Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4290796 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Avensis, mi más?:)
« Válasz #120 Dátum: 2004.04.19 15:54:20 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Nos az én véleményem:

A felső jól néz ki álló helyzetben, de szebb lenne ha nagyobb lenne.
Az alsó álló helyzetben nem olyan jó, viszont ha lassan gurul az autó akkor az néz ki jobban. De ez jobban nézne ki, ha fényesebb krómos lenne. (Mondeókon szokott ilyen lenni asszem. vagy csak az ST vagy mifene modellen?
Szóval nem tudom :-D :-D

De ha minden így marad akkor az alsóra szavazok. Az különlegesebb és szerintem ritkábban látni ezt a típust.
A másikat nyugodtan add nekem ajándékba:-)


Nem akartunk nagyobb kerekeket,mert a fekete előtt kölcsönbe volt éppen egy LSE modell,amin a szélesebb 205/16-os gumik voltak.A nehéz járművek által kivájt utakon bizony rendesen táncolt,szóval maradtak a gyári 15-ös gumik,ezekkel semmi gond.

Ha nem haragszol meg,nem adom oda ajándékba őket.  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Avensis, mi más?:)
« Válasz #121 Dátum: 2004.04.19 21:19:06 »
Így képen nekem a felso, de menet közben ez lehet másképp is, azt viszont nem tom elképzelni magamnak.
music     

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Avensis, mi más?:)
« Válasz #122 Dátum: 2004.04.20 15:27:39 »
Én a 16 küllős felnire szavazok, jobban néz ki azzal, sőt, optikailag még nagyobbnak is látszik tőle a kerék...az a befutó:))) Az ápolást megéri :twisted:
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Avensis, mi más?:)
« Válasz #123 Dátum: 2004.04.20 17:13:33 »
A borult Avensis...  
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Avensis, mi más?:)
« Válasz #124 Dátum: 2004.04.20 17:19:34 »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Avensis, mi más?:)
« Válasz #125 Dátum: 2004.04.20 23:39:57 »
Ezt még nézni is rossz...
music     

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Avensis, mi más?:)
« Válasz #126 Dátum: 2004.04.21 00:00:41 »
Nem szép...ha majd megtöröm a kocsit, berakom ide közszemlére:) Vért a népnek!!!4 :twisted:
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Avensis, mi más?:)
« Válasz #127 Dátum: 2004.04.21 11:23:05 »
Idézetet írta: "Tutivesztes"
Nem szép...ha majd megtöröm a kocsit, berakom ide közszemlére:) Vért a népnek!!!4 :twisted:


Remélem ilyen nem fog előfordulni,senkinek sem kívánom ezt.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Avensis, mi más?:)
« Válasz #128 Dátum: 2004.04.21 11:38:58 »
Azért leírom a baleset körülményeit nagyjából,hátha érdekel valakit. :)
Az utakból és abból a táblából is kitűnik,hogy ez nem Mo... Jó öreg Ukrajna,iiletve a Kijev-Bp szakaszon,kb 230 km-re Kijevtől.
Ott az a divat,hogy semmi tábla nem jelez semmit előre,vagy ami kinnt van,azt több éve kinnt felejtették... Ott utat "javítani" abból áll,hogy leszórják az utat apró kis éles kődarabkákkal,és jó esetben erre 1-2 hét múlva bitument szórnak,azt jól van... Szóval erre mentem rá kb 90-el,és a bal elsőhátsó kerék durrdefektes lett.Éppen egy kamiont előztünk,balra pedig a szalagkorlát.A kocsi elkezdett a kamion felé húzni,ha nem korrigálok,akkor a kocsi jobb oldala alágyűrődött volna.Aztán a kocsi jobbra-balra dülöngélt,és sajnos keresztbe fordult,és így sodródtunk le.A kamionos szerint két kerékkel a levegőben zuhantunk be az árokba.
Egy kb 4 m mély árok várt ránk,látszik,hogy a bal hátsó kerék kibicsaklott,az ért talajt először,és éppen egy buckát kapott el.Ez felfogta a sebességet,de rögtön a bal oldalára dölt a kocsi.Aztán pedig visszapattant a 4 kerekére.Egy légzsák sem nyílt ki a 4-ből,addigra gondolom már leesett a sebesség 50 alá,és nem olyan szögben csapódott a kocsi,a lényeg,hogy aztán emiatt nem vették totálkárra,mert nem nyílt ki egy sem.
Itthon a javítás kb 1,2M lett volna a márkaszervízben,szóval inkább eladtuk.Lehet több is lett volna,egy alapos kamerafelvétel alapján becsülték fel a károkat,mert a kocsit visszavittük Kijevbe tréleren.Szóval benne volta a pakliban,hogy lehetett volna még rajta valamilyen rejtett hiba.
A kocsi rendesen megtört,de egy karcolás nélkül kiszálltunk a kocsiból.
Később tudtuk meg,hogy azon az útszakaszon hetente többen is összetörik magukat,állítólag egy elátkozott hely,mert egy temetőt dózeroltak le az út kedvéért... Én ebben nem hiszek,az útkarbantartók voltak a hibásak,mert nem jelezte tábla a felszórást,és nem volt elkerülő út sem.Egyébként pont egy ilyen felszórás miatt repedt be a fekete Avensis szélvédője is (amit azóta már kicseréltünk),egy szemből jövő kocsi pont a mi szélvédőnkre dobott fel egy darabot...
A Kárpátok pedig egyenesen egy életveszéleyes szakasz,tudnék mesélni,4 és fél évig külszolgálaton voltunk kinnt... :)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Avensis, mi más?:)
« Válasz #129 Dátum: 2004.04.21 11:43:33 »
Kifelejtettem,hogy természetesen a kocsi motorja ezután is pöccre indult,a légkonditól kezdve minden működött,még a bal oldali első ablak is lement aut módban,szóval le a kalappal az Avensis előtt.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Avensis, mi más?:)
« Válasz #130 Dátum: 2004.04.21 12:06:44 »
Uhhhh...nem tudtam hogy a tiétek volt, azt hittem talált kép...akkor ez picit sem vicces már. Jó hogy semmi bajotok nem történt..
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Avensis, mi más?:)
« Válasz #131 Dátum: 2004.04.21 13:32:35 »
Xtrem:
Apám ez nem semmi! Együttérzek veled. Öröm az ürömben, hogy nem lett semmi bajotok. Azért ha az emberéletet vesszük figyelembe az anyagi kárral szemben, akkor "olcsón" megúsztátok, rondább vége is lehett volna a sztorinak :!:

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
avensis borulás
« Válasz #132 Dátum: 2004.04.21 14:22:44 »
nem semmi :(
örülök, hogy megúsztátok.
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Avensis, mi más?:)
« Válasz #133 Dátum: 2004.04.21 14:48:35 »
Köszi mindenkinek!  :)
A baleset szeptemberben lesz 3 éve,hogy megtörtént.
Igen,többen is mondták,hogy szerencsénk volt,mert pl ha nem a kis buckát kapjuk el,akkor lehet bukfencezünk is párat,és akkor komolyabban is megsérülhettünk volba...
Az elején fura volt vezetni,de szerencsére hamar túltettem/tük magunkat a dolgon.Én nem érzem magam hibásnak,bár lehet volt hozzá némi közöm,hogy végül az árokban kötöttünk ki,nem tudom.A lényeg,hogy ez már a múlt,de azóta mégjobban kötődünk az Avensishez,mert megvédett minket.

Ha valakit még érdekelnek képek,akkor tehetek fel.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Avensis, mi más?:)
« Válasz #134 Dátum: 2004.04.21 15:33:35 »
Idézetet írta: "Xtrem"

Ha valakit még érdekelnek képek,akkor tehetek fel.


engem érdekelne..
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]