Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4402381 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #14190 Dátum: 2013.07.10 11:43:28 »
Pontosan előzőekben leírtak miatt érdemesebb külföldről nézni autót. Nagyobb a választék, általában szép állapotúak, általában korrekt szerviz háttérrel rendelkező autók. Picit drágább is, mire itthon forgalomba helyezik, de szerintem könnyebb JÓ autót kifogni ott, mint itt.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14191 Dátum: 2013.07.10 11:47:03 »
Hát igen, ott aztán megnyílik a kánaán.

De nagyon sok olyan embert ismerek, akinek ez túl körülményes, nem jártas ezekben a dolgokban és nem mer belevágni. Vannak ám bőven!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14192 Dátum: 2013.07.10 11:54:28 »
Hát igen, ott aztán megnyílik a kánaán.

De nagyon sok olyan embert ismerek, akinek ez túl körülményes, nem jártas ezekben a dolgokban és nem mer belevágni. Vannak ám bőven!
vannak, csak akkor kompromisszumot kell kössenek ebben,abban. Vagy szerencséjük lesz, ha találnak egy nekik megfelelőt...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14193 Dátum: 2013.07.10 11:55:20 »
 :yes:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #14194 Dátum: 2013.07.10 12:03:43 »
Őszintén azt gondolom, hogy ÉRDEMES egyszer rászánni pár napot egy ilyen túrára, szinte biztosan találna az ember 3-4 autóból olyat, ami tökéletesen megfelel az igényeinek.
Ez mondjuk jelentsen 2 nappalt és 1 éjszakát külföldön.

Még a tizen éves Avensisek között is találni szép számmal 1. Tulajos autókat, nemhogy az újabbak között!
Lehet, hogy futottak 200.000km-t, naés?! Ennek 85-90%-a autópályás km, ahol sem a motor, sem a futómű nem használódik. Az autók működése szinte az újszerűhöz hasonlítható. És ezeket a hazai nepperek gond nélkül visszavágják 100-120.000 kmrel és észre nem venni vásárláskor..,
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14195 Dátum: 2013.07.10 12:18:38 »
ha autóvásárlás előtt állnék, én sem hagynám ki a külföldi piacot.
Elég csak rákeresni a kívánt példányra pl. mobile.de-n. Mennyi gusztusos és ahogy Te is írtad, megkímélt autó van.
Nyugodtabb szívvel lehetne kint választani.

Itthon ritka kifogni egy frankó autót. Ismerős, belső kör stb sem árt.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14196 Dátum: 2013.07.10 12:27:22 »
Hát igen, ott aztán megnyílik a kánaán.

De nagyon sok olyan embert ismerek, akinek ez túl körülményes, nem jártas ezekben a dolgokban és nem mer belevágni. Vannak ám bőven!

Köztük Én is:
nem tudok németül. Nem tudom, hova kéne mennem. Jelenleg egy 1.4-es Polom van, avval kiutazni Németországba.... Valakit vinnem is kéne magammal, aki meg nézi. És akkor eljutottunk oda, hogy megnéztük az autót. Jó lenne elvinni egy állapotfelmérésre külföldön. Na de hova?? És akkor még meg is kéne venni. Mivel egyenlőre nincs annyi készpénzem, ezért úgy tűnik, hitel is lenne rá. Autó hitelt lehet felvenni külföldön vásárolt autóra? Hogy, hol, és mit kell intézni ahhoz, hogy a nevemre kerüljön és magyar rendszámot kapjon?

Ezek azért elég komoly problémák egy olyannak, mint Én...
Jó lenne, ha lenne valaki(akiben meg lehet bízni) és avval foglalkozik, hogy megkeresem, megmondom, mit keresek és Ő behozza, elintéz mindent. Én a vételár X %-át kifizetem neki és Ő elintéz mindent.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14197 Dátum: 2013.07.10 12:37:51 »
Köztük Én is:
nem tudok németül. Nem tudom, hova kéne mennem. Jelenleg egy 1.4-es Polom van, avval kiutazni Németországba.... Valakit vinnem is kéne magammal, aki meg nézi. És akkor eljutottunk oda, hogy megnéztük az autót. Jó lenne elvinni egy állapotfelmérésre külföldön. Na de hova?? És akkor még meg is kéne venni. Mivel egyenlőre nincs annyi készpénzem, ezért úgy tűnik, hitel is lenne rá. Autó hitelt lehet felvenni külföldön vásárolt autóra? Hogy, hol, és mit kell intézni ahhoz, hogy a nevemre kerüljön és magyar rendszámot kapjon?

Ezek azért elég komoly problémák egy olyannak, mint Én...
Jó lenne, ha lenne valaki(akiben meg lehet bízni) és avval foglalkozik, hogy megkeresem, megmondom, mit keresek és Ő behozza, elintéz mindent. Én a vételár X %-át kifizetem neki és Ő elintéz mindent.

Pedig milyen szép a választék... :wub:
http://suchen.mobile.de/auto/toyota-avensis-benzin.html?useCase=ChangeSortOrder&defaultOrder=ASCENDING&isSearchRequest=true&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=24100&makeModelVariant1.modelId=4&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=PETROL&minFirstRegistrationDate=2006-01-01&maxPrice=7001&ambitCountry=DE&transmissions=MANUAL_GEAR&climatisation=AUTOMATIC_CLIMATISATION&features=ESP&features=ABS&features=CENTRAL_LOCKING&features=ELECTRIC_WINDOWS&export=ALSO_EXPORT&minMileage=10000&maxMileage=150000&lang=en&sortPath=specifics.mileage

Szerk.:
Nektek betölti a képeket?
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.10 12:39:56 írta Pomk »

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14198 Dátum: 2013.07.10 12:41:16 »
Igen, nem annyira egyszerű ez.
Ebben az esetben nem árt egy németül jól tudó, autókhoz jól értő ismerős szakember, aki mellesleg még rá is ér...

Viszont én nem tartom elképzelhetetlennek, hogy van olyan szolgálat, vagy vki ezzel foglalkozik, hogy megbízások alapján néz ki és hoz be autót. Kell lenni ilyennek! Becsületesnepper.hu nem ilyen?

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14199 Dátum: 2013.07.10 13:03:53 »
vagy itt van palaczk mester. én sem vágnék bele egy külföldi vásárlásba egyedül. inkább kicsengetek némi lóvét a jó tanácsért és a közreműködésért. szerintem megéri

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14200 Dátum: 2013.07.10 15:05:05 »
ha autóvásárlás előtt állnék, én sem hagynám ki a külföldi piacot.
Elég csak rákeresni a kívánt példányra pl. mobile.de-n. Mennyi gusztusos és ahogy Te is írtad, megkímélt autó van.
Nyugodtabb szívvel lehetne kint választani.

Itthon ritka kifogni egy frankó autót. Ismerős, belső kör stb sem árt.

Ezzel a német piacos lehetőséggel én is kacérkodtam annak idején. Sok helyen lehet olvasni, hogy a németországi hirdetőkkel/hirdetésekkel is óvatosan kell bánni, mert a használt autó piac jó része már ott is a bevándorló törökök, lengyelek, stb. kezében van. Ettől függetlenül sokkal nagyobb számban tűnnek fel megtekintésre érdemes példányok, ha vki kifejezetten megkímélt, leinformálható, jól karbantartott autót keres.
A behozatal papíros részétől nem féltem sose, az évi több tízezer behozott autó olajozottan tartja a bürokrácia gépezetét. Ha nem hoz az ember vmi extra különleges csodabogarat, akkor pikk-pakk elintézhetőek a papírügyek.
Azonban ha elkezdek költségeket számolni, akkor a kis kiruccanás kezdi jelentésen megdobni az autó vételárát.
Konkrét példaként nézzük a Pomk kolléga által linkelt mobile.de-s keresést.
Ezekből nagyjából találomra kiválasztottam 4 db helyileg legalább kicsit is közel eső példányt (ezt, ezt, ezt és ezt )

Csináltam egy útvonaltervet, ami 2770 km-nek adódott, még ilyen relatíve egyfelé eső célpontok esetén is.
Számoljunk: ha mondjuk egy 7 l/100km (autópályán) autóval járom ezt a kört, akkor az kb. 80.000 Ft csak üzemanyag, plusz autópályadíjak, plusz 1 nap szállás 2 személyre 15.000 Ft, plusz kaja és már bőven 100.000 Ft fölött vagyunk és még haza sem hoztuk az esetleg megvett autót és a plusz egy fő is csak baráti szívességből jött el.

