Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4397926 alkalommal)

0 Felhasználó és 28 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Avensis, mi más?:)
« Válasz #13875 Dátum: 2013.06.17 17:39:22 »
Most ez a legpörgősebb fórum, hogy ezt kell szétOFFolni?  :D :lol: :innocent: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13876 Dátum: 2013.06.17 18:04:54 »
úgy tűnik. de már ömlik rólam a víz úgyhogy abba is hagyom :lol:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13877 Dátum: 2013.06.17 21:40:43 »
Üdv!

Nem azok, ahogy az én példám is mutatja.
Viszont még így is évekig vezették a kategóriájuk megbízhatósági listáit.
Az Avensis is vezeti.  ;)
music     

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13878 Dátum: 2013.06.20 12:33:14 »
Sziasztok!

Autó vásárlás előtt állok, és több beszélgetés után az 1.8 Avensist ajánlották.
Egy teljesen átlagos külső és belső esztétikára elfogadható)bár ez azért szubjektív) autót keresek minden napi használatra. Naponta az albérletem és a munkahelym között ~6-6 kmt ingázom. Havonta általánosan 1-2 hosszabb útam szokott lenni haza a családomhoz. Ez ~300 km oda-vissza/alkalom. Így évente ~12.000 jön ki ezekkel az utakkal. Ha az egyéb utakat, kirándulásokat, stb. is hozzá adom, akkor évi ~15.000 km jön ki átlagban. A fogyasztás és a nyomaték miatt első körben egy dízel autóban gondolkodtam, de a vételár és a drága alkatrész költségek miatt mindenki ellene érvel.
Az elképzelésem egy megbízható, biztonsággal üzemeltethető, olcsó fenntartási költségű, nagyobb(egy családot is kiszolgáló) autó. Árban max. 2,5M tervezek szánni rá, és olyan 6-7 évesnél nem szeretnék öregebbet.
Fentiek alapján a legjobb választásnak a Toyota Avensis 1.8-at javasolták.

Érdeklődni szeretnék, hogy a fentiekhez mennyire ajánljátok ez a típust?
Ill. nincs véletlenül veszprémi vagy környéki Avensis tulaj, aki egy személyes eszmecserére nyitott lenne?

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13879 Dátum: 2013.06.20 13:00:41 »
szerintem egy 1.8.as avensis tökéletes. bár ilyen használatra egy kisebb autó ugyanolyan jó lehet. mondjuk a golf-kategóriából. különösen, ha max 1 gyereked van. ennyi futáshoz felesleges a dízelmotor. ha fáj a tankolás, alakítsd át gázosra. persze, ha ugyanannyiért találsz két ugyanolyan kocsit, amiből az egyik dízelmotoros, a másik benzines, akkor érdemes lehet megfontolni.
itt egy c-max
az avék drágábbak
verso

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13880 Dátum: 2013.06.20 13:01:18 »
Sziasztok!

Autó vásárlás előtt állok, és több beszélgetés után az 1.8 Avensist ajánlották.
Egy teljesen átlagos külső és belső esztétikára elfogadható)bár ez azért szubjektív) autót keresek minden napi használatra. Naponta az albérletem és a munkahelym között ~6-6 kmt ingázom. Havonta általánosan 1-2 hosszabb útam szokott lenni haza a családomhoz. Ez ~300 km oda-vissza/alkalom. Így évente ~12.000 jön ki ezekkel az utakkal. Ha az egyéb utakat, kirándulásokat, stb. is hozzá adom, akkor évi ~15.000 km jön ki átlagban. A fogyasztás és a nyomaték miatt első körben egy dízel autóban gondolkodtam, de a vételár és a drága alkatrész költségek miatt mindenki ellene érvel.
Az elképzelésem egy megbízható, biztonsággal üzemeltethető, olcsó fenntartási költségű, nagyobb(egy családot is kiszolgáló) autó. Árban max. 2,5M tervezek szánni rá, és olyan 6-7 évesnél nem szeretnék öregebbet.
Fentiek alapján a legjobb választásnak a Toyota Avensis 1.8-at javasolták.

Érdeklődni szeretnék, hogy a fentiekhez mennyire ajánljátok ez a típust?
Ill. nincs véletlenül veszprémi vagy környéki Avensis tulaj, aki egy személyes eszmecserére nyitott lenne?
csak egy dologra reflektálnék, a többit majd a szakértők...

nevezetesen arra, hogy a szerviz költség ne legyen téma nálad. Ez mindig attól függ, hogy kivel szervizelteted, és honnan szerzel alkatrészt: így nekem olcsóbb a dízel hiace rendben tartása, mint egy benzines peugeot partneré. Utána kell mindennek járni, és akkor NEM TÖBB.

