Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4397930 alkalommal)

0 Felhasználó és 28 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13800 Dátum: 2013.06.11 10:29:03 »
Sziasztok!
Csütörtökön megvettem az olasz avensist. Nem volt egyszerű voltunk vagy öt helyen adósságot rendezni, 3X az okmányirodában mire kiadták a papírokat meg a rendszámot. A hétvégén le lett szervizelve a gép. Kuplung, gyertyák, szűrők, olaj, váltóolaj, hűtőfolyadék, hátsófékbetétek cserélve. Most nagyon patent a verda váltónak nagyon jót tett az olajcsere, meg a zsírozás tényleg két ujjal lehet pöckölgetni. Elöl is hátul is gyári fékbetétek voltak. A kuplung furcsamód alacsony fordulatú felengedésnél rángat remélem összekopik majd. Valakinek hasonló tapasztalat kuplungcsere után????
Képzeljétek el a szervizkönyves pakkban megtaláltam az olaszországi számlákat a szervizelésről, az előző tulaj nem is tudott róla. 2009-ig hordták márkaszervizbe 78.000 km-ig. Megvolt a motorcsere is garanciában 2007-ben olajfogyasztás miatt cserélték a motort.  Amúgy nagyon tetszik az autó sokkal csendesebb mint a corolla. A motorcseréről amiket írtatok meg tudom erősíteni. Ahol a motorszámnak kellene lennie ott csak 1ZZ van beütve, a blokk elején viszont van hat számjegy. Az eredeti motorszám bent van a szervizkönyvben, az úgy nézett ki, hogy az 1ZZ után szerepelt egy U betű és 6 szám. Tehát ha a forgalmiban az 1ZZ után csak 6 számjegy szerepel nincs semmilyen betű akkor motorcserés volt az autó. Érződik is a kevés kilométer nagyon szépen csendesen jár a motor. Valós 114.700 km-el vettem az autót, oltári mázlim van.   
Gratulálok, a motorcsere sokat nyom a latba, gyakrolatilag a kezdeti vvti-k rákfenéjétől kímél majd meg. Örülök, hogy valóban rendben lévő autó és nem lett igazam a vészmadárkodással. Sok balesetmentes km-t kívánok!

2db kérdés:
A mennyezeti napszemüvegtartő fedele megvan?
A csomagtérajtó belsején mindkét kis műanyag ajtó megvan?
(nekem ezek hiányoznak)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13801 Dátum: 2013.06.11 10:34:34 »
Nekem van 2db komplett, de "tengelytörött" szemüvegtartóm. Ha kell és meg tudod ragasztani, postaköltségért a tiéd az egyik...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13802 Dátum: 2013.06.11 10:46:13 »
Sziasztok!
Csütörtökön megvettem az olasz avensist. Nem volt egyszerű voltunk vagy öt helyen adósságot rendezni, 3X az okmányirodában mire kiadták a papírokat meg a rendszámot. A hétvégén le lett szervizelve a gép. Kuplung, gyertyák, szűrők, olaj, váltóolaj, hűtőfolyadék, hátsófékbetétek cserélve. Most nagyon patent a verda váltónak nagyon jót tett az olajcsere, meg a zsírozás tényleg két ujjal lehet pöckölgetni. Elöl is hátul is gyári fékbetétek voltak. A kuplung furcsamód alacsony fordulatú felengedésnél rángat remélem összekopik majd. Valakinek hasonló tapasztalat kuplungcsere után????
Képzeljétek el a szervizkönyves pakkban megtaláltam az olaszországi számlákat a szervizelésről, az előző tulaj nem is tudott róla. 2009-ig hordták márkaszervizbe 78.000 km-ig. Megvolt a motorcsere is garanciában 2007-ben olajfogyasztás miatt cserélték a motort.  Amúgy nagyon tetszik az autó sokkal csendesebb mint a corolla. A motorcseréről amiket írtatok meg tudom erősíteni. Ahol a motorszámnak kellene lennie ott csak 1ZZ van beütve, a blokk elején viszont van hat számjegy. Az eredeti motorszám bent van a szervizkönyvben, az úgy nézett ki, hogy az 1ZZ után szerepelt egy U betű és 6 szám. Tehát ha a forgalmiban az 1ZZ után csak 6 számjegy szerepel nincs semmilyen betű akkor motorcserés volt az autó. Érződik is a kevés kilométer nagyon szépen csendesen jár a motor. Valós 114.700 km-el vettem az autót, oltári mázlim van.   

