Szerző Téma: Új autó bejáratása  (Megtekintve 137119 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Új autó bejáratása
« Válasz #30 Dátum: 2004.07.15 16:16:04 »
Tényleg van sajnos olyan, hogy sérülten érkezik hozzánk is az autó, nem feltétlenül kell a kereskedést hibáztatni :(
A fő értékesítőnk már rétegvastagságmérővel nézi meg a bejövő új autókat.  :cry:  A legtöbb autóval nincs semmi baj, de volt már példa festett motorháztetős autóra... Valószínűleg a TMH is így kapja, szállítás közben sérülhetett. Szerintem ilyen előfordul minden márkánál, ez nem Toyota-specifikus....  De mindenestre az importőröket terheli a felelősség, mert ilyet elhallgatnak.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Új autó bejáratása
« Válasz #31 Dátum: 2004.07.15 17:00:10 »
Szevasztok!

MEG VAN!!! :lol:  Nagyon szeretem már most!

3 napja van meg, de már 820 km-nél járunk. Messze van a lakhelyem a munkahelytől. (Igazából ezért kell a kicsike).

Szóval végig 80-90 km/h és nem autópálya. Szinte most érezni, hogy jobban megy, mint amikor kihoztam a szalonból. Lehet, hogy bátrabb is vagyok. Most már kicsit jobban gyorsulunk egy pirosnál, de még mindig nem úgy ahogy egy normál autó. Kicsit komótosan, de nem lassan.

....és amiért a legjobban fogom imádni: 820 km és a tank még mindig azt jelzi, hogy félig van. Persze tudom a vége felé már gyorsabban halad a "mutató", legalábbis Corolla így viselkedett, csak az már 620-640 km-nél kiürült. Igaz az csak 40 lityis volt, meg benzines. Ha még 200-250 km-t elmegy velem Yarkó, akkor veszek neki új olajat 3000-nél, ne a bejáratósat szopogassa. Ezt már különben meg is beszéltük, biztosan azért spórol. :wink:

Ja és nem mértem meg festékmérővel. Bízok a kereskedőmben, meg úgyis hozzá viszem vissza ezer év múlva.  :)
Üdv: Kishaver 74

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Új autó bejáratása
« Válasz #32 Dátum: 2004.07.16 08:38:50 »
Idézetet írta: "kishaver"
Mit szólnának egyébként a kereskedők, ha azt mondanám, hogy mérjünk kettőt?

Nekem például szó nélkül áthozták a rétegvastagság mérőt a használt autó telepről és együtt végigmértük az autót. (Azóta is kedvesen fogadnak, ha odamegyek.)

Idézetet írta: "kishaver"
(Hozzáteszem, nem nagyon lenne hozzá pofám, de tegyük fel. Az almába se harapok a piacon vásárlás előtt.....)

De egy belül rohadt almán nem buksz néhány-száz ezret. (Egyébként határozottan emlékszem, hogy nagymamám a piacon a borsót pl. megkóstolta, és a dinnyét is meglékelik. :-) )

Szerintem egy rendes kereskedő nyugodtan végigméri neked az autót, ő is ismeri ezeket a sztorikat. Ha meg nem, akkor nála is előfordulhat, és akkor még inkább muszály lemérni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Új autó bejáratása
« Válasz #33 Dátum: 2004.07.16 09:17:15 »
Az egyik barátom a lagermax-nál dolgozik, mint lakatos.
Mit ne mondjak mesél elég durva sztorikat.
Pl: Bejön egy autó az országba. A szállítás közben megsérül elég rendesen az egyik ajtó. Mit csinálnak??? Kicserélik az ajtót és telibe fuják az egész oldalát és utána irány a kereskedés.
Mit nem mondjak nem egy szép dolgok.
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Új autó bejáratása
« Válasz #34 Dátum: 2004.07.22 08:11:59 »
Gyerekek!

Ez nagyon durva!!!!

Ugye megkaptam a kis diesel Yarist. Másnap Miskolc-Zalaegerszeg, aztán jött Zala-Sopron-Zala + egyéb furikázás. Nagyon óvatosan. Most van benne 1150 km még nem mentünk 100 felett. A fordulatszám soha nem volt még 2600-2700 ford/min. Nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy mikor tankoltam, akkor kicsivel kevesebb, mint 40 lityit kért. Mondom negyven. Akkor az óra mutatott 1060 km-t. Számoljunk csak. Mikor vettem, volt benne 12 km, akkor az 1048 km általam tankolva és lefurikázva, mind ezt 40 lityi olajjal az 3,8 körüli átlag :shock:  :shock:  :shock: Végig légkondival :banging: .

