Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4402448 alkalommal)

0 Felhasználó és 43 vendég van a témában

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14850 Dátum: 2013.08.09 08:42:18 »
Átrágtam minden prospektust, (az egyik alapfelszereltségről van is belső fénykép benne) - az alap T25-ös Avensisnek nem volt része a fedélzeti számítógép! (ahogy az első kartámasz sem, illetve hátul kurblis ablakok vannak, nincsen fényre sötétedő belső tükör vagy esőérzékelős ablaktörlő sem, illetve a tükröket se lehet elektromosan behajtani, a kézi/tekergetős, egyzónás klíma és a mankókerék már csak hab a tortán.  :hmmmm: ).

Ez is visszalépés volt a T22-hez képest, mert ott alapáras dolog volt a számítógép.  :clap:

No ezt jó tudni! Facelift után viszont alappá vált vagy ugyanúgy megmaradt ez a fapad változat?  :hmmmm:
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re: Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #14851 Dátum: 2013.08.09 08:55:44 »
már hivtam,azt mondta nagykátáról vette.
viszont a rendszáma nem ez,ami a hahus hirdetésé.
:o:o:o:o:o?????????
még mindig nem vili nekem ez.
hahun verso csak 1db volt nagykátai.
új csalásforma terjed, lehet, ez is az:
http://www.narancsjuice.hu/cikk/hasznalt-autot-vennel-igy-vernek-at

magyarul másik autóhoz használják fel az adatokat
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Re: Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #14852 Dátum: 2013.08.09 09:00:27 »
új csalásforma terjed, lehet, ez is az:
http://www.narancsjuice.hu/cikk/hasznalt-autot-vennel-igy-vernek-at

magyarul másik autóhoz használják fel az adatokat
Köszi a linket.

A fényképek alapján annyival talán lehet védekezni a csalók ellen - bár, kérdés, mennyit ér -, ha a képekbe vízjelet mentünk el, még mielőtt feltöltjük a képeket a netre.
Legalább a képekkel nem élnek így vissza.

Az alvázszámot megadni nem bölcs a hirdetésben, de, ha "vevőként" jelentkezik az autóért egy ilyen csaló és telefonon, vagy emailben, netán személyesen megszerzi az adatokat, akkor az ellen nem igazán lehet, mit tenni.  :surrender: Vagy tévedek? Ne adjunk meg senkinek semmit? Akkor, meg a valódi vásárló számára lehet gyanús a dolog, hogy miért titkolózunk?  :hmmmm:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #14853 Dátum: 2013.08.09 09:25:48 »
hát nemtom.
elmennék megnézni ezt a versót,h valós e,de sajnálom rá a benzint meg az időmet ebben a bazi melegben. meg a felhivásra szánt pénzt is;)))
viszont ha hazaértem,asszony céges telójáról felhívom;))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Re: Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #14854 Dátum: 2013.08.09 09:40:12 »
új csalásforma terjed, lehet, ez is az:
http://www.narancsjuice.hu/cikk/hasznalt-autot-vennel-igy-vernek-at

magyarul másik autóhoz használják fel az adatokat
Ez az, erről beszéltem  :otlet:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Re: Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #14855 Dátum: 2013.08.09 11:56:40 »
Ez az, erről beszéltem  :otlet:

Én ezt nem teljesen értem  :hmmmm:ki az a hülye, aki virtuális/látatlan autóért pénzt ad ? Mert ha jól veszem ki, erre megy ki a játék. Tehát ha az az autó fizikálisan nincs a tulajdonában, ergo a vevő nem is láthatja, akkor hogy ad pénzt érte ? Tudom, vannak hülyék, dehát ők meg is érdemlik.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Re: Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #14856 Dátum: 2013.08.09 12:09:40 »
Én ezt nem teljesen értem  :hmmmm:ki az a hülye, aki virtuális/látatlan autóért pénzt ad ? Mert ha jól veszem ki, erre megy ki a játék. Tehát ha az az autó fizikálisan nincs a tulajdonában, ergo a vevő nem is láthatja, akkor hogy ad pénzt érte ? Tudom, vannak hülyék, dehát ők meg is érdemlik.
Azt írtam, hogy én sem teljesen értem a dolgot  :surrender:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14857 Dátum: 2013.08.09 12:21:38 »
vaNNAK ilyen marhák. de általában nem az egész pénzt kérik, hanem csak előleget a szállításra, 1-2000 eurót. a palimadár ezt kifizeti annak reményében, hogy baromi olcsón kap egy nagyon jó kocsit, aztán hipp-hopp eltűnik az eladó...

