Szerző Téma: Új autó bejáratása  (Megtekintve 136823 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

jofe

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 120
Új autó bejáratása
« Válasz #90 Dátum: 2004.08.13 08:32:49 »
Idézetet írta: "blazs"

Na a "szeretem a japán autókat" szlogennel kívánok nektek szép napot.

megyek dolgozni, mert semmi sem lesz belőlem, aztán azon veszem észre magamat, hogy este 10 van...


Apám mondása jut eszembe: Mennyünk dolgozni, mert 3 óra múlva 6 óra, holnapután szerda, vége a hétnek és még nem csináltunk semmit...
--- /48 ----

okoska

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Yaris 400km
« Válasz #91 Dátum: 2004.08.14 07:08:07 »
Sziaztok!

Az én auto egy 1.0 Yaris pont most bejáratos.Meddig mehetke el a sebeségel.Most a fogyasztásom amit a müszer ír az 90 km 4.7l/100 km ez nem tul sok?
Aki tudd segítsen, mert merek is vele menni meg nem is hátha valamit rosszulcsinálok ha nagyon gyorsan vagy akár lassan megyek.
Köszönöm mindenki segítségét.
Jó a fórum üdv:B.Cs.

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
kötök
« Válasz #92 Dátum: 2004.08.14 07:43:20 »
Szia Okoska!

Ma reggel én vagyok itt az unszinpatikus.

Mivel az autód túl gyorsan úgysem tud menni  :twisted: , ha meg lassan mész rád dudálnak, marad az aranyközép...

Én eddig egy 2.5dci RMastert járattam be. Eleinte nem is ment jól. És bejáratás után sem...
A tied teljesítménye is meg fog nőni, és pörgősebb lesz. ezért kell bejáratni.

Valóban sok az a 4,7Literes fogyasztás. Ha figyelsz rá, hogy ne menj 50fölé, és úgy vezeted, mintha egy tojáson ülnél, talán sikerül 4liter alá vinned a fogyasztást.
Bejáratás után észre fogod venni, hogy számodra kedvezőbb értéket mutat majd a paripád műszere fogyasztás tekintetébe.

üdv:
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

okoska

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Köszönet
« Válasz #93 Dátum: 2004.08.14 07:52:57 »
Szia Blazs!
Arany középut számtanilag  0-150ig ennek a fel 75km/óra?
Ezt mondod? A 4.7 l/km viszonyitás és kérdés sok e -vagy kevés talán?
Igen a fogyasztás is tükröz valamit a motorol.
Várom a válaszokat metr nem lettem okosabb.
Üdv: B.Cs.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Köszönet
« Válasz #94 Dátum: 2004.08.14 08:08:01 »
Idézetet írta: "okoska"
Szia Blazs!
Arany középut számtanilag  0-150ig ennek a fel 75km/óra?
Ezt mondod? A 4.7 l/km viszonyitás és kérdés sok e -vagy kevés talán?
Igen a fogyasztás is tükröz valamit a motorol.
Várom a válaszokat metr nem lettem okosabb.
Üdv: B.Cs.

Gépkönyvben is írják, hogy 4000 fölé ne pörgesd a motort és ne egyenletes fordulaton járasd be. Fogyasztás hamar csökkeni fog, némi plusz lóerő pedig olyan 4-5000 km után jön.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Köszönet
« Válasz #95 Dátum: 2004.08.14 08:11:05 »
Amúgy 13635-ös hozzászólás!
Attila 31
  - Avensis
- Prius

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Új autó bejáratása
« Válasz #96 Dátum: 2004.08.14 08:20:04 »
okoska: azt érezned kell, mi a jó a motornak.
eleinte ne öld meg, aztán utána már tök mindegy, mert japán.
nem járattam még be autót.
140.000km-el vettem a kocsimat. gondolom az már be van járatva.
ne pörgesd túl... ennyi. tankolj bele, aztán söprés...

sok sikert.
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re: Yaris 400km
« Válasz #97 Dátum: 2004.08.14 15:06:26 »
Idézetet írta: "okoska"
Sziaztok!

Az én auto egy 1.0 Yaris pont most bejáratos.Meddig mehetke el a sebeségel.Most a fogyasztásom amit a müszer ír az 90 km 4.7l/100 km ez nem tul sok?
Aki tudd segítsen, mert merek is vele menni meg nem is hátha valamit rosszulcsinálok ha nagyon gyorsan vagy akár lassan megyek.
Köszönöm mindenki segítségét.
Jó a fórum üdv:B.Cs.

A 4,7 az jó, nekünk több az 1.0-son.
A bejáratásról annyit, hogy hazafelé a kereskedésből 100-nál többel nem jöttünk, mert az 5.ben az 3000-es fordulat kb. 3000-es fordulat fölé ne vidd nagyon 2000 km-ig, aztán 3000 kmig 4000 fölé, aztán, ami a csövön, meg a pénztárcán kifér.  :D
Laco 73 :D

Latek

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
dinamikusan?
« Válasz #98 Dátum: 2005.05.26 14:14:04 »
Sziasztok!

3 napja egy vadi új Yaris TS nagyon boldog tulajdonosa vagyok. A bejáratási idővel kapcsolatban a számomra legfontosabbat nem írják. Eddig 300 kilométert mentem vele nagyjaból úgy, ahogy itt többen is írtátok. A kérdésem az lenne:

3000-3500 -ig pörgetve maximálisan az autót Ti mennyire mentek dinamikusan? Én személy szerint rugalmasan (messze nem teljes gáz) gyorsitok az emlitett fordulatig. Lehet-e hogy finomabban kellene autóznom, kifejezetten lomha gyorsításokkal? Ha igen, nem félő, hogy lomhább is marad a kelleténél az autó?

