Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4404277 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Avensis, mi más?:)
« Válasz #15270 Dátum: 2013.08.31 13:25:57 »
felszereltségben hogy van a ranglétra? sol, sol plus, sol technic,sol executiv ?

Létezett az alap, mivel ebből elég kevés volt, ez ha jól rémlik pusztán "Avensis" felszereltség volt, majd a Sol - Sol Technic (alu berakásokkal) illetve a Sol Elegant (faberakásokkal) és a csúcson az Executive (dízel esetében pedig Comfort volt - annyi különbséggel, hogy nem volt benne Xenon és lámpamosó, illetve csak 16-os alufelnik).

Németeknél/külföldön az Executive felszereltség elég kusza volt, nagy többségükben nem volt széria az eletkromosom bőrülés sem, több esetben még a Xenon lámpák sem. Ha valamelyik hiányzik, de netán tempomatos - és Exe-nek van hirdetve, akkor 100%, hogy külföldről lett behozva.

A ráncfelvarrás után eltűnt itthon a Comfort, az összes dízelnél a csúcs az Executive lett, illetve amolyan kifutó szériaként létezett a Sol Plus (hogy ez pontosan miben adott többet, azt nem tudnám igazán felsorolni - talán a tempomat (1.8-nál nem), a 17-es felnik, és a +100e Ft-ért hozzá kérhető érintőképernyős Navigáció volt a sajátja.  :hmmmm:

ez pl plus? kivülről eldönthető?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_2.0_d-4d_sol_plus-7180439

Mivel nincs belső kép róla (de a leírásban nem említi a bőrülést - csak velúrt), de viszont Xenon lámpás, ez is biztosan külföldi autó, szóval lehet akár ottani piacos Exe is.
Sajnos ahány ország annyiféle konfiguráció létezett...  :hmmmm:
Ukránoknál pl a Sol Elegant szériában kapott ülésfűtést és Xenon lámpákat az ottani téli hidegre és útviszonyokra tekintettel.  :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re: Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #15271 Dátum: 2013.08.31 13:26:13 »
Ha az ember használt autót néz, akkor gyorsan kell cselekednie...... mert a jókat elviszik.
Robogót meg minek nézel ősszel? Én amúgy sem ajánlom budapestre a robogót.... ha van kocsid, meg bringád, egyszerűen fölösleges a robi..
nekem volt 2db is (50cm3, 100vm3), de mind eladtam.... életveszély ebben a városban. Ide X5 35d kell  :devil:
mert a kölcsön robogót haverom visszavette ma reggel.
én meg melóba nemtudok kocsival bejárni,nincs hely parkolni.
24/72 munkarenden van és a környéken mindenhol fizetős a terep.
robogóval viszont lehet parkolni bent a munkahelyem udvarán.
és bkvval kb 2,5-3x annyi idő beérni,m robogóval(20perc).
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #15272 Dátum: 2013.08.31 13:33:25 »
Mivel nincs belső kép róla (de a leírásban nem említi a bőrülést - csak velúrt), de viszont Xenon lámpás, ez is biztosan külföldi autó, szóval lehet akár ottani piacos Exe is.
Sajnos ahány ország annyiféle konfiguráció létezett...  :hmmmm:
Ukránoknál pl a Sol Elegant szériában kapott ülésfűtést és Xenon lámpákat az ottani téli hidegre és útviszonyokra tekintettel.  :yes:
ez a kocsi osztrákból jött be.
ott vette a gazdája,kint melózott.
majd honositotta,hazaköltözött budakeszire.
90%ban autópályán szedte össze azt a 180e kmt.
bécs-sopron-bp/budakeszi útvonalon.
minden müködik rajta.
tavaly nyári vásárlású téli-nyári gumija is van.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #15273 Dátum: 2013.08.31 13:38:33 »
Ez előtt meg a dízelbe élted bele magad.;) Nyugi, Tesóm is a dízel felé hajtott, hogy azt vegyek, mert tud 370-ért jó gázolajat. :D

Nem hagytam magam és egy percig nem bánom.

Azt mondtad, ezeket a láncos 2.0 dízeleket nem nagyon ajánlották neked a szerelők, legalább is sokat futott múlttal.

