Szerző Téma: Új autó bejáratása  (Megtekintve 136865 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Új autó bejáratása
« Válasz #15 Dátum: 2004.05.10 14:07:56 »
Idézetet írta: "Marcipán"
Nekem 6.5 az átlag nem nagyon birom lentebb vinni,mondjuk nem is nagyon próbáltam :P De sikerült már közel 10 is  :P  a hétvégén


Az 1.0-ással? :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :wink:
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Új autó bejáratása
« Válasz #16 Dátum: 2004.05.10 14:16:52 »
Simán :D

Ha nagyon bizsereg a talpam úgy érzem van akár 200LE is.De ilyenkor kicsit elborul az agyam :)
arcipán

03' YARIS SOL  50

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Új autó bejáratása
« Válasz #17 Dátum: 2004.05.11 07:52:12 »
Ákkó árányos drágá Márcipán Kollégá küggyön mán egy ímélt hogy mennyibe kerül á csillogóslámpá hátrá!!

Kredenc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Nademivanadízellel?
« Válasz #18 Dátum: 2004.05.27 11:56:33 »
Érdekesek a hozzászólások. Csak azt nem tudom, ezek a bejáratási tippek érvényesek-e a dízelre is?
A jövő héten veszem át vadiúj gyönyörű ("szuperpiros") Yarisomat és másnap már indulok is vele Németországba mintegy 1300 km. messze.
Mit tegyek?

 :shock:
Lookin' for adventure
And whatever comes our way"

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Új autó bejáratása
« Válasz #19 Dátum: 2004.05.27 12:00:49 »
Mindenképpen olvasd el a kezelési útmutató idevonatkozó részét! A fordulatszámhatár biztos nem érvényes, -úgy értem, ugyanaz a ford. szám, valszeg egy alacsonyabb lesz az igaz - mert a dízeleknek más a teljesítmény-, és nyomatékgörbéje - beleértve a max. adatokat.
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Nademivanadízellel?
« Válasz #20 Dátum: 2004.05.27 12:05:30 »
Idézetet írta: "Kredenc"
Mit tegyek?

Ne pörgesd, szerintem a diesel bejáratására is ugyanaz vonatkozik, mint a benzinesre, az se kopik nagyon máshogy.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

azs73

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Új autó bejáratása
« Válasz #21 Dátum: 2004.05.27 14:26:23 »
Nohát !

Majdnem 2.000 km. van a kisautóban, és nem szeretném elkiabálni, de úgy érzem, a bejáratás szinte tökéletesen sikerült. Egyszerüen úgy érzem, a kézikönyv téved, amikor 87 lóerőt emleget, mert ebben legalább ennyi SÁRKÁNY  van !

Lényegében az első ötszáz kilométeren 3 ezres fordulatszámot nem értem el, óvatosan, szépen egyenletesen huzattam a sebességekben az autót, és max 90 km/h -t értem el.

Ezt követően úgy "érzésből" folyamatosan növeltem a fordulatszámot, és egyre dinamikusabban gyorsítottam, azonban sohasem ész nélkül, padlógázzal. 3 nagyobb vidéki út is van már a motorban, szerintem az autópályán való közlekedés is hasznos volt, talán jobb, mint a budapesti dugóban való bejáratás.

Lényegében úgy érzem, hogy sikerült a célom, azaz egy lendületes, gyors, de nem erölködő, széthajtott motort összehozni. 3000 kilométernél viszem egy külön olajcserére, sokak tanácsa alapján.

Érdekesség : eddig egy öregebb mondeót vezettem, vicces, hogy a Yarisba átszokva mennyire megváltoztak a vezetési szokásaim. Nincsen már "öreguras" autózás, mintha tíz évet fiatalodtam volna, úgy cikázok a sorok között, tisztán mivel elképesztően élvezetes vezetni.

Jah, és egy merész wagon R megpróbált leelőzni az autópályán :-)
aris Blue 1.3
 87 sárkány

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Új autó bejáratása
« Válasz #22 Dátum: 2004.05.27 20:21:44 »
Idézetet írta: "azs73"
Nohát !

Majdnem 2.000 km. van a kisautóban, és nem szeretném elkiabálni, de úgy érzem, a bejáratás szinte tökéletesen sikerült. Egyszerüen úgy érzem, a kézikönyv téved, amikor 87 lóerőt emleget, mert ebben legalább ennyi SÁRKÁNY  van !


Nekem is szokott több száz lóerö lenni mikor elborul az agyam :)  :)  :)  :)
arcipán

03' YARIS SOL  50

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Új autó bejáratása
« Válasz #23 Dátum: 2004.07.13 18:26:27 »
Üdv.

Hamarosan megkapom Diesel Yarisom és az első úton, ahogy kilépek a márkakereskedésből kapásból bekap szegény 500 km-t. Sajna ez van. Már eldöntöttem, hogy nem autópálya és azt is, hogy nem fog 90-nél többet menni. Az is tuti, hogy 3000km-nél kap egy olajcserét és után majd szépen megmutatom neki a 39-es lábam  :D

Viszont egy érdekesség: Yaris 1,3 benzin és 1,4 D4D, amit kipróbáltam kereskedésekben mind 300 km futásteljesítmény alatt volt. Mindnehol azt olvasom, hogy még fog erősödni a gép, ha jár. Akkor kérdem én: miért nem járatják be szépen a tesztautókat a kereskedésekben? Miért vezetek én ott egy elméletileg gyengébb járművet, mint amilyen majd lesz? Nem kapok tiszta képet a teljesítményekről!!! Zalaegerszegen a tesztkör egy emelkedővel kezdődik.  :?:  Hideg szinte 0 km-es motornak biztos jó.  :shock:  Hagyják, hogy vezesse mindenki úgy ahogy. Aztán persze mindenhol 3 hónapos korban eladják, mert ugye sok értéket vesztene. Nem gondolkodnak, vagy nem akarnak? Vagy tényleg ennyire mindegy és csak hazudik magának az ember, mikor azt mondja, hogy tényleg erősödött a járatás során? Nem tudom. Az biztos, hogy én a nullás kis dieselt járatom, a témában már leírtaknak megfelelően.

Egy nagyon őszite és tudós embertő;l szeretnék válaszokat kapni, akinek előre köszönöm válaszait.

Egyébként én egymásután kipróbáltam a D4D, 1,3b, majd ismét D4D és a zalaegerszegi dombok gőztek meg. Nyomaték, nyomaték, nyomaték. Igaz kis motor, de azért még hidegen is ott volt. Lehet, hogy nem véletlen, hogy a domb felé van a tesztkör?   :(
Üdv: Kishaver 74

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Új autó bejáratása
« Válasz #24 Dátum: 2004.07.13 18:52:46 »
Idézetet írta: "kishaver"
miért nem járatják be szépen a tesztautókat a kereskedésekben? Miért vezetek én ott egy elméletileg gyengébb járművet, mint amilyen majd lesz? Nem kapok tiszta képet a teljesítményekről!!! (

Mert sokan azon a véleményen vannak, hogy ha már kifizet több millió forintot azért a kocsiért, akkor az legyen "szűz", ne használja más előtte.
Aztán az is fontos, hogy egy kocsi élettartalma igen nagy részben az első néhányezer km-en dől el. Ha ebből 500-at más vezetné (ki tudja hogyan), akkor minden később felmerülő hibáért az idegenkezű bejáratást lehetne okolni.
Tehát sem az eladónak, sem a vevőnek nem érdeke ez. Bírd ki azt a pár hetet :wink:
music     

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Új autó bejáratása
« Válasz #25 Dátum: 2004.07.14 08:04:45 »
Üdv!

Nem, nem, nem, félreértettél. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam.

Persze, hogy szűz gép kell. Ja és a bejáratást nem érzem tehernek. mindenegyes megtett km öröm lesz vele. TUDOM. :D

A bajom:
1 Miért bejáratatlan gépet próbáltatnak ki velem? Hiszen még ekkor nincs ereje teljében.  :(
2 Nem rossz politika az, hogy a ki tudja hogy bejáratott autókat utána értékesítik Persze tudja a vevő, hogy mit vesz, mert ezt nem lehet eltitkolni meg nem is akarják, de hát az elégedettség esetleg elfogy ha erőtlenke marad a gépes. Persze lehet, hogy csak 1-2 paciról beszélünk és senki semmit nem vesz észre.
3 Miért egy komoly emelkedő felé vezet a tesztkör, mikor még hideg a moci?