Pedig szerintem nem voltam tetű, haladtam rendesen. Egyszer sem lassítottam a forgalmat, mindig 88-95 km/h között nyomtam. Ahol megengedett volt :wink:

Ez mindig így lesz? Ennyit fog enni? :prayer:

Persze kicsit növeljük most a tempót mondjuk 100 körülire, nehogy ellustuljon (vagy ehhez azért több 10e km kell?), meg haladjunk is kicsit, de gondolom most sem lesz nagyon éhes. Aztán 3000-nél olajcsere és aztán autópályázunk, jön az ÉLET (120-130).

:dancing:

Nem is értem miért nem cseréltem le hamarabb. IMÁDOM :toy:

Azért ha valamit rosszul csinálok, jelezzetek! Nehogy lefagyjon a mosoly orcámról.
Üdv: Kishaver 74

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Új autó bejáratása
« Válasz #35 Dátum: 2004.07.22 10:27:14 »
Már miért lenne durva :?:  Ez egy diesel Yaris :!:

(Csak összehasonlításként, a barátomék Passatja, ami 1.9 TDI, vagyis 110 LE-s, tartós 90-nél 4,6-ot eszik, míg átlagban, a városi dugókkal együtt is csak 6.4-et.....)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Új autó bejáratása
« Válasz #36 Dátum: 2004.07.22 12:53:33 »
Idézetet írta: "kishaver"
Gyerekek!

Ez nagyon durva!!!!
3,8 körüli átlag végig légkondival


Hi!
Nagyon irigyellek! Mentem nemrég a diesel Yarissal próbakört, jól is megy, nem pörög mint az állat, és ráadásul ilyen keveset fogyaszt! Ma jártam egy márkakereskedésbe, és beültem egy Yaris blue-ba! Lehet nem kellett volna...  :D Nagyon profi a belseje! Már ki is néztem, hogy Yaris blue ice 1.4 D4D kellene, csak éppen szerintem még talán 2 milliót is rá kellene fizetni a jelenlegi masinára, azért annyival meg többet nem ér... Azon még1 ugyanilyet kapni, mint amilyen most van!
Xanyi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Új autó bejáratása
« Válasz #37 Dátum: 2004.07.22 14:12:30 »
Idézetet írta: "kishaver"
Ez mindig így lesz? Ennyit fog enni? :prayer:

Egyrészt nem, mert egy picit csökenni fog a bejáratás után.
Másrészt nőni fog, mert nem fogod kibírni, hogy 90-nel poroszkálj. Ha kibírnád, akkor tényleg ennyit, illetve egy picit kevesebbet enne.
Persze városban, (különösen télen) akár még 5,5-t is megehet majd... :wink:
music     

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Új autó bejáratása
« Válasz #38 Dátum: 2004.07.22 14:18:05 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "kishaver"
Gyerekek!

Ez nagyon durva!!!!
3,8 körüli átlag végig légkondival


Már ki is néztem, hogy Yaris blue ice 1.4 D4D kellene, csak éppen szerintem még talán 2 milliót is rá kellene fizetni a jelenlegi masinára, azért annyival meg többet nem ér... Azon még1 ugyanilyet kapni, mint amilyen most van!


Nos, mivel egy igazi macerás vagyok, erről a témáról most mindent tudok. Azt hiszem, vagy amit tudnom kell azt tudom, de Hillar biztosan kisegít majd.

Szóval az alap Diesel 3.235.000 HUN Ft ebben van elektromos ablak elől, ABS, két lufi és egy jó kis  :toy:  Ehhez a légkondi most csak 125.000.- akcióba. A Blue Yarisban sok minden megvan, ami nem biztos, hogy kell, de kifizettetik veled. Ilyen a CD (amit nekem ingyen és bérmentve beszereltek Karcagon és jobb, mint a gyári), ködlámpa (ami az alapban van hátul is ez fontosabb, előre meg tudok utángyártva venni olcsóbban ha akarok meg lesz pénzem is rá), bőr kormány, bőr sebváltó (ez szép, de az alap műanyag is működik hála az istennek), kormányról irányítható CD (nem olyan nagy ez a kocsi, hogy ne tudjak elnyúlni a fejegységig, speciel nekem még nem is tetszik a kormányon az a bigyó), alufelni (ja ez is szép, de pénz ráadásul nem nagy a választék). Ezért döntöttem úgy én is, hogy veszek egy alapot AC-vel, aztán ahogy pénztárca engedi..... És számoljunk csak megint. Mennyit is megyek egy évbe? 20e km. Ha ezt átlag 4,7 lityivel nyomom, akkor 940 liter/év olajbenya kell, ami most 206.000 HUN Ft (ha 220 FT/L). Nézzünk 1,3 benzinessel ugyanezt: 20e km 6,2 lityivel 1240 liter/év 95-ös benya, az pedig annyi mint......303e HUN Ft (ha 245FT/L). Évente 100e a különbség. A kötelező meg a casco közel azonos vagy talán teljesen, ha megtartod 5-6 évig, akkor pont behozza, sőt még jobban, mert a dieselnek jobb lesz az ára eladáskor is. Igazam van? Mit kapsz ezért? Nyomaték!! Élettartam!! és :toy: Ja és 20e km-t lazán lehet autózni.
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Új autó bejáratása
« Válasz #39 Dátum: 2004.07.22 14:29:16 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "kishaver"
Ez mindig így lesz? Ennyit fog enni? :prayer:

nőni fog, mert nem fogod kibírni, hogy 90-nel poroszkálj.


