Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4395680 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #14670 Dátum: 2013.08.01 12:02:27 »
igen,már megvizsgáltam én is jobban. felismerem a tempomatot végre.;)

na. telefonálgattam.
az első,a jól felszerelt fekete kombi ave remeteszőlősön van.
89ezerig német vezetett szervizkönyv 2008ig.
majd 1évet állt a gép,2009nyár végétől magyar,toyota mayernál szervizelve. kuplung,kettőstömegű lendkereket ott cserélték.
1,1milla hitel van a kocsin.
hátsó ülés,meg csomagtérben kutyát visznek 4éve,de nem nagyon látszik az eladó szerint.
ma du.4után érne rá megmutatni a gépet,ami már nekem sajna nemjó.

az 1.8 kombi meg mazda szalonban van.
az ürge nemtudott mit mondani a kocsiról.
igérte,h visszahív egy kolegája 1körül.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14671 Dátum: 2013.08.01 12:07:15 »
Illetve ha rögzített sebességet tart a tempomat, de a forgalmi ok enyhe (azaz nem kell rálépni a fékre vagy kinyomni a kuplungot), akkor a kart magad felé húzva kiveszi a rögzített sebességből magát, és ha újra szabad az út, a kart felfelé billentve visszaáll(visszagyorsul) az eredetileg rögzített sebességre.
Ha magad felé húzod, az a Cancel utasítás, ami törli a rögzített sebességet, tehát Resume utasításra nem áll vissza.
Az aktuálisan beállított sebességet felfüggeszteni lehet a fékpedál vagy gázpedál lenyomásával. Ez utóbbi esetben a gyorsítás megszűnése után automatikusan visszalassít a korábbi értékre.
Legalább is én így tudom  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #14672 Dátum: 2013.08.01 12:10:07 »
az 1.8 kombi meg mazda szalonban van.
Kérdés, hogy valaki miért cserélte Mazdára a nem túl öreg Avensisét?
Ez persze nem jelenti azt, hogy gondja volt vele! Lehet, hogy csak TotalCarosan nem jött be be neki.  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #14673 Dátum: 2013.08.01 12:11:13 »
igen,már megvizsgáltam én is jobban. felismerem a tempomatot végre.;)

na. telefonálgattam.
az első,a jól felszerelt fekete kombi ave remeteszőlősön van.
89ezerig német vezetett szervizkönyv 2008ig.
majd 1évet állt a gép,2009nyár végétől magyar,toyota mayernál szervizelve. kuplung,kettőstömegű lendkereket ott cserélték.
1,1milla hitel van a kocsin.
hátsó ülés,meg csomagtérben kutyát visznek 4éve,de nem nagyon látszik az eladó szerint.
ma du.4után érne rá megmutatni a gépet,ami már nekem sajna nemjó.
az 1.8 kombi meg mazda szalonban van.
az ürge nemtudott mit mondani a kocsiról.
igérte,h visszahív egy kolegája 1körül.
a magyar szervizes számlákat a szerviz meg tudja mutatni. szerintem kérd el az eladótól. a hitelt takarítsák le az autóról, mielőtt te bármit is kifizetnél!

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #14674 Dátum: 2013.08.01 12:12:00 »
Kérdés, hogy valaki miért cserélte Mazdára a nem túl öreg Avensisét?
Ez persze nem jelenti azt, hogy gondja volt vele! Lehet, hogy csak TotalCarosan nem jött be be neki.  :)
mert már annyira unta  :devil:
persze akármiért is cserélhette, ennek a spekulálásnak nem sok értelme van

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14675 Dátum: 2013.08.01 12:20:20 »
Ez nem spekuláció, csak mielőtt kifizet az ember 2+ millát, érdemes minden lehetséges információt egybevetni.
Egy márkaidegen kereskedés mindig rosszabb áron veszi be az adott autót, mint a típusazonos. Mert mekkora az esélye, hogy valaki egy rönő szalonban keres használt Corollát  ::)
Egy rákérdezést megér, mivel lehet nagyon jó alkalmi vétel is.  :yes:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14676 Dátum: 2013.08.01 12:28:03 »
pl mert kisebb autót vett és az aurist nem vette be a gyomra. vagy csak egy másik kocsit nézett és nem akart szórakozni a magáneladással.  :devil: vagy bármi más. a kereskedő hétszentség, hogy nem mondja meg az igazat, ha valami gond miatt adták le
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.01 12:33:39 írta csufár »

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14677 Dátum: 2013.08.01 12:39:07 »
Ha magad felé húzod, az a Cancel utasítás, ami törli a rögzített sebességet, tehát Resume utasításra nem áll vissza.