Amúgy emlékszel, amikor itt bekérdeztem, hogy ezt a benzinest már megnézted-e? Az még előző 7végén volt, naná, hogy lemaradtál róla. Tudod, hogy amelyik autó jó állapotú és nincs túlárazva, az pár nap alatt elkel...
nemtudok dönteni.
a dízel ereje,nyomatéka,meg a benyás hibamentessége kéne;)
jaja,1x már lebeszéltek a láncosról,most meg tesómék visszabeszéltek;)))
nehéz kenyér ez a döntés. hasonló jó állapotot akarok,m a corim volt vételkor.
hajlandó volnék még rászánni,csak pöpec legyen.

emléxem,h kérdezted.
lentvoltam anyáméknál falun,elötte csüt.meg melóztam. és mult.csüt.rakták fel a hirdetést.
lemaradtam róla,ez a helyzet.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Avensis, mi más?:)
« Válasz #15274 Dátum: 2013.08.31 13:43:57 »
ez a kocsi osztrákból jött be.
ott vette a gazdája,kint melózott.
majd honositotta,hazaköltözött budakeszire.
90%ban autópályán szedte össze azt a 180e kmt.
bécs-sopron-bp/budakeszi útvonalon.
minden müködik rajta.
tavaly nyári vásárlású téli-nyári gumija is van.

Azt kellene tudni, a sok autópályázás után szánt-e 1-2 percet a turbó "karbantartására".  :hmmmm:
Ahogy írtad is, a nagyobb nyomaték szólhat a dízel mellett, illetve hogy 6 gangos a váltó, és a dízelek (ráncfelvarrás utáni Sol-tól) szériában kaptak tempomatot is. - Ezekről az 1.8-as esetében le kell mondani (igaz tempomatot lehet utólag is beleszerelni).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #15275 Dátum: 2013.08.31 14:01:28 »
azt nem kérdeztem.
de ha pályázás után lak.területen mész még1kicsit,már az is jobb,mintha egyböl leállítanád.

nekem a dízel csak a nagy erő és kicsi fogyi miatt kéne...mint mindenki másnak is ugye;))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #15276 Dátum: 2013.08.31 14:18:26 »
;))))
levan xarva.
biztos vmi miatt nem az az ave volt nekem szánva.
majd jön másik.
Amikor az Avensist akartam eladni, az első komolyabb vevőjelölt - aki meg is volt hajlandó nézni... - rögtön versenyeztetett: egy másik ugyanilyen Avensisszel együtt beszélt meg találkát. Debrecenből jöttek fel, két kopasz 2 méteres, 120 kilós embör volt. Valóban szebb volt a másik, tk. makulátlan állapotú volt - többet is kért érte a tulaja - úgyhogy azt választotta. Kicsit csalódott voltam, mert az ember nem szereti, amikor nemet mondanak, de túléltem. Két héttel később eladtam az autót, majd újabb két hét múlva látom, hogy hirdetik a másik Avensist, méghozzá pont ugyanannyi volt a kikiáltási ára, mint amennyiért az előző is kínálta, tehát még csak nem is nyerészkedni akart rajta, egyszerűen nem jött be neki a kocsi. Mivel az enyém nem volt makulátlan, bele sem gondolok, hogy ez a két hústorony utána nekiállt volna szívózni, hogy így meg úgy, és csináljuk vissza az üzletet, különben...stb.
Szóval sosem tudhatod, mikor jársz jobban.  ;)
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #15277 Dátum: 2013.08.31 14:20:02 »
szerintem semmi probléma ezzel...
szerintem sem. Alapvetően ez volt benne a pakliban, nem a visszalépés, szóval nincs benne kivetnivaló.
music     

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #15278 Dátum: 2013.08.31 14:32:30 »
jaja. írta mélben,h elkelt a gép.
Akkor lemaradtál a második körről. Nem baj, úgyis telített a piac, türelemmel jönni fog másik.
Viszont megtudtuk, hogy korrekt Toyotás volt az eladó.-)

Az adásvételi szerződéstől a folyamat végéig jogilag el lehet állni (az más kérdés, hogy nem etikus). A szerződés felmondása miatt azonban a másik fél kártérítési igénnyel léphet fel. Ennek a kártérítésnek a biztosítékaként szolgál a foglaló (ami egyszerűsíti a helyzetet a kártérítés szempontjából).
Kicsit más a példa, de a banknál is lehet felmondani/ módosítani a hitelszerződést - jó pénzért.