Most hogy túl vagyunk 1000 km-en és a kis okost is átlapoztam, amibe az van írva, hogy most már mehetnék, néha vannak előzések, amik 100-105 környékén esnek meg, de még most is többet figyuzom az órát, mint az utat :D  :wink:  Nehéz kibírni, olyan jól megy. Menne, ha hagynám.
Üdv: Kishaver 74

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Új autó bejáratása
« Válasz #40 Dátum: 2004.07.22 15:10:12 »
Idézetet írta: "kishaver"
Évente 100e a különbség. A kötelező meg a casco közel azonos vagy talán teljesen, ha megtartod 5-6 évig, akkor pont behozza, sőt még jobban, mert a dieselnek jobb lesz az ára eladáskor is.

Kérdés mire használnád azt az évi 100e HUF-ot, ha volna. (Nekem évi 15e jött volna csak össze, így nem volt kérdés, hogy benzin vagy diesel.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Új autó bejáratása
« Válasz #41 Dátum: 2004.07.22 15:48:34 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "kishaver"
Évente 100e a különbség. A kötelező meg a casco közel azonos vagy talán teljesen, ha megtartod 5-6 évig, akkor pont behozza, sőt még jobban, mert a dieselnek jobb lesz az ára eladáskor is.

Kérdés mire használnád azt az évi 100e HUF-ot, ha volna. (Nekem évi 15e jött volna csak össze, így nem volt kérdés, hogy benzin vagy diesel.)


Nem értem mire kérdezel pontosan? Hogy megmarad az évi 100e és mit csinálok vele. Hát bizony a törlesztő részletekbe dobálom. DE miután kifizettem, akkor csak megtérül simán évente, illetve a törlesztés alatt is egy jobb komfort érzetet kapok.

Az évi 15e az határeset. De amennyiben megteheted, akkor a nyomaték érdekében és a vezetési komfort érdekében szerintem diesel. Persze az is kérdés, hogy milyen stílussal vezetsz. Pörögsz vagy komótosan gyorsulsz 120-130-ra és így hajtasz tova? Összetett dolog ez kéremszépen. :wink:
Üdv: Kishaver 74

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Új autó bejáratása
« Válasz #42 Dátum: 2004.07.22 16:09:09 »
Idézetet írta: "kishaver"
Nem értem mire kérdezel pontosan?

Hát arra gondoltam, hogy az a 4-500e Ft-ot - amennyivel drágább a diesel - ha befekteted, az máris nem 4-500 Ft lesz 5-6 év után.
De mindenképpen igazad van, ha szivesebben vezetsz diesel-t és megteheted, kit érdekelnek a részletek... :-)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Új autó bejáratása
« Válasz #43 Dátum: 2004.07.22 16:28:35 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "kishaver"
Nem értem mire kérdezel pontosan?

Hát arra gondoltam, hogy az a 4-500e Ft-ot - amennyivel drágább a diesel - ha befekteted, az máris nem 4-500 Ft lesz 5-6 év után.
De mindenképpen igazad van, ha szivesebben vezetsz diesel-t és megteheted, kit érdekelnek a részletek... :-)


JAAA, vágom mit modasz. Persze ennyivel drágább, de eladásnál még mindig lesz 2-300e árelőnyöm az enyémmel egyidős és hasonló futásteljesítményű Yarisokkal szemben. És az eladás pillanatáig  folyamatosan olcsóbban utazok.

De tény, hogy diesellel szívesebben járok és mivel effektíve olcsóbban autózok, jóval kevesebbet gondolkozok azon, hogy elmenjek-e autóval egy olyan helyre vagy annyiszor, mint amit eddig nem tettem, mert nem volt gazdaságos és lebeszéltem magam róla.

Szóval a kis megspórolt 100e nálam inkább itt fog elbukni. :mrgreen:
Üdv: Kishaver 74

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Új autó bejáratása
« Válasz #44 Dátum: 2004.07.22 21:33:14 »
Hi!

Az egyértelmű amit leírtál! Ha két új Yaris közül kellene választanom (benzin vs diesel), akkor biztos a dieselt éri meg jobban...
Én csak azt írtam, hogy nem éri meg lecserélni a mostanit...
Xanyi
Xanyi