Szerző Téma: Új autó bejáratása  (Megtekintve 136949 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Új autó bejáratása
« Válasz #210 Dátum: 2008.07.30 20:09:35 »

Gyári VSS1 riasztó:

Ha a távvezérlőben lemerül az elem, akkor kulcsal kinyitod az autót, ami természetesen elkezd riasztani, gyorsan bepattansz, és indítasz... Pár másodpercen belül kikapcsol a riasztó... Direkt így van kitalálva az elemlemerülés esetére, összeköttetésben van az immobiliserrel. Ha "jó" kulcsot érzékel, kikapcsol.

Köszi az infót, mert erre nem találtam utalást a VSS1 kezelésijében (remélem nem én vagyok vak ::)), és amikor átvettem az autót a szalonban, erre a kérdésemre nem tudtak mit mondani, ők javasolták hogy csináltassak a távirányítósból pótkulcsot.....

Pedig én is a használati utasításból veszem  :)
Próbáld ki.
Xanyi

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Új autó bejáratása
« Válasz #211 Dátum: 2008.07.30 20:32:27 »

Pedig én is a használati utasításból veszem  :)
Próbáld ki.

Figyelem: Ha a rendszer aktiválva van, ne nyissa ki az ajtót a kulccsal, mert az beindítja a szirénát.

Az enyémben csak ennyi van. :)

De köszi, megnyugtató hogy a sima kulccsal is használható, nem akadályozza meg a bejáratást vagy használatot. :)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Új autó bejáratása
« Válasz #212 Dátum: 2008.07.30 21:38:26 »
Én is csak két kulcsot kaptam, ami elég is lenne, ha nem csak az egyik lenne távirányítós......
Mivel gyári riasztó van beszerelve, ha a távirányítós kulcs elromlik, elem lemerül stb. akkor elég macerás helyzet adódna. Vagy inkább bosszantó?  :ph34r:
Ennyire azért nem kellene spórolniuk ezen....
Hat igen errol irtak mar mashol is, hogy igy lesz egykulcsos a ketkulcsos auto  :no: Mert ugyan tudod hasznalni a "mezei" kulcsal, de csak ugye riszto nelkul es ha mar vettel bele riasztot akkor azert nyilvan hasznalnad...

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Új autó bejáratása
« Válasz #213 Dátum: 2008.07.30 21:45:45 »
Hat igen errol irtak mar mashol is, hogy igy lesz egykulcsos a ketkulcsos auto  :no: Mert ugyan tudod hasznalni a "mezei" kulcsal, de csak ugye riszto nelkul es ha mar vettel bele riasztot akkor azert nyilvan hasznalnad...

A másik, hogyha két ember használja az autót, jobb megoldás hogy két távirányítós kulcs van, mindegyiküknél ott van és nem kell kéregetni.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Új autó bejáratása
« Válasz #214 Dátum: 2008.07.30 22:12:01 »
Hat igen errol irtak mar mashol is, hogy igy lesz egykulcsos a ketkulcsos auto  :no: Mert ugyan tudod hasznalni a "mezei" kulcsal, de csak ugye riszto nelkul es ha mar vettel bele riasztot akkor azert nyilvan hasznalnad...
A másik, hogyha két ember használja az autót, jobb megoldás hogy két távirányítós kulcs van, mindegyiküknél ott van és nem kell kéregetni.
No igen. Azt tudom, hogy Aurishoz 28 penzt kostal egy taviranyitos plusz kulcs  ::) Gondolom mondjuk a riogatohoz is lehet venni csak egy taviranyitot es felteszem az joval olcsobb, de igaz ami igaz szebb lenne ha mar 2 kulcsot kap az ember akkor az 2 teljes erteku kulcs legyen

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Új autó bejáratása
« Válasz #215 Dátum: 2008.07.30 22:36:49 »
No igen. Azt tudom, hogy Aurishoz 28 penzt kostal egy taviranyitos plusz kulcs  ::) Gondolom mondjuk a riogatohoz is lehet venni csak egy taviranyitot es felteszem az joval olcsobb, de igaz ami igaz szebb lenne ha mar 2 kulcsot kap az ember akkor az 2 teljes erteku kulcs legyen
Így van, jobb lenne a 2
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Új autó bejáratása
« Válasz #216 Dátum: 2010.04.30 20:02:16 »
Bakker komolyan már nem két teljes értékű kulccsal és egy szervízkulccsal szállítják az új Toyotákat? A fene ezt a spórolós céget, korábban a Corolla sedan-okból a csomagtartófedél belső borítást spórolták ki, a klímát utólag építették be... . Szomorú!

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Új autó bejáratása
« Válasz #217 Dátum: 2010.04.30 20:47:51 »
Bakker komolyan már nem két teljes értékű kulccsal és egy szervízkulccsal szállítják az új Toyotákat? A fene ezt a spórolós céget, korábban a Corolla sedan-okból a csomagtartófedél belső borítást spórolták ki, a klímát utólag építették be... . Szomorú!
Egy távirányítóst kaptam és egy sima kulcsot. Ennek azért nem örülök, mert a gyári riasztó van benne, amit a távirányítós kulcs működtet.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Új autó bejáratása
« Válasz #218 Dátum: 2010.04.30 20:58:14 »
Egy távirányítóst kaptam és egy sima kulcsot. Ennek azért nem örülök, mert a gyári riasztó van benne, amit a távirányítós kulcs működtet.
A gépkönyvben is ez a darabszám szerepel?

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Új autó bejáratása
« Válasz #219 Dátum: 2010.04.30 21:05:52 »
Egy távirányítóst kaptam és egy sima kulcsot. Ennek azért nem örülök, mert a gyári riasztó van benne, amit a távirányítós kulcs működtet.
A gépkönyvben is ez a darabszám szerepel?
Kint van a kocsiban, most nem tudom megnézni, de valami olyasmi rémlik hogy másképp. Holnap megnézem.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive