Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4398901 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #15210 Dátum: 2013.08.29 20:46:01 »
Annak, hogy ki,mit kért nincs jelentősége. A két fél megállapodott, üzlet megköttetett, az első részlet gazdát cserélt (remélhetőleg korrekt papírozással).
Innentől kezdve akár az eladó,akár a vevő szeretne visszatáncolni/ módosítani, nem becsületes lépés lenne egyik fél részéről sem. Jogilag természetesen csak az számít, és annak lehet következménye, hogy mi áll a papírokban.

Az, hogy Te az üzlet megkötése után többet adnál az autóért, az teljesen más lapra tartozik, abban nincs semmi kivetni való, főleg úgy, hogy az előző üzlet kútba is eshet (pl. fizetési határidő,...). Egyszerűen beálltál a sorba feltételes másodikként.
határidő nincs.
a vevö kérte,h elöleg legyen.
nem lehet joga pampogni,ha az eladó az én ajánlatomat választja.
de mivel lelkiismeretes,igy ajánlatott tett a vevőnek. az meg maestig gondolkodik.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #15211 Dátum: 2013.08.29 20:51:57 »
Nnnna?Van valami fejlemény? :?:
még semmi.
nem hívott az eladó.
xerintem erröl lemaradtam.;(
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #15212 Dátum: 2013.08.29 20:54:22 »
határidő nincs.
a vevö kérte,h elöleg legyen.
nem lehet joga pampogni,ha az eladó az én ajánlatomat választja.
de mivel lelkiismeretes,igy ajánlatott tett a vevőnek. az meg maestig gondolkodik.
Elfogadta az előleget, tehát részérül is eldöntött az adásvétel szándéka.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #15213 Dátum: 2013.08.29 20:56:40 »
jaja. és szóban megegyeztek,h ha vmelyiköjük ugylátja,visszaléphet az üzlettől,indok nélkül.
na mind1,majd visszajelez vmikor.
szomb.reggelig ráérek.
ha holnap jelez az eladó,szomb.ráállok a dologra.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #15214 Dátum: 2013.08.29 21:53:30 »
ez a cikk leirja,h mikortol voltak olajevősök és meddig...bár még azért több forrásbol is meg akarom erősiteni...
ez nem ákos2004 autoja???

http://www.vezess.hu/hasznalt_auto/hasznalt_auto_toyota_corolla/44092/

 :yes:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #15215 Dátum: 2013.08.29 22:01:11 »
még semmi.
nem hívott az eladó.
xerintem erröl lemaradtam.;(
jaj de utálom az ilyen szitukat.... idegesítő, de valamiért így kellett lennie és kész.  :yes:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #15216 Dátum: 2013.08.29 22:02:35 »
OFF
határidő nincs. ...
mivel lelkiismeretes,igy ajánlatott tett a vevőnek.
Csak, hogy jól értettem-e. Vevő jött, kialkudott egy árat, majd papíroztak és kifizette az első részletét a vételárnak. Bekerültél a képbe, erre az eladó a megkötött szerződés és az első részlet átvétele után ajánlatot tett a vevőnek? Mit ajánlott? Holnapra (holnaputánra...) hoci a többi pénzt, vagy dobj rá még legalább egy 50-est?
Azt senki ne akarja bemesélni, hogy a vételáron kívül az adásvétel menetrendjét, a határidőket nem tisztázták előre, az majdnem olyan lenne, mintha papír nélkül adnák át a pénzt.
és szóban megegyeztek,h ha vmelyiköjük ugylátja,visszaléphet az üzlettől,indok nélkül.
Ez kb.olyan kategória mint az előleg, nesze semmi ... .

Elfogadta az előleget, tehát részérül is eldöntött az adásvétel szándéka.
Valamint vállalta, hogy a megegyezés alapján fennmaradó rész kifizetése után birtokba adja a gépjárművet a megtekintett állapotban.

nem lehet joga pampogni,ha az eladó az én ajánlatomat választja.