Másik ezt befolyásoló tényező pedig az, hogy az autó, amit megveszel, milyen állapotban van, hogyan gondozta az előző tulaj. Lehetsz bármennyire elővigyázatos, átnézetheted bárkivel, csökkentheted a kockázatot, ettől függetlenül a használtautó vásárlás mindig lutri. Ezt le kell nyelned, benne van a pakliban. Egy biztos, itt a fórumon rengeteg hasznos tanácsot kaphatsz, szívesen segítenek majd neked, hogy mire figyelj.
Szerintem úgy tervezd a költséget, hogy ne legyen probléma a vásárlás után az ár kb. tíz százalékát rákölteni még az autóra (olajak, szűrők, futómű, vezérlés, fékek, gumik stb. függvényében)
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.20 13:04:51 írta marcedli »
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13881 Dátum: 2013.06.20 13:11:34 »
Köszönöm a tippeket!
Ha sikerül összehoznom majd ezt az autó cserét, akkor mostanában nem szeretném lecserélni. Jelenleg nincs gyerekem, de hamarosan szeretnék. Ezért tervezem azt, hogy egy olyan autót veszek, amiben kényelmesen elfér mindenki.
A Fordról és az Opelről annyit, hogy nekem szinte minden modell tetszik kívülről, azonban a belső terük nagyon ronda. Én ízléstelennek taratom, ill. olyan a belső terük, mintha 1 szériával ezelőtti lenne. Nem is értem, hogy ez hogy lehet. Csak az Én szememet szúrja? A designerek szemét nem zavarja ez?!
A szervíz költség alatt főleg az alkatrész árra gondoltam. A dízelnél ha jól tudom felmerülhetnek olyan nagy értékű alkatrész cserék, amik az egész üzemanyagon megtakaírtott pénzt lenullázzák. Főleg egy használt autó esetén kockázatos szerintem...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13882 Dátum: 2013.06.20 13:20:10 »
Sziasztok!

Autó vásárlás előtt állok, és több beszélgetés után az 1.8 Avensist ajánlották.
Egy teljesen átlagos külső és belső esztétikára elfogadható)bár ez azért szubjektív) autót keresek minden napi használatra. Naponta az albérletem és a munkahelym között ~6-6 kmt ingázom. Havonta általánosan 1-2 hosszabb útam szokott lenni haza a családomhoz. Ez ~300 km oda-vissza/alkalom. Így évente ~12.000 jön ki ezekkel az utakkal. Ha az egyéb utakat, kirándulásokat, stb. is hozzá adom, akkor évi ~15.000 km jön ki átlagban. A fogyasztás és a nyomaték miatt első körben egy dízel autóban gondolkodtam, de a vételár és a drága alkatrész költségek miatt mindenki ellene érvel.
Az elképzelésem egy megbízható, biztonsággal üzemeltethető, olcsó fenntartási költségű, nagyobb(egy családot is kiszolgáló) autó. Árban max. 2,5M tervezek szánni rá, és olyan 6-7 évesnél nem szeretnék öregebbet.
Fentiek alapján a legjobb választásnak a Toyota Avensis 1.8-at javasolták.

Érdeklődni szeretnék, hogy a fentiekhez mennyire ajánljátok ez a típust?
Ill. nincs véletlenül veszprémi vagy környéki Avensis tulaj, aki egy személyes eszmecserére nyitott lenne?
Mióta az Avensis kapható, rendre elmondják a tesztekben, hogy az aktuális Avéhoz a legideálisabb benzinmotor, az 1,8-as. Én ezt alá is tudom támasztani. Nekem a 129LE-s vvt-i van. Ez gyakorlatilag mindenre elég. Ha kell megy, ha nem kell sietni, akkor nagyon keveset fogyaszt, mindeközben full csendes. Ha többet pályáznál, talán megérné az erősebb 2,0-ás benzin motor, vagy a dízelek. Nálam 15.000km a határ a benzin-dízel motor között. A kevesebb hibalehetőség miatt a többletfogyasztást én vállalom, más a dízellel vállalja a meghibásodó alkatrészek költségét, de spórol a mindennapi utazáson az üzemanyaggal.
Ha vmi miatt mégis dízelt felé mozdulnál, akkor a 2,0 d4d a legjobb választás.

Az Avensis mellett a Verso lehet még jó választás, ha kedveled az egyterűeket, de nem hinném, hogy egy szép és praktikus kombival rosszul választanál.

