hogy ha a légkondit meg a magnót is olyanra csinálták, a váltó burkolatot és a hamutartót miért hagyták meg simán ?


Sajnos nem,úgy volt,hogy külszolgálat után hazatérve veszünk egy új autót (ilyenkor megillet az Áfa és vámmentesség minket),a 2.0 Sol Executive Aut verzió került volna metálfénnyel 22165 Euróba (akkori áron a 20% adóval lett volna benne a kocsi 7M 84ezer ft-ban).Aztán jött a hidegzuhany,a sokkal nagyobb Camry 2.4-es Aut "mindössze" 22550 Euró lett volna,tehát alig drágább,és az árelőny 2.7M lett volna az Avensis 840e ft-jával szemben.De aztán végül nem kocsiba fektettük a pénzt,és nem is találtunk hirtelen vevőt a fekete Avensisre,szóval azt hoztuk haza,és újra belföldiesítettük.
Az itthoni utakra ez is kiváló,bár az elején sajnáltam picit a Camryt,mert már meg volt rendelve,szóval beleéltem magam,de aztán rájöttem,hogy ez is bőven elég az itthoni utakra.  :)

Visszatérve a belsőre,szerintem így szebb az összhatás,hogy a hamutartó fekete színű,így szebb a 3 anyag találkozása a középkonzolon,szerintem.
Meg gondolom közrejátszhatott a tapintás is,úgy értem,hogy a fémhez hozzáérve hideget érzel,de ha a hamutartóhoz nyúlsz a sötétben,akkor tudod kapásból,hogy a hamutartóhoz nyúltál,nem kell kitapogatni,hogy hol is lehet. Ezt most hülyén fogalmaztam meg,de nekem pont ez tetszik benne.  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Avensis, mi más?:)
« Válasz #174 Dátum: 2004.04.28 19:14:04 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "Marcipán"
Valóban nagyon szép ez a belsö :!: Nekem viszont egy valami nem tetszik benne.Elöre is elnézést érte :!:  :!: Nekem valahogy nem illik bele a rózsafaberakás,ez az egy amibe kötözködni tudok az Avensisbe.

Bár hozzá kell tegyem eggyik autóba se tetszik a fabetét.

Bocsi :!:


Erre csak azt tudom mondani,hogy nem vagyunk egyformák.  :wink:  
Mi éppen ezért kértünk mindig SOL felszereltséget hozzá,mert jobban tetszett a beltér a faberakásokkal.  :)


Persze persze ez csak egy vélemény.Bocsi remélem nem bántottalak meg :oops:  :oops:
arcipán

03' YARIS SOL  50

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10677
Avensis, mi más?:)
« Válasz #175 Dátum: 2004.04.28 21:38:32 »
Idézetet írta: "Marcipán"

Persze persze ez csak egy vélemény.Bocsi remélem nem bántottalak meg :oops:  :oops:


Dehogy bántottál meg,és rajzoltam a mondandóm végére smiley-t is.  :)  Meg amúgy mindenkinek szíve joga azt szeretni,amit akar,meg eleve nem a kocsit szóltad le,hanem csak a fabetéteit,azt pedig nyugodtan szabad. :)

Üdv.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Avensis, mi más?:)
« Válasz #176 Dátum: 2004.04.29 15:48:40 »
Tutivesztes,

Hogy szuperal a tolatoradar? nem kezd tul hamar vijjogni?? Mik a tapasztalatok??

Lassan megyek 15k-ra es lehet hogy beszereltetem. Persze csak ha tenyleg tutin muxik.

Koszi
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Avensis, mi más?:)
« Válasz #177 Dátum: 2004.04.29 21:26:07 »
Műhelytitok: hamarosan nem lesz itthon kapható a Camry (sőt talán Európában se, de ez nem biztos) mivel az Avensis és Previa kategória felé "kivándoroltak" a kuncsaftok...  (ha még nem lenne ismert a hír)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10677
Avensis, mi más?:)
« Válasz #178 Dátum: 2004.04.30 19:44:28 »
Idézetet írta: "Szeke"
Műhelytitok: hamarosan nem lesz itthon kapható a Camry (sőt talán Európában se, de ez nem biztos) mivel az Avensis és Previa kategória felé "kivándoroltak" a kuncsaftok...  (ha még nem lenne ismert a hír)


Kár lenne érte,pedig egy nagyon jó kis kocsinak tartom.Igaz az Amerikai piac ízlése szerint csinálták meg,és itthon kb 10-12 darabot adnak csak el belőle évente,viszont más országokban azért szépen fogy.Évi 30000 darab Európában,ha jól tudom.Persze Amcsiban ez az szám kb 250000 darabot jelent évente,szóval nem csoda a kocsin a motoros antenna,hiszen ez ott divat.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Avensis, mi más?:)
« Válasz #179 Dátum: 2004.05.02 22:53:37 »
Ínyenceknek:




még ment volna...  :twisted:
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]