Mindegy is. Nem akarok kötözködni, csak ezek a kérdések merültek fel bennem.

Lehet, hogy nem is titeket kellene ezzel zaklatnom, meg igazán senkit nem is kellene.

Inkább el is fogadom és örülök tovább a sajátomnak  :D
Üdv: Kishaver 74

dió

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
Új autó bejáratása
« Válasz #26 Dátum: 2004.07.14 09:18:58 »
Emlékeim szerint MINDEN motort járatnak 24 óráig a szerelőszalagon. Ezzel a bejáratás legnagyobb része meg is történt...
Ettől függetlenül nagy jelentősége van az első 2-3 ekm-nek. Céges tapasztalat, hogy 2, ugyanolyan típusú autó, hasonló vezetési stílusú emberek gondos bejáratása mellett is "produkál" teljesítménykülönbséget. Erre várom a szakértők magyarázatát  8)
dv:Dió

Toyota Corolla 2003 1.4 HB Terra
Toyota Corolla 2005 1.4D Luna (céges) [size=18]6 [/size]

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Új autó bejáratása
« Válasz #27 Dátum: 2004.07.14 09:35:23 »
Idézetet írta: "kishaver"
A bajom:
1 Miért bejáratatlan gépet próbáltatnak ki velem? Hiszen még ekkor nincs ereje teljében.  :(

Na de ők el is akarják azt majd adni. És igazán 4000 km után jön meg az ereje, de biztos 1000 után. Addig meg azért jócskán esik az ára.
Idézetet írta: "kishaver"
2 Nem rossz politika az, hogy a ki tudja hogy bejáratott autókat utána értékesítik Persze tudja a vevő, hogy mit vesz, mert ezt nem lehet eltitkolni meg nem is akarják, de hát az elégedettség esetleg elfogy ha erőtlenke marad a gépes. Persze lehet, hogy csak 1-2 paciról beszélünk és senki semmit nem vesz észre.

Ezt csak az veszi észre, aki ült már jól bejáratottban is és érdekli, stb. Keveset kockáztat a kereskedés.
Idézetet írta: "kishaver"
3 Miért egy komoly emelkedő felé vezet a tesztkör, mikor még hideg a moci?

Ezt nem tudom. Talán hogy a D4D-t vedd meg.  :wink:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

FANCY

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Új autó bejáratása
« Válasz #28 Dátum: 2004.07.14 21:16:31 »
Azzal kapcsolatban azért lennének fenntartásaim, hogy a "vevő tudja, hogy mit vesz". Voltam már olyan kereskedésben, mikor új autót néztem, és a kilóméteróra sem a sebességet, sem a megtett kilómétert nem mutatta. Kérdésemre az volt a válaszuk hogy "sajnos, elromlott az óra". Hát persze...
Ki tudja mennyi kilóméterrel adják el.  
De sajna, ezek ellen nehéz védekezni.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Új autó bejáratása
« Válasz #29 Dátum: 2004.07.15 15:27:18 »
Idézetet írta: "FANCY"
Azzal kapcsolatban azért lennének fenntartásaim, hogy a "vevő tudja, hogy mit vesz". Voltam már olyan kereskedésben, mikor új autót néztem, és a kilóméteróra sem a sebességet, sem a megtett kilómétert nem mutatta. Kérdésemre az volt a válaszuk hogy "sajnos, elromlott az óra". Hát persze...
Ki tudja mennyi kilóméterrel adják el.  
De sajna, ezek ellen nehéz védekezni.



Én tudnék védekezni. Teljesen egyértelmű a bizalom elvesztése. Innentől nálam nem rúgna labdába egy ilyen kereskedő. Szinte egymást tapossák a kereskedések. Keresni kell másikat azonnal.

Egyébként láttam már olyat, hogy mikor egy első tulajos (haverom) autót akart eladni és a kereskedő srác megnézte a festékvastagságot, akkor kiderült némi turpiszság a kaszniról, pedig azt tuti nem törte a srác. Persze, hogy rohant a kereskedőhöz, hogy mi ez. Ő meg csak annyit mondott, hogy szállítás közben sérült, boccccs. Ja az eleje, meg a fél oldala szinte végig. :shock:  Ne röhögtessenek.
Üdv: Kishaver 74