Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4402419 alkalommal)

0 Felhasználó és 31 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13950 Dátum: 2013.06.30 01:02:58 »
Ez meg 4000 pörög a végsebességénél... :eek: Az enyém 133 km/h-nál pörög annyit, nem 237km/h-nál!  [rohog]
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Avensis, mi más?:)
« Válasz #13951 Dátum: 2013.06.30 11:03:20 »
Egyik T25-ösnek se volt ekkora gyári végsebessége, tudtommal...  :hmmmm:
Bár lehet csak egy kis lejtő kellett, hogy így felugorjon a sebesség, mindenesetre valóban alacsony fordulat tartozik ekkora sebességhez.
Nekem ez az eddigi rekordom:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13952 Dátum: 2013.06.30 12:18:28 »
Egyik T25-ösnek se volt ekkora gyári végsebessége, tudtommal...  :hmmmm:
Bár lehet csak egy kis lejtő kellett, hogy így felugorjon a sebesség, mindenesetre valóban alacsony fordulat tartozik ekkora sebességhez.
Nekem ez az eddigi rekordom:
Aha, de a tied automata váltós, annak teljesen más lehet az áttétele és gondolom egyel kevesebb fokozata is van ezért tartozhat a végsebességedhez magasabb fordulatszám is...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Avensis, mi más?:)
« Válasz #13953 Dátum: 2013.06.30 12:28:21 »
A fordulatszámmérő skálázása alapján a videón egy dízel motoros verzió van, gondolom a legerősebb, az meg 6 gangos kézivel volt csak kapható.
A 2.4-esnek 5 sebességes az Aut váltója, ez volt a Toyota első 4 hengeres motorja, amihez ilyet párosítottak.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Avensis, mi más?:)
« Válasz #13954 Dátum: 2013.06.30 12:33:40 »
Ez meg a jó öreg 1.6-os vvt-i-vel, bár ehhez már kellett az érdi lejtő is.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13955 Dátum: 2013.06.30 12:59:13 »
A fordulatszámmérő skálázása alapján a videón egy dízel motoros verzió van, gondolom a legerősebb, az meg 6 gangos kézivel volt csak kapható.
A 2.4-esnek 5 sebességes az Aut váltója, ez volt a Toyota első 4 hengeres motorja, amihez ilyet párosítottak.
Igaz, nem tudom miért gondoltam, hogy a tiedben is ugyan az a diesel motor van. Jó hosszú az áttételed, ha 5000 rpm alatt marad végsebességnél, talán ezért is gondoltam, hogy a tied is diesel...
Ez meg a jó öreg 1.6-os vvt-i-vel, bár ehhez már kellett az érdi lejtő is.
Nem kell hozzá lejtő, már a 4A-FE motorral is megy GPS szerint 209km/h-át a Carina:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Avensis, mi más?:)
« Válasz #13956 Dátum: 2013.07.01 00:07:25 »
Valóban jó hosszú, ezért is egy kínszenvedés 200 fölött érdemi gyorsulásra bírni az autót.
Amúgy a negyedik fokozat vígan elpörög 200-ig, utána meg jön a holtpont.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13957 Dátum: 2013.07.01 00:29:52 »
Valóban jó hosszú, ezért is egy kínszenvedés 200 fölött érdemi gyorsulásra bírni az autót.
Amúgy a negyedik fokozat vígan elpörög 200-ig, utána meg jön a holtpont.
Lehet ezen segíteni, ha felteszel a gyári méretnél kisebb átmérőjű kerekeket, de elég a 200-is, úgyis csak Németországban lehet kihasználni legálisan...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Avensis, mi más?:)
« Válasz #13958 Dátum: 2013.07.01 00:59:39 »
Lenyugodott már a gyerek.  :D
Amúgy furcsa mód a kis 1.6-ossal gyorsabban közlekedtem, talán a tudat alatti és a kis motor késztethetett erre.  :hmmmm:
Ezzel meg az ember csak hátradől, és élvezi a tájat és csak mosolyog az erölködő/mások fenekébe mászó autóstársakon.
És persze ott van a jóleső érzés, hogy egy padlógázra bármikor fel lehet pörgetni az eseményeket.

A képek is még valamikor 2006 nyarán készültek (a kis 1.6-ossal a km alapján meg még valamikor 2003 környékén), egyszer meg kellett nézni mit is tudnak a gépek.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Avensis, mi más?:)
« Válasz #13959 Dátum: 2013.07.01 01:05:03 »
Nem kell hozzá lejtő, már a 4A-FE motorral is megy GPS szerint 209km/h-át a Carina:

Az 1.6-os vvt-i motor esetében 195 volt a gyári végsebesség.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Avensis, mi más?:)
« Válasz #13960 Dátum: 2013.07.01 01:09:59 »
Más: ez miért kerül ennyibe?  :hmmmm: A hirdetés se említ sérülést, mondjuk van rajta már 1-2 harci seb, de nem tűnik annyira vészesnek - talán hátulról is kaphatott egyet, mert mintha a csomagtartó hézagok különböznének a 2 oldalon.  :hmmmm: Meg a jobb hátsó kerékívnél mintha rozsda? lenne?  :hmmmm:
Mindenesetre 2 literes benzines, és bőrös (olyan +gyári extrákkal, mint a magasított kartámasz és a hátsó rendszám fölötti krómdíszléc). Km-et persze már nem mertek írni...  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13961 Dátum: 2013.07.01 01:18:07 »
Lenyugodott már a gyerek.  :D
Amúgy furcsa mód a kis 1.6-ossal gyorsabban közlekedtem, talán a tudat alatti és a kis motor késztethetett erre.  :hmmmm:
Ezzel meg az ember csak hátradől, és élvezi a tájat és csak mosolyog az erölködő/mások fenekébe mászó autóstársakon.
És persze ott van a jóleső érzés, hogy egy padlógázra bármikor fel lehet pörgetni az eseményeket.

A képek is még valamikor 2006 nyarán készültek (a kis 1.6-ossal a km alapján meg még valamikor 2003 környékén), egyszer meg kellett nézni mit is tudnak a gépek.  ;)
Én azt vettem észre magamon, hogy az automata váltós autókban nincs meg az állandó pörgetési kényszerem, azokban élvezem a lassú autózást is, hagyom, hogy a váltó már jó alacsony fordulaton is szépen váltogasson szinte észrevétlen felfelé...
Régen utáltam az automatát, most meg már nagyon szeretem és tudom élvezni!
Az 1.6-os Carinával állandóan pörgök, a 2.0-ás automata Avensis-ünkkel meg élvezem a hangtalan suhanást. Mintha engem is kicseréltek volna, nem csak az autót alattam...
Az 1.6-os vvt-i motor esetében 195 volt a gyári végsebesség.
Az 1.6-os Carinának is 195 a hivatalos végsebessége, mégis megy többet GPS szerint is...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

tulajos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13962 Dátum: 2013.07.01 07:54:21 »
Más: ez miért kerül ennyibe?  :hmmmm: A hirdetés se említ sérülést, mondjuk van rajta már 1-2 harci seb, de nem tűnik annyira vészesnek

Jövő héten járok Pécs felé, megnézzem? :-)

( azért próbáltam tetőcsomagtartót szerezni )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13963 Dátum: 2013.07.01 08:13:42 »
Más: ez miért kerül ennyibe?  :hmmmm: A hirdetés se említ sérülést, mondjuk van rajta már 1-2 harci seb, de nem tűnik annyira vészesnek - talán hátulról is kaphatott egyet, mert mintha a csomagtartó hézagok különböznének a 2 oldalon.  :hmmmm: Meg a jobb hátsó kerékívnél mintha rozsda? lenne?  :hmmmm:
Mindenesetre 2 literes benzines, és bőrös (olyan +gyári extrákkal, mint a magasított kartámasz és a hátsó rendszám fölötti krómdíszléc). Km-et persze már nem mertek írni...  :hmmmm:
Nem csodálkozom én ezen. Első kiadású, erősen használtas állapotú (ránézésre is), sokat futott autó. Nem is adnék érte többet. Az látszik, hogy a motorházteteje rendesen csálén áll, a bal hátsó doblemez a kerékjárat aljánál rozsdás. Tekintettel arra, hogy az Avensisek nem hajlamosak rohadni, ez a része az autónak tuti, hogy sérült volt. Meg valószínűleg még pár helyen...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Avensis, mi más?:)
« Válasz #13964 Dátum: 2013.07.01 10:21:32 »
Jövő héten járok Pécs felé, megnézzem? :-)

Csak miattam nem kell megnézni, köszi.  ;) Nem szándékozom autót venni, csak az ára tűnt ki a hirdetésből, ezért linkeltem be.  :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61