Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4404153 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #15060 Dátum: 2013.08.25 09:20:42 »
Mivel benzines autóm van, sejted, hogy nincs rossz tapasztalatom. Így könnyű lehet erre a válaszod.

Nem akarom lehúzni én a dízel motorokat. Mert persze amíg jó, nem igazán van mellette létjogosultsága a benzinesnek.
Csak hát összességében kell nézni a dolgokat. A végén pedig a korábbi dolgok miatt eltérhet a mérleg nyelve.

De ne így legyen.

ha ez így lenne, csak dízelmotorral adnának el autót. csakhogy az annyival drágább ,hogy nem éri meg egy rakás fogyasztónak beruháznia. ráadásul a dízelmotor kulturálatlanabb, környzetszennyezőbb. és utálom, hogy sokszor kénytelen vagyok belső keringetésre kapcsolni, amikor egy-egy ilyen füstokádó fosch mögött kell haladnom (including BKV-buszok)  :devil:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #15061 Dátum: 2013.08.25 09:26:11 »
De igen, az övé  :nono:
ennyire nem vagyok azért lecsúszva  :devil:
jólvan na. ne sírj. :-X:'(:o
ugyrémlett,h faterodé.
vagy tőle vetted át. ?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #15062 Dátum: 2013.08.25 09:26:48 »
ja;)
értem.
szóval ezért nemtom eldönteni,h benzinest vagy dízelt vegyek.
és még ottvan az is,h egy kombi mazda6 vagy egy mazda5 is elviselnék a garázsban;))
én az eddigi autóim közül a mazda5-öt szerettem a legjobban. ha lett volna benne ESP, meg mondjuk xenon, sose adom el  :wub: sajnos az új generáció ocsmány ronda lett ...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #15063 Dátum: 2013.08.25 09:29:11 »
2.2 dcat 177 lovas mellé szerintem egyik benzinest se hasonlítsd, bár meddig is pörgeted őket
más kategória a kettő
még a 2.4-esbe is csak 230Nm szorult szemben a 400-zal
hááááááát...a 2.4-es szerintem  kábé pariban van a 177 lovassal. nézd meg a gyorsulási meg végsebességi adatokat. a 150 lovas automata dízelt meg simán lenyomja

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #15064 Dátum: 2013.08.25 09:32:53 »
ezt xerintem minden normál,épeszü autótulaj megcsinálja,h ventilátorleállás után lövi le a motort.
én is így csinálom 15,5éve,mióta az elsö wartburgommal elkezdtem az utakat koptatni;))
a turbó kihülést meg természetesként veszem. kell az a pár perc neki.
addig lehet molyolni,gpst,autóstöltőt,stb elpakolni.
de én eleve ugy csinálom,h ha tudom,h meg fogok állni,akkor már nem nyomom neki ökörmódjára,csak lájtosan.
klimát is lelövöm érkezés elött pár perccel.
hiszem,h így egy autó élettartamát soksok km-rel meglehet hosszabbítani.
sajnos nem így van. én amikor megvettem bármelyik kocsimat, nekiálltam a gépkönyvnek és végigrágtam. a mazda5 könyvben vastag betűs résszel volt szedve a motornál, hogy nagyobb igénybevétel esetén, pl. nagysebességű pályázás, 30 másodpercig járatni kell a motort leállítás előtt stb-stb. minden ott van...ehhez képest simán beszáguldanak az autópályán a benzinkúthoz a népek és azonnal le is kapcsolják a motort  :wacko:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #15065 Dátum: 2013.08.25 09:51:48 »
sajnos nem így van. én amikor megvettem bármelyik kocsimat, nekiálltam a gépkönyvnek és végigrágtam. a mazda5 könyvben vastag betűs résszel volt szedve a motornál, hogy nagyobb igénybevétel esetén, pl. nagysebességű pályázás, 30 másodpercig járatni kell a motort leállítás előtt stb-stb. minden ott van...ehhez képest simán beszáguldanak az autópályán a benzinkúthoz a népek és azonnal le is kapcsolják a motort  :wacko:
Igen de 30 másodperc az szinte semmi :hmmmm: Ha a kivezető szakaszon kigurulsz a parkolóig az már eleve megvan annyi, én még 1 percet legalább várok, ha marad más is a kocsinál le se állítom néhány percre.
Én csodálkozom is , hogy  miért elég a 30 másodperc, de biztos igazuk van.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #15066 Dátum: 2013.08.25 09:52:57 »
sajnos nem így van. én amikor megvettem bármelyik kocsimat, nekiálltam a gépkönyvnek és végigrágtam. a mazda5 könyvben vastag betűs résszel volt szedve a motornál, hogy nagyobb igénybevétel esetén, pl. nagysebességű pályázás, 30 másodpercig járatni kell a motort leállítás előtt stb-stb. minden ott van...ehhez képest simán beszáguldanak az autópályán a benzinkúthoz a népek és azonnal le is kapcsolják a motort  :wacko:
azokat kell elkerülni és nem megvenni.
érzékeny dolog az a turbó,de ha gondosan használod,bírja jó sokáig.
én érzek magamban eröt az ilyen autók gondos használatához,ápolásához.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Avensis, mi más?:)
« Válasz #15067 Dátum: 2013.08.25 09:53:11 »
én az eddigi autóim közül a mazda5-öt szerettem a legjobban. ha lett volna benne ESP, meg mondjuk xenon, sose adom el  :wub: sajnos az új generáció ocsmány ronda lett ...