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re: Re: Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #14858 Dátum: 2013.08.09 12:44:45 »
Én ezt nem teljesen értem  :hmmmm:ki az a hülye, aki virtuális/látatlan autóért pénzt ad ? Mert ha jól veszem ki, erre megy ki a játék. Tehát ha az az autó fizikálisan nincs a tulajdonában, ergo a vevő nem is láthatja, akkor hogy ad pénzt érte ? Tudom, vannak hülyék, dehát ők meg is érdemlik.
mondjuk leinformálsz alváz alapján egyet, ami ***a, amikor meg megnézed, úgyse fogod már csekkolni...
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Avensis, mi más?:)
« Válasz #14859 Dátum: 2013.08.09 14:04:45 »
No ezt jó tudni! Facelift után viszont alappá vált vagy ugyanúgy megmaradt ez a fapad változat?  :hmmmm:

Facelift után az információs adatok átköltöztek a műszerfalra, szóval ott már biztosan alapáras tétel lett.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Avensis, mi más?:)
« Válasz #14860 Dátum: 2013.08.09 14:07:29 »
Ez most nagyon meglepett, mert tényleg minden ennél kisebb Toyotában alap volt, csak pont a T25-ben nem?  :hmmmm:

Szerintem nagyon kevesen vettek alapáras Avensist, igaz azért a Sol felára 510e Ft volt, ha jól rémlik, (de bőséges extrahalmazt kapott érte az ember cserébe) de a legtöbben beruháztak rá.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14861 Dátum: 2013.08.09 14:29:38 »
Szerintem nagyon kevesen vettek alapáras Avensist,
A fapados verziókkat direkt úgy alakítják ki, hogy fájó "extrák" hiányozzanak belőle.
Ráadásul a beszerzésüket is megnehezítik a hosszadalmas szállítási idővel. Magasabb felszereltség ált. előbb érkezik, és gyakran a raktárkészleten lévő autókból jobban lehet alkudni. Ráadásul egy elterjedtebb felszereltséget később könnyebben és olcsóbban lehet javíttatni.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #14862 Dátum: 2013.08.09 22:04:55 »
Érdekesen telt a péntek délutánom.

Úgy alakult, hogy elmentünk családdal vásárolni, amikor jön a telefon egy barátomtól, hogy nem-e vontatnék. A Corolla Verso-t.
Kiderült, hogy benzin helyett véletlenül gázolajat tankolt bele és pár km múlva az autó leállt a főúton.
Szegény, indult azzal, hogy parkolóból tolatva kishíján elütött egy figyelmetlen biciklist. Ezután beállt tankolni az OMV kúthoz, ahol nem szokott tankolni. Mondta a párjának, hogy "csak nehogy dízelt tankoljunk", majd mégis csak azt sikerült, ami rá is loccsant a papucsára. Család, csomagok az autóban, hogy mennek haverokhoz vízpartra hétvégézni...::) jól kezdődik.
A héttel pedig konkrétan a töke vele volt a hőség és a kevés biznisz, sok munka miatt.

Na, mivel mi éppen a tescoban voltunk, megnyugtattam, hogy veszek egy vontató kötelet (sem neki, sem nekem nem volt), és megyünk "menteni".

Út közben azon agyaltam, vajon a nyomógombos indítással hogyan működik a kormányzár? Mert, ha lezár, akkor nem tudjuk az autót vontatni.
Most már ezt is tudom, hogy amíg a kártya bent van a slotban, addig kormányzár nincs. És üzemi fék sincs. Maradt a kézifék...

Összesen kb 7-8km-t kellett mennünk vissza a városba, egy telephelyre. Az Avensis ismét példásan teljesített. Család, klíma és egy fullra tankolt autót vontatva erőlködés nélkül végezte a feladatot. :)
Igaz, mikor a telephelyre értünk, barátom kicsit ráhajtott a vontatókötélre és az elszakadt, de legalább ott történt ez, ahol már nem volt rá szükség és nem a város közepén a kishijján 40 fokban és péntek délutáni forgalomban.

Az autóból ki lesz szívva a gázolaj, az üa rendszer at lesz mosatva, remélhetőleg más gondja nem lett. Remélem.

Szidja is magát a srác masszívan, tudja, hogy nagyon benézte az esetet. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #14863 Dátum: 2013.08.09 22:27:10 »
mr bean vagy pier ez a srác?;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #14864 Dátum: 2013.08.10 06:11:28 »
mr bean vagy pier ez a srác?;)
Nem, csak egyszerűen szar napja volt. Meg fáradt volt és nem koncentrált eléggé.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i