De igen, visszaáll... :)

Kivéve, ha közben 40 alá csökken a sebesség.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #14678 Dátum: 2013.08.01 12:51:41 »
a magyar szervizes számlákat a szerviz meg tudja mutatni. szerintem kérd el az eladótól. a hitelt takarítsák le az autóról, mielőtt te bármit is kifizetnél!

A hitelt ilyen esetben hogy tudják megszüntetni az autón?

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14679 Dátum: 2013.08.01 12:55:22 »
Nem veszélyes, a sofőrnek ugyanúgy kell figyelnie, mint tempomat nélkül. Ez egyébként sem árt...

Igen ha tényleg figyel is, de mivan, ha megörül és úgy érzi az autó megy magától kicsit lazulhat, főként, ha valamilyen oknál fogva sávtartás automatika van mellette, de adaptiv tempomat nincs (ha van ilyen nem tudom, de miért ne lenne)?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #14680 Dátum: 2013.08.01 12:56:13 »
A hitelt ilyen esetben hogy tudják megszüntetni az autón?
kifizetik - mondjuk egy áthidaló kölcsönnel
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Avensis, mi más?:)
« Válasz #14681 Dátum: 2013.08.01 13:19:01 »
Ha magad felé húzod, az a Cancel utasítás, ami törli a rögzített sebességet, tehát Resume utasításra nem áll vissza.

Nálam visszaáll, illetve remélem a ráncfelvarrás után nem b@rmolták szét a tempomatot.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14682 Dátum: 2013.08.01 13:22:27 »
Igen ha tényleg figyel is, de mivan, ha megörül és úgy érzi az autó megy magától kicsit lazulhat, főként, ha valamilyen oknál fogva sávtartás automatika van mellette, de adaptiv tempomat nincs (ha van ilyen nem tudom, de miért ne lenne)?
Nézd: Ha bamul az ember vezetés közben, akkor hót mindegy, hogy van-e tempomat, vagy nincs, régen rossz. Az adaptív dolog egy +, de hogy az e nélküli tempomat hasztalan, az szimplán nem igaz. Ez is hasonló az ABS-hez, ESP-hez, TRC-hez. Meg kell tanulni használni. Különösen a sebességkorlátok tartására, vagy hegy-völgyes autópályázások alkalmával ad iszonyú nagy segítséget, mert vezetés közben a forgalmon kívül másra nem kell koncentrálnia a sofőrnek. Nagyságrendi eltérés van a tempomatos hosszú út és az a nélküli út utáni fáradságérzetek között.
Az adaptív tempomattal az a gondom, hogy még jobban ellustítja az embert, mert "az úgyis fékez, ha kell"...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #14683 Dátum: 2013.08.01 13:24:47 »
kifizetik - mondjuk egy áthidaló kölcsönnel
nekem vmi mást mondott az ürge.
adásvételi szerződéssel bemegyünk a cib bankhoz és kérjük,h kipengethessem a hitelt. a maradék 1millát meg odaadom neki kpban.
aztán majd a bank küldi nekem a törzskönyvet.
meg az okmányirodán is intézni kell vmi hitelbejegyzés törlést,nem?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14684 Dátum: 2013.08.01 13:25:45 »
Nézd: Ha bamul az ember vezetés közben, akkor hót mindegy, hogy van-e tempomat, vagy nincs, régen rossz. Az adaptív dolog egy +, de hogy az e nélküli tempomat hasztalan, az szimplán nem igaz. Ez is hasonló az ABS-hez, ESP-hez, TRC-hez. Meg kell tanulni használni. Különösen a sebességkorlátok tartására, vagy hegy-völgyes autópályázások alkalmával ad iszonyú nagy segítséget, mert vezetés közben a forgalmon kívül másra nem kell koncentrálnia a sofőrnek. Nagyságrendi eltérés van a tempomatos hosszú út és az a nélküli út utáni fáradságérzetek között.
Az adaptív tempomattal az a gondom, hogy még jobban ellustítja az embert, mert "az úgyis fékez, ha kell"...

bizony így van. próbáld ki, és rájössz. az adaptív meg még jobb lehet, olyat még nem próbáltam.