mi a francnak írja oda 200k kilométernél, hogy keveset futott??
Népszerű a fórum.-) Már nem írja.-)
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.31 14:44:44 írta Agyarka »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #15279 Dátum: 2013.08.31 14:35:23 »
Ez előtt meg a dízelbe élted bele magad.;) Nyugi, Tesóm is a dízel felé hajtott, hogy azt vegyek, mert tud 370-ért jó gázolajat. :D
Nem hagytam magam és egy percig nem bánom.
Azt mondtad, ezeket a láncos 2.0 dízeleket nem nagyon ajánlották neked a szerelők, legalább is sokat futott múlttal.
Amúgy emlékszel, amikor itt bekérdeztem, hogy ezt a benzinest már megnézted-e? Az még előző 7végén volt, naná, hogy lemaradtál róla. Tudod, hogy amelyik autó jó állapotú és nincs túlárazva, az pár nap alatt elkel...
Bepi, ez nem neked szól, csak a te hsz-at folytatom.  ;)
Nekem, mikor a Versokat nézegettem, azt mondták a szervizesek, hogy az az 1,8-as motor (1 ZZ-FE, vagy valami hasonló a kódja) annyira jól eltalált, és a dízelek viszont macerásak, hogy eszembe ne jusson dízelt nézni, akármennyit is fogyaszt. Pedig a COV-ban a 2,2 136 lovas motor még nem is olyan vészes.
Szóval légy türelemmel, és várd ki az autódat, de legyél "kilövésre kész" állapotban, hogyha felbukkan egy, akkor pillanatok alatt tudj lépni!
Leírtam már, de megismétlem tanulságként, amikor az Avensist vettem, én is 1,8-ast kerestem liftbacket. Naponta többször néztem a hahu-t, a figyelő is be volt állítva, ha esetleg valami elkerülné a figyelmemet, meg persze magam is vezettem egy excel táblázatot, hogyha egy autó új hirdetésként bukkan fel, új áron, azt is tudjam. Aztán - valamelyik napon a déli órákban - észrevettem, hogy a kecskeméti M+F-hez jött egy 2,0 D4-es baromi jó áron. 10 percig vacilláltam, hogy kell-e, aztán fórumos ismeretségen keresztül leinformáltam az autót, és beszéltem velük: már volt valaki, aki előttem kapott időpontot megnézni, de valami csoda folytán  :innocent: :eek: :innocent: a megnézés után visszalépett, így enyém lett. (Nekem innentől fogva már nagyon megérte klub-, és fórumtagnak lenni...)
Pedig előtte pár napja műtöttek, mozogni is alig bírtam, de levonatoztam, és meg is lett a jutalma a gyorsaságnak.
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #15280 Dátum: 2013.08.31 15:08:35 »
ja,neked volt avéd is?
most egy 1.8 cov van,ugyé?
jaja,figyelem a piacot.
autófigyelö beállítva.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #15281 Dátum: 2013.08.31 15:12:19 »
Bepi, ez nem neked szól, csak a te hsz-at folytatom.  ;)
Nekem, mikor a Versokat nézegettem, azt mondták a szervizesek, hogy az az 1,8-as motor (1 ZZ-FE, vagy valami hasonló a kódja) annyira jól eltalált, és a dízelek viszont macerásak, hogy eszembe ne jusson dízelt nézni, akármennyit is fogyaszt. Pedig a COV-ban a 2,2 136 lovas motor még nem is olyan vészes.
Szóval légy türelemmel, és várd ki az autódat, de legyél "kilövésre kész" állapotban, hogyha felbukkan egy, akkor pillanatok alatt tudj lépni!
Leírtam már, de megismétlem tanulságként, amikor az Avensist vettem, én is 1,8-ast kerestem liftbacket. Naponta többször néztem a hahu-t, a figyelő is be volt állítva, ha esetleg valami elkerülné a figyelmemet, meg persze magam is vezettem egy excel táblázatot, hogyha egy autó új hirdetésként bukkan fel, új áron, azt is tudjam. Aztán - valamelyik napon a déli órákban - észrevettem, hogy a kecskeméti M+F-hez jött egy 2,0 D4-es baromi jó áron. 10 percig vacilláltam, hogy kell-e, aztán fórumos ismeretségen keresztül leinformáltam az autót, és beszéltem velük: már volt valaki, aki előttem kapott időpontot megnézni, de valami csoda folytán  :innocent: :eek: :innocent: a megnézés után visszalépett, így enyém lett. (Nekem innentől fogva már nagyon megérte klub-, és fórumtagnak lenni...)
Pedig előtte pár napja műtöttek, mozogni is alig bírtam, de levonatoztam, és meg is lett a jutalma a gyorsaságnak.
Okés, tökéletesen egyet is értek!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #15282 Dátum: 2013.08.31 16:11:44 »
nemtudok dönteni.
a dízel ereje,nyomatéka,meg a benyás hibamentessége kéne;)
Én nem szívesen vennék 9-10éves dízel középkategóriást.... főleg, hogy Te sem ingázol a melóhelydre mondjuk napi 100-200km-t.. maradj meg az 1,8-2 benzines szívóknál.
Kivétel a 2.d4 dízel, 110lóval, vezetett szk-val, 100ezres futással, 1. tulajtól. (fél éve adott ilyet el egy ismerősöm, igaz az sedan volt).

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #15283 Dátum: 2013.08.31 16:28:27 »
de az a motor az ave1-ben van.
nekem meg az nem tetszik,csak a t25 ave.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #15284 Dátum: 2013.08.31 18:44:29 »
akibor!

Ezt nézted már:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_1.8_sol-6840061

Tudom, hogy korábban már említve volt itt a fórumon.
Régóta hirdetik, egy komoly alku után, talán érdekes lehet.