Szerző Téma: Új autó bejáratása  (Megtekintve 143733 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Új autó bejáratása
« Válasz #180 Dátum: 2005.11.26 22:20:28 »
Idézetet írta: "Zénóka"


Ez a ellustul ez jó nagy baromság, már néhányszor megvitattuk. Bár eléggé köztudatban van. Ez a lerakódás utoljára a 2 ütemű trabant-wartburg kategóriánál volt igaz, bár észrevehető teljesítményvesztés ott sem nagyon volt, inkább csak hosszas kímélés után néhány km-en keresztül füstölt mint a zállat :nagymosoly:

Aha, értem, ebből kimaradtam akkor :) Na mind1, Skoda 120 ról hallottam ilyen ellustulást, onnan következtettem.
Laco 73 :D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Új autó bejáratása
« Válasz #181 Dátum: 2005.11.28 08:27:58 »
Lustulás, mint olyan szerintem is "furcsa" dolog. Nem hiszek benne. A megkímélt autó egyszeri meghajtása esetén előforduló gyűrűtörésről már én is hallottam és fizikailag értem az okokat. Ebben hiszek.

Illetve a jelenlegi cégemnél van egy off opel astra (csepp) 1,4-es (9 éves), amiben van 530-540e km. Nem vicc. Nos az autó mindig volt szervizelve és soha nem volt gazdája. Ez azt jelenti, hogy az aktuális soffőr mindig úgy ütötte ahogy csak bírta. Volt kereskedők alatt és volt anyagbeszerzők alatt. Vonóhorgos is, amit néha néha használtak is!!!! Nos ez az autó még járóképes és igaz a végsebesség már csak 145-150 körül van és oda kb 5 perces talpalás után ér el, de ez az autó a bizonyíték számomra, hogy a szervíz fontos, illetve ma már mindent kibírnak ezek a gépek. És!!!!! Ne felejtsük el, hogy ez egy Off Opel. Én a :toy:-ból sokkal többet kinézek. Nyugodtan hajtsátok azokat az autókat, abból nem lehet baj.  :nagymosoly:
Üdv: Kishaver 74

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Új autó bejáratása
« Válasz #182 Dátum: 2005.11.28 16:47:42 »
Idézetet írta: "kishaver"
Én a :toy:-ból sokkal többet kinézek. Nyugodtan hajtsátok azokat az autókat, abból nem lehet baj.  :nagymosoly:


Igyekszem ehhez tartani magamat én is. :nagymosoly:
Szilvi 62

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Új autó bejáratása
« Válasz #183 Dátum: 2005.11.28 17:14:09 »
Idézetet írta: "Szilvi"
Idézetet írta: "kishaver"
Én a :toy:-ból sokkal többet kinézek. Nyugodtan hajtsátok azokat az autókat, abból nem lehet baj.  :nagymosoly:


Igyekszem ehhez tartani magamat én is. :nagymosoly:


Te kishaver: annyi jó dolgot írtál ma erre a fórumra, hogy gondolkodtam amúgy is jó testvéri viszonyunkat vérszerződéssel megpecsételni :nagymosoly: . Viszont írtál egy azaz csak egy fél hülye mondatot, amit félre lehetett érteni. Gyönyörű klubtagunk ezt meg is tette . Ezek után irogathatok, illetve irogathatunk itt neki kisregényeket, hogy ne hajtsa agyon a világoskék villámot   :kacsint:  :nagymosoly:


kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Új autó bejáratása
« Válasz #184 Dátum: 2005.11.28 17:22:38 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Idézetet írta: "Szilvi"
Idézetet írta: "kishaver"
Én a :toy:-ból sokkal többet kinézek. Nyugodtan hajtsátok azokat az autókat, abból nem lehet baj.  :nagymosoly:
Igyekszem ehhez tartani magamat én is. :nagymosoly:
Te kishaver: annyi jó dolgot írtál ma erre a fórumra, hogy gondolkodtam amúgy is jó testvéri viszonyunkat vérszerződéssel megpecsételni :nagymosoly: . Viszont írtál egy azaz csak egy fél hülye mondatot, amit félre lehetett érteni. Gyönyörű klubtagunk ezt meg is tette . Ezek után irogathatok, illetve irogathatunk itt neki kisregényeket, hogy ne hajtsa agyon a világoskék villámot   :kacsint:  :nagymosoly:
AIDS teszt után bármit, de csak késsel. Még szerencse, hogy Bp.-re az "általános dugó", vagy "megtelet" tábla már a városhatárban kiakasztható. Nem tudják széthajtani a villámokat a csini hölgyek legyenek azok barnák, akár szőkék  :nagymosoly:  :nagymosoly:
Üdv: Kishaver 74

