Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4402554 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14865 Dátum: 2013.08.10 07:37:51 »
háááát...még jóhogy megmentetted... :szemez: ::) :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #14866 Dátum: 2013.08.10 07:53:26 »
Nem, csak egyszerűen szar napja volt. Meg fáradt volt és nem koncentrált eléggé.
Ja figyelni kell! Én meg minden héten mást tankolok, felváltva, hol dieselt a kocsiba, hol benyát a robogókba. Szerencsére még nem tévesztettem el.
Bezzeg a húgomnak már (mindig)a kutas többször teletöltötte a dieseljét benzinnel.
Természetesen a kút állta a számlát, neki csak a macera maradt.Meg mázlija volt mindig, hogy indulás elött észrevette.


csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #14868 Dátum: 2013.08.10 08:55:44 »
Érdekesen telt a péntek délutánom.
Úgy alakult, hogy elmentünk családdal vásárolni, amikor jön a telefon egy barátomtól, hogy nem-e vontatnék. A Corolla Verso-t.
Kiderült, hogy benzin helyett véletlenül gázolajat tankolt bele és pár km múlva az autó leállt a főúton.
Szegény, indult azzal, hogy parkolóból tolatva kishíján elütött egy figyelmetlen biciklist. Ezután beállt tankolni az OMV kúthoz, ahol nem szokott tankolni. Mondta a párjának, hogy "csak nehogy dízelt tankoljunk", majd mégis csak azt sikerült, ami rá is loccsant a papucsára. Család, csomagok az autóban, hogy mennek haverokhoz vízpartra hétvégézni...::) jól kezdődik.
A héttel pedig konkrétan a töke vele volt a hőség és a kevés biznisz, sok munka miatt.
Na, mivel mi éppen a tescoban voltunk, megnyugtattam, hogy veszek egy vontató kötelet (sem neki, sem nekem nem volt), és megyünk "menteni".
Út közben azon agyaltam, vajon a nyomógombos indítással hogyan működik a kormányzár? Mert, ha lezár, akkor nem tudjuk az autót vontatni.
Most már ezt is tudom, hogy amíg a kártya bent van a slotban, addig kormányzár nincs. És üzemi fék sincs. Maradt a kézifék...
Összesen kb 7-8km-t kellett mennünk vissza a városba, egy telephelyre. Az Avensis ismét példásan teljesített. Család, klíma és egy fullra tankolt autót vontatva erőlködés nélkül végezte a feladatot. :)
Igaz, mikor a telephelyre értünk, barátom kicsit ráhajtott a vontatókötélre és az elszakadt, de legalább ott történt ez, ahol már nem volt rá szükség és nem a város közepén a kishijján 40 fokban és péntek délutáni forgalomban.
Az autóból ki lesz szívva a gázolaj, az üa rendszer at lesz mosatva, remélhetőleg más gondja nem lett. Remélem.
Szidja is magát a srác masszívan, tudja, hogy nagyon benézte az esetet. ;)
ez még mindig jobb, mint fordítva. ha dízelautóba megy a benzin és beindítják, az többszázezer forintos tétel is lehet. én is egyszer tankoltam benzint a mazda5-be. saját kezűleg, miután a gyerek második órája üvöltött az autóban...van ilyen. szerencsére nem indítottam el, elszállította a szerelőm, és kicserélték az üzemanyagot, semmi gondom nem volt belőle. leszámítva, hogy átalakult a délutánom  :censored:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14869 Dátum: 2013.08.10 10:09:47 »
Szabadalmaztatni kellene, hogy dízel autókon legyen a legkisebb lyukú a tanknyílás, és a kutakon a legkisebb átmérőjű cső a gázolajé, hogy a benziné ne férjen bele: dízelbe nem fog benzin menni, ha benzinüzeműbe gázolaj kerül, az meg nem akkora gáz ugye  ;) Kis fejlesztéssel utóbbi esetet is ki lehetne küszöbölni. De egyszerű is lenne  :otlet:

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14870 Dátum: 2013.08.10 10:36:48 »
Szabadalmaztatni kellene, hogy dízel autókon legyen a legkisebb lyukú a tanknyílás, és a kutakon a legkisebb átmérőjű cső a gázolajé, hogy a benziné ne férjen bele: dízelbe nem fog benzin menni, ha benzinüzeműbe gázolaj kerül, az meg nem akkora gáz ugye  ;) Kis fejlesztéssel utóbbi esetet is ki lehetne küszöbölni. De egyszerű is lenne  :otlet:
csak egy apró módosítás, aham... biztos olcsó lenne a föld összes kútján egyszerre cserélni a pisztolyokat :D
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14871 Dátum: 2013.08.10 11:13:17 »
csak egy apró módosítás, aham... biztos olcsó lenne a föld összes kútján egyszerre cserélni a pisztolyokat :D
Nehogymár az legyen a reakció, hogy "De jó lenne"  :eek:
Sajnáljuk már szegényeket. Tönkremennének bele...Kíváncsi vagyok, egy kúton milyen gyakran cserélnek amúgy is pisztolyt/tömlőt, esetleg egyben. Ahol tankolok MOL kúton, viszonylag sűrűn cserélik az egész állomást is. Az autókon is le kellene ehhez cserélni (régieken), az meg a tulajnak lenne pénzkiadás. De nem kötelező átállnia, legfeljebb megmarad neki a nagyobb nyílás, és a kockázat, hogy esetleg benzint tölt a dízelbe, visszafelé kompatibilis a rendszer  :clap:
De igazad van: egyszerűbb lett volna már az elején végiggondolniuk a témát.
Lehet, hogy rossz hasonlat, de kicsit olyan, mintha egy egyfázisú dugót simán bele lehetne dugni egy háromfázisú aljzatba  :wacko:
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.10 11:20:50 írta vd1234 »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14872 Dátum: 2013.08.10 11:49:57 »
Vagy egyszerübb: a benzineseket baloldalon a dieseleket jobb oldalon kéne tölteni, akkor  már eleve 2x gondolsz arra, hogy mit kell tankolni.
Most nem sok értelme van hogy a japán tipusoknak baloldalon van a tankja az europaiknak jobb oldalon.( OK mindegyik a hazai kényelem szerint gondolkodott)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14873 Dátum: 2013.08.10 11:50:50 »
Vagy egyszerübb: a benzineseket baloldalon a dieseleket jobb oldalon kéne tölteni, akkor  már eleve 2x gondolsz arra, hogy mit kell tankolni.
Most nem sok értelme van hogy a japán tipusoknak baloldalon van a tankja az europaiknak jobb oldalon.( OK mindegyik a hazai kényelem szerint gondolkodott)
Ez se' rossz  :D

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14874 Dátum: 2013.08.10 11:56:54 »
Szabadalmaztatni kellene, hogy dízel autókon legyen a legkisebb lyukú a tanknyílás, és a kutakon a legkisebb átmérőjű cső a gázolajé, hogy a benziné ne férjen bele: dízelbe nem fog benzin menni, ha benzinüzeműbe gázolaj kerül, az meg nem akkora gáz ugye  ;) Kis fejlesztéssel utóbbi esetet is ki lehetne küszöbölni. De egyszerű is lenne  :otlet:

Én ezen mindig bosszankodom, hogy miért nem az elejétől kezdve úgy van, hogy az egyik mondjuk háromszög alakú pisztoly és nyílás, a másik meg kör. Méretek persze számítanak, de így egyik sem tudna bele menni a másikba.
Ha tudnám hol kell ezt levédetni, indítanék is egy projektet rá. :)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14875 Dátum: 2013.08.10 14:58:36 »
a japán autóknak a mai napig baloldalon van a tankolás? nekem is nagyon nehéz volt átállnom jobb oldalra
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #14876 Dátum: 2013.08.10 17:03:01 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.2_d-cat_sol_executive-6994571

12.kép
visszafelé halad az idő a szervizkönyvben;)
tököli teszkónál lefotózva.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #14877 Dátum: 2013.08.10 17:30:52 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.2_d-cat_sol_executive-6994571

12.kép
visszafelé halad az idő a szervizkönyvben;)
tököli teszkónál lefotózva.
elírták... reálisnak tűnik
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #14878 Dátum: 2013.08.10 17:33:55 »
jaja.
németből hozták a vasat.
a pecsét az 1dolog. jó,ha van.
szervizszámla a lényeg.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14879 Dátum: 2013.08.10 18:11:24 »
Vagy egyszerübb: a benzineseket baloldalon a dieseleket jobb oldalon kéne tölteni, akkor  már eleve 2x gondolsz arra, hogy mit kell tankolni.
Most nem sok értelme van hogy a japán tipusoknak baloldalon van a tankja az europaiknak jobb oldalon.( OK mindegyik a hazai kényelem szerint gondolkodott)
az enyém eléggé japán és a jobb oldalon van a betöltőnyílás