Tegyük fel, hogy miután megnéztük az összes kiszemeltet, az egyiket megvesszük. Azért akkor utazás vissza az x. helyre (plusz költség). Azután az "új" szerzeményt is haza kellene hozni, ami ugye megint csak üzemanyag, autópálya, esetleg ideiglenes rendszám, kutyafüle. Mindent összeszámolva könnyen bele lehet sóhajtani egy ilyen túrával a 200.000 Ft-ba is.
És akkor még arról a rizikóról nem is beszéltem, hogy a kinézett, lebeszélt autók közül egyik sem jön be, azaz kb. 100.000 Ft megy a levesbe, vettünk rajta egy kirándulást és tapasztalatot.
Ezeket a dolgokat én annak idején egy olyan autónál, ami összesen kb. 1.000.000 Ft-ot ér nem mertem bevállalni. Plusz 200.000-ért ebben a kategóriában itthon is lehet keresgélni, maximum tovább kell várni, mint Németországban. Sokkal tovább :).
A másik része a dolognak, hogy ami valóban szépen karbantartott, viszonylag keveset futott, leinformálható autó, annak bizony Németországban meg is kérik a felárát.
Mindent összeadva nekem ez a tortúra egy  > 2.000.000 Ft-ot érő autónál jön szóba.
De hát ugye kinek a pap, kinek a paplan...

Másrészről viszont érdemes erről az autóbehozatal dologról az álmodozáson túl kicsit konkrétabban is beszélgetni, hogy mindenki lássa, hogy nem fenékig tejfel ma egy autót importálni, még ha minden 2. ember így is dönt manapság.

Üdv:
BF

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14201 Dátum: 2013.07.10 15:33:52 »
Egyet értek veled. Ez elég húzós mulatság tud lenni.
És akkor még ugye ott a kockázat, hogy mi van, ha nem lesz megfelelő egyik sem...
Ezért lenne jó egy X ember, cég, akármi, aki ilyennel foglalkozik és megbízhatóan olcsón el tud intézni egy ilyen kört.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14202 Dátum: 2013.07.10 15:44:30 »
Megbízhatóan még menne ez, de olcsónak nem mondanám a jelenlegi terheket figyelembe véve.
Fery

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14203 Dátum: 2013.07.10 19:35:15 »
Nekem sürgősen kellett autót vennem, mert szegény Carinámat összetörtem  :cry: !Szóba sem jöhetett külföldi vásárlás. Azonnal kellett kocsi!!! Nos persze maradt, az internetes hirdetés. Megnéztem két autót magánszemélynél, nem voltak hitelesek, és őszinték, ez hamar kiderült!Maradt az autókereskedés. Rögtön az elsőnél megtaláltam Őt! 9 éves, egy tulajdonos, valós 136 000 kilométer, vezetett szervizkönyv, Reál Szisztémánál szervizelt, összes számla minden javításról cseréről. Azóta beszéltem a Reál Szisztémás srácokkal is. Sajnos a kocsi jobb oldalt végig felkarcolva, valami részeg barom lehetett, törném el a kezét, alapjárat ingadozott. Mégis bele szerettem, és azóta sem bántam meg! Szóval olykor kereskedőnél is lehet jó kocsit kifogni, kevés kilométerrel!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Avensis, mi más?:)
« Válasz #14204 Dátum: 2013.07.11 00:41:31 »
Ki lehet fogni, csak óriási mázli kell hozzá, meg hogy a kereskedőnek ne legyenek céljai az autóval (rokonok/barátok, stb), mert különben nem is szereznénk tudomást ezekről az autókról...  :szemez:

Egyébként amikor unokatestvéremnek kerestünk Avensist, szintén megnéztünk néhányat, volt, amiből sírva szálltam ki, hogyan lehetett így tönkretenni egy autót. Összehozott a sors trükkös nepperrel is.  :whistling: Végül egészen Egerig mentünk, magánszemélyhez. Próbakör után azonnal le is lett foglalózva az autó és a mai napig hibátlanul teszi a dolgát.  :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61