Szerző Téma: Új autó bejáratása  (Megtekintve 136867 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

azs73

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Új autó bejáratása
« Dátum: 2004.05.06 19:21:23 »
Üdv mndenkinek !

A holnapi napon vehetem át életem első új autóját, egy 1.3-as yarist.

Szívesen fogadnék tanácsokat azzal kapcsolatban, hogyan is kell helyesen "bejáratni" egy motort, hogy fürge legyen, de azért csendes, és kis fogyasztású maradjon. Hány kilométeren keresztül,  milyen sebesség és fordulatszámtartományban érdemes autózni ? A bejáratás történhet-e egyetlen hosszú vidéki túrával, vagy a több kis út a célravezető ?

Előre is köszönöm a válaszokat !
aris Blue 1.3
 87 sárkány

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Új autó bejáratása
« Válasz #1 Dátum: 2004.05.06 20:35:20 »
Nekem annyit mondtak, hogy ne pörgessem 4000 fölé és a fórumon javasolták, hogy ne hagyjam erölködni alacsony fordulaton. (Nekem az 1,3-as Yaris 1200-tól szerintem nem erőlködött.
Szerintem ahhoz, hogy később jól menjen, 1000 km után szépen fokozatosan kell egyre jobban pörgetni.
Na de hátha vannak nálam okosabbak is itt a témában.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Új autó bejáratása
« Válasz #2 Dátum: 2004.05.06 23:13:55 »
Ajánlom figyelmedbe az Autó2 júniusi számában a "Téveszmék" c. cikket.  Pontosan erröl szól. 184 forintot megér...
Egyébként kerülni kell a megeröltetést, a fordulatszámot 1500 és 4000 közt érdemes tartani. Ez a legfontosabb. Ezt minimum 1000 km-ig tartani kell, de ha jót akarsz, akkor 3-4000 km-ig érdemes így tenni. Legyen benne város is, de országút is.
music     

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Új autó bejáratása
« Válasz #3 Dátum: 2004.05.07 08:30:20 »
Először is gratulálok a kocsihoz, sok-sok örömteli balesetmentes autózást kívánok mindenki nevében :-)

Bejáratásnál még érdemes megfogadni a könyvében írtakat is, miszerint az első 300 km-t lehetőleg ne az ABS és kipörgésgátló (azt is a fékek fogják vissza sajnos) tesztelésével töltsed ha nem muszály, hadd kopjanak jól össze.
No meg amit előttem mondtak, alacsony fordulaton ne menj vele sokat, és ne pörgetsd nagyon. Szerintem 3-400 km után már el lehet kezdeni FOKOZATOSAN kicsit nagyobb fordulaton váltani, de nem 5-6000-re gondolok :-)
Én fokozatosan mentem vele egyre gyorsabban, először egy tartósabb 130 aztán pár száz km után már 140-150-et is nyomtam neki, meg dinamikusabban gyordultam, aztán most már mindent szeret, nem szólt egy szót sem 200-nál sem :-)
LÉnyeg-a lényeg, szerintem az első 3-400 km-t érdemes kíméletesen megtenni, aztán fokozatosan megmutatni neki hogy mi vár rá :-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Új autó bejáratása
« Válasz #4 Dátum: 2004.05.08 15:21:33 »
SZegecs! Én csupán egyetlen dologgal egészítenéem ki, amit írtál (mert szerintem is pont így kell bejáratni), azzal, hogy várj 2000 km-ig, amíg megmutatod neki, hogy mi is vár rá. Ne félj, gyorsan eljő az az :supz:  idő ...
ÁÁ  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Új autó bejáratása
« Válasz #5 Dátum: 2004.05.08 22:30:45 »
Idézetet írta: "hillar"
SZegecs! Én csupán egyetlen dologgal egészítenéem ki, amit írtál (mert szerintem is pont így kell bejáratni), azzal, hogy várj 2000 km-ig, amíg megmutatod neki, hogy mi is vár rá. Ne félj, gyorsan eljő az az :supz:  idő ...
ÁÁ  :D


A megmutatom mi vár rá az akár úgy is érthető lett volna, hogy lementem vele a Riviérára, hogy megmutassam neki: "Na ez vár rád, mert folyton ide fogsz elhozni" :-D :-D
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

temyke

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Bejáratás!
« Válasz #6 Dátum: 2004.05.08 22:53:32 »
Az enyémben épp most van 2000 km. 1000-ig finoman bántam vele, utána kicsit pörgősebben. (ez nem 4000-eket jelent.)
Mellesleg ha valaki tudna nekem is tanácsot adni, mert az enyém egy D4D, és nem szeretném elcseszni a bejáratását. Ez az első új autóm.
De mintha már erősödött volna kicsit. Hallottam azt is, hogy a fogyasztásom is fog majd visszaesni. De mikor? Hány km-nél?
(Nem mintha nagyon sok lenne az az 5,2) De nem ennyit ír rá a könyvecskéje.
Tanácsokat tippeket előre is köszönöm mindenkinek.  :lol:
öszike az infót! Üdv: Dani