Jó dolog is a tolóajtó, főleg szűk parkolókban.  :yes:
A tieid elektromosan nyíltak? Bár gondolom ez is egy olyan kényelmi (és közben baromi lassú) funkció, ami nélkül lazán lehet létezni, de ha egyszer az ember kipróbálja, többé nem akar lemondani róla.  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #15068 Dátum: 2013.08.25 09:55:04 »
én az eddigi autóim közül a mazda5-öt szerettem a legjobban. ha lett volna benne ESP, meg mondjuk xenon, sose adom el  :wub: sajnos az új generáció ocsmány ronda lett ...
nekem is tetszenek.
2005-2008 évjáratüakat látok olyan 2,5-2,8milla körül.
tény,h a formája szebb mint egy ave2.
de vhogy a szivem mégis toyotás;)) ;)))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Avensis, mi más?:)
« Válasz #15069 Dátum: 2013.08.25 09:57:39 »
azokat kell elkerülni és nem megvenni.
érzékeny dolog az a turbó,de ha gondosan használod,bírja jó sokáig.
én érzek magamban eröt az ilyen autók gondos használatához,ápolásához.

Csak sajnos nem mindenki ilyen, sokan csak használati tárgyként tekintenek az autóra, aki meg céges/kulcsos autóval jár, az nagy ívben sz@rik az ilyesmire (pedig lehet még a benzint is elszámolja...  :whistling: ).
Ha felnyitod a motorháztetőt, abból sajnos nem tudod megállapítani, hogy hogyan volt a turbo használva/kímélve.

Sok helyen pl az autó bejáratására is azt mondják, hogy ezek a mai autók már nem Zsigulik, nem kell. Én ennek ellenére követtem a gépkönyvben leírtakat a zelső 1000 km-en (persze ettől még egy angliai munkás új korában nyomhatta neki üveghangon, amíg felállt a hajóra/trélerre vele  :whistling: - volt is egy ilyen youtube-os video egyszer valahol linkelve).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #15070 Dátum: 2013.08.25 10:01:29 »
Jó dolog is a tolóajtó, főleg szűk parkolókban.  :yes:
A tieid elektromosan nyíltak? Bár gondolom ez is egy olyan kényelmi (és közben baromi lassú) funkció, ami nélkül lazán lehet létezni, de ha egyszer az ember kipróbálja, többé nem akar lemondani róla.  :innocent:
ááá, dehogy. pedig mekkora királyság. ráadásul távirányítóról.
az enyémben ESP sem volt. ami egyébként felháborító, de a belga kivitel ilyen volt... :whistling:
szóval egy fullos mazda5 xenonnal, bőrrel, elektromos tolóajtóval bármikor jöhetne...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #15071 Dátum: 2013.08.25 10:02:22 »
azokat kell elkerülni és nem megvenni.
érzékeny dolog az a turbó,de ha gondosan használod,bírja jó sokáig.
én érzek magamban eröt az ilyen autók gondos használatához,ápolásához.
na ez az, amiért a használt dízel különösen problémás. merthogy nem tudod elkerülni, ha nem rokon vagy ismerős kocsiját veszed meg.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Re: Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #15072 Dátum: 2013.08.25 10:08:07 »
na ez az, amiért a használt dízel különösen problémás. merthogy nem tudod elkerülni, ha nem rokon vagy ismerős kocsiját veszed meg.

És sajnos ezek az autók csak nagy ritkán kötnek ki az interneten...  :no: :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #15073 Dátum: 2013.08.25 10:13:21 »
nálunk itt a faluban van egy ave. hagyatékos,majd vmikor év végén lesz tárgyalás,m sok az örökös,fel kell deríteni mindet.
nemtom,h kivárjam e.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Avensis, mi más?:)
« Válasz #15074 Dátum: 2013.08.25 10:17:04 »
Az ilyen tárgyalás akár évekig is elhúzódhat itthon...  :innocent:
Bár nem vagyok jogász, de szerintem az autót a feleség örökli, ha nincs, akkor a gyerekek - ami után majd persze kell X összeget fizetni Állambácsi kasszájába is.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61