Az általad leírt paraméterek mellett 2006-2007-es autókat nézhetsz, a megadott ár is korrekt, szerintem annyiért szépet tudsz találni, de jellemzően NEM itthon. Ha teheted, inkább hozz/hozass külföldről egy 1 gazdás, vezetett szervizkönyves autót, még, ha az 2005-ös gyártású, akkor is, az állapota miatt megéri. Az itthon hirdetettek nagy része tekert órás, vagy törött, de sérülésmentesként vannak hirdetve, sok lehet köztük a lelakott f*s.

Én január vége óta használom a 12 éves Avémat, ami szintén ilyen behozott autó. Még mindig meglepődök azon, mennyire csendes. A fogyasztása feleségem alatt 6,8-7 liter klímával, alattam inkább 6,0-6,5.
Karbantartása pont annyiba kerül, mint a hasonlóan ZZ motorokkal szerelt Corolláké. Jó olaj 10.000Ft, szűrők <2000Ft kedvezménnyel, gyertyák (Denso) 1000Ft/db, (minőségi) váltóolaj 2flakonnal 5-6000Ft. ezek nem tételek egy ekkora autónak, lényeg, hogy évente, vagy max 15.000km-ként az olajcsere el legyen végezve.

Toyota fórumon más gyártó autóit, amik nem japánok, nem ajánlok, hiszen, feltételezem, hogy azért keresel Toyotát, mert fontos számodra az átlag feletti megbízhatóság. A Ford és egyéb szutykokat felejtsd el...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13883 Dátum: 2013.06.20 13:23:19 »
Köszönöm a tippeket!
Ha sikerül összehoznom majd ezt az autó cserét, akkor mostanában nem szeretném lecserélni. Jelenleg nincs gyerekem, de hamarosan szeretnék. Ezért tervezem azt, hogy egy olyan autót veszek, amiben kényelmesen elfér mindenki.
A Fordról és az Opelről annyit, hogy nekem szinte minden modell tetszik kívülről, azonban a belső terük nagyon ronda. Én ízléstelennek taratom, ill. olyan a belső terük, mintha 1 szériával ezelőtti lenne. Nem is értem, hogy ez hogy lehet. Csak az Én szememet szúrja? A designerek szemét nem zavarja ez?!
A szervíz költség alatt főleg az alkatrész árra gondoltam. A dízelnél ha jól tudom felmerülhetnek olyan nagy értékű alkatrész cserék, amik az egész üzemanyagon megtakaírtott pénzt lenullázzák. Főleg egy használt autó esetén kockázatos szerintem...
Csakúgy, mint bármely modern dízelnél itt is előfordulhat a turbó, kéttömegű lendkerék, nagynyomású cuccok, DPF, stb hibája, de valamivel ritkábban, mint más márkáknál.
6-7 éves használt dízelt csak nagyon alapos átvizsgálás után, leellenőrizhető szervizmúlttal lennék hajlandó venni.
Viszont a mostani benzinesemmel tök nyugodt vagyok, és a fejem sem búg benne 200km után...  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13884 Dátum: 2013.06.20 14:01:10 »

Ill. nincs véletlenül veszprémi vagy környéki Avensis tulaj, aki egy személyes eszmecserére nyitott lenne?


Szia!

Én veszprémi vagyok, bár az én autóm 2.0 benzin.
Szívesen megmutatom az autót és elmondom a tapasztalataim vele, ha szeretnéd.
Privátban, ha kéred, megadom a telszámom és egyeztetünk.

Üdv,
András

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13885 Dátum: 2013.06.20 14:22:33 »
Pont az ilyen alkatrészek, kockázatok, költségek, idegeskedés, stb. miatt beszéltek le joggal a dízel autóról. :)

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #13887 Dátum: 2013.06.23 14:45:17 »
ez már fészlift ave2,ugyé?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13888 Dátum: 2013.06.23 15:19:29 »
Ez tetszik: "... modern szekvenciális pontos váltómű..."

Az hogy lehet ebben a típusban? Nekem mindig furcsák az ilyen szövegezésű hirdetések.
Ez egy céges autó lehetett, amit használhattak rendesen, ha 4 év alatt 228e km belement.

Persze ettől nem biztos hogy rossz, de én - főleg ennyi pénzért - kihagynám.

Üdv,
András





Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Avensis, mi más?:)
« Válasz #13889 Dátum: 2013.06.23 15:32:27 »
ez már fészlift ave2,ugyé?

Az, bizony.  :yes:
Amúgy jól felszerelt, de a km miatt szerintem is kicsit drága, de 1-200e Ft-t biztosan lehetne alkudni.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61