Köszönöm a segítséget véleményt v. ötleteket!

Latek
dv.: Latek

Yaris TS

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Új autó bejáratása
« Válasz #99 Dátum: 2005.05.26 14:22:44 »
csak nyújtsad neki, kibírja, és nem is lesz lomha, 5000ig forgathatod bátran! :lol:

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: dinamikusan?
« Válasz #100 Dátum: 2005.05.26 14:38:32 »
Grat az ufó-hoz.

Véleményem szerint, ha negyed gázokkal jársz most, akkor sem marad lusta a maga 105 pacijával, csak esetleg késöbb járódik be. Nyugodtan használj 1/2 gázt  :lol:  :lol:  és ahogy egyre többet jársz mondjuk 7-800 km-nél már 3/4 és így tovább. Speciel én majd 3000 km-t mentem vele járatós tempóba. Igaz nem 105 lovacska dorombol alattam, de azért nem lusta így 30e km felett.  :lol:  :lol:  Ami fontos lehet és szinte mindenki mondja, hogy bejáratási időszak vége felé mindenképpen el kell egyszer küldeni a 90-95%-os kihasználtsági fokra az autót és nem csak pár perc erejéig, hanem kicsit tovább. Mondjuk Bp-Hatvan oda-vissza. (Ez TS-el mondjuk 160-180-as tempó oda vissza. Meg ne büntessenek!!!! Nem én mondtam!!!!) Persze ezt sem úgy kell elképzelni, hogy tötyörögsz, aztán mikor 1000-et eléri a km számláló, akkor lepadlózod, hanem szépen lassan adagolni kell neki. Mondjuk 800-900 km környékén már el el lehet forgatgatni 4000-45000 és fölé is váltások előtt. Persze, ha jobban szereted a verdádat és nem csak 1000 km-t akarod járatni, akkor minen általam adott km adat arányosan tolódik.

Mondjuk én azért járattam tovább, mert az első 1000 km 3 nap alatt megvolt és szinte csak 4.-ben, meg 5.-ben használtam és csak közúton. Azt hiszem, városban összegyűjtött 500 km felér az én közutas 3000 km-el.
Üdv: Kishaver 74

Latek

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Új autó bejáratása
« Válasz #101 Dátum: 2005.05.26 17:53:42 »
Köszi a válaszokat!

Egyébként ritka precíz autó, az örömömet nem lehet szavakba önteni.:-)
Majd kép is kerül ám föl róla, de most (már :-( ) nem olyan tiszta.
Megyek is, kérdezek még valamit a fogyis topikban. :-)

üdv.: Latek
dv.: Latek

Yaris TS

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: dinamikusan?
« Válasz #102 Dátum: 2005.05.26 18:59:18 »
Idézetet írta: "Latek"
Sziasztok!

3 napja egy vadi új Yaris TS nagyon boldog tulajdonosa vagyok.
Latek


Gratula a kis vaddisznóhoz  :)
Sok kellemes együttöltött kilómétert!!
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Orffyreus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Re: dinamikusan?
« Válasz #103 Dátum: 2005.05.26 20:11:00 »
Idézetet írta: "Latek"
Sziasztok!

3 napja egy vadi új Yaris TS nagyon boldog tulajdonosa vagyok. A bejáratási idővel kapcsolatban a számomra legfontosabbat nem írják. Eddig 300 kilométert mentem vele nagyjaból úgy, ahogy itt többen is írtátok. A kérdésem az lenne:

3000-3500 -ig pörgetve maximálisan az autót Ti mennyire mentek dinamikusan? Én személy szerint rugalmasan (messze nem teljes gáz) gyorsitok az emlitett fordulatig. Lehet-e hogy finomabban kellene autóznom, kifejezetten lomha gyorsításokkal? Ha igen, nem félő, hogy lomhább is marad a kelleténél az autó?

Köszönöm a segítséget véleményt v. ötleteket!

Latek


Huh..Grat Hozzá!  :D  Ha nem vagyok túl indiszkrét (tudom hogy az vagyok  :wink: ), úgy közelítőleg ,mennyiért jutottál hozzá? Most hogy jön az új Yaris, érdekelne mennyit engednek az árból. Persze csak úgy közlitőleg.. :D
aris '04 1.3 Sol :D    Ha mindíg a múltba nézel, seggel mész a jövőbe!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re: dinamikusan?
« Válasz #104 Dátum: 2005.05.26 21:11:44 »
Idézetet írta: "Orffyreus"
Idézetet írta: "Latek"
Sziasztok!

3 napja egy vadi új Yaris TS nagyon boldog tulajdonosa vagyok. A bejáratási idővel kapcsolatban a számomra legfontosabbat nem írják. Eddig 300 kilométert mentem vele nagyjaból úgy, ahogy itt többen is írtátok. A kérdésem az lenne:

3000-3500 -ig pörgetve maximálisan az autót Ti mennyire mentek dinamikusan? Én személy szerint rugalmasan (messze nem teljes gáz) gyorsitok az emlitett fordulatig. Lehet-e hogy finomabban kellene autóznom, kifejezetten lomha gyorsításokkal? Ha igen, nem félő, hogy lomhább is marad a kelleténél az autó?

Köszönöm a segítséget véleményt v. ötleteket!

Latek

Sztem 3,5 milla sajna. :(

Huh..Grat Hozzá!  :D  Ha nem vagyok túl indiszkrét (tudom hogy az vagyok  :wink: ), úgy közelítőleg ,mennyiért jutottál hozzá? Most hogy jön az új Yaris, érdekelne mennyit engednek az árból. Persze csak úgy közlitőleg.. :D
Laco 73 :D