temyke

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Bejáratás!
« Válasz #7 Dátum: 2004.05.08 22:54:08 »
Az enyémben épp most van 2000 km. 1000-ig finoman bántam vele, utána kicsit pörgősebben. (ez nem 4000-eket jelent.)
Mellesleg ha valaki tudna nekem is tanácsot adni, mert az enyém egy D4D, és nem szeretném elcseszni a bejáratását. Ez az első új autóm.
De mintha már erősödött volna kicsit. Hallottam azt is, hogy a fogyasztásom is fog majd visszaesni. De mikor? Hány km-nél?
(Nem mintha nagyon sok lenne az az 5,2) De nem ennyit ír rá a könyvecskéje.
Tanácsokat tippeket előre is köszönöm mindenkinek.  :lol:
öszike az infót! Üdv: Dani

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Új autó bejáratása
« Válasz #8 Dátum: 2004.05.09 19:14:53 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "hillar"
SZegecs! Én csupán egyetlen dologgal egészítenéem ki, amit írtál (mert szerintem is pont így kell bejáratni), azzal, hogy várj 2000 km-ig, amíg megmutatod neki, hogy mi is vár rá. Ne félj, gyorsan eljő az az :supz:  idő ...
ÁÁ  :D


A megmutatom mi vár rá az akár úgy is érthető lett volna, hogy lementem vele a Riviérára, hogy megmutassam neki: "Na ez vár rád, mert folyton ide fogsz elhozni" :-D :-D


SZegecs!
 :supz:  :supz: Biza' szívesen lennék a "kocsid" helyében.  :supz:  :supz:
ÁÁ  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

yarisMMT

  • Vendég
Új autó bejáratása
« Válasz #9 Dátum: 2004.05.09 23:20:31 »
1200 km-ig finoman mentem vele bár 3-4 alkalommal becsúsztam  4000 fölé pár másodpercre. Utánna már nyomtam neki ha kellett, de 130 fölé csak 2300 km után hajtottam. (1.0)

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Új autó bejáratása
« Válasz #10 Dátum: 2004.05.10 07:23:17 »
Én úgy járattam be,hogy 2000km-ig nem nyomtam neki csak 3000fordulatszámig ami max 100km/órát jelent.Utáma leengedtem belöle az olajat,felömtöttem új olajjal,és megmutattam neki mire készüljön :) Azóta folyamatosan érezni,hogy változik a szekér :P
arcipán

03' YARIS SOL  50

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Új autó bejáratása
« Válasz #11 Dátum: 2004.05.10 07:58:18 »
Hali!
Mennyit fogyaszt az autótok?
Nekem volt egy Sopron - Bp. + 4* Esztergom - Bp. ez alatt 6,5 l/100km az átlag. Most közeleg a harmadik tankolásom:) és tegnap már villogot hegymenetben az üakijelző, bár utána elmúlt most inkább városban használtam egy Szentendre - Visegrád - Esztergom - Bp. túrán kívül, álltam kb. másfél órát dugóban és így előzetesen kb 7,5 l/100km az átlag bár a fedélzeti kompjúúter váltig állítja hogy 5,8 :o  (érdekes hogy a pillanatyi fogyi állóhelyzetben 0)
Szóval a kérdés: ez elfogadtható az autónál (1.3)? (nagyobb gázzal indulok még mert szokom a manuális váltót:P)
Bár gondolom még megy lejjebb majd kicsit nem?
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Új autó bejáratása
« Válasz #12 Dátum: 2004.05.10 13:11:21 »
Nekem 6.5 az átlag nem nagyon birom lentebb vinni,mondjuk nem is nagyon próbáltam :P De sikerült már közel 10 is  :P  a hétvégén
arcipán

03' YARIS SOL  50

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Új autó bejáratása
« Válasz #13 Dátum: 2004.05.10 13:48:39 »
Szívemből szóltál tesó!Nekem is most 6.5-en áll,de így nagyon nehéz menni...egyszerűen nem lehet ennyire lassan menni!Nem bírja a szívem...! :assshaking:

Figyu! Mi lenne,ha elszaladnál az érdekemben egyszer a lexuslámpa ügyben oda ahol forgalmazzák??Megtennéd nekem,hogy megnézed?Érdekelne,hogy milyen árban van a pár...!Így Pécsről kicsit nehézkes sajnos! :bang:

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Új autó bejáratása
« Válasz #14 Dátum: 2004.05.10 13:53:39 »
mondjuk holnap :!: Tesó :)
arcipán

03' YARIS SOL  50