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4548
Új autó bejáratása
« Válasz #185 Dátum: 2005.11.29 12:44:28 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "Zénóka"
Idézetet írta: "Szilvi"
Idézetet írta: "kishaver"
Én a :toy:-ból sokkal többet kinézek. Nyugodtan hajtsátok azokat az autókat, abból nem lehet baj.  :nagymosoly:
Igyekszem ehhez tartani magamat én is. :nagymosoly:
Te kishaver: annyi jó dolgot írtál ma erre a fórumra, hogy gondolkodtam amúgy is jó testvéri viszonyunkat vérszerződéssel megpecsételni :nagymosoly: . Viszont írtál egy azaz csak egy fél hülye mondatot, amit félre lehetett érteni. Gyönyörű klubtagunk ezt meg is tette . Ezek után irogathatok, illetve irogathatunk itt neki kisregényeket, hogy ne hajtsa agyon a világoskék villámot   :kacsint:  :nagymosoly:
AIDS teszt után bármit, de csak késsel. Még szerencse, hogy Bp.-re az "általános dugó", vagy "megtelet" tábla már a városhatárban kiakasztható. Nem tudják széthajtani a villámokat a csini hölgyek legyenek azok barnák, akár szőkék  :nagymosoly:  :nagymosoly:

Dehogynem: egyes padló 40-ig - végig csúsztatott kuplunggal - és satufék. :-)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Tolyota

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Új autó bejáratása
« Válasz #186 Dátum: 2005.11.29 15:37:44 »
Emberek, holnap vesszük át a szalonban az új 4 kerekű, VVTI meghajtással működő, lengőkaros felfüggesztéssel szerelt, dob fékkel visszafogható, járművünket.  :faradt: Szóval vettünk egy autót.
Mi a tapasztalat az átvétellel kapcsolatban? Állítólag kb. 1 órát fog igénybevenni. Mi???
Nem csak megnézzük hogy minden ok az autóval, aztán fullthrotle? Vagy fizetni is kell?  [smilie=sm52.gif]  :vag2:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Új autó bejáratása
« Válasz #187 Dátum: 2005.11.29 15:43:38 »
Idézetet írta: "Tolyota"
Emberek, holnap vesszük át a szalonban az új 4 kerekű, VVTI meghajtással működő, lengőkaros felfüggesztéssel szerelt, dob fékkel visszafogható, járművünket.  :faradt: Szóval vettünk egy autót.
Mi a tapasztalat az átvétellel kapcsolatban? Állítólag kb. 1 órát fog igénybevenni. Mi???
Nem csak megnézzük hogy minden ok az autóval, aztán fullthrotle? Vagy fizetni is kell?  [smilie=sm52.gif]  :vag2:


Gratula a kocsihoz!

Fizetni gyanítom, muszály lesz...
 :robbanfej:

Az átvételnél érdemes odafigyelni erre-arra. Részletek itt.

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Új autó bejáratása
« Válasz #188 Dátum: 2005.11.29 20:45:36 »
Idézetet írta: "Tolyota"
Emberek, holnap vesszük át a szalonban az új 4 kerekű, VVTI meghajtással működő, lengőkaros felfüggesztéssel szerelt, dob fékkel visszafogható, járművünket.  :faradt: Szóval vettünk egy autót.
Mi a tapasztalat az átvétellel kapcsolatban? Állítólag kb. 1 órát fog igénybevenni. Mi???
Nem csak megnézzük hogy minden ok az autóval, aztán fullthrotle? Vagy fizetni is kell?  [smilie=sm52.gif]  :vag2:


Gratula.. 8)
Egy - két fotót majd szívesen látnánk az új szerzeményről.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Új autó bejáratása
« Válasz #189 Dátum: 2005.11.29 21:13:45 »
Idézetet írta: "Tolyota"
Vagy fizetni is kell?  [smilie=sm52.gif]  :vag2:

Valószínűleg muszáj lesz majd fizetni. Üzembehelyezési költéget szinte biztosan.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Új autó bejáratása
« Válasz #190 Dátum: 2005.11.29 22:28:25 »
Idézetet írta: "Tolyota"
Emberek, holnap vesszük át a szalonban az új 4 kerekű, VVTI meghajtással működő, lengőkaros felfüggesztéssel szerelt, dob fékkel visszafogható, járművünket.  :faradt: Szóval vettünk egy autót.  Mi a tapasztalat az átvétellel kapcsolatban? Állítólag kb. 1 órát fog igénybevenni. Mi???  Nem csak megnézzük hogy minden ok az autóval, aztán fullthrotle? Vagy fizetni is kell?  [smilie=sm52.gif] vag2:


Gratula hozzá!
Hogy sokáig is élvezhesd, én a helyedben azonnal beletetenék valami lopást megnehezítő eszközt. :idea:
music     

Tolyota

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Új autó bejáratása
« Válasz #191 Dátum: 2005.11.30 09:27:06 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Tolyota"
Emberek, holnap vesszük át a szalonban az új 4 kerekű, VVTI meghajtással működő, lengőkaros felfüggesztéssel szerelt, dob fékkel visszafogható, járművünket.  :faradt: Szóval vettünk egy autót.  Mi a tapasztalat az átvétellel kapcsolatban? Állítólag kb. 1 órát fog igénybevenni. Mi???  Nem csak megnézzük hogy minden ok az autóval, aztán fullthrotle? Vagy fizetni is kell?  [smilie=sm52.gif] vag2:


Gratula hozzá!
Hogy sokáig is élvezhesd, én a helyedben azonnal beletetenék valami lopást megnehezítő eszközt. :idea:


Köszi mindenkinek. Olvastam a biztonsági cucokkal foglalkozó topicot, meg próbáltam utánanézni máshol is, hogy mit érdemes belerakni, de az a megitélésem hogy minden típusú védelemnek megvan a gyenge pontja. Az első dolog persze amit megteszünk a gumi :) Bár ez inkább csak a síkos felületeken áthatolást segíti biztonságosan  :lol: A váltózárról vki azt írta hogy mivel bovdenes a Yaris, elvágják és 2-ben elviszik. Valszeg marad az egyedi kialakítású indításgátló egyelőre, aztán majd kap még valami okosat.

Képet nem tudom hogy tudok a legegyszerűbben feltenni róla, de ha más nem avatarnak megpróbálom majd betenni valahogy.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Új autó bejáratása
« Válasz #192 Dátum: 2005.11.30 09:42:10 »
Ha belépsz a klubba (okod már van :) ), akkor kapsz tárhelyet (és egyebeket...). Ott majd tudod tárolni a képeket.

Tolyota

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Új autó bejáratása
« Válasz #193 Dátum: 2005.11.30 23:59:10 »
JÁÁÁÁÁÁÁ

Jipííííííííííí

Bruuhhaaa hhhaaa  hhaaa haaaaaaaa  :kacag:  :kacag:  :rohog:  :nagymosoly:  :nagymosoly:

ÁLLAT nagyon király az új verda. Kép még nincs róla én is csak sötétben láttam még mióta kigördültem vele a szalonból  :vezetes:

5 ajtó, 1.0, E-pack ja és persze Yaris  :rolleyes: Lehet hogy mi vettük meg az utolsót az országban.
(na jó az utolsók egyikét)

60-nál pörög 3E-t.  :nagymosoly: Az átlagos?  :hmm:
Nekem jónak tűnik egy bejáratós jószágtól.  :nagymosoly:  :kacsint:
 :szivecske:
Várom már a 3E-dik km-t, és akkor elszabadul a pokol.  :lol:  :twisted:  8)
 :toy:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Új autó bejáratása
« Válasz #194 Dátum: 2005.12.01 09:48:03 »
Idézetet írta: "Tolyota"
JÁÁÁÁÁÁÁ

Jipííííííííííí

Bruuhhaaa hhhaaa  hhaaa haaaaaaaa  :kacag:  :kacag:  :rohog:  :nagymosoly:  :nagymosoly:

ÁLLAT nagyon király az új verda. Kép még nincs róla én is csak sötétben láttam még mióta kigördültem vele a szalonból  :vezetes:

5 ajtó, 1.0, E-pack ja és persze Yaris  :rolleyes: Lehet hogy mi vettük meg az utolsót az országban.
(na jó az utolsók egyikét)

60-nál pörög 3E-t.  :nagymosoly: Az átlagos?  :hmm:
Nekem jónak tűnik egy bejáratós jószágtól.  :nagymosoly:  :kacsint:
 :szivecske:
Várom már a 3E-dik km-t, és akkor elszabadul a pokol.  :lol:  :twisted:  8)
 :toy:

Gratula az autóhoz, remélem beigazolódik a döntésed!!
Milyen a váltó??  :twisted:  Na jó erre nem kell válaszolni!
A 60-nál pörög 3000-t hogy érted? Ez kettesben esetleg hármasban lehet, ötödikben 60-nál 1800-t kell forognia.