Milyen márkájú kuplung került bele?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13803 Dátum: 2013.06.11 10:51:13 »
Nekem van 2db komplett, de "tengelytörött" szemüvegtartóm. Ha kell és meg tudod ragasztani, postaköltségért a tiéd az egyik...
Szívesen venném, priviben megbeszélhetjük, a szebbikre "vevő" vagyok...  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Avensis, mi más?:)
« Válasz #13804 Dátum: 2013.06.11 11:26:27 »
Egy kérdésem lenne hozzáértő szakikhoz:
T25-ös Avensis esetében a fedélzeti számítógépet magába foglaló egységnek ilyen a hátulja:


A gyári felnyíló motor színes kijelzősnek viszont ilyen:


A nagy kérdés, mennyire lehet macerás az átkábelezés, illetve a színes kijelzőn a "gányolás" után megjelenne-e rajta a komplexebb fed. számítógép a bővített adatokkal, vagy ahhoz esetleg egy teljesen más vezérlő egység is kellene?  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13805 Dátum: 2013.06.11 12:49:04 »
miezmár, mostantól fogva időt ésfáradtságot nem kímélve, ezerrel pimpelsz egy négyajtós avensist?  [rohog]

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Avensis, mi más?:)
« Válasz #13806 Dátum: 2013.06.11 21:40:39 »
miezmár, mostantól fogva időt ésfáradtságot nem kímélve, ezerrel pimpelsz egy négyajtós avensist?  [rohog]

Na hallod...  :lol: , azért az a monitor sokkal több információt szolgáltatott és mutatott is nagyobb méretben és szebb pixelben, mint az általam sz@rnak tartott, pontatlan és magától, a kénye és kedve szerint bármikor nullázó gyári számítógépes egység.  :D Mert gondolom a Navi processzor nélkül is megjelennének rajta a fedélzeti számítógép és a megtett úttal kapcsolatos infók (illetve mostmár ugye van az enyémben is külön GPS antenna - biztosan ráköthető lenne), persze mivel elég ritka egy extra volt ez a kiviteles Navi, így a kutya nem tudott még választ adni a kérdéseimre...  :whistling: További pénzt ölni a gányolásba, hogy nem tudom működne-e meg felelőtlenség lenne.  :no:
Félek a felnyíló motoros kivitelnél más és komolyabb lehetett a proci, persze én lennék a legboldogabb, ha nem így lenne...  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Mosi82

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13807 Dátum: 2013.06.11 22:21:54 »
Gratulálok, a motorcsere sokat nyom a latba, gyakrolatilag a kezdeti vvti-k rákfenéjétől kímél majd meg. Örülök, hogy valóban rendben lévő autó és nem lett igazam a vészmadárkodással. Sok balesetmentes km-t kívánok!

2db kérdés:
A mennyezeti napszemüvegtartő fedele megvan?
A csomagtérajtó belsején mindkét kis műanyag ajtó megvan?
(nekem ezek hiányoznak)

Köszi a jókívánságot. Megvan minden, a napszemüveg tartó stiftjei letörtek, de a helyén marad. Ami viszont kellene az egy baloldali tükörnél lévő magas sugárzó, mert az nem szól sajnos, illetve a jobboldali tetősín első csavartakaró műanyagja (törött). Esetleg ötlet, hogy hol próbálkozzak? Ja és köszi a műszerfalizzó csere leckét, egyik nekem is problémás.

Mosi82

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13808 Dátum: 2013.06.11 22:29:48 »
Milyen márkájú kuplung került bele?

AISIN-ASCO szett került bele, Valeo jött ki. Talán mintha enyhülne a dolog, de nagyon idegesít továbbra is.

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13809 Dátum: 2013.06.13 20:17:30 »
Sziasztok!

Egyre gyakrabban gondolok arra, hogy az Avensisbe beszereltetem az LPG gázt. Alig 10 km távolságra, 200 FT-ért tudnék tankolni Szlovákiában! A kérdésem az lenne, hogy van-e már valakinek LPG-vel való tapasztalata, kimondottan 2.0 VVTI motorral?!

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13810 Dátum: 2013.06.13 20:25:51 »
Szerintem - ha nem tévedek -  nem lehet, de majd a hozzáértők megmondják.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13811 Dátum: 2013.06.13 20:25:58 »
Sziasztok!

Egyre gyakrabban gondolok arra, hogy az Avensisbe beszereltetem az LPG gázt. Alig 10 km távolságra, 200 FT-ért tudnék tankolni Szlovákiában! A kérdésem az lenne, hogy van-e már valakinek LPG-vel való tapasztalata, kimondottan 2.0 VVTI motorral?!

Helló!

Ha D4 motorról beszélünk, akkor gond lehet a közvetlen befecskendezés miatt.
Korábban én is utána olvastam ennek, és ha vhogy meg is tudják csinálni, akkor is gáz üzemben biztos fogyasztana kb. 10 % benzint is.

Gigicuci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13812 Dátum: 2013.06.13 20:45:19 »
Sziasztok!


Szerintetek gáz, ha a Avensisem (2003, 1.8, 178e km) megette az olajat kb. 6000 km alatt? Néztem a pálcát, már az alsó bütyöknél volt...

Igaz elég alacsony az évi futása, 5000 km, múlt nyáron töltöttem tele és azóta kitartott. A jövőben sem fogok vele többet menni, okozhat az olajfogyasztás valami motorikus problémát? Mert amúgy nem okoz nekem problémát évente feltölteni. (úgyis cserélni kellene normál esetben)

Előre is köszi a segítséget!

Gigicuci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13813 Dátum: 2013.06.13 20:58:15 »
Még annyi, hogy 173km-nél a max jelzésen volt, 178e-nél meg a minimumon. (5W40 Helix)
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.13 21:02:51 írta Gigicuci »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #13814 Dátum: 2013.06.14 08:52:53 »
1.8 vvt-i? Akkor ezek szerint olajevős. Típushiba.  ::)