Az vásárlónak sok mindenhez van joga, az más kérdés,hogy mennyit kíván áldozni az érvényesítésére. Mivel nem tudjuk mi áll a papírokban, erről nincs értelme beszélni.
 
Továbbra is tartom, hogy a pénz átadás-átvétele után visszalépni etikátlan bármelyik fél részéről (igazából már a szóbeli megállapodástól vissza lépni is etikátlan, de jogi következményei csak egy adott szerződés aláírása és a pénz átvétele után lehetnek). Aki külső kényszer nélkül etikátlanul visszalép egy szerződés teljesítésétől az nem szavatartó ember, annak a szava nálam semmit nem ér. Ebből következik, hogy egyéb állításait sem tudom fenntartás nélkül elfogadni.
ON

« Utoljára szerkesztve: 2013.08.29 22:30:49 írta Agyarka »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #15217 Dátum: 2013.08.29 22:11:05 »
jaja. és szóban megegyeztek,h ha vmelyiköjük ugylátja,visszaléphet az üzlettől,indok nélkül.
na mind1,majd visszajelez vmikor.
szomb.reggelig ráérek.
ha holnap jelez az eladó,szomb.ráállok a dologra.
Én holnap reggel felhívnám az eladót és tisztáznám hogy áll a dolog. :szemez:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #15218 Dátum: 2013.08.29 22:33:09 »
OFFCsak, hogy jól értettem-e. Vevő jött, kialkudott egy árat, majd papíroztak és kifizette az első részletét a vételárnak. Bekerültél a képbe, erre az eladó a megkötött szerződés és az első részlet átvétele után ajánlatot tett a vevőnek? Mit ajánlott? Holnapra (holnaputánra...) hoci a többi pénzt, vagy dobj rá még legalább egy 50-est?
Azt senki ne akarja bemesélni, hogy a vételáron kívül az adásvétel menetrendjét, a határidőket nem tisztázták előre, az majdnem olyan lenne, mintha papír nélkül adnák át a pénzt.Ez kb.olyan kategória mint az előleg, nesze semmi ... .
Vállalta, hogy a megegyezés alapján fennmaradó rész kifizetése után birtokba adja a gépjárművet a megtekintett állapotban.

Az vásárlónak sok mindenhez van joga, az más kérdés,hogy mennyit kíván áldozni az érvényesítésére. Mivel nem tudjuk mi áll a papírokban, erről nincs értelme beszélni.
 
Továbbra is tartom, hogy a pénz átadás-átvétele után visszalépni etikátlan bármelyik fél részéről (igazából már a szóbeli megállapodástól vissza lépni is etikátlan, de jogi következményei csak egy adott szerződés aláírása és a pénz átvétele után lehetnek). Aki külső kényszer nélkül etikátlanul visszalép egy szerződés teljesítésétől az nem szavatartó ember, annak a szava nálam semmit nem ér. Ebből következik, hogy egyéb állításait sem tudom fenntartás nélkül elfogadni.
ON
ja, és ha a vevő állna el,mit mondanál?
azért van a kitétel,h mindketten elállhatnak,ha akarnak.
mind1,nem értünk egyet ebben,nembaj az.
holn.megcsörgöm az ürgét,h mizu.
bár csak szomb.regg.tudok intézni bármit is,m melozok holn.reggeltől szomb.reggelig.

óbudán,üröm,solymár körül tudtok eredetvizsgást,aki szomb.is dolgozik?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #15219 Dátum: 2013.08.29 22:53:40 »
OFF
ja, és ha a vevő állna el,mit mondanál?
Továbbra is tartom, hogy a pénz átadás-átvétele után visszalépni etikátlan bármelyik fél részéről ...

azért van a kitétel,h mindketten elállhatnak,ha akarnak.
Meg lehet fogalmazni úgy egy szerződést ami tükrözi azt,hogy a teljes összeg kifizetéséig és az birtokba adásig mindkét fél elállhat a szerződéstől, csak annak semmi értelme. Mintha Te azt mondtad volna,hogy szóban állapodtak meg arról, hogy bármikor indoklás nélkül elállhatnak. Fura, hogy annak ellenére, hogy vkik nem gondolják  komolyan az üzletet, írásban szerződést kötnek, és mindketten megegyeznek a részletfizetésben, ami az aláírás után meg is kezdődött.  [rohog]

Kíváncsi természet vagyok, milyen ajánlatot tett -utólag- a lelkiismeretes eladó a vevőnek? 
ON
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.29 22:58:55 írta Agyarka »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #15220 Dátum: 2013.08.29 23:28:18 »
hát,azt nem fogtam fel pontosan. nem tudom leirni,m elhadarta a telóban ma du.
emléxem már,vasárnap van kimondva fizetési hat.időnek.
addig bármelyik fél elállhat,ha meggondolnák magukat.
a vevő azért kezdeményezett elállási jogot,mert neccesen van meg az 1,75millája a kocsira. vasárnapig összeszedi a lét,ha tudja.
azért is ajánlott először 1,65millát,m szükös nála a keret.

ami tetszett,h csurig van a tankja meg van rajta dec31ig vagy jövö márc31ig pályamatrica.
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.29 23:34:15 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #15221 Dátum: 2013.08.29 23:51:22 »
Amennyiben nem módosított az eladó a feltételeken akkor semmi gond.
A vevő álláspontja is védhető, bár normális vásárlö a tisztába tevésre is tartalékol, nemcsak éppen hogy ki tudja fizetni a vételárat. Ehhez a megállapodáshoz azonban nem kell papìr és a részletfizetés is felesleges. Az, hogy 1,65 van rá elég gyenge dumának tűnik. A szombat vasárnap nem banki munkanap, amennyiben nem a saját szláján van a pénz nagy része, akkor igyekeznie kell.
Még simán sorra kerülhetsz, a kocsinak is jobb lenne.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Avensis, mi más?:)
« Válasz #15222 Dátum: 2013.08.30 00:07:19 »
a vevő azért kezdeményezett elállási jogot,mert neccesen van meg az 1,75millája a kocsira. vasárnapig összeszedi a lét,ha tudja.

Ebben az esetben érthető. Eleve kevesebb pénz áll a rendelkezésére és valahonnan össze akarja koldulni a maradékot. És akkor miből fogja átiratni az autót?  :hmmmm: :innocent:

ami tetszett,h csurig van a tankja meg van rajta dec31ig vagy jövö márc31ig pályamatrica.

Most nekem is csurig van a tankom, mivel reggeltől 6 Ft-tal drágább lesz a benzin.  :D
A pályamatrica pedig ha mo-i (éves), akkor az 2014. Jan. 31.-ig érvényes.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #15223 Dátum: 2013.08.30 06:46:50 »
Amennyiben nem módosított az eladó a feltételeken akkor semmi gond.
A vevő álláspontja is védhető, bár normális vásárlö a tisztába tevésre is tartalékol, nemcsak éppen hogy ki tudja fizetni a vételárat. Ehhez a megállapodáshoz azonban nem kell papìr és a részletfizetés is felesleges. Az, hogy 1,65 van rá elég gyenge dumának tűnik. A szombat vasárnap nem banki munkanap, amennyiben nem a saját szláján van a pénz nagy része, akkor igyekeznie kell.
Még simán sorra kerülhetsz, a kocsinak is jobb lenne.
A "pénzhiány, pénzszűke " nagy úr, még ha te meg én úgy gondolkodunk, hogy addig nyújtózkodunk .... És mit veszíthet, ha végképp nem jön össze, az előleget vissza is kapja.
De szerintem ki fogja sírni az autót. Meg lehet hogy még a havi fizujára is épít, amit a napokban megkap, hónap eleje jön.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #15224 Dátum: 2013.08.30 06:54:10 »
énis erre gondolok,h azért az elöleget erőltette a vevő,m nemfix,h meglesz a pénze vasárnapra/hétfőre és biztosra akart menni.
ha nem lesz meg a lé,visszakapja az előleget és pá,keres másik autót.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки